Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 6941 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina31.08.2023. u 12:32 - pre 8 meseci
Citat:
Turmen:Iskreno, iznenađen sam tvojim izborom SUVa, sećam se kad si pričao o CHRu, da si spominjao "bubuljice" i kojekakve izbočine. A taj Tucson ih ima ohoho :)

Huh što se tiče bubuljica i grba, ovaj je mila majka u odnosu na CH-R koji je etalon ružnoće i bubuljičavosti. Inače onaj moj drugar koji je imao CH-R hybrid koga sam slikao i pokazao ovde ubrzo ga je prodao i kupio običnog Clia...

Citat:
Moj izbor bi bio Tiguan 2.0 TSI bez sekunde razmišljanja.

I moj naravno ali cenim da je duplo skuplji od Tucsona, a tema ovde je ne koji mi se auto najviše sviđa nego najbolja kupovina, što će reći da cena igra veliku ulogu.

Ovaj Tucson je dobro zaokružen model po dobroj ceni, nisam samo ispitivao da li je hardver motora isti kao kod verzija od 177 i 180KS, ili su ga negde uštrojili.

Ako ga nisu uštrojili a moguće da nisu, dakle ako su smanjili snagu samo zbog cene i ekologije, onda se lako otključava na oko 210KS, što nije loše za jedan šifonjer koji ipak podseća na normalan auto.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina31.08.2023. u 13:43 - pre 8 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic

Inače onaj moj drugar koji je imao CH-R hybrid koga sam slikao i pokazao ovde ubrzo ga je prodao i kupio običnog Clia


Pa da, takvi automobili se kupe jer "izgledaju lepo", a onda sedneš, provozaš ga, vidiš da se vuče ko mrcina, da troši ko tenk, da se četvoro ljudi voze kao kifle, da Fiat Punto ima veći gepek - i kud ćeš šta ćeš - prodaš ga.

Trenutno među kolegama i drugarima imam one koji prodaju Kaškaija, S-Crossa, Škodu Karoq i Kiju Sportage.. Ni kod jednog se ti auti nisu zadržali duže od 3god

Da, vidim sad da je klot novi Tiguan startuje od 35000e. Dobar drug je prošle godine hteo da kupi novog Tucsona, na kraju je kupio polovnog Tiguana za tu oko 25000e
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.public.telering.at.



+583 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina31.08.2023. u 20:08 - pre 8 meseci
Nemoj uzimati 2.0 TSI za Tiguana, nisu se proslavili ni u jednom vozilu, u ovom slucaju je dizel bolji izbor. Sto se tice tih scout varijanti, prijatelj je uzeo A6 all-road, ili kako se vec zove, i to je dugo trazio dok nije nije nasao verziju sa 7-stepenim DSG-om, posto su 6-stepeni valjda bili problematicni u toj seriji. On ga je platio nekih 30.000 u Slovackoj, ne znam cene u Srbji. Izgleda lepo, vozi se ususkano, ne znam sta bih vise rekao.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina31.08.2023. u 20:23 - pre 8 meseci
Citat:
Nemanja: Nemoj uzimati 2.0 TSI za Tiguana, nisu se proslavili ni u jednom vozilu

Huh gde si ovo pročitao, živ nisam da to vidim :)

2.0TSI je apsolutno najbolji motor na svetu do 2l već najmanje 10 godina.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.public.telering.at.



+583 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina01.09.2023. u 14:36 - pre 8 meseci
Nigde procitao, popricaj sa majstorima koji ih popravljaju, ako ih nadjes u Srbiji. Sto se mene tice, svako mozes baciti pare kako zeli.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina01.09.2023. u 17:19 - pre 8 meseci
Svašta, imam komada 1 i sve znam o njima, što bih pričao sa "majstorima" koji ne razlikuju ni da tih motora ima 6-7 generacija :)

U jednoj od tih generacija AUDI-VW je u želji da minimizira trenje i gubitke ugradio tanje karike koje u kombinaciji sa retkim menjanjem i/ili korišćenjem ulja slabog kvaliteta kao kod nas posle mnogo hiljada pređenih kilometara dovodi do povećane potrošnje ulja.

I to je samo u toj starijoj generaciji, a to što naši "majstori" ne razlikuju ništa (pitanje da li su uopšte videli te motore) i ono što su "čuli" primenjuju na svih X generacija tih motora, to je druga stvar.

Već odavno ni taj problem da povećanom potrošnjom ulja ne postoji, tako da ta besmislena neodređena "nisu se dobro pokazali" priča je samo za kafanu.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina01.09.2023. u 18:12 - pre 8 meseci
Naravno da se nisu dobro pokazali, kod vlasnika koji im menjaju ulje na 50000km i koji im vade dušu. TSI motori traže redovno održavanje, kako "propisuje fabrika" i to je to. Što bi rekao moj majstor za 1.0TSI koji je u mom autu "opusti se, ne forsiraj ga kad je hladan, menjaj ulje na vreme i nadživeće ceo auto". Jedini razlog zašto bih možda radije uzeo 1.5TSI nego 2.0TSI je cena registracije, ništa više.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina01.09.2023. u 18:17 - pre 8 meseci
Ne znam kako je uopšte moguće vaditi dušu kod 1.8-2.0TSI...možda samo na stazi, jer u normalnoj vožnji se retko kad prelazi 2000rpm...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina02.10.2023. u 22:42 - pre 6 meseci
Mnogo se priča o SUV vozilima, mišljenja su podeljena i rasprave često idu u nedeogled.

Lično, rekao sam da nikad ni po koju cenu na bih kupio takav auto, objasnio sam više razloga za to, ali čini mi se da nisam dovoljno naglasio glavni razlog.

A to je ovaj razlog:

https://www.instagram.com/p/Cx21m9WtxRZ/
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92c4:80:6d2e:94a4:..



+7177 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina02.10.2023. u 23:32 - pre 6 meseci
Ironija je sto se SUV-ovi marketinski valjaju kao nekakva "sigurnija" opcija, a u stvari su pokretni sanduci - kako za one u njima zbog prevrtanja, tako i za one koje dokace, ili zgaze kao npr. decu.

Jos ludje, zene ih mnogo vole - bar gde sam ziveo. Rebus.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina03.10.2023. u 07:31 - pre 6 meseci
Bitno je da komšije i prijatelji vide da on ima džipa!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
..1580:2dc:f49f:49f9:70ba:fc71



+768 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina04.10.2023. u 08:11 - pre 6 meseci
Vozim SUV godinama i nama se pokazao kao super opcija jednog porodicnog auta u kuci. Za spoljne dimenzije malo vece od golfa, konfor u kabini i gepek kao u znatno duzoj limuzini. Za svakodnevno guzenje po gradu sa 2 mala deteta, nekoliko dugih putovanja uklucujuci i nekoliko odlazaka na skijanje super funkcionise. Alternativa je imati dva auta sto ne dolazi u obzir.
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
..ynamic.kabel-deutschland.de.



+148 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina04.10.2023. u 09:49 - pre 6 meseci
Ja automobil vidim kao alat, a svaki alat ima svoju svrhu. SUV-ovi imaju svoju nišu: ja sam ih opisao kao vozila koja mogu sve pomalo. Mogu da idu na duža putovanja, mogu bezbrižnije da se voze po lošijim putevima, imaju dovoljno mjesta za stvari.

Navešću par ličnih anegdota, koje su mi potvrdile da sam odbrao pravi automobil (poslednje 2 godine vozim Nissan X-Trail T32):

- Nikoga neće iznenaditi da se više vozilo bolje snalazi na lošijim (makadamskim i šumskim) putevima. Ovo ljeto sam vozio do Prokoškog jezera, zatim na Maglić, pa onda i do Lukomira. Putevi uključuju dionice od 10-15km lošeg makadama, doduše, viđao sam da njima voze i sasvim svakodnevna vozila (npr. Golf 2). A onda sam od Lukomira krenuo direktnim putem do Konjica. Put (ako se tako može nazvati) je toliko loš i neupotrebljivan, da bilo kakvo vozilo koje ima manje od 20cm klirensa tu nema šta da traži. Vododerne, šiljci stijena koje vire iz puta i slično. Uglavnom sam vozio u prvoj brzini (reduktor bi dobro došao), ali 2.0dci je imao dovoljno obrtnog momenta da i tako savlada teren. Nakon više od sat vremena takvog truckanja, stigao sam i jedan VW T5 koji je tražeći avanturu uspio da prođe istim putem. Oba vozila imaju više od 20cm klirensa.

- U samom Lukomiru smještajni kapaciteti prepuni. Vlasnik lokalnog restorana me pozove da ostavim auto kod njega u dvorištu i prespavam tu. A autu već imam spreman sistem za spavanje. Uz panoramski krov i vedru noć, divota za spavati.

- Juče vozim put od Bitterfelda do Berlina, nekih 150km autoputa uz finalno provlačenje kroz Berlin od nekih 15ak km. Na kraju puta sam inzenađen prosječnom potrošnjom od svega 6l/km, uz prosječnu brzinu od nešto iznad 100km/h (dosta radova na putu).

- Već više puta sam vozio na relacijama Berlin-Banja Luka, tu se nema šta posebno reći osim da je auto sasvim ok i za auto put, ne umara u vožnji, dvozim tih 1250km u komadu, uz 2 pitstopa za gorivo (moglo bi i manje, ali uvijek sipam na pola rezervoara).

I sad neko priča iz perspektive gradske vožnje kako je SUV neoptimalan za grad. Ili kako ne leži u krivinama kao neki spušteni sedan. Ili kako troši više. I naravno da je to tako, nešto dobiješ, nešto izgubiš. Ako ti to što si dobio znači više od ovog što si izgubio, onda je to dobar auto za tebe. A sve ove pljuvačine gdje ljudi pišu iz svojih perspekiva, pa šta da kažem, očigledno se taj auto ne uklapa u vaše potrebe i to je to. Ne znači da je automatski loš.


 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
..1580:2dc:f49f:49f9:70ba:fc71



+768 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina04.10.2023. u 10:15 - pre 6 meseci
Ja ne znam ko se vise peca na te price o losim voznim karakteristikama, abnormalnoj buci, potrosnji itd. Vozim Pug 3008 od 180 PS turbo benzinac i imam prosecnu potrosnju od 8 litara na 28k Km. Ako se ne vozi preko 140 ne prelazi 7.5, u gradu zimi trosi preko 10, ali trosio mi je svaki benzinac ukljucujuci i bmw trojka. Da bih imao ovoliki gepek i ovakav komfor u kabini morao bih da uzmem limuzinu od 5 metara koju moram da slepam kroz grad i da se 5 puta dnevno nerviram sto u 90% rupa ne staje, jer mi je 99% parkiranja paralelno uz trotoar. Dakle pored tog broda morao bih da uzmem i jos jedan mali auto od 4 metra i da placam sve duplo pa bih onda ustedeo pola litra goriva na 100.
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
..ynamic.kabel-deutschland.de.



+148 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina05.10.2023. u 21:55 - pre 6 meseci
BTW, sad naletih na scenu prevrtanja, pa me podsjeti na ovaj post. Jel to znači da više ne kupujemo ni sedane?

https://www.youtube.com/watch?v=y3nVx05W4xQ&t=416s

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina05.10.2023. u 22:58 - pre 6 meseci
Ovaj tvoj uopšteni klip, kao ni primer koji si konkretno pokazao, nema veze sa onim šta sam ja okačio, niti šta pokazuje.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina07.10.2023. u 19:17 - pre 6 meseci
Citat:
peromalosutra: BTW, sad naletih na scenu prevrtanja, pa me podsjeti na ovaj post. Jel to znači da više ne kupujemo ni sedane?

https://www.youtube.com/watch?v=y3nVx05W4xQ&t=416s


Treba da kupuje ko šta hoće, ali da vozi kako treba, jer su u oba klipa mnogo veći problem vozači tantuzi nego tip automobila koje voze :)

Citat:
Ivan Dimkovic: Ironija je sto se SUV-ovi marketinski valjaju kao nekakva "sigurnija" opcija, a u stvari su pokretni sanduci - kako za one u njima zbog prevrtanja, tako i za one koje dokace, ili zgaze kao npr. decu.

Jos ludje, zene ih mnogo vole - bar gde sam ziveo. Rebus.


SUV-ovi imaju lošije vozne karakteristike od recimo sedana. Niti sam to ja izmislio, niti je to moj "subjektivni osećaj", već je to potvrđeno gomilom testova, a i ono - fizika je egzaktna nauka. Pričam o ovim novokomponovanim kvazi-terencima koji jedva prelaze tonu težine i vuku ih mali motori od 900kubika. Naravno da je Porše Macan sa 300KS bolji za vožnju od Fiat Tipa ili Mazde 3.

A i apropo sigurnosti, utemeljena je zabluda da je auto bezbedniji ako je povišeniji, ako ima više lima, ako je teži i ne znam ni ja šta. Činjenica je da će u direktnom sudaru Volvoa XC90 i Fiat Punta deblji kraj izvući Punto, ali to nije jedino merilo bezbednosti. Za mene, kao vozača je mnogo bitnije da auto dobro leži na putu, da je stabilan u krivinama, da se ne ljulja prilikom malo jačeg vetra i slično. U prevodu auto sa kojim će teže doći do samog sudara.

E sad, neko će, svestan toga pre kupiti SUV jer mu znači povišena pozicija, jer mu treba malo veći gepek (kažem malo, jer uglavnom veličina gepeka SUVjeva je približna veličini gepeka hatchback parnjaka), jer mu treba obaranje sedišta 1-1-1 da može da proturi skije, da se ne krivi kičma dok se stavlja dete u sedište, da malo bolje apsorbuje rupe po naprednim putevima, a i brate mili takav je sada trend. Šta će nam vozne karakteristike, kada je ceo autoput pod kamerama, meri se prosečna brzina na 10km, pa hteli ne hteli ne smemo brže od 130km/h. A sada je i autoindustrija počela da diktira i da gasi neke dobre modele i zamenjuje ih istim tim samo sa štulama. Samo čekam da izađe novi Fiat Punto Cross ili Opel Corsa Cross ili slično. Već su recimo sasvim pristojan porodični hatchback Citroen C4 podigli na štule

Citat:
peromalosutra: Ja automobil vidim kao alat, a svaki alat ima svoju svrhu. SUV-ovi imaju svoju nišu: ja sam ih opisao kao vozila koja mogu sve pomalo. Mogu da idu na duža putovanja, mogu bezbrižnije da se voze po lošijim putevima, imaju dovoljno mjesta za stvari.

Navešću par ličnih anegdota, koje su mi potvrdile da sam odbrao pravi automobil (poslednje 2 godine vozim Nissan X-Trail T32):



Ako je to onaj Nissan što si kačio ovde, to je sasvim upotrebljiv auto i mislim da uz Tiguana i Karoqa i gorepomenutu Hondu HRV jedini auto tog tipa koji bih razmatrao za kupovinu. Meni se i dalje sviđa onaj stari XTrail. Ali zna se, kada kažem SUV - mislim na 4X4 pogon, jak motor, jako podvozje i gepek u koji mogu da stavim recimo kofere ili ozvučenje i instrumente i da poteram na dugi put. Tako da, većina ovih modernih hatchbacka na štulama taj kriterijum ne ispunjava
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina22.04.2024. u 02:24 - pre 6 dana i 23h
Legendarni Spaček na terenu je bolji od brojnih crossovera
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina22.04.2024. u 10:59 - pre 6 dana i 14h
Taj Spaček je više SUV od mnogih SUVjeva današnjice, namenski dizajniran za prosečnog francuskog farmera i seljaka koji vozi po makadamskim putevima. Generalno Citroenovi automobili su tada imali najbolju suspenziju i bili najudobniji.

Ali dobro, više puta smo apsolvirali da se današnji SUVjevi kupuju zbog povišene pozicije sedenja, a vrhunac offroada je pentranje na ivičnjak da bi se nepropisno parkirao na zelenu površinu Ja sam mojim Polićem više vozio van asfalta nego 90% današnjih "krosovera"
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
..ynamic.kabel-deutschland.de.



+148 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina22.04.2024. u 18:44 - pre 6 dana i 6h
Spacek je super i po snijegu zbog uskih guma. Lagan, a povisok, sa dobrim hodom suspenzije. Pravljen je da motorizuje Francusku, sa naglaskom na ruralne predijele. Navodno je jedan od dizajnerskih zahtjeva bio da farmer moze voziti preko njive sa kosarom jaja, tako da se jaja ne razbiju. :)

E sad da se vratimo na temu, ako zelimo da ozbiljno diskutujemo, trebalo bi definisati sta je suv, sta je crossover. Cini mi se da ovdje u istu kategoriju trpamo vozila od B, C i D segmenta, gledajuci po duzini. Onda izbacujemo pausalne ocjene, u potpunosti mijesajuci klase.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 6941 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.