Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komp se sam pali???

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Komp se sam pali???

[ Pregleda: 4345 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

croser
Zar je vazno
Norge

Član broj: 9382
Poruke: 174
*.td.tiscali.no



Profil

icon Komp se sam pali???12.06.2004. u 22:57 - pre 241 meseci
Ludnica. Fino ga ugasim normalno uvece a on ujutro budan pre mene!

Cesto dobijem poruku da imam problem sa hardwareom.

Ima li neki software da moze pronaci i registrovati sta od hardware ima kvar?
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Komp se sam pali???12.06.2004. u 23:05 - pre 241 meseci
Iako se tema ponavlja,ajde da ponovim...

Prvo proveri opcije u BIOS-u.Verovatno nesto pobudjuje racunar i on se upali.
Tek kad se uveris da je u BIOS-u sve OK,ako bude problema kreni sa daljom proverom.
 
Odgovor na temu

croser
Zar je vazno
Norge

Član broj: 9382
Poruke: 174
*.td.tiscali.no



Profil

icon Re: Komp se sam pali???12.06.2004. u 23:09 - pre 241 meseci
Upravo sam na to mislio i stavio u biosu sve na defaults, fabricke vrednosti.

Nego ima li program koji moze naci sta od hardwera ima kvar?
 
Odgovor na temu

Boris Lozac
Boris Ninic
Beograd

Član broj: 27441
Poruke: 77
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Komp se sam pali???13.06.2004. u 00:56 - pre 241 meseci
Mozda ti je namesteno ono kao WAKE ON MODEM, ili tako nesto, da neki od uredjaja moze da upali komp, ugasi nesto ako pise tako slicno........
A mozda si pokupio i onaj virus sto sam pali komp i gasi........
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Komp se sam pali???14.06.2004. u 01:12 - pre 241 meseci
Za virus koji gasi sam čuo, ali dosad nisam čuo za virus koji pali kompjuter. A kako ga pali? To mi nije jasno.

Moglo bi da bude napajanje. Naime, moguće je da ti napon na trenutak "skoči" i time prouzrokuje pobuđivanje napajanja. Imao sam priliku da to vidim na nekim lošijim napajanjima, doduše retko, ali čisto da znaš.

I još nešto. U BIOS-u postoji opcija State after power failure (ili tako nešto). Stavi na OFF. Ako stoji na PREVIOUS STATE, može da se desi ovo što ti se i dešava.
Ovo poslednje pričam napamet, jer me mrzi da sad obaram vezu, pa ponovo da se kačim. Ali takva opcija postoji 100%.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Komp se sam pali???16.06.2004. u 23:26 - pre 241 meseci
Ako si u BIOS-u sve vratio na default values to ne znaci da u tim vrednostima ne postoji neki wake up on event opcija. Proveri to u BIOS-u. To se obicno nalazi pod stavkom Power Options ili slicno (proveri u uputstvima za svoju plocu). Ako posle oktlanjanja problema u BIOSu komp ponovo nastavi da pokazuje iste simptome onda je po sredi kvar ili neadekvatno jumperisanje ploce.

Postoji mnogo dijagnostickih programa za lociranje kvarova na racunaru. Jedan jako dobar skup alata se nalazi na jednom od linkova na mom potpisu a to je Ultimate Boot CD. Takodje ako hoces da radis u Windows-u imas SiSoft Sandra 2004 SP1 i Aida32. Kvar ce se pokazati na jednom od njihovih stress testova tj Burn in Testova gde se proverava svaki deo racunara pojedinacno. Pozdravi nase u Norveskoj. Tamo sam ziveo 3 godine. U kom si gradu? Mislim da bi trebalo da obratis paznju posebno na napajanje i maticnu plocu. Tu negde je kvar ili je neka dubioza poput pogresno jumperisanih pinova na maticnoj ploci.

Ako si sam sklapao masinu a jumperisanje nisi radio pazljivo (po uputstvima za tvoju plocu), ili ako je masinu sklapao tehnicar pametnjakovic koji misli da svezna napamet i ne proveri da li je sve uradi kako treba, moze biti da je do toga. Nesto poput Wake up on USB ili wake up on LAN je mozda aktivirano pogresno jumperima a da toga nisi ni svestan. Sve se to da popraviti ili zameniti. Ja se nadam da ces da popravis masinu bez dodatnih finansijskih ulaganja.
 
Odgovor na temu

mikica80

Član broj: 20105
Poruke: 58
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Komp se sam pali???17.06.2004. u 16:05 - pre 241 meseci
Ima u biosu opcija da se komp pali onog trenutka kada ti linija zazvoni (pod uslovom da ti je prikljucena linija na modem)
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Komp se sam pali???20.06.2004. u 13:15 - pre 241 meseci
A zasto jednostavno ne odes na My Computer > Properties > Hardware > Device Manager. I ako imas neki problem od hardwarea onda ce ti on to prikazati uocljivim znakom (mislim da je uzvicnik). Ako to vidis onda dvoklik i u device status vidis u cemu je problem.

Inace tvrdnja da kada napon "skoci" je tacna! Licno uverenje. Imam staru masinu i kada komp ukljucim na mrezni napon on se sam upali, nekada se automatski ugasi posle 5-10sec. a nekad se normalno upali, s tim da kada se auto. ugasi posle prijavljuje ILEGAL SHUTDOWN pa scan disk, dalje ti je poznato...

Takodje mislim da pi trebao proveriti preporucene "probalice".

poz
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Komp se sam pali???

[ Pregleda: 4345 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.