Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony DSC-F828 - misljenja

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sony DSC-F828 - misljenja

[ Pregleda: 4039 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

login
Novi Sad

Član broj: 3874
Poruke: 99
*.ptt.yu

ICQ: 21206057


Profil

icon Sony DSC-F828 - misljenja08.06.2004. u 15:13 - pre 241 meseci
Planiram da kupim ovaj aparat, pa me interesuje vaše mišljenje.
___8) Oo
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.panet.co.yu



+1344 Profil

icon Re: Sony DSC-F828 - misljenja08.06.2004. u 16:12 - pre 241 meseci
Moj utisak:

Neprevazidjeno low-light izostravanje, vrlo precizno zumiranje, velika brzina rada, dobra ergonomija, slika ostra i kontrastna, ali nedovoljno prirodna sa puno suma i pogotovo hromatskih aberacija.

To je najbolji aparat za action low-light (posebno iznad 100mm) snimanje, a za sve ostale namene znatno iza Canona Pro 1.

 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
193.214.113.*



+1 Profil

icon Re: Sony DSC-F828 - misljenja09.06.2004. u 10:19 - pre 241 meseci
Odlicna konstrukcija, prave dimenzije za udobno slikanje, vrlo brz u radu i odlicni rezultati.

Dosta su prenaduvani komentari o CA. Ne znaci toliko u praksi. Svaki aparat ima svojih bubica i kad ih naucis, znas kako i da ih zaobices ili sredis kasnije.

8MP je zaista puno. Uglavnom se slike reskaliraju na manje, da li za gledanje na monitorima, da li za stampanje u manjim formatima (npr. 10x15cm, 13x18cm). Tada slike izgledaju zaista sjajno. Uz malo paznje, dobijaju se i odlicne velike stampe.

Bilo je dosta komentara o jacem sumu. U praksi je to retko problem (prethodni pasus - smanjivanje drasticno smanjuje i sum). Ne treba zaboraviti da je objektiv *veoma* svetao, pa je i redja potreba za visim ISO vrednostima.

Dakle, odlican aparat, sigurno neces pogresiti, ako vec ides na tu klasu aparata. Druga je prica da li je to najbolji aparat za tebe iz te klase.
To je vec subjektivno i stvar ukusa. Kvalitet slike je prilicno slican i svodi se na kraju izbor zaista na licni ukus. Na licni utisak o lezanju u ruci, intuitivnosti komandi.. Mogucnosti se takodje nesto razliku..

Postoji i treca opcija - jeftiniji DSLR aparat, ali i tu postoji posebna "pro et contra" lista.. Pretpostavljam da si to vec prelomio.


@Nebojsa: Hehe, opet hvalospevi na racun Pro1 :). Mada mi se cini da si malcice navijacki opredeljen ovde.
 
Odgovor na temu

login
Novi Sad

Član broj: 3874
Poruke: 99
*.ptt.yu

ICQ: 21206057


Profil

icon Re: Sony DSC-F828 - misljenja09.06.2004. u 12:30 - pre 241 meseci
Odlično, hvala na savetima.
Sada sam skoro skroz siguran da neću pogrešiti.
Ovde mi je presudnu ulogu odigralo low light izoštravanje, a zašto?
Trenutno imam Fuji S304, koji nema manuelno izoštravanje, tako da je pri slabom svetlu praktično neupotrebljiv. Ovaj detalj me ujedno odbija od Canona Pro 1.

Ajde da spomenem jedan detalj kada već kuckam.
Pre neki dan sam u Novom Sadu na Spens-u bio u Novel prodavnici audio i video opreme. Kod njih sam u izlogu zapazio i ovog Sony-ja. Uđem ti ja unutra sa mojom suprugom i kažem da smo zainteresovani za taj aparat. Prodavac nas onako čudno pogleda i kaže da ga pitamo šta nas zanima. Ja mu kažem da uglavnom znam sve što me zanima, jedino je preostalo da ga uhvatim u ruku i eventualno uključim i probam (kakav optimista). Kaže on meni da ne može da ga vadi iz izloga, osim u slučaju kupovine

Pa čoveče i kada kupuješ fen koji košta 20 puta manje i kada kupuješ kola koja koštaju mnogo više (relativno, pošto se za ove pare i mogu kupiti kola), prodavac ti da da ga uključiš u struju ili ako je auto da ga provozaš, a on meni ne da da ga uzmem u ruke. Pa kako onda misli da ga kupim.

Dobro, kažem ja njemu, onda ga nećemo kupiti kod vas, i odosmo mi.

To je tako idiotski. Pa zar smo izgledali kao lopovi, da li sam trebao da mu istresem 80000 din na sto i onda da mu tražim aparat!?!

Sorry na gnjavaži, samo želim znate za ovo.
___8) Oo
 
Odgovor na temu

Calibra 4WD
Prodaja novih digitalnih fotoaparata i
kamera
NBG Blokovi

Član broj: 14339
Poruke: 137
*.yubc.net



Profil

icon Re: Sony DSC-F828 - misljenja09.06.2004. u 18:54 - pre 241 meseci
Login posto kupujes skup aparat moj ti je savet da ga kupis u BG-u,em ces moci da ga isprobas do mile volje pre kupovine em moze da se nadje po mnogo povoljnjioj ceni koja je dosta ispod 70.000 dinara
 
Odgovor na temu

login
Novi Sad

Član broj: 3874
Poruke: 99
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 21206057


Profil

icon Re: Sony DSC-F828 - misljenja09.06.2004. u 19:46 - pre 241 meseci
Znam da su cene u BG bolje, našao sam u Pakomu za 948€ minus nekih 7%, pošto ga na neku varijantu mogu dobiti po dilerskoj ceni a to je oko 880€. Da li neko zna povoljnije? Da li znate da neko ima dobre cene memorija 512MB>.
___8) Oo
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.panet.co.yu



+1344 Profil

icon Re: Sony DSC-F828 - misljenja09.06.2004. u 21:14 - pre 241 meseci
Citat:
AMomcil:

@Nebojsa: Hehe, opet hvalospevi na racun Pro1. Mada mi se cini da si malcice navijacki opredeljen ovde.


Nisu hvalospevi , niti postoji razlog da navijam bilo za koga, samo konstatujem da Pro 1 jednostavno daje najbolju sliku, a osim niza drugih dobrih osobina (LCD, burst, ergonomija, manuelne kontole, dimenzije itd.) nema nijednu vecu manu
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sony DSC-F828 - misljenja

[ Pregleda: 4039 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.