Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ravnozemljaši - Globusari 3 : 0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 0

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 6105 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 001.07.2023. u 21:27 - pre 10 meseci
Nemas razloga za brigu !

Planeta NIJE ravna !

KO se udruzio da nas Laze ?

Biden i Putin ?


Da bi postojala Zavera mora da postoji neka korist !

Svaka teorija Zavere ili dokazana zavera , a ovo je samo Teorija , mora da pocne od toga da postoji nekakva korist, pa se neko udruzio i napravio Zaveru !

Tako za Sve pa i za Ovo ?


Koja je Korist od Laganja da je planeta okrugla ??

Nema koristi i zato Nema Laganja oko toga !
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
185.13.107.*



+2283 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 001.07.2023. u 22:53 - pre 10 meseci
Citat:
možda to tebi nije ništa... ali meni to uništava čitav život, gde sam bio, šta sam učio... razumeš?

Naravno da ne razumem kako tuđi kafanski razgovori urušavaju ono gde si ti bio.
A ustvari razumem. Postao si tipičan matori namćor kome sve smeta, želja ti je da kontrolišeš ceo svet, da svi rade i razmišljaju kako ti narediš, a niko te hebava ni za šta, pa je ogromna tvoja bol.
Neko je davno rekao kako je jedini način da promenimo svet taj da promenimo sebe. Nauči da razviješ kurcobolju za to kako drugi razmišljaju i fokusiraj se na sopstvene mane. Ako si toliko gord da misliš da nemaš mana, angažuj nekog namćora sličnog sebi da ti ih identifikuje, ima nas koliko hoćeš takvih namćora koji smo totalno izoštrili centre za pronalaženje tuđih mana, pa možemo uzajamno da se ispomažemo. Kad ih identifikuješ onda kreni sa ispravljanjem. Ne svih, jedne. I videćeš koliko je to zahtevan posao pa nećeš više imati toliko vremena za bavljenje opsesijom kontrole drugih ljudi. Probaj pa javi kako ide.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 805



+637 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 09:54 - pre 10 meseci
Citat:
arcusX: Ako pogledaš naslov ove teme shvatićeš o čemu se radi... ti možda nemaš vremena, ali ja imam--- pa pogledam tako šta pričaju ovi mladi... pod navodnike mladi... to više nisu ni mladi to je epidemija... i sve što više istražujem... normalno sve mi više serviraju razloge za i protiv... i koliko ja vidim ravnozemljaši nas razbiše.... možda to tebi nije ništa... ali meni to uništava čitav život, gde sam bio, šta sam učio... razumeš? Sutra treba da umrem sa činjenicom, da me je ceo život neko lagao i da sam verovao u gluposti...

Hm, da ... ne radi se tu o godinama, vec o nacinu razmisljanja tih ljudi. Mi matorci ... tacnije, konzervativci - mozemo sada da se cudimo, vicemo i-ju, nazivamo te ljude raznim imenima ... ali nas problem je u tome sto mi tu posmatramo samo posledicu, a ne i uzrok tih pojava. Ti "klinci" su posledica. A sta je uzrok? Zasto ti ljudi veruju u svaku glupost koja im se servira? Zasto su se ti ljudi otudjili od prave nauke? Ili se nauka otudjila od ljudi? Ili su zloupotrebe nauke postale tolike da je ljude to odvratilo u ezotericne vode?

Ti klinci mozda izgledaju blesavo i svakako je ludost pricati kako su Zemlja ili Mars ravne daske i kako je Pitagorina teorema masonska zavera, ali ti ljudi u sustini imamu problem poverenja u bilo koga i bilo sta. Oni zele da svaku stvar posmatraju kriticki, da postavljaju pitanja ... i to je ok. Ali u tome zalaze u opasnost sto umesto kritickog odnosa prema svemu i svacemu pocinju da veruju raznim farisejima i opsenarima, koje usvajaju kao apsolutne autoritete.

E u tome je problem!
 
Odgovor na temu

arcusX

Član broj: 347965
Poruke: 67
*.dynamic.a1.rs.



+7 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 10:44 - pre 10 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
možda to tebi nije ništa... ali meni to uništava čitav život, gde sam bio, šta sam učio... razumeš?

Naravno da ne razumem kako tuđi kafanski razgovori urušavaju ono gde si ti bio.
A ustvari razumem. Postao si tipičan matori namćor kome sve smeta, želja ti je da kontrolišeš ceo svet, da svi rade i razmišljaju kako ti narediš, a niko te hebava ni za šta, pa je ogromna tvoja bol.
Neko je davno rekao kako je jedini način da promenimo svet taj da promenimo sebe. Nauči da razviješ kurcobolju za to kako drugi razmišljaju i fokusiraj se na sopstvene mane. Ako si toliko gord da misliš da nemaš mana, angažuj nekog namćora sličnog sebi da ti ih identifikuje, ima nas koliko hoćeš takvih namćora koji smo totalno izoštrili centre za pronalaženje tuđih mana, pa možemo uzajamno da se ispomažemo. Kad ih identifikuješ onda kreni sa ispravljanjem. Ne svih, jedne. I videćeš koliko je to zahtevan posao pa nećeš više imati toliko vremena za bavljenje opsesijom kontrole drugih ljudi. Probaj pa javi kako ide.


Au nedeljko crni sine... što si negativan ko porculanski tanjir...
 
Odgovor na temu

arcusX

Član broj: 347965
Poruke: 67
*.dynamic.a1.rs.



+7 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 11:23 - pre 10 meseci
Inače... gledao sam te ravnozemljaše... evo jednog pitanja na koje nemam odgovor...

Da gledamo samo pomračenje sunca.. pomračenje meseca da izostavimo..

Kad se dešava pomračenje sunca... kad je mesec između sunca i zemlje... e sad pitanje je... kako je mesec baš te 'specifične' veličine da pokrije celo sunce... što nije na primer samo manji crni krug a iza obruč sunca???? NE... nego se baš poklopila veličina meseca sa udaljenošću od sunca i kad se desi pomračenje,,,, bukvalno su iste veličine... tu mora da postoji neka zavisnost,,,, neki prirodni zakon koji to objašnjava...

Ja još nisam video pomračenje sunca a da mesec prekrije mnogo veću površinu od sunca ili mnogo manju... a znamo da je linija po kojoj se kreće zemlja - ekliptika --- elipsa... Eto to me buni..
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 11:38 - pre 10 meseci
Jeste elipsa i zato nekad imas potpuno pomracenje a nekad prstenasto. Ta elipsa nije mnogo izduzena pa ni razlika u pomracenju nije velika. Ali postoji.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 13:29 - pre 10 meseci
Da znate da je Zemlja za dva dana , 4 Jula najudaljenija
od Sunca , celih 152.098.233 km
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.a1.rs.



+559 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 14:38 - pre 10 meseci
Zašto nije tada najduži dan leta? :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

arcusX

Član broj: 347965
Poruke: 67
*.dynamic.a1.rs.



+7 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 15:05 - pre 10 meseci
Citat:
jovajovic100:
Da znate da je Zemlja za dva dana , 4 Jula najudaljenija
od Sunca , celih 152.098.233 km


To mi nije jasno... Koji izvor je u pitanju? Zar nije zimi zemlja najudaljenija? Ako je ovo uopšte leto???

"Zemlja je najudaljenija od Sunca tokom tačke svoje orbite koju nazivamo apogej. Uobičajeno, apogej se dešava jednom godišnje, ali tačan datum apogeja može varirati. U poslednjim decenijama, apogej se obično dešava krajem decembra ili početkom januara. Tokom tog perioda, Zemlja je najudaljenija od Sunca. Napomena: Ovaj odgovor se bazira na trenutnom razumevanju i podacima do septembra 2021. Može biti korisno proveriti tačne podatke o trenutnom položaju Zemlje u odnosu na Sunce."
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 15:19 - pre 10 meseci
Citat:
MajorFatal:
Zašto nije tada najduži dan leta? :)

Zasto bi bio?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 15:20 - pre 10 meseci
Citat:
arcusX:Zar nije zimi zemlja najudaljenija?

Jeste. Na juznoj polulopti je sada zima.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 15:20 - pre 10 meseci
A koji ti izvor koristiš???

Apogej i perigej su tačke na orbiti Meseca kada je najdalje, odnosno najbliže Zemlji. Ono "gej" označava Zemlju (Gea)
Za planetu Zemlju te tačke se zovu afel i perihel (Helios - Sunce). Zemlja je najbliža Suncu u decembru (perihel) a najdalja od Sunca u junu.

Pošto je ekscentričnost Zemljine revolucije vrlo mala, to ne utiče na godišnja doba, odnosno utiče vrlo malo. U principu, na Južnoj hemisferi su leta unekoliko toplija, a zime hladnije nego na severnoj, ali ne značajno, jer na klimu znatno utiču i okeanske mase, a južna hemisfera ima više vode, a menje kopna.

Na godišnja doba, pre svega, utiče nagib Zemljine rotacije, pa je tokom leta nagib "prema" Suncu (one hemisfere na kojoj je leto), a zimi "od" Sunca.
 
Odgovor na temu

arcusX

Član broj: 347965
Poruke: 67
*.dynamic.a1.rs.



+7 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 15:48 - pre 10 meseci
djoko strašno mi ideš na kur** kad bi barem 1% dopustio da neko drugi bude u pravu, smatrao bih te za normalnog čoveka,,, ovako se vidi da si g*vno.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 16:29 - pre 10 meseci
Stvar je u tome da ti u 99% slučajeva nisi u pravu. Kada bih propusio priliku da ti to pokažem, bilo bi kao da puštam ravnozemljaše da lupetaju.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 16:31 - pre 10 meseci
Da niko nikom ne bi isao na kxuxc da razjasnim da se radi
o aphelion-u . To je najudaljenija tacka Zemlje od Sunca , a
najbliza tacka se zove perihelion i iznosi 147.098.070 km , i
to se desava pocetkom Januara . Mozete da vidite iz toga
da je ovalnost te elipse samo 3,3%.

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 16:40 - pre 10 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
MajorFatal:
Zašto nije tada najduži dan leta? :)

Zasto bi bio?


Zato što je datumski blizak, bio je pre 14 dana, ispada nekako da je Zemlja nagnuta po istom smeru u kome joj je putanja izdužena, pa se ko velim moglo poklopiti. Ovako nedostaje 14 dana ko Julijanskom kalendaru :)

Pitanje je ionako bilo upućeno dostavljaču informacije, ali kad si već u kancelariji za tebe imam drugo:

Zašto je najduži dan leta na početku leta a ne na sredini, ako je leto kad je planeta tom poluloptom više nagnuta Suncu, i ako se do najdužeg dana dolazi tako što se sve više naginje ka Suncu, a posle tog datuma se sve više odmiče, i dani traju kraće, i manje je osunčana, zar ne bi bilo logičnije da je leto raspoređeno pre i posle tog datuma podjednako, a najduži dan datumski u centru leta?

Molim vas da me ne vređate ako mi je pitanje glupo, i/ili ako sam ja glup :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 16:43 - pre 10 meseci
Pogresio sam , Zemlja je naudaljenija 6 , a ne 4 Jula ,
a najbliza je 4 Januara . To se odnosi na 2023.godinu .
Kada je najudalenija prima 6,5% manje energije nego
kada je najblza . Zemlja uvek prima skoro istu kolicinu
energije osim te male razlike .

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

arcusX

Član broj: 347965
Poruke: 67
*.dynamic.a1.rs.



+7 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 16:58 - pre 10 meseci
Citat:
djoka_l:
Stvar je u tome da ti u 99% slučajeva nisi u pravu. Kada bih propusio priliku da ti to pokažem, bilo bi kao da puštam ravnozemljaše da lupetaju.



Ja mislim da je veća verovatnoća da su ravnozemljaši u pravu nego verovatnoća da djoka nekad pokrene neku temu??? Ne. On sve zna. Njega sramota i google da pita. To je ta veličina.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 17:15 - pre 10 meseci
Ja bih ti preporučio da pogledaš tekst na ovom linku http://www.catb.org/~esr/faqs/smart-questions.html
Bilo je tema koje sam ja pokretao, kada nisam mogao da nađem odgovor na drugim mestima.
Ako misliš da je tvoj doprinos neprocenljiv u pokretanju glupavih tema, tada si potpuno u pravu. Mislim da MadZone ne bi imao toliko sadržaja da ga ne đubre predani pregaoci.
Citat:
Before asking a technical question by e-mail, or in a newsgroup, or on a website chat board, do the following:

Try to find an answer by searching the archives of the forum or mailing list you plan to post to.

Try to find an answer by searching the Web.

Try to find an answer by reading the manual.

Try to find an answer by reading a FAQ.

Try to find an answer by inspection or experimentation.

Try to find an answer by asking a skilled friend.

If you're a programmer, try to find an answer by reading the source code.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
83.137.1.*



+2283 Profil

icon Re: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 002.07.2023. u 19:28 - pre 10 meseci
Citat:
B3R1:
E u tome je problem!

Problem nečiji možda, ali svakako ne njegov.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ravnozemljaši - Globusari 3 : 0

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 6105 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.