Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako pomoći siromašnima?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako pomoći siromašnima?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 8308 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?21.02.2023. u 15:23 - pre 13 meseci
neverovatno da ne kapiras, ali da objasnim - totalno je nebitno ime i random pojedinac, kao i da li je taj neko inteligentan ili veoma glup. a sve i da jeste bitno ti ni nemas pravo ime i prezime na forumu, tako da si nebitan na kvadrat. Sve moje kritike se odnose na pojavu da se ljudi skroz neodgovorno odnose prema pravnom sistemu u kom zive, u smislu da uzivaju u sopstvenoj totalnoj neinformisanosti. Ali, jednog dana to stigne na naplatu i onda kukaju na nepravdu i glume francuske sobarice. Moj stav je jasan - zakoni mogu da budu dobri ili losi, ali pojedinac treba da ih postuje ili ako nece onda da pazi da ne bude uhvacen. Ako niti postuje niti pazi onda je glup. Totalno mi je nepojmljiva treca opcija - gurni glavu u pesak i nemoj uopste da imas pojma o svojim pravima i obavezama. Ne ti kao random anonimus, nego bilo koji onaj ko to praktikuje.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?25.02.2023. u 16:05 - pre 13 meseci
Da se vratimo na pitanje teme.

Evo šta Vučić kaže o uvodjenju taksi na mleko i mlečne proizvode:
Citat:
"situacija da mi moramo da branimo svoje tržište koje je poremećeno", istakla je Tanaskovićeva.

Imate proizvođača koji imaju mleko, a nemaju kome da ga daju u otkup jer su mlekare pune zaliha i to mora da se reši, dodaje ministarka poljoprivrede.

Dakle oni brane "svoje tržište". Ne brane tržište Srbije nego "svoje tržište". Pogotovo ne brane potrošaća koji je svetinja u tržišnoj ekonomiji.


A o čemu se radi?
Citat:
mlekare imaju zalihe, naši proizvođači imaju mleko

Opa, njihovi proizvodjači imaju mleka ali ga skrivaju da bi održali visoku cenu na tržištu.

Kako se to naziva? Monopol?

Samo da se podsetimo da je u vreme "zlog" socijalizma država intervenisala iz robrih rezervi i razbijala monopole.

Ali taj socijalizam je "zlo", zar ne?

Ispada da je u socijalizmu potrošač bio bolje zaštićen nego u tržišnoj ekonomiji.
Ma nije moguće.

Nemate vi pojma kako je dobro da se neki bogate stvaranjem veštačkih nestašica.


 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?25.02.2023. u 18:34 - pre 13 meseci
To je isto kao sto je sa ljudima koji se greju preko Toplana !!

Cim se AV-u Navrne , iskljuci se Grejanje !!

Kaze toplo je, idu ljudi u gacama itd . ??


Posle svakog iskljucenja se Hvali , kaze ustedeli smo dosta para za Gas ??

Ko je ustedeo ?

Gradjani su platili punu cenu kao da imaju ceo dan grejanje !

Sibicar je naredio da grejanje pocinje sat kasnije , i da se sat ranije gasi ! Plus pocela je "sezona " 15 dana kasnije !

Znaci mi smo platili iskesirali , sav visak NASEG novca koji nije potrosen za Gas jer nije bilo grejanja je On ustedeo !?


Gde je taj novac ?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?18.03.2023. u 16:50 - pre 12 meseci
I šta sad? Kako pomoći siromašnima?

Kako je uopšte moguće da u najboljem mogućem sistemu ima siromaštva?

Nešto nije u redu sa njima, lenji su i neobrazovani, ne zaslužuju ni siromaštvo.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?18.03.2023. u 20:28 - pre 12 meseci
Pre bilo kakvog razgovora trebalo je definisati sta znaci biti siromasan. Prakticno svaki covek na svetu smatra da je siromasan, izuzimajuci mozda neke monahe, koji za sebe ne smatraju da su materijalno vec duhovno siromasni. Kad imas milijarde, onda panicno trazis nacina da ih investiras, da ti donesu jos milijardi, koje ti trebaju, jer ako ne pristzu eto osecaja da si siromasan.

Do pre par godina postojala je jedna jednostavna web aplikaija, zvala se valjda GlobalRichList, gde ukucas mesecnu platu, tipa 500 evra i izbaci ti rezultat da spadas u 80% najbogatijih ljudi na planeti. Ali, korisnici su se pobunili, u fazou "hej, ne inteesuju mene kojekakvi arapi, crnci i kinezi, ja sa 500 evra ne spadam u 80% najbogatijih ljudi u svojoj opstini, a to je jedino bitno". Tako, na primer ako zivis u Njujorku a nisi milioner, automatski si siromasan. A ako zivis u etiopiji i jedes dva obroka dnevno automatski si bogat.

Pokretac teme smatra sebe siromasnim? Moje pitanje za njega glasi - druze, imas li ti kupatilo? Citam da 60% ljudi na planeti nema isto! Eto, to bi mogla da bude polazna osnova za diskusiju - kako pomoci ljudima da imaju kupatilo u kuci... Kako da imaju pristup vodovodu, da uvedu vodu u kucu, nabave i instaliraju wc solju i kadu ili tus kabinu. Ne mora ves masina, ipak je to cudo tehnike dostupno samo manjem procentu najbogatijih ljudi na zemlji.

Ko je kriv za siromastvo - kriv je progres, razvoj konkretno novac. U prvobitnoj ljudskoj zajednici nije bilo bogatih i siromasnih. Ulovis zivotinju, ne mozes je sam pojesti, moras je podeliti sa drugima, inace ce meso da se usmrdi pa ces baciti. A onda ce sutra neko da nadje 100kg banana, pa nece da podeli sa tobom, nego ce pojesti 10kg a ostale ce da mu istrule. Ljudi u prvobitnoj zajednici su imali jasnu svest da ako zele da imaju moraju poklanjati. Pojavom novca svet je krenuo sa stranputici jer zasto da poklanjas kad mozes da prodajes pa da novcem punis cup ili slamaricu.

I tako, resenje nam je pred ocima - da bismo eliminisali siromastvo potrebno je da unistimo okove napretka, treba nam nekakav reset, nuklearni ili drugi armagedon koji bi omogucio da krenemo od pocetka. Dok opet ne uprskamo stvar... ko zna da li nam je i ovo prvi put.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?10.04.2023. u 16:49 - pre 11 meseci
Imao bih mnogo toga da napišem, ali mi se nešto ne da. Nije ni bitno. Međutoa, očigledno je da ne pratim pažljivo na času, pa bih da pitam.

Citat:
Java Beograd:
Imaš (bar) dve vrste siromašnih

1. Siromašni "po opredeljenju": dakle lenji, neodgovorni, neradnici, nezainteresovani da promene svoj status, i slično.
Njma ponuduti neki javni ili sezonski posao.


Zašto bi osobama koje se mogu opisati rečima "lenji, neodgovorni, neradnici, nezainteresovani da promene svoj status" bilo ko ponudio posao? Da li biste vi u sopstvenoj firmi zaposlili nekoga ko je lenj i neodgovoran? Zašto su "javni" poslovi manje bitni ili važni, pa da se pomeutim osobama ponudi takav posao? Nije mi jasno, priznajem.

Citat:
Java Beograd:
2. Siromašni "po muci". Nesrećnici koje je život surovo kaznio. Vredni i odgvorni pojedinci i porodice kojima se sudbina grubo poigrala.
Njima pomoći finansijski, pre svega. A posao će već sami naći.


Sudbina! Ne ne, čekaj malo, ništa mi nije jasno. Sudbina? Šta je to sudbina? Zašto se ona poigrava nekim ljudima, a nekima ne? Ako se poigrava sa svima, zašto se sa nekima poigrava ovako, a sa nekima onako?

Posao će naći sami? Čekaj, ako neko ima posao, zašto mu pomagati? Ne razumem.

Kako razlikovati lenje i neodgovorne od vrednih i odgovornih kojima se sudbina poigrala?

Sloboda medija je osnovno ljudsko pravo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako pomoći siromašnima?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 8308 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.