Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visa Electron, 16 cifara i Internet

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Visa Electron, 16 cifara i Internet

[ Pregleda: 6614 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Freespirit

Član broj: 5666
Poruke: 107
*.NBS.BG.AC.YU



Profil

icon Visa Electron, 16 cifara i Internet20.04.2004. u 09:23 - pre 242 meseci
Interesuje me koristim Visa Electron Vojvodjanske banke. To je standardna Electron kartica gde se vide prva 4 i zadnja 4 broja. Nikad nisam znao svih 16 i smatrao sam da je to OK posto je to Electron kartica.

Kada sam placao robu u prodavnicama sa POS terminalima Vojvodjanske banke na racunu mi je bilo ispisano 4 zadnje cifre a ostale su bile zamenjene zvezdama tj. asteriksima. Iznenadio sam se kada sam kupio robu u prodavnici sa POS terminalom Komercijalne banke. Na racunu je bilo ispisano svih 16 cifara. Znaci video sam cifre i koje nikad nisam video.

Zvao sam vise ljudi kako iz Vojvodjanske tako i iz drugih banaka da ih pitam da li moze da dodje do zloupotrebe kartice ako se zna svih 16 cifara i datum isteka.

To jest interesuje me da li moze da se koristi na Internetu kada se znaju svih 16 cifara i datum isteka. Da li web sajtovi prave razliku izmedju VISE i VISE Electron? Na primer u Meridian banci su mi rekli da njihove Electron kartice imaju 16 cifara i da se one mogu koristiti na Internetu.

Da li neko zna broj telefona VISA international za SCG?

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Visa Electron, 16 cifara i Internet20.04.2004. u 10:12 - pre 242 meseci

Visa Electron nije predviđena za upotrebu na Internetu, ali na nekim sajtovima može da se koristi, što možeš da posmatraš kao način povećanja prometa ili kao ustupak korisnicima.

Kažeš da si zvao Vojvođansku banku. Šta su ti oni rekli?

ex.mangel
 
Odgovor na temu

pixelmania
Marko Jovanović
Beograd

Član broj: 3766
Poruke: 129
*.77.EUnet.yu

ICQ: 113685276
Sajt: www.pixelmania.go.to


Profil

icon Re: Visa Electron, 16 cifara i Internet29.04.2004. u 22:53 - pre 242 meseci
mhm, zanimljivo... Meni se to isto desilo sa visa electron start card (ona za mlade) od continental banke... Bas me zanima da li moze da se njome kupuje na internetu (ne zaboravimo da i dalje nemas CVV2 broj, mada amazon ne pita za njega).

A da nece banka mozda da se ljuti ;)
Mada nigde u ugovoru ne pise da ne sme da se koristi na internetu :)

Jedna zanimljivost
Kada sam bio tek dobio karticu pare koje sam uplatio nisu jos bile duze vremena "legle" tako da sam se blamirao u par prodavnica gde mi je bila odbijena :)
Zvao sam autorizacioni centar (broj sa poledjine kartice) za koji se ispostavilo da je to u stvari aut. cent. komercijalne banke (a ja kod continentala, hehe). Elem, kada su trazili da izdiktiram broj kartice, zacudili su se kada sam im rekao da imam samo prva 4 i zadnja 4 broja - "Molim Vas gospodine, svaka Visa kartica, bilo Classic ili Electron, ima 16 cifara, da li ste Vi sigurni da je Vasa kartica Visa?" - toliko o tome :)
coito ergo sum - Marko Jovanović
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Visa Electron, 16 cifara i Internet

[ Pregleda: 6614 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.