Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon Fujifilm HP i Sony.

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon Fujifilm HP i Sony.

[ Pregleda: 4046 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Canon Fujifilm HP i Sony.04.06.2004. u 12:07 - pre 241 meseci
Skupio sam par kamera koje mi se sviđaju i mogu da ih kupim. Kamere su:
1) Canon PowerShot A80
2) Fujifilm FinePix S5000 Z
3) HP Photosmart 945
4) Sony DSC-P10

Evo i razlike između svih tih kamera: http://www.dpreview.com/review...hp_945&cameras=sony_dscp10
1) Canon-ova kamera mi je nekako stara ne znam, ali ne sviđaja mi se zato što ostale kamere na listi su jako bolje od ove kamere
2) Fiju-jeva kamera ima malu ocenu na sajtovima ali je veoma dobra kamera
3) HP, najveći kanditat. To je odprilike šta meni treba ali pre nego što kopim ovu kameru želim da se konsultujem sa vama
4) Sony, prodavac mi je rekao da su sony-jeve kamere malo zaostale i ako se ne slažem sa njim (nisam probao nijednu digitalnu) ova kamera je isto kanditat ali cena je velika a ono što ona daje je malo. Imam osećaj da kupujem ime a ne kameru.

Tako da od ovih 4 kamera izabrao bi HP pa kao što sam naveo, pre nego što kupim da se konsultujem sa vama.

Sve najbolje
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.adsl.tele2.no



+1 Profil

icon Re: Canon Fujifilm HP i Sony.05.06.2004. u 00:34 - pre 241 meseci
Prvo moras da raspravis sta hoces od aparata, naveo si bar 3 razlicite grupe.
- Sony P10 je vrlo kompaktan i kvalitetan P&S (idi0t).
- Canon A80 je univerzalan aparat, pre svega dobar za entuzijaste.
- Fuji S5000 i HP945 su long zum aparati. Fuji S5000 je manji, brzi za rad, bolji za snimanja akcija.

HP945 je krupniji od S5000, sporiji u fokusu i obradi, ali ima kvalitetniju sliku, veliki LCD, "digitalni fles", jednostavan je i dobar kao porodican aparat. Jedino mu fali pun manuelni mod, ali ima EV pomeranje +/-3EV, sasvim dovoljno.
HP vs Fuji - HP je laksi za koriscenje, daje bolje fotografije sa manje muke. Fuji je nesto mocniji i brzi, vise mi se dopada ergonomija. Ali treba imati uloziti i vise truda.
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Canon Fujifilm HP i Sony.05.06.2004. u 01:05 - pre 241 meseci
Pa odprilike sve to znam. Želim malo veću kameru zato što je manja mogućnost da je izgubim i želim da bude stabilna kad je koristim i da imam feeling da imam nešto u rukama, ove male kamere me nerviraju.

Po utiscima ljudi koji su pisali o toj kameri, HP ne zna najbolje u zatvorenim prostorima i da mu je blic slab ali uvek mogu da se poigram photoshop-om ako nešto zapne a sdruge strane isto želim da koristim veliki zoom za slikanje prirode. Isto bi želio da kamera može da snimi 'akcije' što je sa ovom kamerom teško. Naprimer max shutter kod Fiji-a i Sony-ja je 2 sec dok HP može i do 16 sekundi da traži svoj fokus. Tako da sam i dalje u dilemi šta da uzmem :(


Ovo je prvi aparat koji ću da koristim u životu i stvarno nemam pojma da li je bolje da imam bolji zoom ili shutter :(
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.du.heimsnet.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Canon Fujifilm HP i Sony.05.06.2004. u 16:39 - pre 241 meseci
Zasto na primer umesto SONY DSC-P10 ne pogledas SONY DSC-V1? Ima 4X Opticki Zoom i odlicne mogucnosti manuelnog podesavanja (pored, naravno automatskih i preset podesavanja). Jeste najskuplja za tvoj spisak, ali vredi

Ja sam (do sada) stvarno zadovoljan.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.adsl.tele2.no



+1 Profil

icon Re: Canon Fujifilm HP i Sony.05.06.2004. u 19:04 - pre 241 meseci
Nije HP uopste mnogo losiji sto se tice AF. Ima odlicnu i jaku AF lampu i moze da fokusira u njenom dometu u mrklom mraku. Zatim ima i neke zanimljive opcije - npr. da biras da li ce da trazi AF od Tele ili Wide dela, pa mod u kome ako slikas 2s od prethodne slike ne menja eksp. i fokus (mnogo brze). Problem kod akcija je sto kod fokusiranja zamrzne skroz EVF/LCD, sto S5000 radi samo na kratko. Ali taj problem ima i npr. Canon Pro 1..
Ali i inace se za snimanje akcija preporucuje rucni fokus i manuelna ekspoz. da se sto vise smanji vreme kasnjenja.

 
Odgovor na temu

nemanjas
belgrado

Član broj: 1600
Poruke: 22
*.ppp-bg.sezampro.yu

Sajt: www.nacionalnaklasa.com


Profil

icon Re: Canon Fujifilm HP i Sony.05.06.2004. u 21:46 - pre 241 meseci
Citat:
CONFIQŽelim malo veću kameru zato što je manja mogućnost da je izgubim i želim da bude stabilna kad je koristim i da imam feeling da imam nešto u rukama, ove male kamere me nerviraju.

Po utiscima ljudi koji su pisali o toj kameri, HP ne zna najbolje u zatvorenim prostorima i da mu je blic slab ali uvek mogu da se poigram photoshop-om ako nešto zapne a sdruge strane isto želim da koristim veliki zoom za slikanje prirode. Isto bi želio da kamera može da snimi 'akcije' što je sa ovom kamerom teško. Naprimer max shutter kod Fiji-a i Sony-ja je 2 sec dok HP može i do 16 sekundi da traži svoj fokus. Tako da sam i dalje u dilemi šta da uzmem :(


Što reče Amomcil bitno je šta hoćeš od aparata. To što negde piše da aparat ne može da nađe fokus je bezveze. Posle malo korišćenja ukapiraš koje objekte aparat bolje uočava, pa fokusiraš na nečemu što je na istoj distanci, a onda slikaš ono što hoćeš. Ja dosta slikam na auto trkama i kad bi slikao sa idejom "gle eno auto!" ne bih ništa postigao. Moj Fuji 3800 (prethodnik S5000) je tada na recenzijama bio kritikovan kako je spor što i možda i jeste kad ga koristiš kao da je analogni aparat.

Možeš da pogledaš kakve slike pravi Fuji. Slike su,doduše, u 800x600, ali nije poenta u njihovoj veličini već u tome da kad malo koristiš manuelni mod i relativno jeftin aparat može da bude sasvim korektan. Uz to, po meni, Fuji ima fantastične noćne fotografije i odlično fokusira u uslovima slabog osvetljenja.

http://www.nacionalnaklasa.com/index.php?module=My_eGallery
Vesti o domaćem i stranom auto-moto sportu na Http://www.nacionalnaklasa.com
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Canon Fujifilm HP i Sony.12.06.2004. u 23:06 - pre 241 meseci
Na kraju sam kupio nikon 3200. Nisam mogao da odolim kad sam ušao u prodavnicu.
Jedino što me nervira kod ovoga jeste njegovo automatsko setovanje ISO-a i nikako ne mogu da zaključam...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon Fujifilm HP i Sony.

[ Pregleda: 4046 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.