Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!

elitemadzone.org :: MadZone :: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19831 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

filipc

Član broj: 22738
Poruke: 433
212.200.108.*



Profil

icon Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 18:33 - pre 241 meseci
Evo resio sam da vam to napisem ali pre toga da kazem ukoliko je ova tema zabranjena neka je moderatori obrisu.

trebate da imate :

1. Mobilni telefon
2.Klasicni telefon
----------------------------------------------

1.Na mobilnom podesite kad se klikne na neku od brojki zvuk poput klasicnog telefona.
2.Spojite slusalicu mobilnog na mikrofon klasicnog telefona.
3.E sad posto ste to uradili kucajte zeljeni broj na mobilnom .
4.To je sve klasicni nece registrovati broj tako da je besplatno!

Kazite da li vam se svidja?

Pozdrav i uzivajte
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 18:38 - pre 241 meseci
kako si doašao do toga.I el radi 100%
 
Odgovor na temu

filipc

Član broj: 22738
Poruke: 433
212.200.108.*



Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 18:40 - pre 241 meseci
Ja sam probao i radi 10000000000%

Do toga sam dosao preko jednog druga .

Znaci treba da se na mobilnom podesi keypad poput klasicnog i to je sve!
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

NetworkAdmin
Član broj: 4445
Poruke: 609
*.ppp-01.sa.lol.ba.



Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 18:44 - pre 241 meseci
Ako ovo stvarno radi, lood si stosi to objavio... jer uskoro nece raditi :(
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 18:49 - pre 241 meseci
To jednostavno NE RADI, niti je ikada bilo moguce da radi. O razlozima me sada mrzim da govorim ali ce se verovatno neko naci da to strucno objasni. Inace kako mislis da koristis mobilni kao fixni? Jednostavno neizvodljivo.

Nekoliko pitanja za tebe koji je to ''uradio'' i kome 10000000% ''radi'', da me prosvetlis.


Citat:
1.Na mobilnom podesite kad se klikne na neku od brojki zvuk poput klasicnog telefona.


Kako ti zamisljas to da uradis? Posto kazes da si uradio i da radi objasni kako si uradio...

Citat:
2.Spojite slusalicu mobilnog na mikrofon klasicnog telefona.


Isto pitanje vazi i za ovo, kako si spojio slusalicu mobilnog na mikrofon fixnog???

 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 19:20 - pre 241 meseci
Ova "fora" jednostavno ne radi ... znaci nema sanse.
 
Odgovor na temu

filipc

Član broj: 22738
Poruke: 433
*.teleportgroup.net



Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 19:21 - pre 241 meseci
Nisi me lepo razumeo to 10000000% radi i ja sam probao evo malo da pojasnim:
Na mobilnom telefonu ima da se biraju razni keypad zvukovi npr. kad kliknes na neku brojku ono se cuje tut ... ili sta vec.

E sad priblizis slusalicu mob. do microfon fixnog. i onda kucas zeljeni broj tel. na mob.

Zvukovi keypad koji izlaze iz slusalice mob.-a ulaze u slusalicu fixnog i telefon (mislim na fixni) pozove broj koji je okrenut na mob.-u.

Na mobilnom kad se ukuca broj ne treba da se klikne da se zove taj broj vec samo da ga otkucas koliko da to cuje fixni!

Ovo je malo teze objasniti porukom , vise bi voleo da vam to objasnim u praksi
 
Odgovor na temu

NLO

Član broj: 411
Poruke: 876
*.beotel.net



Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 19:24 - pre 241 meseci
ma glupost :)
valjda je lik hteo da 'simulira' tone dialing sa mobilnim..
pa mozesh da simulirash tone dialing, ne znam dal mozesh sa mobilnim, ali mozesh, ali ipak ce ti se naplacivati razgovor..
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 19:28 - pre 241 meseci
Filipc, ti si samo "izabrao" broj preko eksternog beepera, tj. mobilnog.. za "drugu stranu zice" tj. telefonsku centralu je potpuno nebitno na koji nacin je generisan ton za biranje broja, koji se inace zove DTMF (frekvencije mozes da nadjes na netu)

Dakle - ti si izabrao broj, kada se uspostavi veza centrala ce da krene da ti naplacuje impulse - jer se naplacivanje i uspostavljanje veze desava skroz nezavisno od tvoje slusalice.

Naravno "da radi" - tj. ti si dobio broj, sto je i normalno - kao sto ce biti normalno i da ti se taj poziv naplati :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ilija1
Sežana

Član broj: 15186
Poruke: 182
*.are.th3.gangsterz.net

Sajt: www.abaco-gm.com


+1 Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 20:05 - pre 241 meseci
........jao totalna glupost.............
Igor I.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 20:17 - pre 241 meseci
Ma to je on cuo pricu o Kapetanu Kranch-u pa je pomesao nesto. :)))
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 20:21 - pre 241 meseci
Sad sve manje i manje vjerujem u to.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 20:25 - pre 241 meseci
Cekaj kada stigne tel. racun pa ces da vidis...cik probaj da zoves USA ili Australiju...ako si tako siguran...
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 20:51 - pre 241 meseci
Kako si se "uverio" da ti ne broji impulse :) ?
 
Odgovor na temu

matija-s
Planetary Assault Systems

Član broj: 11804
Poruke: 610
*.xnet.hr



Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 21:08 - pre 241 meseci
Ovo radi NE.
Jer je centrali tak svejedno otkuda dolaze tonovi


Matija
Disconnect
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 21:09 - pre 241 meseci
Ma ima da se uveri da ne funkcionise kada mu dodje racun. Nek pozove Australiju
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 21:11 - pre 241 meseci
filipc-u
Javi onda kolki će ti doć račun
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 21:12 - pre 241 meseci
Hmmm, tako neko smisli klopku za bud*** pa lansira - ko se uhvati, uhvatio se...
Kome još nije jasno kakva je ovo glupost, neka pročita Ivanov post da ja ne bih manje-više ponavljao njegove reči.
Navuku ih mangupi i posle se žale na visok račun - klasika.
Ima svega, od onog da kad se pusti nova centrala u selu pa neko provali da je prvi mesec free, pa svi telefoniraju kao ludi, do naprednije varijante free telefoniranja preko BRI-a dok si na net-u (ukratko programčić ti omogućava free telefoniranje dok si na net-u, i radi, samo ne preko net-a, nego ti diže drugi B kanal i uspostavlja vezu - obično ljudi ni ne gledaju lampice (na Santis-u su ionako daleko od PC-a)).
Prevare takvog tipa prolaze relativno bezbolno sve do trenutka dok se 'pronalazač' ili 'promoter' ne doseti da testira i promoviše izum zovući rodbinu preko...i naravno posle žali.
Elem, ne nasedajte na prevare ovog i sličnog tipa.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Lt.Ellen Ripley
Susan Alexandra (Sigourney) Weaver

Član broj: 21256
Poruke: 38
*.101.eunet.yu



Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 21:16 - pre 241 meseci
Bila je jedna dobra fora pre desetak godina. Arapi koji su studirali u Beogradu su imali razne informacije, npr. tada je DM skakala, oni su tacno znali, kad, za koliko, za koliko ce poskupeti benzin i sl. Nikad nisam saznla odakle im te informacije. Izmedju ostalog znali su i brojeve koje treba ukucati ispred broja telefona koga pozivas u inostranstvu, onda se ukuca broj i sve je islo po nekoj smesnoj tarifi. Ja sam pricala sa drugaricom u Kanadi toliko da su me usta zabolela, a moja sestra sa drugaricom na Novom Zelandu. Na kraju meseca nam je dosao racun, ne veci od obicnog. Naravno, stvar je prvo proverena sa telefonskih govornica, sa nekih je moglo da se zove, a sa nekih ne, npr. moglo je sa jedne na zeleznickoj stanici.
Te "sifre" su se relativno cesto menjale i trebalo je zadobiti poverenje arapskih krugova da vam provale sifu.
Sve je lepo funkcionisalo neko vreme… i onda prestalo.
Nikad nisam saznala kako je ovo bilo moguce i da li jos postoji.
Ovo vam je 100 % tacno, znam da vam je tesko da poverujete, ni sama ne bih verovala da nisam iskusila jednosatne razgovore sa Kanadom "po ceni lokalnog poziva".
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!24.05.2004. u 21:23 - pre 241 meseci
Jeste bilo pre desetak godina, sa starijim tipovima centrala, odavno su te rupe zatvorene.

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evo kako da zovete klasicnim telefonom besplatno!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19831 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.