Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da zamenim kompjutere u W2k domenu i da novom dam isto ime....

[es] :: Windows mreže :: Kako da zamenim kompjutere u W2k domenu i da novom dam isto ime....

[ Pregleda: 4111 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neosstr

Član broj: 24265
Poruke: 18
*.w81-250.abo.wanadoo.fr



Profil

icon Kako da zamenim kompjutere u W2k domenu i da novom dam isto ime....27.04.2004. u 20:15 - pre 243 meseci
Vrlo konkretno....

Da li se bez brisanja kompjuterskog accounta (obican klijent) u W2k domenu jednostavno moze stari kompjuter skinuti sa mreze, novom dodeliti isto ime i da to sljaka?

 
Odgovor na temu

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.as2532.sol.superonline.com



+104 Profil

icon Re: Kako da zamenim kompjutere u W2k domenu i da novom dam isto ime....28.04.2004. u 16:42 - pre 243 meseci
Ne vidim razlog da to ne funkcionise
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

neosstr

Član broj: 24265
Poruke: 18
*.w80-15.abo.wanadoo.fr



Profil

icon Re: Kako da zamenim kompjutere u W2k domenu i da novom dam isto ime....28.04.2004. u 17:49 - pre 243 meseci
E pa bas meni nije sljakalo..

Tj morao sam da zamenim kompjutere i novima koje sam konfigurisao sam dao neko drugo ime.
Kada su kompjuteri stigli na odrediste, ja sam se zakacio PCanywhere-om za taj novi a posto je stari vec bio offline ja sam samo preimenovao taj novi a posle restarta sma dobio gresku tipa wrong system account ili tak nesto ne znam vec...
nije cak hteo ni da se loguje na domen...

I ja sm pretpostavio da ce da radi ali izgleda da ne radi.
Da li neko zna u cemu bi mogao biti problem?
dodajem da je i novi kompjuter dok je imao drugo ime bio pod tim imenom dodat u domen.

Hvala unapred....
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.skydsl.de.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Kako da zamenim kompjutere u W2k domenu i da novom dam isto ime....29.04.2004. u 19:39 - pre 243 meseci
Ja mislim da ne moze.... morash prvo da izbrises account starog kompa pa onda da prijavish novi....

P.S. Kad bi to moglo onda bi u domenu postojala mogucnost da se odjednom prijave 2 kompa sa istim imenom sto je nemoguce....
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.panline.net



+2 Profil

icon Re: Kako da zamenim kompjutere u W2k domenu i da novom dam isto ime....30.04.2004. u 08:47 - pre 243 meseci
Pozdrav.

Znachi, procedura se sastoji iz dva koraka. Prvi je skidanje racunara koje uklanjas iz domena, tako shto cesh ga pridruzhiti radnoj grupi i time kulturno otkachiti, bez obzira skidao ga sa LAN-a ili ne. Sad ne mogu da se setim da li time se automatski u AD uklanja computer account, glavu bih dao da je tako, ali ako nisam u pravu onda morash ruchno da ga obrishesh. Drugi korak je standardno pridruzhivanje novog rachunara domenu, s' tim da treba obratiti pazhnju da ce ga AD staviti u default grupu, pa ako se stari rachunar nalazio u nekoj drugoj organizacionoj jedinici, na kojoj su bile primenjene odredjene polise, morash ruchno u AD da prebacish novokreirani computer account u tu organizacionu jedinicu ako zhelish da te polise i dalje budu primenjivane.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.skydsl.de.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Kako da zamenim kompjutere u W2k domenu i da novom dam isto ime....30.04.2004. u 11:58 - pre 243 meseci
Nemorash da "skidas" komp iz domena vracajuci ga u workgroup....

Dovoljno je samo da obrises computer account i AD-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako da zamenim kompjutere u W2k domenu i da novom dam isto ime....

[ Pregleda: 4111 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.