Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O

elitemadzone.org :: MadZone :: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 16280 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O31.03.2023. u 14:40 - pre 12 meseci
Citat:
BrutalCoin:
Sumnjate da ste prolupali?

Ne sekirajte - ima i boljih od vas.

Citat:
Ljudi će dostići besmrtnost do 2030. godine, smatra Guglov inženjer

Bivši „Guglov“ inženjer Rej Kurcvel smatra da će ljudi dostići besmrtnost za sedam do osam godina, a Kurcvel je do sada u svojih 147 predviđanja u 86 odsto slučajeva bio u pravu.

Govoreći za za Jutjub kanal Adađo, Kurcvel je diskutovao o pomeranju granica u genetici, nanotehnologiji i robotici, zbog čega veruje da će doći do razvoja nanobota koji će moći da vrate proces starenja.

Ko veruje u amerikansku propagandu neka zameni "Rej" sa "Do" i zameni "vel" sa "a" pa tu je negde 86 odsto.

Kakvo crno prolupavanje, pa to je fantastična vest! Jevreji su najpametniji ljudi na svetu, njih treba pratiti i od njih učiti. Slika koju sam ja sklapao do sada govorila je da će to da se desi za oko 2 do 3 decenije. Ali ovo ubrzanje napretka AI nagoveštava da 2030 uopšte nije nerealna godina. S tim čak da nam možda za potpunu regenerabilnost neće ni trebati nanoroboti (koji će svakako biti od ekstremne koristi sami po sebi, i samo će dodati nove mogućnosti onda kad nastanu), jer ako bi se pokazalo da su neophodni, onda ovaj rok ne bi mogao da bude ovoliko kratak, s obzirom da je nanorobotika još i ponajmanje istražena, bar ovo što se javno zna.

Radovi npr. Majkla Levina o podstaknutoj regeneraciji delova tela kod vrsta koje inače regeneraciju ne poseduju veoma su obećavajući. To daje izvestan nagoveštaj da starenje nije čisto statistički, entropijski proces (koji bi verovatno bio teži za tretiranje), nego pre da je upisan iliti programiran nekako unutar samog biološkog materijala. I kada se ta bezvezna ograničenja otklone, onda će prva velika bitka u borbi protiv smrti biti dobijena (ostaju još dve).
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O31.03.2023. u 15:17 - pre 12 meseci
Šta je tu fantastično? Misliš da ćete ti ili tvoja deca imati neke koristi od te tehnologije?

Od početka sveta do danas i najmoćniji i najobičniji čovek imaju nešto zajedničko, obojica su smrtni. Nadam se da će tako i da ostane.
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O31.03.2023. u 18:00 - pre 12 meseci
I moj otac je govorio da je smrt jedina pravda. To bi se možda i moglo prihvatiti, ali je problem što se do smrti dolazi preko muke. Onda je trebalo da nam bude "ugrađeno" da je i dolaženje do smrti još jedna dodatna uživancija.

Ako život posle smrti ne postoji, onda čovek može biti srećan jedino ako zauvek pobedi telesnu smrt i eliminiše svaku muku. Ja posmatram celokupni naučno-tehnološki poduhvat čoveka kao kretanje u tačno tom pravcu; s tim što su naučnici previše skromni da to tako i definišu.

To će biti dostupno svima kada se dovoljno prouči i tehnologija raširi. Isto kao i sa mobilnim telefonima nekad. I biće opciono. Ko bude želeo da ostari i umre, imaće slobodu da tako i izabere. Tada će se pojaviti jedna nova dilema: da li je prepuštanje starenju i smrti ustvari samoubistvo (za koje znamo da je u hrišćanstvu recimo opasan greh)?

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O31.03.2023. u 20:05 - pre 12 meseci
Citat:
B3R1:
Tokom svojih studija, a i kasnije dok sam jos bio u Srbiji, imao sam cast i privilegiju da upoznam mnoge likove poput tebe. Nazalost, vrlo retki su uspeli da taj svoj dar prirode (ili Boga, kako god ...) zvani high-IQ iskoriste na pravi nacin i postignu neke kakve-takve rezultate u zivotu. Veci deo njih je napustao studije, zavrsio radeci neke sasvim prosecne poslove, za prosecne pare...



Zavisi šta ko percepira kao "pravi način". Nepravilno je procenjivati tuđi uspeh na osnovu sopstvenih kriterijuma, jer uspeh je zavisan od toga šta je kome cilj. Većina smatra da je velika količina para = uspeh. Poneko smatra da su titule i priznanja = uspeh. Ja smatram da je lična sreća = uspeh.

Mada, tu dolazi jedan veliki zajęb, jer što je čovek gluplji to je više sklon sreći pošto ne shvata svet oko sebe. Onaj (što pametniji) koji shvata svet oko sebe ima mnogo veće pritiske da bude nesrećan. Kao što reče mudri Bora Sonar (i ne šalim se, ima on momente)

Citat:

Naravno, ima i doktora nauka, naucnika sa stotinama clanaka po raznim renomiranim casopisima itd. Ali takvi su retki.


Nikad nisam želeo niti gomilu para niti titule. Čak smatram da je posvećenost zarađivanju para ili sticanju titula (ili građenju karijere) zapravo gubljenje vremnena i traćenje života. Ali, to je samo moje viđenje.

Upisao sam teorijsku i eksperimentalnu fiziku samo jer sam bio pri samom vrhu na prijemnom, pa rkeoh ajde ako sam već u vrhu daj da to studiram. Ali nisam video sebe ni kao naučnika, pa sam batalio pre prvog ispita, zapravo već posle samo mesec dana slušanja onih dosadnih predavanja.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O31.03.2023. u 20:18 - pre 12 meseci
Citat:
Bradzorf012:Posle Kroulija je došao Kastaneda koji kaže kako naše misli nisu naše misli.


Ne znam tačnu formu i suštinu njegovog mišljenja (niti sam potkovan za filozofiju), ali naše misli su prilično rezultat emocija koje vladaju nama, odnosno glavni baja u mozgu nije inteligencija nego hormoni i primitivni deo mozga koji daje nagone, jer ti želju za životom i ciljeve u životu zapravo daju nagoni/hormoni, a ne inteligencija. Inteligencija je više korektivna funkcija ali daleko od toga da je u mogućnosti da blokira i ispravi tešku grešku poslatu iz bazičnog upravljačkog sistema.

Moje mišljenje je da što više neko uspe da se odvoji od sopstvenih emocija, to će bolje shvatiti svet, ali mislim da su vrlo retki (ako ih uopšte i ima) oni koji uspevaju da se zaista u potpunosti odvoje od sopstvenih emocija i prospu apsolutno čiste neukaljane misli
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O31.03.2023. u 20:24 - pre 12 meseci
Citat:
Bora Sonar: Ja mogu da budem siguran samo u jednu stvar, a to je da ja postojim. Sve ostalo što ja mislim da postoji, možda ne postoji, već je samo u mojim mislima.


Ali, šta se dešava ako ti misliš da postojiš, i osećaš ruke i noge i svet oko sebe, dašak povetarca u kosi, toplinu sunca, strujanje vode oko gole qite i jajca dok se kupaš go u moru sa devojkom koju si malopre povalio, ali... sve to zapravo ne postoji! Postoje samo tvoje misli i tvoja iluzija osećaja.

Da li onda ti i dalje postojiš, ili ne? Ko si zapravo onda ti, samo neprekidni niz misli?

A ko si onda dok sanjaš, i dok prelaziš iz scene u scenu i oblika u oblik bez ikakve lako shvatljive logike i obrazloženja?

Ko ili šta si zapravo stvarno taj "ti" koji postojiš?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O31.03.2023. u 20:41 - pre 12 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Evo, Kim Kardašijan, ako sam razumeo postala popularna zato sto ima veliko doope. A ti imaš veliki ajku. Principijelno, isti kurc, nema suštinske razlike. Ni jedno ni drugo prosečan čovek ne može da iskoristi, ali ga iz nekog nepojmljivog razloga zanima/nervira.


Ne bih se složio da ne može da se iskoristi. Ja koristim svaki dan svoj IQ da poboljša druge aspekte koji mi manjkaju. Rekao bih da kada sam u novom/nepoznatom društvu koristim i preko 50% svog IQ-a samo da prikrijem ili eliminišem mane u drugim apsektima. Tako da praktično mogu nekada nekome delovati i glup, ali samo zato što se moj HI IQ ubi od posla da obradi sve one informacije za koje mu ne radi (ili loše radi) automatika


Citat:
Evo, npr Jovana Jeremic - sta bi bila da nije prolupala, obična ženska koja stoji pored puta i stopira kamiondžije. Jer ako si normalan čovek koji pošteno radi iizdrzava porodicu (npr kamiondžija) onda si niko ništa, a ako si prolupala alapaca (ili kako se već kaže u muškom rodu) onda si uspeo/la u životu ijednog dana će ljudi i tvoje izjave da citiraju rame uz rame pored patrijarha Pavla i Sigmunda Frojda. Zato, ne predaju se, samo napred, tek si na početku maratona prolupavanja, a uspeh se priznaje tek na kraju!


Meni je ona simpatična. Nekako mi je jasno da živi u nekom virtualnom svetu slike o sebi ali to i nije loše, ide joj u životu zahvaljujući tome. Ovde uglavnom čujem da "uspeh" u stvari isto ono što je ona valjda koliko mi se čini i ostvarila, tako da ... ako je u životu važan samo "uspeh" u formi u kojoj ga vidi većina, onda je ona uspešna.

Ali se ipak ne bih menjao sa njom.

---

Inače, btw, jedna psihologičarka mi je jednom prilikom rekla, dok je prosipala svoje latentne frustracije oko velikog IQ-a nekih ljudi, da to ne znači ništa u životu jer, pazi sad, žena sa najvećim IQ-om u Americi vozi kamion !!!

Ja sam se nasmejao na to i rekao da nije bitno šta ona radi nego da li je sretna u tome što radi. Ako je ona sretna sa time, onda je ona ispunjena, i ne vidim tu nikakav problem.

ja sam jedno vreme kao mlađi inače maštao o tome da vozim kamion po svetu. Sada maštam da putujem po svetu u Kamperu, i ne maštam o nikakvim titulama i gomili para i priznanjima i koječemu, luksuznim hotelima sa bezenima i sličnim glupostima. Mada, iskren da budem, ne bi mi smetala jedna jahta sa kojom bih mogao da putujem i morima.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O31.03.2023. u 21:23 - pre 12 meseci
Citat:
Bora Sonar:Odlično si izabrao grupu koju ćeš da slušaš. Nisu oni neki tra-la-la bend, već su to pravi politički aktivisti. Bono se u svojoj karijeri bavio Jugoslavijom možda i više od tebe. Njegov trud nije ostao nezapažen, pa je jedna bivša SFRJ republika dodelila svoj pasoš pevaču grupe U2.


Ti mi Boro deluješ kao prilično svestan, ali si ovde podbacio. Verovatno ti je neka emocija presekla dotok kiseonika u korteks pa si na trenutak prolupnuo. Sve je to ljudski, ne zameram ti.

Ja ne znam šta je Bono radio, no ne vidim šta bih mu zamerao i da je radio. Dok god je neko radio nešto u ubeđenju koje je imao (ili još ima), to je sve ljudski i to treba razumeti. Mi ne moramo da se složimo, ali ako smo iskreni u nečemu u šta verujemo i u šta se zalažemo onda smo dobre osobe. Možda su naši potezi i rezultati loši po nekoga, ali dok god smo ih uradili u dobrnim namerama ne bi trebalo da nam neko zamera.

Druga stvar je dako neko nešto radi zbog "lobista" ili dotoka novca, e to je ona loš čovek, bez obzira da li je bio na "našoj" ili na "njihovoj" strani. Koja god to bila, pošto su meni ovde sve strane zapravo u zabludi.

Inače, oko svih tih glupih tragikomičnih (mada uglavnom tragičnih) ratova sam već rekao šta mislim. Niti su Hrvati zaista Hrvati već samo skup određenih katolika, niti su Srbi zaista Srbi već samo skup određenih pravoslavaca, i svi ovde (pa eto i Makeodnci) su samo u ubeđenju da imaju neko junačko poreklo i neke teritorije na kojima polažu nekakvo pravo... a sve je to zapravo plod malo stranog uticaja a malo autosugestije i ne baš zdrave potrebe da se oseća nekakav "ponos" nečime što su uradili "naši" preci (iako ne zna ko i odakle su mu preci).

Ponos je greh.

Nikakvih ratova ne bi bilo da je svako otišao svojim putem u svoju novu državu i odneo teritoriju na kojoj je većina. Uključujući i Kosovo (bez severa naravno). Ali, upravo su ratovi bili cilj. Ne naš. Američki i Nemački.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O31.03.2023. u 21:33 - pre 12 meseci
Citat:
Ulfsaar:
Ako život posle smrti ne postoji, onda čovek može biti srećan jedino ako zauvek pobedi telesnu smrt i eliminiše svaku muku. Ja posmatram celokupni naučno-tehnološki poduhvat čoveka kao kretanje u tačno tom pravcu; s tim što su naučnici previše skromni da to tako i definišu.


Cilj čoveka je da bude srećan, ali cilj života nije da čovek bude srećan već da pati i bori se i kroz tu borbu grabi samo trenutke sreće. Onoga trenutka kada/ako čovek postane srećan i večan bez razloga, bez borbe, neprestano, normalan život će nestati kao takav a sa njime i ljudski rod.

To je za drugu temu, onu koju sam obećao Beriju.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O31.03.2023. u 22:04 - pre 12 meseci

https://www.youtube.com/watch?v=aQRLSBUNupg

Ciklus regeneracije inače završen danas sa ovom pesmom, razina dopamina skočila na kokainske visine

 
Odgovor na temu

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O31.03.2023. u 22:26 - pre 12 meseci



[Ovu poruku je menjao Manager dana 31.03.2023. u 23:44 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O31.03.2023. u 23:00 - pre 12 meseci
Citat:
pisac: Ko ili šta si zapravo stvarno taj "ti" koji postojiš?


Niko, osim Boga naravno, to ne može da zna zasigurno. Jedino što može da zna je da postoji, jer da ne postoji ne bi mogao da razmišlja o suštini svog postojanja.

Citat:
pisac: Ja ne znam šta je Bono radio, no ne vidim šta bih mu zamerao i da je radio.


Ja pohvalio Bona i tvoj muzički ukus, a ti odmah o nekom zameranju!?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O31.03.2023. u 23:29 - pre 12 meseci
Citat:
Manager:



Od sotone je, ali radi posao odlično. Zato i kažem da živimo u svetu sotone, samo retki su sposobni za život bez njega (toga).

Ja nisam, nažalost.


https://www.youtube.com/watch?v=lWTDR6ztcnQ
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O01.04.2023. u 07:17 - pre 12 meseci
Šta kažete na Madonin spot koji sledi?
(Obratite pažnju na vreme, snimano je pre korone)

 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O01.04.2023. u 12:09 - pre 12 meseci
Citat:
Ulfsaar:
Slika koju sam ja sklapao do sada govorila je da će to da se desi za oko 2 do 3 decenije. Ali ovo ubrzanje napretka AI nagoveštava da 2030 uopšte nije nerealna godina.

Pogledaš šta je Google Deep Minds uradio za nekoliko godina, posebno sa AlphaGo i AlphaZero, smatralo se da takav rezultat neće ostvariti za 10 godina (dakle, do 2026-2027. ili tako nešto), a kad ono...

Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.163.*



+559 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O01.04.2023. u 20:04 - pre 12 meseci
Možda si pukao kad su vređali i tebe i dete da imate lošu genetiku? Dokaz za to je da si kasnije proveravao svoju genetiku i utvrdio da si spartanac?

Ali nema potrebe, bez razloga si burno reagovao, to je samo neko pogrešio vreme i mesto i pomislio da može da se ponaša kao na forumu nekad dok je radio i bilo ljudi, i da može da zeza ama baš kako god hoće, a da to niko ne uzima za zlo.

Doduše prvi si počeo sa greškom mesta i vremena, šta će pitanja iz medicine na delu za opuštanje tehničkog foruma.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O01.04.2023. u 20:21 - pre 12 meseci
Ja sam prvi počeo.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.163.*



+559 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O01.04.2023. u 21:05 - pre 12 meseci
Mada kad bi pregledali teme: Vakcine ne sprečavaju bolest nego ubijaju, farmakomafija, da spase zapadnog sotonu tako što će deca od 14 godina da rađaju uz prvu mecu, ali zapadni sotona jednostavno odbija da bude spasen, kao i 14-godišnjakinje da pomognu, dobio telepatiju i proliv a nije se obrati doktoru, znao unapred da će ga zvati, tranđe se namnožile i zaskaču ga iz mračnih ulaza, smak sveta u nuklearnom plamenu, najviše nekako liči na ovo:

Direktor jata izjavio da nas nato zaprašuje iz avijona ...



Na slici direktor jata na optuženičkoj klupi za ratne zločine


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O01.04.2023. u 21:52 - pre 12 meseci
Citat:
MajorFatal:...tako što će deca od 14 godina da rađaju uz prvu mecu,...



Prolupao sam ja odavno, kao što rekoh, davno pre nego što sam se učlanio na forum. A to je jedan od razloga zašto koristim ogromnu količinu IQ-a a i dnevnog vremena na razmišljanje i analiziranje događaja i odnosa među ljudima, postupaka, sveta... umesto da gledam filmove ili jurcam za parama i karijerom.

Jedino još da ukapirate kada neko koristi ogromno vreme da razmišlja o nečemju o čemu vi uopšte ne razmišljate, skoro je sigurno da će videti i znati mnogo više od vas. Tu čak IQ nije ni presudan.

Eno, Nikola Tesla lud ko struja bio, Isak Njutn 100% poremećen, ali uvrnutost dala opipljive rezultate.

To što ti ili java percepirate kao prolupavanje je samo obično natrljavanje istine vama na nos koju vi niste u stanju da 1) vidite 2) prihvatite. Nema tu ništa drugo.

Ti ne znaš ni kada počinje ni kada završava pubertet kod žena. Znam devojku od 13 godina koja je bila pobegla za tipa od 20 godina da žive zajedno, pa ju je vratila socijalna služba a tipa optužili za bla bla... Devojka je bila završila u potpunosti pubertet (da, sa 13, verovao ili ne), na izgled bi joj svako dao oko 17 godina, potpuno sve natprosečno na mestu. E, njoj je bilo vtreme za pravljenje dece, kao što je cele ljudske istorije do pre 50-100 godina takvim devojkama sa takvim razvojem i prirodnim satom bilo vreme za pravljenje dece. Međutim, sada u ovom vrlom novom svetu postoje zakoni koji "štite" "decu" od toga da sazru pre nego što je neko zarctao da treba sazreti (još bolje nikad ne sazreti).

Zato sada imate žene od 30+ godina koje nikada nisu imale ozbiljnu vezu, ebu se naokolo, žive sa medvedićima i sličnim figurama koje primarno koriste deca tokom odrastanja, i emituju muziku na Twitch-u naprimer i traće svoj život uludo. E to je to novo vrlo vreme. A ova devojka koja je htela kada joj je priroda odredila da napravi porodicu je vraćena, jer je država "štiti".

Imate natalitet, istorijski minimum gde god je takva "civilizacija" došla, ljudska vrsta postaje u potpunosti nereproduktivna, koji jasno pokazuje da iza ljudskog društva stoji nešto što ga usmerava.

E to nije prolupavanje moje, to je prosvetljenje. A do tog prosvetljenja, prvog u nizu, sam došao tako što sam izašao iz granica koje mi je društvo do tada bilo usadilo u glavu i počeo slobodno da razmišljam kako može biti zabranjeno ono što je prirodno i što je bilo osnova celokupne prethodne ljudske istorije.

Za razliku od tebe fatalini.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O01.04.2023. u 22:02 - pre 12 meseci
Ah, da, dopuna na prethodno...

Ta nezrela "deca" od 13-14 godina, nemaju pravo da zasnuju porodicu i rađaju jer su dakle nezrela, ali zato imaju u ovom novom svetu pravo da nakon propagande u vrtićima i školama zatraže promenu pola i hormonsku terapiju koja će ih zauvek ostaviti sterilne i nesposobne da imaju svoju decu.

Dakle, za svoju porodicu su nezrela pa ih "država" "štiti" od zlog sveta koji hoće da ih iskoristi, ali da se zauvek osakate i da nemaju nikada svoju porodicu, e za to su zrela i to svakako može.

To je to novo društvo. Ja, navodno prolupao, vidim kristalno jasno šta se dešava, a kad vam to natrljam na nos onda sam ja eto lud (i tonem sve dublje )

[Ovu poruku je menjao pisac dana 01.04.2023. u 23:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 16280 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.