Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dekodirani telefoni?

elitemadzone.org :: TechZone :: Dekodirani telefoni?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13195 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bounty

Član broj: 27090
Poruke: 26
*.tehnicom.net



Profil

icon Dekodirani telefoni?23.05.2004. u 17:25 - pre 241 meseci
da li je legalno prodavati dekodirane telefone? komsija je kupio tel. u 'normaloj' radnji u centru, sve je dobio kako valja, ali se ispostavilo da je dekodiran. sta moze da se uradi u takvom slucaju? bar u teoriji?
srbo ti je chudo od coveka, protiv njega ne imade leka
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.htnet.hr



Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?23.05.2004. u 22:31 - pre 241 meseci
A zašto ne bi bilo legalno? Ima u prodaji kodiranih i nekodiranih telefona, kod mene Cronet i VIP provajderi daju iste modele telefona zaključane na mrežu ili u slobodnoj prodaji, otkodirane, doduše malo skuplje, pa tko kako želi. Ništa u tom slučaju niti nemoraš raditi... ni teoretski ni praktično.
***Shark***
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?23.05.2004. u 23:07 - pre 241 meseci
Pa ne znam koliko je bas legalno, ako bi bas cepidlacili. Cim su ti telefoni dekodirani, znaci da su pravljeni iskljucivo za odredjene mreze i kompanije i postavlja se pitanje odakle takav telefon u prodaji. To je ipak samo teoretisanje, a praksa i surova realnost su drugaciji. Ako nista drugo tvoj prijatelj bi trebao biti zadovoljan jer sigurno nije dobio telefon koji je pravljen u Bugarskoj ili nekoj susednoj zemlji.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Bounty

Član broj: 27090
Poruke: 26
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?23.05.2004. u 23:20 - pre 241 meseci
ok, recimo da je to neka 'garancija' u kvalitet izrade.. a da li postoji rizik da telefon posle dekodiranja ima neke posledice, koje se mozda ne primete iz 'prve' (pri kupovini)?? da li neko uopste ima predstavu kako ti telefoni dolaze ovamo?
srbo ti je chudo od coveka, protiv njega ne imade leka
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?23.05.2004. u 23:26 - pre 241 meseci
Pa cesta je pojava da kompanija da korisniku telefon za npr. 10Eura iako isti vredi npr. 500Eura, samo da bi postao njihov korisnik (naravno, post paid) jer se njima svakako isplati, a taj korisnik (po pravilu Srbin) uzme i proda taj telefon. Eto ti jednog nacina.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Bounty

Član broj: 27090
Poruke: 26
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?23.05.2004. u 23:42 - pre 241 meseci
onda bi (u teroiji) mogao da tuzis trgovca jer ti prodaje polovan telefon kao nov?
srbo ti je chudo od coveka, protiv njega ne imade leka
 
Odgovor na temu

Maniac
Dalibor Andonov
Subotica,SERBIA

Član broj: 13624
Poruke: 387
*.suonline.net

Jabber: Mobil-Mania
Sajt: www.new world order.org


Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?24.05.2004. u 00:39 - pre 241 meseci
To je jedna pogodnost koju smo mi iskoristili i okoristi li se mislim pritom na zemlje balkana pogovovo...
Ako kanis pobjediti nesmijes izgubiti!
Ovo je vreme velikih odluka!
Mozda ce se moje misljenje vremenom menjati ali ne i cinjenica da sam u pravu!
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.htnet.hr



Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?24.05.2004. u 12:45 - pre 241 meseci
Ovako gospodo:

1. Svi telefoni su slobodni na sve mreže onog momenta kad su proizvedeni

2. Uvoznik u nekoj zemlji (provajder) prilikom naručivanja telefona iz matične firme (nokia, ericsson, siemens...) naručuje odredjeni broj telefona koji su zaključani na tog provajdera (VIP, Cronet, Telekom...) i odredjeni broj koji nisu zaključani

3. Svi su telefoni legalni 100 %, ja u svojoj državi mogu birati telefon, zaključan na nekog od provajdera ( telefoni jeftiniji ali deru na drugoj strani) ili slobodan, nezaključan telefon (skup ko vrag, razlika u cijeni do 50%)

4. Otkodiranje telefona ako se radi sa kvalitetnim alatom nije opasan posao i NE MOŽE štetiti telefonu, osim ako to radi netko tko je stvarno trupac za te stvari (neki bi pokidali i naokovanj [za one koji neznaju, kovački alat od masivnog željeza])

5. Dekodiranje nije garancija u kvalitet izrade već garancija da bar netko neće koristiti telefon u konkurentskoj mreži. Ono što vi ovdje ne spominjete je to da je u većini zemalja Evrope dekodiranje i izmjena softvera nelegalan, zabranjen čin i ima predvidjena kazna za to u zakonu. Kod nas nije još uvijek, nažalost ili na sreću?!

***Shark***
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?24.05.2004. u 20:10 - pre 241 meseci
Citat:
Dekodiranje nije garancija u kvalitet izrade već garancija da bar netko neće koristiti telefon u konkurentskoj mreži.

Ne bih se bas slozio. Kod nas u Srbiji ovo je garancija kvaliteta, jer kod nas tel. kompanije ne kodiraju telefone (za razliku od vasih kompanija), doduse nesto Telekom kao pokusava, ali to je zanemarljivo, tako da kada kupimo dekodiran telefon, to automatski znaci da je stigao iz inostranstva, a to dalje implicira da je kvalitetan.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.htnet.hr



Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?24.05.2004. u 22:25 - pre 241 meseci
Ajd polako, najpre sebi razjasni pojmove kodiranje/dekodiranje: Kažeš "kod nas kompanije ne kodiraju telefone". jel to znači da telefoni u vašim kompanijama nisu kodirani. U čemu se onda razlikuju od uvezenih, dekodiranih?

Pročitaj pasus 2 ponovo, polako. Možda u Telekomu imaju opremu da kodiraju (zaključavaju) telefon na svoju mrežu no to nije garancija da su ti telefoni kvalitetniji od onih koje ne kodiraju (od nezaključanih). Logično, zar ne?

Pošto vidim da se ne razumijemo posmatraj to ovako: ti imaš računar i recimo Win XP na njemu, nije zaštićen passwordom i može bilo tko da uključi tvoj jačunar i radi na njemu, ja imam računar, Win XP, zaštićen je passwordom i samo ja ( i oni kojima dozvolim) mogu raditi na njemu. Po čemu je taj password garancija kvalitete mog računala u odnosu na tvoj? Po meni je bitniji hardware, tko ima bolji, brži, duži

Jel sad OK?
***Shark***
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?25.05.2004. u 00:10 - pre 241 meseci
Nemas razloga da mi objasnjvas kao mentolu zato sto znam sta pricam. Ali ponovicu ti ponovo, a ti citaj polako. Lapo sam rekao da kod nas Telekom i Mobtel to NE RADE. A ti ako ti ovo nije jasno, javi mi se pa cu ti pojasniti. Jednostavno je tako. Telekom je imao neki pokusaj sa jednim modelom telefona (Siemens), ali mislim da ni njega nije kodirao. Mobtel to ne radi. Samim tim dolazimo do zakljucka da svi kodirani telefoni koji se pojave kod nas sa stranih mreza (Vodafone, Orange, TIM...) su dosli iz inostranstva, a to znaci i da nisu pravljeni u Bugarskoj, a to dalje znaci da su kvalitetniji od onih koji se kod nas prodaju, a koji JESU pravljeni u Bugarskoj.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.htnet.hr



Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?25.05.2004. u 08:05 - pre 241 meseci
OK, shvatio. Mali nesporazum, mislio sam da u donju klasu svrstavaš telefone koji su došli izvana a ne prodaju ih ovlašteni uvoznici (Telekom...), moja greška, sorry. Problem je sa Telekomom i sličnima što uvoze najjeftinije telefone, i u pravu si što se toga tiče. Do mene svakodnevno dolaze telefoni iz inostranstva, a najveći broj je iz Madjarske (80%) i mogu slobodno reći da su jako lošeg kvaliteta bez obzira što su novi, kvare se često, ponekad bez očitog razloga.
Nažalost to pitanje uvoza dotičnih firmi ne možemo rješiti ni ti ni ja ni bilo tko od nas smrtnika, oni će i dalje uvoziti što jeftinije.


***Shark***
 
Odgovor na temu

Homer Simpson

Član broj: 15004
Poruke: 156
218.145.25.*



Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?25.05.2004. u 10:33 - pre 241 meseci
Dekodiran telefon ti je ko krekovan program....
Radice, al ko zna do kad, i kako , moze da rikne poslije par dana
a moze nikad.....

Ja sam prije par god dekodirao tel koji mi je dao drug iz Beca...
radio je super pola godine, a onda je SAMO izgubio kontakt sa mrezom...
sve ostale f-je su mu radile, ali osnovnu nije imao, mrezu...
to mi je bila nauka tako da sad NIKAD nebih kupio dekodiran,
za nekih 30-40e manje.....

Inace, kodiran tel je vlasnistvo mreze (ne bukvalno)!!!
tj, kao sa kreditnom karticom,sim karticom,... tvoja je al oni mogu
da ti je uzmu ako hoce.....

Da li je legalno ili ne????
Kako ti to nije jasno?
Pa naravno da nije legalan!!!!

Zato u mrezama i postoje CRNE, SIVE i Bjele liste telefona
pretplatnika..... to sto se takve stvari ne postuju
samo je stvar novca, nije bitno odakle ti telefon, bitno je da mi pravis pazar ....
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?25.05.2004. u 10:58 - pre 241 meseci
Kod nas kvalitetan telefon mozes da kupis onda kada se pojavi, znaci kada izadju novi modeli, jer valjda ne stignu da ih kopiraju ili sta vec. Moj drugar je tako kupio SE T68i i fenomenalan je, dok je drugi drugar kupio sad skoro isti telefon i kada ih uporedimo popadamo od smeha! Zaista smesno. Taj drugi ne lici na telefon! Los ekran, lose sve.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com



+4 Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?26.05.2004. u 00:42 - pre 241 meseci
Ja sam skoro dekodirao svoj telefon, i tek sad mi nishta nije jasno. Nisam previshe upucen u problematiku, ali izgleda da postoje 2 nachina kodiranja telefona.

Elem, ja svoj dekodirao (jer mi je trebao i za karticu drugog operatera) na web-u, bez ikakvog maltretiranja, fleshovanja, ili shta se vec radi. Platish on-line, i lepo ti na mail poshalju kood koji ukucash u mob bez SIMa i jednostavno otkljuchash sebi fon.
Ovo definitivno ne mozhe da shkodi telefonu! :)

Btw, ako nekog zanima, sajt je http://www.mobilefun.co.uk , sekcija MobileUnlocking. Na listi su sve moguce evropske mrezhe i modeli telefona. Sve shto trazhe je IMEI telefona i to je to.

Znam da nisam otkrio rupu na saksiji sa ovim, ali, ako neko zna, koji je to DRUGI nachin koji se koristi za zakljuchavanje/otkljuchavanje telefona (ako uopshte postoji) ???
 
Odgovor na temu

Homer Simpson

Član broj: 15004
Poruke: 156
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?27.05.2004. u 21:59 - pre 241 meseci
da, vidio sam tu foru na jednom stranom forumu,
al sad ni ja nemogu da ga nadjem,
neki tip je provalio ili napravio program
za pravljenje tih decode keys
i ko god je postavio svoj IMEI i mrezu sa koje je tel on je slao
kljuc, ali to je bilo samo za NOKIA tel. ne i za druge
Ta metoda je prilicno bezbjedna, dok ona preko kablova....
obicno pokaze rezultate vrlo brzo....
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net



+165 Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?28.05.2004. u 10:37 - pre 241 meseci

Pre nekoliko nedelja video sam na TV-u carinike kako obilaze radnje za prodaju i servis Mob.Telefona.Kao i oni sami neznaju da se u SCG uvozi (legalno-ilegalno)Mob.Telefoni,pa traže od pomenutih prodavaca poreklo istih..(mlaćenje prazne slame !!!)

baj d vej.. Ako se pomenute kompanije Telekom (064) i Mobtel (063) hvale u spotovima,reklamama,novinama itd. da imaju ...ne znam preko 1,8 miliona(064 mreža) a MobTel upola manje(slagaću vas) korisnika post i pre paid korisnika ili onih dr. postavlja se pitanje odakle nama tolikio telefona i ko uveze,ko plati porez na njih...A znamo da pomenute kompanije ne nude kao neke inostrane telefone uz predplatu ili nekako drugačije.To se kod njih dešava 1. godišnje gde oni ponude telefone već davno prevaziđene (kako bi mi rekli KRŠ).
Ja sam živeo na zapadu i redovno sam koristio kako postpaid tako i prepaid usluge, tj. menjao sam dosta operatera, ali kod njih su novi telefoni(tek izašli) ponuđeni svojim korisnicima uz te usluge...(što kod nas nije slučaj.)

Što znači treba ispitati odakle toliko kodiranih(stranaca) kod nas i ko uze KINTU za to !!!!!

pozdrav...

 
Odgovor na temu

Cartman
Beograd

Član broj: 7164
Poruke: 151
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?28.05.2004. u 11:29 - pre 241 meseci
Citat:
Homer Simpson:da, vidio sam tu foru na jednom stranom forumu,
al sad ni ja nemogu da ga nadjem


Predpostavljam da je bilo u pitanju: http://nokiafree.org/forums/ ?
:)
 
Odgovor na temu

JOKS
Elvis Mulavdic
Schweiz

Član broj: 30477
Poruke: 8
*.76.62.81.cust.bluewin.ch



Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?20.07.2004. u 00:43 - pre 239 meseci
Zasto se dekodirani telefoni kvare brze od nekodiranih kao sto neki gore navode, sta je razlog tome .
Dekodiran telefon ti je ko krekovan program....
Radice, al ko zna do kad, i kako , moze da rikne poslije par dana
a moze nikad.....

Citiram rjeci jednog od kolega sa foruma, sta je htio sa ovim da kaze , postoi li malo profesionalnie objasnjenje .
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.ptt.yu



+39 Profil

icon Re: Dekodirani telefoni?20.07.2004. u 13:59 - pre 239 meseci
mobtel kodira telefone!

mom ortaku je kodirana motorola
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Dekodirani telefoni?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13195 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.