Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

modem-ako netko moze komentirati

[es] :: PC Konfiguracije :: modem-ako netko moze komentirati

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5980 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon modem-ako netko moze komentirati11.05.2004. u 20:37 - pre 242 meseci
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje.
Je li nekom poslo za rukom da se spoji na 56kbps sa internim 56K PCI modemom, i ako je kako?
Jeste li culi za multilinking dvaju modema? Je li ko to napravio?
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati12.05.2004. u 04:27 - pre 242 meseci
Meni sa jednim Intel Ambientom uspelo na 115k.Naravno bila je neka greska u drajverima pa je stalno ocitavalo neke bezveze vrednosti za brzinu konekcije.
Inace je radio bez problema.
 
Odgovor na temu

kefalo
Banjaluka, RS, BiH

Član broj: 18959
Poruke: 263
*.teol.net

ICQ: 178873696
Sajt: home.blic.net/mozlas


+6 Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati12.05.2004. u 23:30 - pre 242 meseci
56k konekciju je nemoguce ostvariti to i prozvodjaci modema naglasavaju... zbogz radi telefonskih parica kvaliteta centrale modema sa druge strane.........

maximum maximuma je 53k... a za normalne uslove idealno bi bilo 49k... vise od ovih centrala ne treba ni ocekivati...

sto se tice povezanosti modemom 56k ili bilo kojim drugim... brzinom 115k... to je samo zbog neodgovarajucih drivera on uzeo brzinu com port-modem i tu prikazao... dok realna ne moze preci 50k...
 
Odgovor na temu

AleksandarS
Serbia

Član broj: 26202
Poruke: 64
*.direcpceu.com

ICQ: 275176120
Sajt: www.mcse-serbia.com


Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati13.05.2004. u 10:25 - pre 241 meseci
Konekcija analognim modemom od 56k je NEMOGUCA!

Radi se o fizickim ogranicenjima analogne telefonske linije koja zbog samog napona signala ogranicena na max 36k!

Konekcija veca od 36k moguca je ALI na strani od ISP do telefonske centrale pa nadalje na digitalnim linijama i nazad do ISP.

Sve u svemu --> Velika marketinska podvala proizvodjaca analognih modema!
www.MCSE-SERBIA.COM team
Aleksandar Stojilkovic
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati13.05.2004. u 10:31 - pre 241 meseci
Oho, poceli smo i sa teorijama zavere :)
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati14.05.2004. u 21:13 - pre 241 meseci
A jel neko cuo za ISDN ovde? Uzmite ga (prvo se naravno raspitajte za njegove mogucnosti) pa se konektujte na 64Kbps ili 128Kbps, pa cete videti download rate na 64Kbps je 6-10KB/s (kako kakve srece) a na 128Kbps do (tako kazu) oko 15KB/s, ali kod mene je isto kao na 64Kbps cak i kada uzme oba kanala...

Mozda sam malo (puno) zbrisao sa teme ali resicete mnoogo problema...
I zamolio bih vas da mi kazete koliki je prosicni download rate na oko 50Kbps?

hvala
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati14.05.2004. u 21:18 - pre 241 meseci
A cuj,
nismo svi Rockfelleri...:-)

Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati14.05.2004. u 21:26 - pre 241 meseci
haha (mada je zalosno) pa u pravu si, nisam mislio na fin. stanja u ovoj zemlji.

poz
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati14.05.2004. u 22:58 - pre 241 meseci
@ bakiman

GSMpapak je iz Hrvatske,ali ni tamo nije mnogo bolje nego kod nas u Srbiji.Tamo
je cak mozda i lakse doci do ISDN linije.

Sto se downloada na 56k tice u najboljem slucaju iznosi oko 5kB/s.

 
Odgovor na temu

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati14.05.2004. u 23:07 - pre 241 meseci
A vi mozda barem imate jeftinju tarifu! Nama HT krade jer je monopolist!
Ja koristim GetRight kao download manager i nekad mi zna ici i do 9,9 a obicno skidam oko 6,3-6,6 ovisno da li samo skidam ili jos surfam. Inace, ako kupujete BUG mozete naici na tekst Olega o muktacenju.
Malo nas je ali smo svi za k**** (mislim na nas koji se bunimo protiv HT-a) :-)
Zivio ADSL (godine 2000i nikoje)
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati14.05.2004. u 23:29 - pre 241 meseci
Cini mi se da je najbrzi VDSL brzina je oko 1Mbps (125Kb/sec), to se moze naci u Srbiji. Inace Satelitski internet je najbrzi [(16Mbps)(2Mb/sec)].

poz.
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

kefalo
Banjaluka, RS, BiH

Član broj: 18959
Poruke: 263
*.teol.net

ICQ: 178873696
Sajt: home.blic.net/mozlas


+6 Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati15.05.2004. u 00:21 - pre 241 meseci
[quote=kefalo]56k konekciju je nemoguce ostvariti to i prozvodjaci modema naglasavaju... zbogz radi telefonskih parica kvaliteta centrale modema sa druge strane.........

maximum maximuma je 53k... a za normalne uslove idealno bi bilo 49k... vise od ovih centrala ne treba ni ocekivati...[/quote]

ponavljam samog sebe jer me neki nisu culi(procitali) ;) oko ovoga nema rasprave... proguglaj malo pa procitaj..............pa nauci!

Citat:
Konekcija analognim modemom od 56k je NEMOGUCA!

ovo je prosto NEMOGUCA recenica!

Citat:
Radi se o fizickim ogranicenjima analogne telefonske linije koja zbog samog napona signala ogranicena na max 36k!

jesi siguran u ono sto pricas?

Citat:
A jel neko cuo za ISDN ovde? Uzmite ga (prvo se naravno raspitajte za njegove mogucnosti) pa se konektujte na 64Kbps ili 128Kbps, pa cete videti download rate na 64Kbps je 6-10KB/s (kako kakve srece) a na 128Kbps do (tako kazu) oko 15KB/s, ali kod mene je isto kao na 64Kbps cak i kada uzme oba kanala...

na 64k max je 8kbps a na 128 16kbps... iako je to digitalna veza... i tu ima odstupanja pa je realna brzina nesto manja... ali zanemarljivo...

sto se tice skidanja modemom moj prosjek je 4.6kps pri konekciji 49200.... a to sto vam u download manageru pise 9.9, 16kps...... ili ne znam ti ni ja sta... je samo prividno... tj ti dodatni bajti su vec skinuti samo sto su kesirani pa se onda odjednom prikazuju....
primjer: u down. men. ogranici brzinu skidanja na 1kps dri tako nekoliko min i onda iskljuci ogranicenje..... i pri tome prati koliku tad brzinu postize ;)

pozdrav

 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati15.05.2004. u 13:52 - pre 241 meseci
ala si skockao ove citate...

nego, ja ne koristim nikakav down. men. vec windowsov default prog. za downloadovanje. A kada sam koristio DAP i tada mi je brzina bila 6-10KB/s sto znaci da je on obicno sr**e (kao 'download up to 300% faster' smejurija).

poz
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

kefalo
Banjaluka, RS, BiH

Član broj: 18959
Poruke: 263
*.teol.net

ICQ: 178873696
Sajt: home.blic.net/mozlas


+6 Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati16.05.2004. u 02:59 - pre 241 meseci
pa isto je sto se tice kesiranja ;) jedina razlika je sto IE-ov down. men. ne moze da cijepa fajl pa da skida komade... vec samo jednu konekciju sa serverom moze da ostvari...

sto se tice download acceleratora on SAMO pomaze pri surfanju. tako sto unaprijed skida stranice koje najcesce posjecujes i iste KESIRA na disk. kad sljedeci put odes na nju on prvo ucita sa diska ono sto nije promjenjeno na stranici i onda skida ostatak...
nesto slicno ima i IE.... samo ne toliko razvijeno ;)
 
Odgovor na temu

AleksandarS
Serbia

Član broj: 26202
Poruke: 64
217.26.66.*

ICQ: 275176120
Sajt: www.mcse-serbia.com


Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati17.05.2004. u 22:49 - pre 241 meseci
@ KEFALO

Posto volis da "google"-ujes, sledeci put pazljivije "izgugluj" i procitaj to sto si "izguglovao" jer kada dodje neko poput tebe i tako samouvereno nesto kaze (pa jos pogresno) onda to drugi pogresno nauce!

Sada lepo procitaj i nauci ovo sto cu napisati pa da sledeci put druge informises kako treba:

Citat:
kefalo:
56k konekciju je nemoguce ostvariti to i prozvodjaci modema naglasavaju... zbogz radi telefonskih parica kvaliteta centrale modema sa druge strane.........
maximum maximuma je 53k... a za normalne uslove idealno bi bilo 49k... vise od ovih centrala ne treba ni ocekivati...

ponavljam samog sebe jer me neki nisu culi(procitali) ;) oko ovoga nema rasprave... proguglaj malo pa procitaj..............pa nauci!


Prvo,
svi treba da shvate da 56K modemi ne mogu tom brzinom da salju i primaju podatke. Najveca brzina na ovim prostorima, ukljucujuci i HR, koja moze da se ostvari na tipicnim analognim linijama jeste 33600 bitova/secundi.
Najveci deo uzroka zasto je to tako jeste u prirodi same analogne linije, tj. kada podaci putuju sa jedne na drugu stranu dolazi do pada signala.

Medjutim, proizvodjaci ne bi bili proizvodjaci kada ne bi uspeli da zaobidju to ogranicenje. Sta su oni uradili? Pa jednostavno, uklonili su pola analogne signalizacije, tj. ako se na jednoj od lokacija koristi poseban modem za server stranu i digitalni prikljucak direktno u telefonskoj centrali onda na tom delu od servera do telefonske centrale nema pada signala. Jednom, kada signal udje u telefonsku centralu on tada obicno putuje iskljucivo kao digitalni signal. Na kraju, rezultat svega ovoga jeste da je brzina od 56000 bitova/sekundi moguca ALI samo na jednoj strani: od modema na SERVERU -> telefonskoj centrali. Jos uvek postoji ogranicenje od 33600 na analognoj strani od modema do modema na serveru. I tu nema pomoci!

Dalje, pored slabljenja signala postoje i tekuci FCC standardi. Sta je FCC? Standard koji je OGRANICIO visinu napona koju bilo koji uredjaj moze da preda telefonskom linijom sto je automatski sve analogne modeme (pod idealnim uslovom da nema pada signala) ogranicilo na max 53 000 b/sek.

Proucavanjem brzina modema, doslo se do zakljucka da je max. brzina od servera do modema (tzv. brzina nanize) od 42 000 - 48 000 a max od modema do modema na serveru (tzv brzina navise) 33 600 b/s!

Citat:
Konekcija analognim modemom od 56k je NEMOGUCA!

ovo je prosto NEMOGUCA recenica!


Naravno... izgleda da jedini ti nisi primetio da je u pitanju greska u brzini kucanja. Samo za tebe: KONEKCIJA BRZINOM OD 56k na ANALOGNOJ liniji je NEMOGUCA!

Citat:
Radi se o fizickim ogranicenjima analogne telefonske linije koja zbog samog napona signala ogranicena na max 36k!

jesi siguran u ono sto pricas?


Procitaj i nauci gornji tekst.

Citat:
A jel neko cuo za ISDN ovde? Uzmite ga (prvo se naravno raspitajte za njegove mogucnosti) pa se konektujte na 64Kbps ili 128Kbps, pa cete videti download rate na 64Kbps je 6-10KB/s (kako kakve srece) a na 128Kbps do (tako kazu) oko 15KB/s, ali kod mene je isto kao na 64Kbps cak i kada uzme oba kanala...
na 64k max je 8kbps a na 128 16kbps... iako je to digitalna veza... i tu ima odstupanja pa je realna brzina nesto manja... ali zanemarljivo...


Da svi smo culi za ISDN ali ko ovde prica o ISDN linijama. Postoji velika razlika izmedju ISDN i analogne linije zar ne?

Sem toga to sto ti pominjes je tzv. BRI (Basic Rate Interface) koji podrzava 128 kbps ali postoji i PRI (Primary rate interface) koji podrzava 1.544 Mbps preko T1 kabla.

E sad posto smo se "raspitali - kako ti kazes" za mogucnosti ISDN-a, odmah da te ispravim. BRI ISDN nema 2 vec 3 kanala!!! 2 puta po 64 i jos jedan od 16 Kbps tzv kanal izvan opsega, koji se koristi za prenos informacija izmedju tvoje opreme i telefonske centrale. Vecina ISDN implementacija koriste samo 1 ili oba B kanala, pa se zato kaze da je ISDN max brzina 128 kbps ALI ISDN moze da podrzi i 144 Kbps.


Jasno?
POZDRAV!

www.MCSE-SERBIA.COM team
Aleksandar Stojilkovic
 
Odgovor na temu

-doktor-
support engineer
Vojvodina

Član broj: 18874
Poruke: 72
*.direcpceu.com



Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati17.05.2004. u 23:30 - pre 241 meseci
Jel' neko od vas išao u školu i učio Telekomunikacije?

Elem:
Protok od preko 33,6 kb/s je moguć ako između vas i vašeg ISP postoji samo jedna A/D konverzija.
U najvećem broju slučajeva je to moguće sem ako baš nemate sreće pa ste na "analognoj" centrali ili ste predaleko od nje.

Koliki će taj protok biti zavisi od mnogo faktora, od toga u kakvom su stanju vaše instalacije pa do toga kako se vaš modem "slaže" sa vašom centralom.

Inače, smatrajte se super srećnikom ako izvučete 48-52 kb/s.

Za detalje pročitajte:
56Kbps Data Transmission across the PSTN
http://www.ieee-occs.org/presentations/56k/
inače napisao P. Michael Henderson, čovek bio 17 godina u R&D u AT&T pa posle direktor u Rockwell-u.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati17.05.2004. u 23:37 - pre 241 meseci
Citat:
AleksandarS:
max. brzina od servera do modema (tzv. brzina nanize) od 42 000 - 48 000 a max od modema do modema na serveru (tzv brzina navise) 33 600 b/s!


Ne bih se bas slozio sa time, jer moja licna iskustva govore drugacije. Naime, rekordan download koji sam uspeo da postignem je bio 20.5 MB/h, pa da vidimo sta to znaci:

20.5x1024x1024=21495808 Bph (bajtova po satu)
21495808/60/60=5971 Bps (bajtova u sekundi)
5971*8=47768 bps (bitova u sekundi)
Gornji podatak se odnosi samo na podatke stigle od provajdera prema meni, a poznato je da oko 10% podataka mora otici i u suprotnom smeru, pa je protok:
47768*1.1=52544 bps, sto je dosta vise od idealnih 48000.

Ipak, ovaj transfer retko mogu postici, ali zato pomenutih 48000:
48000/1.1/8*60*60/1024/1024=18.7 MB/h
Ovoliko moj modem (PCTEL AMR) postize u proseku.
Da, za konekciju mi pise od 48kbps do 56kbps, ali tome ne treba mnogo verovati.

Osim toga, signal pri prenosu cesto naidje na smetnje, deo se ne prenese dobro, pa se ponavlja, sto znaci da je maksimalna brzina obavezno veca od prosecne.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati18.05.2004. u 18:49 - pre 241 meseci
Citat:
AleksandarS:
Radi se o fizickim ogranicenjima analogne telefonske linije koja zbog samog napona signala ogranicena na max 36k!

Da svi smo culi za ISDN ali ko ovde prica o ISDN linijama. Postoji velika razlika izmedju ISDN i analogne linije zar ne?

Sem toga to sto ti pominjes je tzv. BRI (Basic Rate Interface) koji podrzava 128 kbps ali postoji i PRI (Primary rate interface) koji podrzava 1.544 Mbps preko T1 kabla.

E sad posto smo se "raspitali - kako ti kazes" za mogucnosti ISDN-a, odmah da te ispravim. BRI ISDN nema 2 vec 3 kanala!!! 2 puta po 64 i jos jedan od 16 Kbps tzv kanal izvan opsega, koji se koristi za prenos informacija izmedju tvoje opreme i telefonske centrale. Vecina ISDN implementacija koriste samo 1 ili oba B kanala, pa se zato kaze da je ISDN max brzina 128 kbps ALI ISDN moze da podrzi i 144 Kbps.



Slusaj:

1. Ni ti nemoj da pricas ono sto ne znas...
to sto si ti rekao da je max 36K, grdno se varas!!!
Ja sam imao Analognu liniju PRE ISDN-a i uspeo sam da se konektujem na 42Kbps

2. JA imam ISDN i neces ti da me ucis sta je to. Shvatio??? JA 3 KANAL nisam spomenuo zato sto je apsolutno beznacajan za internet (ili 64 ili 128).

Jedino mi mozes rece KAKO da furam sa 144Kbps

Jasno?
POZDRAV!
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

kefalo
Banjaluka, RS, BiH

Član broj: 18959
Poruke: 263
*.teol.net

ICQ: 178873696
Sajt: home.blic.net/mozlas


+6 Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati19.05.2004. u 00:09 - pre 241 meseci
hehe ljudi sta ste se naostrili??? ;)

@bakiman

nisi dobro procitao post koji je poslao AleksandarS.... covjek je u pravu!

@AleksandarS
sto se tice nemoguce konekcije na 56k... to sam rekao zbog gramaticke neispravnosti recenice


sto se tice ostatka vrlo poucnog teksta... sa njim sam upoznat i jednom sam ga procitao(goglanjem dosao do njega)... ono sto sam ja rekao je uglavnom skracena verzija ovoga sto si ti napisao... samo sto josh nisam naglasio da u UP smjeru ne moze vise od 33.6k... a trebao sam

josh jedna stvar ako se npr. konektujes na 48000 NIKAKO nemozes da primas vise od 48000... samo manje podataka!
 
Odgovor na temu

ilijadunic
Zagubica

Član broj: 24774
Poruke: 167
*.mobtel.com

Sajt: www.vrelahomolja.com


+35 Profil

icon Re: modem-ako netko moze komentirati19.05.2004. u 00:34 - pre 241 meseci


Pa sad ne znam baš dali sam na pravom mestu a nadam se dajesam.
Čitajući vaše tekstove dodjoh do yaključka da ste dobri poynavaoci modema a ja imam jedan problem.
Od pre dva tri dana modem mi se čudno ponaša.
Konekcija započne i kvrc, modem se usaglašava smenju se tonovi za konekciju i tajac.
E sad bi sve bilo uredu da modem nisam testirao modem doktorom (starija verzija)
i on prijavi brdo parametara uglavnom ok, ja potom spustim konekciju na 4800 i kao takav radi ito potpuno bez prekida.Došao sam do zaključka da modem pobrljavio u smislu softvarea.
Dali bi dobio nešto ako bi modem preflešovao inače modem je

USRobotics Sporster Voice
33.6 fax modem itd itd.
BACOM
96.0578.d.n
Modem je sa područja Švajcarske a kod instalacije i testa se sam tako inicijalizuje

Nebih bacio tako krasan modem koji je ranije tako lepo i pouzdano radio mislim držao vezu.
Svaka sugestija dobro došla .
Hvala unapred Ilija
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: modem-ako netko moze komentirati

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5980 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.