Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zavod za uništavanje spomenika ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Zavod za uništavanje spomenika ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 10629 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bora Sonar

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...28.03.2023. u 07:54 - pre 12 meseci
Slab je Pink Frojd u odnosu na poruku koju nosi Bejb. Film govori o prasetu koje je umislilo da je ovčarski pas. Prase simbolizuje sve umišljene ljude, kao što je na primer trandža koja misli da je nešto što nije, ili umišljeni menta genijalac koji misli da su svi ostali ljudi ovce. Naravno, svi ostali ljudi jesu ovce, ali to ne znači da on nije prisac.

I da kažem nešto na temu: nije lepo uništavati spomenike.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...28.03.2023. u 08:52 - pre 12 meseci
Da, i ja se slažem da ti umišljeni menta genijalci jesu problematičan deo društva, kada bi ih uklonili (možda i uz ove što kradu bakar) ovce bi bile mirnije dok pasu travu i idu u klanicu.

Recimo na nekum sastancima na kojima se sastanu roditelji dece koja idu na kojekakva državna školska takmičenja primećujem veliku dozu ponosa (ponos=gordost, greh, po bibliji, ne znam zašto ali slažem se sa time) i likovanja što su (po njihovom ličnom mišljenju) krem i elita društva, i nisam primetio da neko od njih uopšte shvata da su oni i njihovo dete samo jedna od separacija đubreta tokom obrade otpada i da će njihovom detetu onaj nevaspitani bezveznjaković lenčuga jediničar nasilnik iz zadnje klupe biti nadređeni ako tako odlući gazda sistema koji vrši tu separaciju i planira budućnost svog akvarijuma postavljajući odgovarajuće ljude na odgovarajuća mesta.

Život je mnogo više od pišljivog licemernog sistema koji je postavljen i koji deklarativno i neiskreno vrednuje stvari.

I da kažem i ja nešto na temu: Od piskaranja na forumu nema ništa, konkretno treba napisati žalbu i proslediti nadležnima, pa zatim piskarati kada stigne (ili ne stigne) odgovor nadležnih lenčuga iz zadnje klupe koje je neko turio na mesto koje im nije u mentalnom i intelektualnom dosegu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...28.03.2023. u 09:21 - pre 12 meseci
Jbt, pisac, odavno si prolupao, ali je evidentno da toneš sve dublje. Iz tog gliba nema spasa.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...28.03.2023. u 09:25 - pre 12 meseci
Naprotiv, stvari se najzad kreću u smeru u kojem treba da idu. Bar kod mene lično. Svet ide u suprotnom smeru, ali ja tu ništa ne mogu.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...28.03.2023. u 11:39 - pre 12 meseci
Citat:
Java Beograd:
...ali je evidentno da toneš sve dublje. Iz tog gliba nema spasa.


I onaj prvi deo ti je tačan, a i ovaj drugi, ali nemaš predstavu na koji način. Ni blizu na taj način na koji ti misliš. A iz tog gliba zaista nema spasa.

Meni je savršeno jasno da vi (većina) iz gornjeg datog grafikona ne možete da saberete 2+2, a u tom grafikonu je sadržana sva jezivost onoga što sledi. Evo sad sam se naježio dok sam pisao, jer je meni slika toga što sledi savršeno kristalno jasna, cela istorija se završava uskoro, svih onih 10000 ili 100000 "BCE" prestaje da bude relevantno, i počinje sasvim novo doba, ni nalik bilo kojem prethodnom. Nije skok za red veličine nego potpuni izlazak iz prirode i svega što se smatra božjim (mada ja nisam religiozan, ali da pomenem i taj detalj).

Otvoriču prigodnu temu nekom bliskom prilikom kojom ću probati da prosvetlim bar neke od smrtnika zašto onaj grafikon pokazuje kraj dosadašnjeg sveta, ako im emocije budu dozvolile da sagledaju argumente (jer ljudima upravljauu emocije a ne razum).

Ne bih dalje zagađivao plemenitu temu druga Fatalnog pa što se tiče spomenika, Fatalni, piši žalbu i prenesi nam odgovor, zaista sam zainteresovan za neko obrazloženje, pa da diskutujemo konstruktivno uz viđenje i druge strane.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...28.03.2023. u 11:51 - pre 12 meseci
Citat:
pisac: Meni je savršeno jasno da vi (većina) iz gornjeg datog grafikona ne možete da saberete 2+2, a u tom grafikonu je sadržana sva jezivost onoga što sledi. Evo sad sam se naježio dok sam pisao, jer je meni slika toga što sledi savršeno kristalno jasna, cela istorija se završava uskoro, svih onih 10000 ili 100000 "BCE" prestaje da bude




I kao sto dame na videu kazu - "Hajde sada, idi radi nesto" ...
Citat:
Otvoriču prigodnu temu nekom bliskom prilikom kojom ću probati da prosvetlim bar neke od smrtnika zašto onaj grafikon pokazuje kraj dosadašnjeg sveta, ako im emocije budu dozvolile da sagledaju argumente (jer ljudima upravljauu emocije a ne razum).

Super! Jedva cekam da me naucis. Odoh po pivo i kokice, ova najava obecava bas zanimljiv program ...

[Ovu poruku je menjao B3R1 dana 28.03.2023. u 13:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bora Sonar

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...28.03.2023. u 14:09 - pre 12 meseci
Citat:
B3R1: I kao sto dame na videu kazu - "Hajde sada, idi radi nesto" ...


Nije tačno! Prvo, kaže samo jedna dama, a ne dame, a drugo uopšte mu ne kaže da radi nešto, već:

...ajde sad idi, radimo!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1748 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...28.03.2023. u 17:36 - pre 12 meseci
Crko mu Slusni aparat Ili mu oslabile baterije .
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.160.*



+557 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...28.03.2023. u 22:43 - pre 12 meseci
Citat:
pisac:
Pa šta tu ima više da nije jasno, evo samo što nije, zapravo već živiš u kraju sveta ali nisi toga ni svestan.


Pa onda mi i nije neki naročiti kraj sveta ako ga ni ne primećujem, kakve sam sreće umreću pre nego što se realizuje pa ga neću ni dočekati, izem ti takav kraj sveta.

Citat:
Eno i BERI je u temi o krvoločnim ljubimcima pod zaštitom novog svetkog poretka empatije dao neki grafikon u ubeđenju da govori nešto suprotno onome što ja pričam, a na grafikonu se lepo vidi da ljudska istorija počinje još od 10000 "BCE" ...


Što mu nisi o tome pričao na toj temi gde je dao grafik? Ali stvarno je za*bao, ko je uopšte brojao ljude 10.000 bce, i da je prebrojao nije mogao to da zapiše jer nisu znali da pišu ...

Da probamo da povežemo sa rušenjem, aborindžinske pećine koje je zločinačka firma rio tinto porušila bile su stare 40.000 godina i svedočile o svesnom čoveku koji je imao četkicu od kengurove dlake i crtao po zidovima pećine. Da su to slučajno uradili ni po jada, to su uradili posle 10 godina suđenja sa vlasnikom imanja, svesno i namerno, za dva kila litijuma i osvete radi. Posle se kao izvinjavali, otpustili dva direktora, izem ti kaznu kad ih otpustili sa po milion $ otpreminine, to mu dođe više kao nagrada za zločin. U Mongoliji nedavno ostali dužni, ali se pročulo da se neke političare plaćali po 15 mil $, pa ti vidi koje pare otima vojna industrija od svog sopstvenog naroda, i plaši pisca da će smak sveta, a možda i hoće. Oni ruše nasleđe i prirodu svuda po svetu izgleda? Ko li ih samo dovede ovde.

Citat:
Bora Sonar:
I da kažem nešto na temu: nije lepo uništavati spomenike.


Ti si dobro dete, a ne ko neki.

Citat:
pisac:
I da kažem i ja nešto na temu: Od piskaranja na forumu nema ništa, konkretno treba napisati žalbu i proslediti nadležnima, pa zatim piskarati kada stigne (ili ne stigne) odgovor nadležnih lenčuga iz zadnje klupe koje je neko turio na mesto koje im nije u mentalnom i intelektualnom dosegu.


Kojim nadležnima napisati žalbu, tom istom Zavodu za zaštitu spomenika što je dostavio repliku i uništio spomenik? Uveren sam da su sve radili po propisima, i da nisu prekršili nijedan zakon. Obitavanje na mestu koje nije u dosegu za sada nije kažnjivo po zakonu, čak je i poželjno za održavanje fašističkog poretka. Jedino vlasniku pinka da pišem da zamolim da njegov sin nije pregazio dete na pešačkom, i da vrati šizoja gde ga je našao, da ovaj ne bi dramio ludilo, i upropašćavao sve što dotakne. Zašto toliko mrze Srbiju i sve što je srpsko?









Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...29.03.2023. u 20:23 - pre 12 meseci
Nisi ti razumeo taj kraj sveta. To je zapravo kraj ljudske vrste, svet će nastaviti da postoji. A ni ti nećeš biti svestan da ti je došao kraj kao čoveku, nastavićeš da misliš da postojiš i da si slobodan, a bićeš samo misaoni proces u kontrolisanom kavezu.

I onda ćemo doći do onog da je Dekart rečenicom "Mislim, dakle postojim" zapravo omašio žestoko.

Eto to ti je pokušaj da bar približno dočaram kraj prethodnih 10000 BCE istorije, ali to se ipak rečima ne može opisati, to treba sagledati i shvatiti.

Što se ovih tvojih pomenutih tiče, ne mrze oni Srbiju, oni samo vole moć i novac i pozicije više od domovine. Ako ne svesno a ono nesvesno.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.167.*



+557 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...30.03.2023. u 15:44 - pre 12 meseci
Citat:
pisac: Nisi ti razumeo taj kraj sveta. To je zapravo kraj ljudske vrste, svet će nastaviti da postoji.


A izvini, me stupida, sad mi je mnogo lakše, ja mislio gotovo je s nama :)

Citat:
Što se ovih tvojih pomenutih tiče, ne mrze oni Srbiju, oni samo vole moć i novac i pozicije više od domovine. Ako ne svesno a ono nesvesno.


Pa mogu da imaju moć, novac i pozicije i bez rušenja spomenika?

Nego sličan primer iz susjedstva, u rodnom Opužinu, spomenik Stevanu Filipoviću, Hrvati ga sadžgali svaka im čast, i to ne za pozicije i moć, već čist gušt ..



Sa druge strane u mestu pogubljenja, borci subnora hteli da ga poprave, pa krenuli da farbaju farbom za beton, napravili ga na pecaroša, jedva ih zaustavili ..



Mislim da ni Stjepan koji se hrabro držao na pogubljenju, ni Slobodanka koja hapšena zbog fotografije nisu to zaslužili ... e al da, on je bio komunista.

Možda smo jednostavno narod koji mrzi spomenike, rođeni takvi, prosek drugima izvlači samo zlikovačka firma rio tinto, i talibani naravno, i divlja horda što je zapalila manastire.


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.162.*



+557 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...14.04.2023. u 00:07 - pre 11 meseci
No comment ..


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
2a06:5b00:2:a100:6892:5e8f:7..



+10246 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...14.04.2023. u 07:59 - pre 11 meseci
Niko od gradskih zvaničnika da se seti da proglasi za obaveznim da se fasada izgradi u duhu Beograda.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...14.04.2023. u 09:56 - pre 11 meseci
Narod ima pamcenje na nivou kokosaka, pa ce sve brzo zaboraviti. Ali Google pamti sve. Pa u to ime - evo fotke koju je Guglovo vozilo napravilo 2014, finalnli izgled doticnog rugla je i tada bio poznat, a gradiliste je - moramo priznati - bilo propisano obelezeno, sa svim imenima odgovornih. Fakat - sve po zakonu 100%, tako da su sebe pokrili i tu vise ne moze nista da se uradi. Ali sto kaze Njegos - cast i bruka zive dovijeka, pa ce tako i njihova. Ako uopste i imaju cast i obraz, u sta licno sumnjam.

Pre 30 godina Dr Divna Djuric-Zamolo izdala je lepu monografiju, pod naslovom Graditelji Beograda 1815-1914, u kojoj su upisana slavna imena beogradske arhitekture, poput Aleksandra Bugarskog (Narodno pozoriste), Dimitrija Leka (vecina starih zgrada na Terazijama) ... Imam tu knjigu negde. Veoma lepa i poucna! Jednog dana neko ce mozda po istom principu izdati i knjigu pod naslovom Unistitelji Beograda 2012-20xx (ovo 'xx' ce biti godina odlaska s vlasti ovih mamlaza, jer nicija do zore nije gorela), u kojoj ce se, nadajmo se, naci i ova imena. Pa eto i malog priloga za tu monografiju ...

P. S. - Znam, najvecu krivicu snosi investitor. Ali ni u starom, knezevsko-kraljevskom Beogradu investitori nisu bili neke cvecke. Pocev od kapetana Mise Anastasijevica koji se obogatio jer je upravljao carinom u vreme Obrenovica, pa do onih koji su svoje bogatstvo stekli tokom Balkanskih ratova, prodajuci vojsci brasno pomesano s peskom. Preci jednog poznatog partizanskog generala su ucestvovali u tome, stari Beogradjani su ih zvali "peskari". Nije tesko pogoditi o kome je rec, ostavljam vam za domaci da pronadjete ... a mozete da pitate i @jovujovica100, on zna te stvari. Ali tadasnji arhitekti su imali svoje ja i nisu dozvoljavali primitivcima da im diktiraju projektne uslove. Ovi danasnji nemaju kicmu i kvare ugled stvoje struke. Bitna razlika!

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...14.04.2023. u 10:01 - pre 11 meseci
Citat:
U istoriji će poseban naziv da dobije to ovaj grad i ovu zemlju nijedan osvajač nije ovoliko mrzeo, kao njegova sopstvena vlast.

Ali niko nije tukao po ušima građane i zemljane koga da zaokruže, pa se može zaključiti da oni takav stil zapravo vole.

Ni AI ne bi ovo bolje nakalemio:)
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...15.04.2023. u 09:19 - pre 11 meseci
Upravo tako.

Zato bi svi oni što sada kukaju na ovakve pojave trebalo da se pokriju ušima i da ćute.

P.S. Šta je uradio Njoković?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.160.*



+557 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...16.04.2023. u 20:05 - pre 11 meseci
Citat:
Java Beograd:
Niko od gradskih zvaničnika da se seti da proglasi za obaveznim da se fasada izgradi u duhu Beograda.


Ona prethodna slika je baš u duhu Beograda :) Tu turistički vodič može da zavapi kako je Bg rušen 40 puta više nego iko ikad, i pogledajte samo šta su nam uradili. Ako neki promoćurniji turista provali da smo to mi uradili, može da zavapi da su nas rušili 40 puta i tako oteli sve pare, pa sad nemamo za bolje nego za ruglo, i traži još besplatnih para od eu, na putu za rusiju i aziju ..

Citat:
B3R1:
Narod ima pamcenje na nivou kokosaka, pa ce sve brzo zaboraviti.


Ma sve i da imam pamćenje ko Metuzalem, a nisam dužan ni da imam pamćenje kao kokoška, trebalo bi samo da zahtevam od nadležnih a oni da sprovedu u delo.

P. S. - Znam, najvecu krivicu snosi investitor. [/quote]

Mm jok, mislim da investitor snosi najveće troškove, to jest finansira, investira, za situaciju gore zaslužni su zakoni i onaj ko ih sprovodi, a i ova dvojica iz komentara posle što glasaju i pokrivaju se ušima. Hteo je i naš ambasador u Francuskoj da bude investitor i investira u nove pvc prozore, pa nije utrfio proceduru za taj deo grada ...

Talibani glasanjem odlučili da sruše Palmiru, i pokrili se ušima, e to je demokratija ...





Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.160.*



+557 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...16.04.2023. u 20:14 - pre 11 meseci
Citat:
Ulfsaar:
Ali niko nije tukao po ušima građane i zemljane koga da zaokruže, pa se može zaključiti da oni takav stil zapravo vole.
Ni AI ne bi ovo bolje nakalemio:)


Citat:
Bradzorf012:
Upravo tako.
Zato bi svi oni što sada kukaju na ovakve pojave trebalo da se pokriju ušima i da ćute.


Ko zna šta ste vas dvojica glasali ..

Citat:
P.S. Šta je uradio Njoković?


Njoković siroma nije imao de teniske terene, pa ih skupio na praznu livadu podno onog rugla Kalemegdana, kaže on to zbog dečice, tu je trava najlepša, a na Adi i u Krnjači ne valja. Da nam rastu deca u zdravom telu zdrav duh.



Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.162.*



+557 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...22.04.2023. u 14:15 - pre 11 meseci
praljak što je mislio da nije ratni zločinac, a dokazano na sudu da jeste, ruši stari most u Mostaru .. most je bio stariji od nazovi države za koju se borio, samo bih mu dodao nešto gorko u onaj otrov što je popio, i nešto sa odloženim dejstvom da preživi, inače most je porušen jer su Bosanci "imali komunikaciju" preko njega ...


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.162.*



+557 Profil

icon Re: Zavod za uništavanje spomenika ...22.04.2023. u 14:20 - pre 11 meseci
Da ne bi bio usamljen evo nekih sličnih .. kad god ne znaš kako da dokažeš čojstvo, a kako junaštvo, sruši neki spomenik i pobij neke civile


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zavod za uništavanje spomenika ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 10629 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.