Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.

elitemadzone.org :: MadZone :: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4927 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 462
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.08.07.2022. u 11:47 - pre 20 meseci
Kakvo je vase misljenje da vlasnik dva opasna psa dodje u situaciju da njegova dva psa zivotno ugroze lice koje se nalaizlo na javnoj povrsini.
Da ista dva psa izujedaju isto lice.
U pitanju sa dva opasna salaska pulina.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.08.07.2022. u 12:05 - pre 20 meseci
U normalnim drzavama vlasniku se izrice novcana ili (vrlo retko) zatvorska kazna, s tim sto je zatvora zaista za ekstremne slucajeve (npr. ako vlasnik namerno napujda psa da napadne drugog coveka). Pas se oduzima od vlasnika i ide na uspavljivanje. Dodatno, zrtva ima pravo da pokrene i parnicni spor i trazi novcanu odstetu od vlasnika, sto se obicno nadoknadi iz osiguranja od odgovornosti, koje mahom placaju svi.

Ali kao sto rekoh, to je slucaj u normalnim drzavama, cije se granice tacno znaju, u kojima je pravni poredak funkcionise, gde institucije rade svoj posao i gde vlasnik ne moze da se izvuce recenicom: "Znas li ti ko sam ja (ili: znas li ti ko je i gde radi moj stariji brat, cale, deca, stric, kum ...)?" ... i gde ljudi placaju pomenuto osiguranje, pa kada drugome naprave bilo kakvu stetu sigurni su da ce im osiguranje to pokriti.
 
Odgovor na temu

a5n4xr0z15nxt9lva

Član broj: 347304
Poruke: 1
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.10.08.2022. u 10:22 - pre 19 meseci
Ja sam bijo u Hitnoj pomoci i imam lekarske dokaze o ujedu istih pasa.
Nedelju dana sam morao da idem na previjanje.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.10.08.2022. u 11:56 - pre 19 meseci
Koliko znam, to se lako naplaćuje, ovde čak i neki namerno idu na to da ih kuče ujede, prijave opštini i dobiju kintu. Sa lekarskim uverenjem je to skoro pa sigurna naplata.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.10.08.2022. u 11:57 - pre 19 meseci
U "zloj" SFRJ takvi kerovi su za 5 minuta završavali pred streljačkim vodom.
Sada ih otmeno uspavljuju.
Gazdi je kazna od 100 hiljada dinara.
Imaš i prava na neku crkavicu odštete oko 20 hiljada dinara.

U "demokratiji i slobodi" kerovi i psi imaju veća prava nego ljudi.

A oni koji imaju platu od 5000 evra šetaju po nekoliko ljudoždera.

Pričuvaj se!

 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.10.08.2022. u 12:17 - pre 19 meseci
Ja koliko znam, vlasnički psi MORAJU biti na povodcu, a ako su potencijalno opasni, da imaju i brnjicu. Kako su uspeli da te ujedu? I to dva komada...
 
Odgovor na temu

a5n4xr0z15nxt9lva

Član broj: 347304
Poruke: 1
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.10.08.2022. u 19:15 - pre 19 meseci
Mogu samo da kazem da su me ujeli na Javnoj Povrsini.
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.10.08.2022. u 20:16 - pre 19 meseci
Javna Površina, Javna Površina... šta to menja...
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.11.08.2022. u 09:46 - pre 19 meseci
Na temu javne povrsine - pre mnogo decenija je bio neki sudski slucaj, sada se vise ne secam gde ... mislim da je negde u Evropi. Uglavnom, neko je zakljucao svoju dzukelu u auto i otisao svojim putem. Dosao je neki ludak od lopova i uprkos ostrom lavezu i rezanju tog psa, uzeo je pajser, obio auto i - naravno - dobio lekciju od dzukca. Sve se zavrsilo na sudu i cini mi se da je na kraju najdeblji kraj izvukao taj vlasnik psa, koji je lopovu morao jos i odstetu da placa. Lopov za pokusaj kradje je bio oslobodjen. To ti je ta Evropa.

U Americi bi onaj ko ti upadne na posed, pa isto tako dobio svoje - bilo od dzukele na tom posedu, bilo od vlasnikove sacmare - na kraju bio sam kriv, a vlasnik ne bi odgovarao ni za sta, pod uslovom da je jasno obelezio privatni posed i stavio jasno upozorenje. Jer tamo vlasnik ima pravo odbrane svoje privatne svojine.

U Evropi cak i da stavis upozorenje tipa "opasan pas" ili "ograda je pod naponom" - ako neko strada, opet je vlasnik kriv.

Nidje veze.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.11.08.2022. u 11:06 - pre 19 meseci
Citat:
BrutalCoin:
A oni koji imaju platu od 5000 evra šetaju po nekoliko ljudoždera.


Meni zaista nije jasno šta ti imaš protiv mene i šta sam ti učinio nažao. Moji su se generacijama unazad bavili uzgojem stoke i tovom junadi, a ja sam kao mali pomagao, zato smo uspeli da izgradimo poslovnu imperiju i kapacitete za preradu mesa kakvih nema na čitavom balkanu. Zato sam mogao sebi da priuštim najkvalitetnije obrazovanje, a samim tim i dobro zaposlenje i platu od pet hiljada evra neto. Znam, vama komunistima je uvek neko drugi kriv, vi biste voleli sve po sistemu "lezi lebe da te jedem", umesto da zasučete rukave i da radite nešto pametno i korisno.
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.11.08.2022. u 11:39 - pre 19 meseci
@Bradzorf012, doći će i naših 5 minuta a ti ćeš morati da se seliš iz Srbije jer si extraprofiter. Ja nisam komunista, ja sam socijalista. Mora postojati neki red i empatija. A ne da neki umiru od gladi u trošnoj kolibi i da ih država ne vidi a ti da imaš 5000 evra mesečno. Šta si ti to bolji od drugih. Jedino MOŽDA u čemu si bolji to je lizanje d*upeta.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.11.08.2022. u 12:04 - pre 19 meseci
On time samo hvali političko ekonomski sistem u SFRJ i kasnije u naslednicama koji su omogućili vrednoj familiji da uspe i da postane bogata. Tako protivreči onima koji pričaju da komunizam tj socijalizam ništa nisu valjali i samo su otimali od naroda. ;)
Citat:
B3R1:Na temu javne povrsine - pre mnogo decenija je bio neki sudski slucaj, sada se vise ne secam gde ... mislim da je negde u Evropi. Uglavnom, neko je zakljucao svoju dzukelu u auto i otisao svojim putem.
Nešto slično, možda je i urbana legenda ali sam negde pročitao. Upao lopov negde u britaniji kroz prozor klonje, naskočio na nešto tipa rolšue, skejt ili slično, pao i sav se slomio. Posle je vlasnik kuće morao da mu plati lečenje i odštetu za pretrpljenu muku. Lopovu ništa, nije ni stigao da ukrade.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1242



+442 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.11.08.2022. u 12:36 - pre 19 meseci
B3R1,
Koliko sam upoznat to sa stanjem u USA je urbana legenda. Kakva crna sačmara. U većini zemalja, a i u Americi postoji nešto što se zove srazmerna upotreba sile (ili tako nešto). Ne možeš da ubiješ nekoga što ti je ušao na posed. Ne smeš ni da ga povrediš. Ukoliko ta osoba pokuša da povredi tebe ili tvoju porodicu, onda je druga priča.
Ne znam pozadinu priče sa psom i krađom automobila, ali znam da ne smeš da postavljaš zamke koje bi povredile nekoga. Čak iako je taj neko lopov. Ne možeš da staviš zamku za medvede i da lopov izgubi noge zato što je pokušao da ti ukrade jabuku sa drveta. Ili čak automobil. Možda se pas u vozilu smatrao kao zamka?

Druga stvar je dokazivanje. Na primer, neko upadne na moj posed i ja ga ozbiljno povredim. Mogu da tvrdim da me je napao nekim opasnim predmetom i da sam se bojao za svoj život. Ne daj bože da ubiješ uljeza. Moraš ozbiljno da se potrudiš da podmetneš dokaze (nije savet već razmatramo hipotetničku situaciju )

Što se tiče ujeda psa postoji veterinarski postupak šta se radi sa takvim psom. Ukratko: drži se na posmatranju 5 do 10 dana i ako pokaže znakove besnila, onda se uspavljuje i glava psa se šalje na analizu da bi se potvrdilo besnilo. Koliko znam, ukoliko se ne pokažu tragovi besnila, pas se neozleđen vraća vlasniku. E sad, da li će veterinar da kaže da je primetio znakove, a posle test već uspavanog psa bio negativan, to je volja veterinara i koliko je na strani onoga koga je pas ujeo ili na strani psa. To ne može niko da dokaže.

Sina mog kolege je ujeo tako pas i veterinar je sam predložio da ne čekaju već odmah šalju glavu psa na analzu, a on će napisati da je primetio znakove besnila (recimo obilno balavljenje). Kolegi i njegovom sinu bilo žao psa pa su ipak čekali (ispostavilo se da je sve bilo OK).
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.11.08.2022. u 13:02 - pre 19 meseci
Ja sam zato i napisao da je možda urbana legenda ona a i većina priča. Mislim, mrziš nekoga pa ga sretneš na ulici i pozoveš da dođe kasnije kod tebe kući da se izmirite, on dođe a ti sačmaru i eto, bio uljez, nisam znao šta smera, branio sam familiju. Ala bi to moglo da se koristi ako je tačno. ;)
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.11.08.2022. u 13:12 - pre 19 meseci
Kad ste se već dotakli te teme, ja jedino mogu da kažem, da je privatna svojina u americi mnogo bolje kotirana, zaštićena, nego u Srbiji, na primer. Na drugu stranu, što svi kače američku zastavu u dvorištu.

Kod mene upali lopovi kod Popa u dvorište, tu je i crkva. Prvo su opelješili crkvu, pa im nije bilo dosta upali i u kuću i tu nešto krali, pop se probudi uzme lovačku pušku, ova dvojica ga napadnu, tu se mlatili oko puške, i ovaj ih udari kundakom po glavi i ispali patron u vis. Kako se sve završilo, priznali su krađu, vratili sve što su ukrali i sud ih je oslobodio. A pop popio kaznu za prekomernu silu.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.11.08.2022. u 14:06 - pre 19 meseci
Citat:
Bradzorf012

vi biste voleli sve po sistemu "lezi lebe da te jedem", umesto da zasučete rukave i da radite nešto pametno i korisno.

U sto mu magija raskrinkan sam.
Kako si znao?

Pa pazi ovako: ja sam postupao mimo ziheraša. Oni se se uvačili partijskim komesarima ja nisam. Oni su lizali doope direktorima, ja nisam.
Nema više komunizma da svi rade koliko mogu. Nema ni socijalizma.
Sad je kapitalizam i samo uzimaš novce, ne radiš nego uzimaš kako stigneš. Naravno, kapitalizam je pravda i tolerancija i ako ima budala, ... ovaj ... onih koji hoće da rade neka rade.

I kad sam namestio sistem "lezi lebe da te jedem" i ne radim ništa pametno ni korisno ti se buniš!
Jbg. kradem od bogatih i dajem siromašnima tj. meni.
Državni budžet je bogatstvo podkradam i dajem meni.
Kapitalisti su bogati - podkradam i dajem meni.


Još nisam smislio šta ću sa tim kerovima.
Ali naći ću već nešto pa ću i tu da podkradam malo novaca od vlasnika i dajem meni.
Vlasnici kerova su bogati, visoki i hrabri.
Jbg. mora to da im naplatim.



 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.11.08.2022. u 16:30 - pre 19 meseci
Citat:
calexx:
On time samo hvali političko ekonomski sistem u SFRJ i kasnije u naslednicama koji su omogućili vrednoj familiji da uspe i da postane bogata. Tako protivreči onima koji pričaju da komunizam tj socijalizam ništa nisu valjali i samo su otimali od naroda. ;)


Hm, pa ako je nešto valjalo u tom komunizmu/socijalizmu to je onda ono što je dovelo do ovog sistema danas, da ako si sposoban i pametan možeš i da uspeš, a ne da radiš za državu i razne mrsomude ili nesposobnjakoviće. Verujem da je sa komunizmom/socijalizmom čovečansvo stiglo do dna i da se sada polako vraća na pravi put. Ako bude sreće, uskoro ćemo se vratiti u feudalizam, a zatim i u robovlasnički sistem kao u starom Egiptu sa faraonom na čelu. Mora da se zna neki red i disciplina, a ne da radi ko šta hoće.

Citat:
BrutalCoin:
U sto mu magija raskrinkan sam.
Kako si znao?


Osetim komunjare na kilometar.
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.11.08.2022. u 17:19 - pre 19 meseci
Feudalizam? Robovlasnike? Pa taj sistem ti je bliže komunizmu nego kapitalizmu. U tim sistemima Faraon je Bog. Jedan jedini. I svi rade kako Vučić, ovaj.... Faraon kaže.

A ovo danas je dupelizam. Nek se ljuti ko hoće, ali je tako. Ja sam ga krstio, DUPELIZAM, Amin.

I šta rade sve te male privrede, firme, kompanije... jedu gooovna. Sve je na marketingu, a kad zapne, tu je država da pomogne. I ovi seljaci sa traktorima što hoće neke pare... nemoš to tako.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.11.08.2022. u 17:27 - pre 19 meseci
Ja oduvek pričam da je robovlasničko društvo najbolje u istoriji, ali pod uslovom da si robovlasnik. Problem je što je mnogo veća šansa da nećeš da budeš a onda su pogledi na sve drugačiji. Slično je i u drugim kasnijim uređenjima, ni feudalizam ni najgori kapitalizam nisu loši ako si onaj u čijim rukama je bič. Ako nisi ... onda moraš da se namučiš da zarađuješ 5000€ neto. ;)
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.11.08.2022. u 17:50 - pre 19 meseci
Zašto da se namučiš? Ako su ti preci tovili junce, a ti si sposoban, prihodovati pet hiljada evra mesečno nije nikakav problem, čak ni u Srbiji. Neto naravno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dva psa su me ujela na javnoj povrsini - psi imaju vlasnika.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4927 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.