Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Istorija]: 50 godina Bilderberg grupe :-)

[es] :: Nauka :: [Istorija]: 50 godina Bilderberg grupe :-)

[ Pregleda: 2998 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7176 Profil

icon [Istorija]: 50 godina Bilderberg grupe :-)04.06.2004. u 12:44 - pre 242 meseci
Juce je cuvena "Bilderberg" grupa proslavila svoj 50-ti rodjendan :)

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/magazine/3773019.stm

Kao sto mnogi znaju, doticnu organizaciju (neka vrsta privatnog foruma najuticajnih ljudi na svetu) mnogi pominju - Slobodan Milosevic (krivi ih za raspad SFRJ), Oklahoma City Bomber - Timothy McVeigh, Londonski bombas David Copeland i, naravno, Usama Bin Laden ... i ostale ekipe cudnih omladinaca :)

Ime su dobili po hotelu "Bilderberg" u Lajdenu (malo mesto na severu Holandije)


[Ovu poruku je menjao secret dana 05.05.2005. u 23:12 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: 50 godina Bilderberg grupe :-)04.06.2004. u 13:16 - pre 242 meseci
iz nekog neobicnog razloga, danas mi je drugarica poslala ovo:
http://www.ucomics.com/calvinandhobbes/1993/06/02/

i da... koristite bozanski konvertor(tm) u njemu je sve zapisano.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: 50 godina Bilderberg grupe :-)04.06.2004. u 14:29 - pre 242 meseci
Procitao sam clanak na BBC linku koji si ostavio... ukratko, ne postoji ¨grupa¨. Pre bi se reklo da se radi o forumu, gde najuticajniji mogu da diskutuju otvoreno medju sobom a da ih nista sto kazu ne obaveze formalno.

Na neki nacin i jeste logicno da se interesi najmocnijih retko kad potpuno poklapaju. Tako da... ne postoji svetska zavera, ali na zalost vec i samo postojanje skupa sa takvim ¨filterom¨ je antiteza demokratije - dokaz da manjina oligarha vlada vecinom (gradjana, glasaca, subjekata i objekata demokratije).

Ukratko, nema zavere, ali brate... ovce smo, ili bube, nas deset i kusur milijardi (vise sam izgubio racun).

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7176 Profil

icon Re: 50 godina Bilderberg grupe :-)04.06.2004. u 14:35 - pre 242 meseci
Pa sta ja znam, jako je tesko reci da li je to direktno suprotstavljeno demokratiji.

Logicno je da ako si pod pritiskom javnosti, PR-a tvoje stranke, sledecih izbora (!) - ne mozes da slobodno mislis ili nadjes najbolji kompromis za nesto.

After all, demokratija nije "vladavina naroda" - vec legalno izabranih ljudi na izborima, a i oni moraju imati neku vrstu "sistema za opustenu komunikaciju" bez pritiska javnosti - uostalom kao i u privatnom zivotu. Dovoljno je da su dokumenti i bilo koja izvrsna akcija svih drzava clanica javni.

Sama ideja foruma gde opusteno mozes da razgovaras sa tvojim kolegama - vladarima i uticajnim ljudima mozda omogucava da se neke stvari koje bi rezultovale, recimo, ratom ili trgovinskom blokadom - razrese... zapravo ne znam, ali kao sto ima i mana, ideja takvog foruma ima i prednosti, kao i svi high-profile forumi u bilo kojoj drugoj "industriji" :)

Na kraju krajeva - niko ne moze sa sigurnoscu da kaze da li je ta grupa "executive" ili ne... eto neko rece da nije, i da odluke nisu obavezujuce.. ali mozda "de facto" i jesu, to ocigledno samo njeni clanovi znaju :)

I na kraju citat:

Citat:

"Shouldn't we expect that the rich and powerful organise things in their own interests. It's called capitalism."


:)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: 50 godina Bilderberg grupe :-)04.06.2004. u 15:50 - pre 242 meseci
jea :) ljudi sednu da se dogovore o nekim pitanjima koja bas nisu za kamere i novine, i odmah sve psihopate ovog sveta prave teorije zavere u kojima su oni zrtve. jebiga za maniju gonjenja/paranoju, tj sklapanje teorija zavera, pored sto si psihopata, obicno si i prilicno pglu na razne nacine :)
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: 50 godina Bilderberg grupe :-)04.06.2004. u 16:10 - pre 242 meseci
naravno da nece ici po selima i pitati seljake i "raju" (paju, gaju, ...) sta misle o globalnoj i lokalnoj ekonomskoj politici osim, naravno, ako nije u toku predizborna kampanja.

offtopic: mene uvek muci pitanje da li se neko dete, od sve one dece koju politicari prifatavaju tokom predizborne kampanje, opoganilo na doticnu personu.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: 50 godina Bilderberg grupe :-)07.06.2004. u 10:19 - pre 242 meseci
Verovatno jeste...ali nisu to bilo koja deca, nego unapred sve rezirano, Pampers provereno na mestu... a smrad se ionako ne vidi na TV.

A sto se tice ekonomske politike, svi zaboravljate da su neke stvari od znacaja za sve ljude i da su siromasni narocito osetljivi na njihov uticaj: govorim o industrijskom zagadjenju i hronicnim, malignim i ostalim oboljenjima koji iz toga proisticu. Kazem da su siromasni osetljiviji jer oni imaju najslabiju zdravstvenu zastitu. Logicno bi i u interesu vecine bilo da se donose zakoni koji, bez obzira na gubitak profita manjine stite zivot i zdravlje vecine, medjutim... Na neki nacin to je tiho ubistvo, pljacka onoga sto je coveku najvrednije.

To je pocetak i kraj moje zamerke: Bogatstvo ne bi smelo da moze da kupi imunitet. Sve ostalo, tipa ¨socijalna pravda¨ itd. nema realnu podlogu i radi se o potkradanju bogatih od strane siromasnih, sto ako uspe, ima za posledicu bekstvo ili samoukidanje kapitala (bolje spiskati sve svoje pare na uzivanje nego da ti ih uzmu), ali kada neko gura prst u oko svima ¨jer se ne racunaju¨ i ¨ko im je kriv kad nemaju da plate zdravu hranu i vodu i dobre lekare¨, to je vec nedopustivo.

¨Ja sam bogat. Trebalo bi da mi je dopusteno da pregazim koliko god hocu dece¨
(Mr Burns, The Simpsons)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7176 Profil

icon Re: 50 godina Bilderberg grupe :-)07.06.2004. u 10:44 - pre 242 meseci
Pa dobro, salec - ali ipak sindikalne grupe, udruzenja radnika, interesne grupe za zastitu okoline i sl.. funkcionisu - mozda ne toliko dobro kao sto bi svako od njih hteo.. ali, hey... ako pitas bilo kog predstavnika bilo koje "grupe" (investitori, management, radnici, nezaposleni, komunisti, borci za zastitu prirode, ... ) on ce ti reci da nije zadovoljan :)

Sto je dobar znak - trade-offs funkcionisu.

Zasto neko misli da se bilderberg grupa i sl, ne bave i problemima siromasnih? Oni predstavljaju dobar % birackog tela - bilo bi krajnje cudno da se u demokratskom sistemu (a zapad je takav) ne adresira njihov problem kad to znaci samo politicki poen za protivnika koji ce igrati upravo na tu kartu - tj. povladjivanja masi.

Problem je sto svaki tvoj potez koji je javan - neko moze da koristi kao protiv-marketing, zato mislim da je pametno imati mogucnost za "chat" tamo gde nema kamera i novinara, jer se tu nesto konstruktivno i moze uraditi bez maski pred-izbornog PR-a koje moras u javnosti da nosis.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: 50 godina Bilderberg grupe :-)07.06.2004. u 10:57 - pre 242 meseci
Pozdrav,
salec, mislim da je pozadina onoga sto Ti bode oci u cinjenici da se jedan tihi slogan ustolicio i caruje svetom: unistiti beskorisne slojeve drustva. Hitler je samo otvoreno zeleo to da uradi, svi ostali cinioci moci toga se drze ne deklarisuci ga javno. Stvar je prosta, koliko je ko sposoban da se uklopi u drustvo i bude mu koristan, toliko je zasticen od pomenutog principa. Ako se pogleda iz ugla nekog od bogatih gradjana bilo gde, oni koji najvise zaradjuju su najvredniji cuvanja jer iz njihove zarade proistice i bogatstvo drustva. Slojevi koji sebi mogu da zarade pristojan zivot su slojevi neophodni upravo bogatijem sloju da bi ostali ili postali bogati, te je i njih vredno cuvati ali ne koliko i prve. Uslovno kategorisano, ostaje nam sloj koji se bori za golu egzistenciju i zivi od pomoci ali je zbog toga i veliki generator socijalnih problema, pocev od kriminala do bolesti. E, njih vec nije vredno cuvati jer dobrom/boljem zivotu oni ne mogu doprineti i predstavljaju svojevrstan balast. Uglavnom su pogodni za izbore ali moze biti i suprotno. Kada neko upliva u vode bogatih, grcevito se prihvata ove logike i nastoji da sacuva taj princip uvazavajuci ga za osnovno nacelo u borbi da ostane na dostignutom nivou. Takav pristup ima i svoju antipoidnu tacku koja kao osnovu uzima humanost koja zeli svima da podari sansu i negde izmedju tih antagonizama je nasa danasnja realnost. Dileme ce uvek postojati, granice ce biti sve fleksibilnije i pomerace se prema individualnim razmisljanjima svakog od nas. Moj primer: vlasnik sam firme sa 10-ak zaposlenih u Beogradu, gledam kako skupstina grada obezbedjuje stambenim kreditima zaposlene u javnom sektoru, svakako i mojim novcem, nemam neprijavljenih radnika ali jedini stan koji imam koristim za poslovni prostor jedne od delatnosti koju mi firma obavlja. Svi drugi stambeni i poslovni prostori su mi pod zakupom, niko mi od radnika nema svoj stan, svima participiram u kiriji. Nemam sanse za kupovinu jednog stana ni pod varijantom mladih bracnih parova (nazalost i tu sam promasio poodavno), ali gledam kako stanove dobijaju upravo oni "ugrozeni". Tada se ja osecam ugrozeno. Gledam invalidske penzije onima koji su prirodno hendikepirani i razmisljam samo da li im je to dovoljno, smatram ih realno nasom obavezom...ali gledam i takve penzije za kojekakve pijance koji su sami sebe doveli u drustveno beskorisno stanje i pobesnim. Ima razlike u tome da li primas ili dajes platu, umeju stavovi da se promene, ja sam u kategoriji malih preduzeca (bar jos ove godine) u jednoj totalno nerazvijenoj zemlji, sta li je sa razmisljanjima onih kojima je dohodak njihovih preduzeca skoro kao cele nase zemlje, mislim da oni definitivno imaju potrebu da se na neki nacin udruzuju i kroje standarde.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: 50 godina Bilderberg grupe :-)07.06.2004. u 11:56 - pre 242 meseci
Upravo si primetio da NEMAS upliv na donosenje odluka, iako de fakto jesi kapitalista. Ja i ne govorim cak ni o humanosti i solidarnosti prema onima koji su zaglavili ne svojom krivicom, kao sto ti zagovaras. To je takodje diskutabilno pitanje, koliko i ono o beskorisnim slojevima drustva, da ne zalazimo u to. Ja govorim o tome da veliki ( ¨vrhunski¨ ?) novac predstavlja koncentraciju moci, kao sto pripadnost partijskim vrhovima u totalitarizmu, ili pripadnost krupnom plemstvu ili dinastiji u feudalizmu to isto cini i da je to problem koji se uvek vraca. Ma koliko bio sposoban, pametan i ekonomski genijalan, do kraja zivota neces dospeti u tu grupaciju, a ona ce se pobrinuti da to u buducnosti bude sve teze. Time nastaje prakticno kastinski sistem, jer takvo bogatstvo mozes samo da nasledis, odrzis ili izgubis.

Da se malo vratimo na to, upravljacku kastu ne ugrozavaju ¨beskorisni slojevi drustva¨, njihov plen su oni koji su samo malcice bolje stojeci od njih, a nemaju para da uloze u svoju bezbednost. To je samo parola koja treba da opravda smanjenje poreza i socijalnih davanja (u cemu imaju podrsku svih koji daju), a glavni cilj je da obedi i ucini podloznim korupciji i poslusnim drzavne aparate, jer iznad neke granice cak i zaradjivanje dosadi. Samo vlast i moc imaju beskrajnu zabavnost.

Uostalom, sta uopste znaci biti beskoristan? Realno, zasto bi neko morao da bude koristan ikome osim sebi? Neko je koristan tebi, pre svega zato sto ga placas, sto znaci da on radi to sto radi zato jer je korisno njemu (placen je za to). I ti si njemu koristan, ali si, nadam se, korisniji sebi, inace ne radis dobro. Sta mislis, da li su oni oni na vrhu korisniji sebi ili tebi i meni (ili cak svima nama zajedno)?

Visa srednja klasa (kojoj ti, nadam se, vec sad pripadas), se drzi u iluziji da mogu ¨uspeti¨ i biti primljeni u drustvo policymakera, da je to samo pitanje vremena. Iz njihovih redova se regrutuju politicari, predsednici i ostali ¨vidljivi¨ upravljaci, ali oni nemaju moc, oni su samo frontmeni, vazali. Jedino mesto gde stvarna vlast ovog sveta postaje vidljiva (prilikom dolaska i odlaska) jeste Bildeberg forum.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: 50 godina Bilderberg grupe :-)07.06.2004. u 22:01 - pre 242 meseci
Pozdrav,
u pravu si za sve, koliko vidim. I ja sam samo potakao moguc aspekt gledanja koji mi je vremenom postao nesto blizi nego ranije. Ususka Ti se lagano ideja da je bolje da ti buducnost kreira neko ko je na svom primeru pokazao da ume, svakako se naviknes na surovost celog tog aspekta. Ja sam ugrubo krokirao podelu na klase, Ti si otisao korak dalje i nesto softiciranijom podelom zapazio da beskorisni slojevi drustva ugrozavaju direktno ipak srednje slojeve. Ja sam izneo samo licno vidjenje fenomena beskorisnih slojeva drustva i odnosa centara moci prema njima, usled toga sam i pomenuo vlastite moralne dileme oko toga. To jos uvek ne znaci da imam po tome jasno izdiferenciran i konacan stav, ni blizu, tek postajem svestan relativnosti te materije.
Pripadnost visoj srednjoj klasi? E tu mi vec treba definicija, nisam bas siguran sta tu treba da spada, definitivno za video/stereo uredjaj ne moram da stedim uopste ali vec za noviji polovan auto bih morao malo, angazujem vlastiti kapital da bih kreditirao druge (gotovinski i robno) ali to podrazumeva i poneku nestasicu gotovine kada definitivno pojma nemam u kojoj sam klasi ali valjda to tako ide...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: [Istorija]: 50 godina Bilderberg grupe :-)

[ Pregleda: 2998 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.