Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??

[ Pregleda: 4774 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boris Lozac
Boris Ninic
Beograd

Član broj: 27441
Poruke: 77
*.vdial.verat.net



Profil

icon Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??29.05.2004. u 03:04 - pre 241 meseci
Zanima me da li ima neki nacin da povecam brzinu kulera na procesoru Barton 2500+(Box verzija)...?
Trenutno radi oko 2500 rpm...
Imam plocu Asus A7N8X-X... tako da ako ima neko podesavanje u biosu za povecanje brzine...
Ukljucena mi je opcija Q Fan, da mi smanjuje i povecava brzinu kulera u zavisnosti sta radim na kompjuteru...
Da li da to iskljucim ili sta, voleo bih da mi radi bar na 3500....
Moj drug ima istu kombinaciju ploce i procesora, i kulera i njemu radi na nekih 3800, 3900 rpm, tako da mora da ima neki nacin da ja to povecam.......
Takodje ako neko zna zasto ne mogu da promenim podesavanja memorije(Kingston Value Ram 512ddr PC3200/400 mhz
Kada pokusam da promenim ona podesavanja, ono kao 3T, 3, 3, 7, na na primer:
2.5,2,2,11 kompjuter nece da ucita windows, samo pisti....
U cemu je fora........?
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??29.05.2004. u 08:20 - pre 241 meseci
Fora je u tome da ta podešavanja što si menjao su isuviše oštra za tvoju memoriju i ona ne može da radi na tim setovanjima.

Inače jedan od najefikasnijih i najpouzdanijih načina da ubrzaš kuler na procesoru je da zameniš kuler. U principu ti možeš da povećaš napon ventilatorčiću i stvarno će se okretati brže ali postoji šansa da vrlo brzo izgori (a o mogućim posledicama toga ne moram ni da pričam).
 
Odgovor na temu

Kaiser
Igor Lakic

Član broj: 27440
Poruke: 27
*.vdial.verat.net

ICQ: 252897428


Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??29.05.2004. u 13:47 - pre 241 meseci
Jai isto imam Burton 2500+ BOX , ali mi Cooler radi na 3848 rpm... tako da verovatno moze i tvoj samo ne znam bas tacno u cemu je fora... :)
 
Odgovor na temu

Boris Lozac
Boris Ninic
Beograd

Član broj: 27441
Poruke: 77
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??29.05.2004. u 14:03 - pre 241 meseci
Eto, momak(gulan) ima isti procesor i kuler, kako njemu radi na preko 3500.....?
Zna li neko foru.....??
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??29.05.2004. u 20:34 - pre 241 meseci
Citat:
Boris Lozac:ima isti procesor i kuler
Nije rekao da ima isti kuler, samo procesor. Sumnjam da cinjenica da obojica imate BOX varijantu garantuje da imate identicno bas sve. Takodje sumnjam da ne bi i tebi ugradili istu foru, da se radi o nekoj fori. Ja sam 'povecavao' broj obrtaja ventilatora tako sto sam stavio drugi ventilator, sa vecim brojem obrtaja, na isto telo kulera. Drugo je pitanje odakle mi drugi ventilator... Stvar je u tome da se proizvode ventilatori razlicitih brojeva obrtaja, zatim razlicitih VISINA (= veci ili manji protok pri istoj brzini) itd. Verovatno to i jeste fora - jednostavno imate razlicite ventilatore, sto se i vidi iz podataka koje dajete - oba ukljucena standardno a vrte se razlicito.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Boris Lozac
Boris Ninic
Beograd

Član broj: 27441
Poruke: 77
217.26.67.*



Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??29.05.2004. u 21:47 - pre 241 meseci
Znaci ima vise vrsta tih Box kulera.....?
Ja sam mislio da je svaki taj isti, pogotovo ako je verzija za isti procesor...
Trenutno mi se zagreje na nekih 51 stepen najvise posle neke igre, tako da mislim da to nije rizicno....
Da li ima neki program da mogu da gledam kolika mi je temperatura procesora dok igram neku igru....??
To me bas zanima, jer ja dok izadjem iz igre, on se sigurno ohladi, tako da nemogu bas realno da vidim kolika je bila temperatura........
 
Odgovor na temu

Fire Fox

Član broj: 14679
Poruke: 25
*.dialin.iskon.hr



Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??03.06.2004. u 02:12 - pre 241 meseci
Ja sam svoj problem resio tako sto sam ubacio softwer za kontrolu rada ploce a u njemu ima podesavanje brzine ventilatora na procesoru i tu sam ga ustelovo jedino sto kad se pali komp cuje se da je sporija brzina dok se ne dignu windowsi a kad startaju win onda se ubrza na onoliko na koliko sam ga podesio.

Pzdrav

Fire Fox
 
Odgovor na temu

Boris Lozac
Boris Ninic
Beograd

Član broj: 27441
Poruke: 77
*.proxy.abc.co.yu



Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??04.06.2004. u 12:49 - pre 241 meseci
Reci molim te koji je to program, gde mogu da ga skinem...?
Da li je rizicno po procesor ili Kuler tako povecavati brzinu u programu.....?
 
Odgovor na temu

zoxn
Zoran Nikolic
Student
Kragujevac

Član broj: 22678
Poruke: 4
*.verat.net



Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??04.06.2004. u 15:27 - pre 241 meseci
Program se CPUCool. Potrazi ga na Googl-u.
 
Odgovor na temu

Fire Fox

Član broj: 14679
Poruke: 25
*.dialin.iskon.hr



Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??04.06.2004. u 15:36 - pre 241 meseci
Ja sam ga imao na instalacijonom CD-u od ploce samo sto sam posle skinuo najnoviju verziju sa oficijalnog sajta od ploce jer najbolje radi soft koji je za tu plocu neki slicni programi znaju imat napisano da se koristi za tu i tu vrstu ploce zato malo prostudiraj odi na sajt od tvoje ploce na Asusovom sajtu imas mislim da se zove Hardwer control ili tako nesto.

Sretno i javi dali si pronasao i dali radi


Pzdrav

Fire Fox
 
Odgovor na temu

Boris Lozac
Boris Ninic
Beograd

Član broj: 27441
Poruke: 77
*.proxy.abc.co.yu



Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??04.06.2004. u 16:05 - pre 241 meseci
Ok, hvala vam, probacu kad budem kuci....
 
Odgovor na temu

Boris Lozac
Boris Ninic
Beograd

Član broj: 27441
Poruke: 77
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??05.06.2004. u 01:08 - pre 241 meseci
Trazio sam po Asusovom sajtu, i nigde ne mogu da nadjem takav neki program, sve sam moguce pretrazio, ako znas gde tacno mogu da skinem bilo bi odlicno, Imam Asus A7N8X-X, Nforce 2 plocu, a onaj drugi CPUCOOL nisam jos skinuo, ali koliko sam video on samo moze da daje informacije o raznim stvarima, a ne da podesavam brzinu kulera......
 
Odgovor na temu

Fire Fox

Član broj: 14679
Poruke: 25
*.dialin.iskon.hr



Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??05.06.2004. u 02:24 - pre 241 meseci
Evo ti link:

http://www.majorgeeks.com/download.php?det=3301

program se zove ASUS PC Probe 2.22.09

Pa probaj trbao bi iamt tu podesavanje ja sam imao Asusa prije godinu pa sam ga mjenjao nije mi se bas pokazao nesto.
Javi sto si napravio mada potrazi taj sw na instalacijskom Cd-.u a mozda da skines ovaj to je zadnja verzija prije 15-stak dana.



Pzdrav

Fire Fox
 
Odgovor na temu

Boris Lozac
Boris Ninic
Beograd

Član broj: 27441
Poruke: 77
*.beotel.net



Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??05.06.2004. u 15:21 - pre 241 meseci
E, imam ja taj ASUS probe, novu verziju, ali ne znam gde bi u njemu mogao da povecam brzinu kulera, on samo pokazuje razne informacije, tipa, na koliko obrtaja da bude kriticno, kad je temperatura procesora velika i tako to, ali nema nigde povecanje brzine kulera........
Mada se razmisljam da uzmem Thermaltake Extreme Volcano 12, pa da budem miran tokom leta, samo ne znam kako da ga namontiram, ne znam da li ima neki servis koji to moze da mi odradi.......
 
Odgovor na temu

Fire Fox

Član broj: 14679
Poruke: 25
*.dialin.iskon.hr



Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??05.06.2004. u 17:15 - pre 241 meseci
Pa to sam odradis u par poteza sam malo obratis paznju prilikom montaze hladnjaka da ga ne ukosis i ne na silu gurat jer ode jezgra i proc moze u otpad ima filmic u par delova ako to nisi radio kako to napravit kako postavit hladnjak na AMD ako te interesira posaljem ti link a usput ni jedan kuler nece bit tisi od onog BOX-anog i ja imam trenutno Volcano 9 meni dosta ali se i cuje a vec vidim da kad mi dop.......i idem na vodeno meni je na 2500+(barton) temp na 4000 obrtaja 47-49°C jedino kad ripam film ili vdeo obrada onda bude 50-51°C ako ti se jos ne zuri sa kupovinom probat cu ti saznat koji soft za kontrolu podrzava tvoja ploca a da moze se izvrsavat podesavanja CPU ventilatora pa ti javim. Sto se tice montaze na novog hladnjaka vidi sa nekim od drugara ili poznanika jer ce ti u servisu uzet za montazu koliko je i novi hladnjak a bez garancije na posao od ove izjave se ogradujem mozda postoji netko tko drukcije radi ali iz vlastitih iskustva sa kompjuter serviseima losa iskustva jer svi su nabrijani kao samo oni znaju sta je komp,a pitas nesto ozbiljnije se pogube ali su im satnice "to high" na kraju odluka je na tebi.


Pzdrav

Fire Fox
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??05.06.2004. u 19:03 - pre 241 meseci
Citat:
Fire Fox:... a usput ni jedan kuler nece bit tisi od onog BOX-anog...

...naprotiv, vecina kulera je tisa od njega. probaj neki Spire sa 80mm ventilatorom, ja imam takav i uopste se ne cuje, a temperatura je oko 40 C. Ne zaboravi da sacuvas stari kuler, jer ako ga izgubis, nema garancije na procesor. Iz istog razloga ne smes vrsiti nikakve intervencije na kuleru iz BOX-a.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

zlizo
Djordje Lazic
Beograd

Član broj: 18266
Poruke: 85
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: zlizo@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??05.06.2004. u 21:37 - pre 241 meseci
Sto se tice Assus Probe meni je pravio probleme sa kompom a i par drugih ljudi mi se zalilo, ako hoces instaliraj ga cisto da proveris temperaturu ali ga iskljuci iz start upa.
 
Odgovor na temu

Boris Lozac
Boris Ninic
Beograd

Član broj: 27441
Poruke: 77
*.beotel.net



Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??06.06.2004. u 00:23 - pre 241 meseci
Stvarno, kakve probleme...... posto mi je danas komp strasno poludeo, ne znam sta je bilo, gledam TV na TV kartici(Pinnacle PCTV) i kad sam hteo da uslikam nesto a posle da snimim, kompjuter se restartovao, i kad se ponovo upalio, probao sam ponovo i ponovo se restartovao.....
Da li to moze da bude slucajno do ASUS Probe programa.....???
Takodje mi se desilo kad sam minimizirao program, slika na ekranu se skroz pogubila, znaci neke mrlje su se stvorile, i prijavio mi je Error "VPU Recovery"....
Ne znam sta je to bilo, da li moze da bude nesto do graficke, imam ATI Radeon 9200se 64, ili do cega........
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??06.06.2004. u 00:40 - pre 241 meseci
Citat:
Ja sam svoj problem resio tako sto sam ubacio softwer za kontrolu rada ploce a u njemu ima podesavanje brzine ventilatora na procesoru

Ovo nije za preporuku, posto se nekima desilo da racunar blokira (dok nije pod nadzorom), pri cemu program prestaje da radi pa se kuler ne vrti. Procesor od toga veoma brzo izgori, a garancija ne vazi. Meni se nikad nije desilo (jer nisam sebe ni doveo u priliku da mi se desi koristeci takve programe), ovo su mi tako ispricali, a ako su lagali mene i ja lazem vas...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Fire Fox

Član broj: 14679
Poruke: 25
*.dialin.iskon.hr



Profil

icon Re: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??06.06.2004. u 01:45 - pre 241 meseci
Sto se tice Asus probe nikad nisam imao frku sve je radilo dok sam imo Asusicu i nikad nije nista palo a nikad skurilo a da sam cuo cuo sam i toga ima ljudi pricaju svasta to je iz mog osobnog iskustva.A sto se tice "pctel" podrzavam za kuler sto veci ventilator manja brzina veca efikasnost no ja sam pricao o boxanom bartonu i njegovom originalnom kuleru i Volcano 9 na 4000 obrtaja jer to imam i mogu pricat samo sto znam iz svog iskustva.

Pzdrav

Fire Fox
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kako povecati brzinu Barton Box coolera......??

[ Pregleda: 4774 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.