Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)

[ Pregleda: 5754 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

had
BGD

Član broj: 1505
Poruke: 163
213.184.102.*



Profil

icon Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)06.06.2004. u 13:02 - pre 241 meseci
Planiram da kupim neku kamericu. Nikada ranije nisam imao kameru i ne znam nista o tome, tako da bih prvo morao da se malo informisem...
U stvari zanima me gde kod nas mogu da se kupe kamkorderi i po kojoj ceni, posto sam gledao cene po internetu koje deluju prilicno pristupacno... Dao bih oko 500 eura (ne bih stedeo i jos 100 eura ako bih kupio kvalitetnu stvar) - za te pare na internetu moze da se kupi recimo SONY DCR-HC85 (675USD) ili Canon Elura 70 (530USD). Da li ima ovih kamera kod nas i da li neko zna koje su im cene, cisto poredjenja radi?
Svaki predlog/savet za kupovinu je dobrodosao...

Jedite kod Dzoa!
 
Odgovor na temu

ThE_OwL
student...
Beograd

Član broj: 26270
Poruke: 10
*.yubc.net



Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)07.06.2004. u 15:02 - pre 241 meseci
ja bih uceo Cannon sa karakteristikama digitalne kamere i kamkordera...
ima blic i sl.
imash ga po oglasima...uglavnom oficijalni zastupnici...
...za oko tridesetak hiljada din imash digitalni kamkorder od 0.8 mpix , koji je po meni sasvim ok...marka je isto Cannon, a oznaka... zaboravio sam nesto sedamsto nesto...npr 730i 750i ili tako nekako.....
svakoga dana u svakom pogledu sve vishe napredujem.....
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)06.07.2004. u 12:23 - pre 240 meseci
Imam neka pitanja u vezi DIG. kamera uopste...
Ja imam kameru SONY-jevu ali obicnu, na kasete... I sad bi presao na digitalnu..

1) Naime da li je 0.8MP dosta ?? Jer postoje jaci modeli, i kolika je razlika u ceni..??

2) Da li moze i kako (pomocu kabla?) se prebacuje na PC ??

3) Jer dobar kvalitet snimka ?? Da li su snimci bolji (i koliko) nego na kaseti..??

4) Kolika je memorija kamera (neki prosek), ili na sta se snima materijal, nikad nisam video uzivo... Jer ima neke memorijske kartice ili "hard disk" ili kako vec... Koliko vremena moze da se snima, ja kod mene imam kasete od npr. 60, 90 minuta...

5) Koliko drzi baterija, da li se sa kamerom dobije neki punjac ili to ide posebno..??

6) Da li ima opticki zoom i koliko (prosek) ??

7) U kojoj rezoluciji snima, jer bio mogao da razvucem sliku preko celog monitora a da snimak ne gubi kvalitet...

Ko ima strpljenja neka mi odgovori...

pozdrav...




 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)09.07.2004. u 00:23 - pre 240 meseci
Ljudi verovatno vas mrzi da mi odgovorite na pitanja..!!

Treba vam samo 4-5 minuta da odg.

Pleaseeeeeee...

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.panet.co.yu



+1342 Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)09.07.2004. u 03:03 - pre 240 meseci
1) Dosta je. Postoje, skuplji su, ne treba ti ako si pocetnik

2) Moze, to rade napredniji korisnici

3) Savrsen, isto se snima na kasetu, samo je zapis digitalan i nepromenljiv u vremenu

4) Nema memorije, isto kupujes i snimas na kasete, najcesce u trajanju od 60 mniuta

5) U zavisnosti od kamere, najcesce oko sat vremena, dobija se punjac

6) 10-20X, najcesce 10, Canonove kamere 18-22X, Sonijeve jeftinije imas sa 20X

7) Nisam probao da prebacujem na komp, ali to planiram, za sada gledam na TV (svaki TV je u proseku veci od monitora)
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
62.108.100.*



Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)09.07.2004. u 10:58 - pre 240 meseci
Hvala ti Nebojsa, sad bar znam nesto osnovno..

Ladno' nisam znao da se snima na kasetu ! Mislio sam da ima neku memoriju u sebi..

E, a koliko kostaju te kasete od 60 minuta ??

I zar nije malo sto baterija drzi 1 sat samo ?? Mislis kad je non-stop ukljucena ili...

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.panet.co.yu



+1342 Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)09.07.2004. u 14:33 - pre 240 meseci
Kostaju 5-8 EUR, a sto se tice baterije, to je prosecna vrednost, ali se uvek mogu dokupiti dodatne baterije znatno veceg kapaciteta, ali su one dosta skupe.

Za maksimizaciju vremena snimanja, snimas sa iskljucenim LCD-om i minimiziras zumiranje.
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)09.07.2004. u 15:05 - pre 240 meseci
Ja bih birao samo izmedju Sony-a i Canon-a. Sony je nesto skuplji i bolji, naravno zavisno od modela, a Canon-e imas na svakom cosku, pa ce i za eventualni servis i rezervne delove biti lakse. U normalnim uslovima koriscena sve daju manje-vise zadovoljavajuce rezultate, eventualni problemi su kod slabe osvetljenosti (nocu i sl.) U ekonomskoj klasi ovi objektivi sa ekstremni zumom od 20x su po pravilu losijih svetlosnih karakteristika i unose veca izoblicenja od standardnih 10x objektiva pa i to treba imati u vidu.

Prosecan vek baterije jeste oko 1 sat, i to pri snimanju i sa ukjlucenim LCD-om. U play mode traje i po par sati. Kasete mini-dv su od 300 do 1500 din zavisno od proizvodjaca, duzine i da li imaji chip u sebi. Postoji i LP brzina pri kojoj kaseta snima 50% vise ( npr umesto 60 stane 90min na kasetu) ali to nikako ne preporucujem sto zbog naprezanja transporta trake to i zbog povremenih drop-outa koji se jave vec posle par presnimavanja kasete.

Prebacivanje videa na PC je vrlo jednostavno, montaza je slozenija ali se da priuciti tome za vrlo kratko vreme. Mislim da ko ima digitalnu kameru a ne radi obradu na racunaru mnogo propusta, uz malo truda se moze dobiti nesto sto lici na profesionalni rad (dovoljo je samo primeniti par efekata tranzicije i audio dub i eto pravog putopisa na primer). Posle sve to opet vratis na kasetu ili narezes CD ili DVD i gledas na TV-u (inace na TV-u je mnogo lepsi slika nego na monitoru)

Rezolucija Pal DV-a je 720x576 , spakovano u dv AVI codec, jedan sat snimka na racunaru zauzima oko 12 GB. Kvalitet snimka je u rangu DVD-a i zavisi od CCD-a i optike same kamere.
Za Jole-ta savet:
Posto si vec imao kameru obavezno kupi digitalnu kameru sa analognim ulazom. Tako ces jednostavno moci da svoje stare snimke prebacis u digitalni format. Kod Canona ovakve kamere obicno imaju na kraju oznake slovo "i" ali obavezno pitaj prodavca da ti to potvrdi.
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
62.108.100.*



Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)10.07.2004. u 20:42 - pre 240 meseci
OK. za sad nemam vise nista... Ako nesto uradim javicu vam...

pozdrav iz VRSCA !!

p.s A sta kazete za SAMSUNG-ove modele..?

 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)10.07.2004. u 22:12 - pre 240 meseci
Ja licno samsung ne bih uzeo,koristim Sony DCR PC 8 i zadovoljan sam njome,(necu da kazem prezadovoljan jer kao i svaka tehnicka roba ima mane) ako uskoro budem menjao preci cu na 3 ccd i ostacu na Sonyu.

Sasvim ti je dovoljno 0.8 mpix jer sto kamera ima vise pixela po ccd chipu(koji je kod ovih novih kamera mali 1/6") to moze manje da primi svetla samim tim i daje losiji snimak po losim svetlosnim uslovima.
Dakle to fotoaparat i kamera u jednom batali(mislim na Sony DCR PC 330 i slicne,i na Sony HC 85 koji ima 2 mpix)
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
62.108.100.*



Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)11.07.2004. u 14:12 - pre 240 meseci
Citat:
Rezolucija Pal DV-a je 720x576 , spakovano u dv AVI codec, jedan sat snimka na racunaru zauzima oko 12 GB.


Pa cekaj, jer bi ja nekako mogao da narezem 1-2 sata snimka sa kemere na DVD medij ? On ima 4.7GB pa si me sad zbunio... Predpostavljam da kasnije moram da ga kompresujem ili kako... I da li ce tada da izgubi kvalitet..?!

 
Odgovor na temu

TraceRT
Sarajevo

Član broj: 30052
Poruke: 31
*.ppp-01.sa.lol.ba.

Sajt: www.pocetna.com


Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)12.07.2004. u 19:41 - pre 239 meseci
Citat:
Dakle to fotoaparat i kamera u jednom batali(mislim na Sony DCR PC 330 i slicne,i na Sony HC 85 koji ima 2 mpix)

Ne slažem se, iz ličnog iskustva znam da je Sony DCR-HC85 izuzetna kamera. A to što radi i kao fotoaparat je dodatna mogućnost. Što se tiče ove kamere odnos kvalitet cijena je odličan 1940KM ili 980EUR.

PRESTANITE TRAZITI.POCNITE PRONALAZITI.
WWW.POCETNA.COM
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.mobtel.co.yu



+1 Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)12.07.2004. u 20:06 - pre 239 meseci
Naravno, moraces da rekompresujes video ali ako stavis dovoljno veliki bit rate gubitak je skoro nevidljiv, u prevodu sat vremena na dvd bice odlicnog kvaliteta.
 
Odgovor na temu

blazzo

Član broj: 28142
Poruke: 6
*.dunav.co.yu.



Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)14.07.2004. u 09:02 - pre 239 meseci
Interesuje me pomocu kojeg programa je moguce miksovati snimljeni materijal, ubacivati muzicku podlogu itd....A mozda je dovoljan i softver koji ide uz kameru?
Imam kameru koja nema video in, vec samo out tako da ako bih na compu nesto miksovao ne znam kako bi onda to ponovo snimio na kasetu.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)14.07.2004. u 16:57 - pre 239 meseci
Uprincipu da,ali ipak za iole ozbiljniji rad uzmi neki od popularnijih programa.
Moja apsolutna preporuka je Pinnacle studio 9 uz Holywood FX studio napravices zaista lepe "filmove"
A kada to prevazidjes ,tj.udjes u stos,onda se baci na ucenje Adobe premiera ili Sony Vegasa(laksi je a isto kvalitetan kao premiere).
Mada Pinnacle studio 9 ce ti u 99% slucajeva zavrsiti posao kvalitetno.
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)15.07.2004. u 00:26 - pre 239 meseci
E ljudi jer ima neko iskustva sa kamkoderom SAMSUNG VP-W80 ??

Da li je to uopste dig. kamera i ako nije da li mogu te snimke da prebacim u kompjuter, tj. da li ima te izlaze i ulaze koji mi trebaju..??? Nasao sam je za 260 €...

E sad, da li vredi uopste...

 
Odgovor na temu

blazzo

Član broj: 28142
Poruke: 6
*.dunav.co.yu.



Profil

icon Re: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)15.07.2004. u 08:10 - pre 239 meseci
Stefano, hvala na informaciji, daj neki link gde da skinem Pinnacle studio 9 sa neta -naravno za dz, da li znas neki piratski sajt, ruski ili tako nesto?
Jole samo ukucaj model kamere na google i izbacice ti neki sajt gde mozes videti sve sto te zanima.

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Kupovina kamkordera? (Sta, kako, gde, koji...)

[ Pregleda: 5754 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.