Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ne radi mi Direct3D(not support)

[es] :: Video karte i monitori :: ne radi mi Direct3D(not support)

[ Pregleda: 4253 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon ne radi mi Direct3D(not support)16.06.2004. u 12:37 - pre 241 meseci
imam graficku sis315 64MB.
kad pokrenem igricu halo javlja poruku da provjerim da li je ugasen direct3D u dxdiag.

otisao sam u dxdiag i tamo pise:
hardware accelerated Direct3D 9+ is not available because the display driver does not support it.
you may be able to get a newer driver from the hardware manufacturer.
The file SISGRV.dll is not digitally signed, which means that it has not been tested by microsoft`s windows hardware quality labs (WHQL).
you may be able to get a WHQL logo`d driver from the hardware manufacturer.

u cemu je problem,i moze li se otkloniti?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: ne radi mi Direct3D(not support)17.06.2004. u 03:51 - pre 241 meseci
Prvi deo sto ti kaze dxdiag nije toliko bitan jer ti kazuje da driver nije prosao test u WHQL (Windows Hardware Quality Labs). Mnogo drivera ne prolazi taj test a sve jedno su dobri.

Za drugi deo pitanja mi je potrebno da znam o kojoj se masini radi i koji je operativni sistem na nju instaliran. Problem se javlja sa maticnim plocama za AMD sa nVidia, VIA, ALI Magic i SiS chipsetovima kada se driveri ne instaliraju kako treba. Naime prvo treba instalirati chipset (GART) drivere za plocu (dolaze verovatno na CD koji se dobija uz plocu) pa tek onda dreivere za tvoj SiS315 GPU i onda bi sve trebalo biti uredu.

I ploce za Intela koje su SiS-ovim i VIA chipsetovima imaju isti redosled instalacije drivera. Pre dok se nije pojavio Windows XP si morao da tu proceduru sprovodis za sve maticne ploce cije chipsetove nisu prepoznavali Windows 9x i Windows 2k (i Intelovi chipsetovi nisu bili prepoznavani).

Moj ti je savet da kupis AGP karticu poput nekog ATI-ja ili nVidije jer su bolje i mogu se naci za male pare (neki ATI Radeon 9200 bi bio best buy). Ova trenutna graficka kartica koju imas je losa.
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: ne radi mi Direct3D(not support)17.06.2004. u 15:09 - pre 241 meseci
imam winxp professional.
maticna mi je K7VZA rev 3.0 sa via cipsetom.
za maticnu nemam drivere za xp.
nisam siguran sto se tice graficke kartice:
mislio sam uzeti ATI radeon 9200 ,ali se bojim da je losa i da ubrzo nece moci podrzavati neke igrice.
za to mi je bolji izbor ATI radeon 9600,ali je dosta skuplja.

ATI radeon je oko 70€, a ATI radeon 9600 180€.
da li na svoju maticna mogu slobodno staviti ATI radeon?
svagdje sam citao da je ATI radeon malo bolji od n-vidia.


imam pare za ATI radeon 9200 , samo se nagadjam da je uzmem.
za ATI radeon 9600 tesko da cu skupiti pare.
izgleda da cu uzeti ATI radeon 9200.
mogu li na njoj raditi sve ove nove igrice poput far cry koja je prezahtjevna.



 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: ne radi mi Direct3D(not support)18.06.2004. u 16:27 - pre 241 meseci
Ako nemas drivere za XP za tvoju plocu skini odgovarajuce VIA 4 in1 drivere sa neta i instaliraj ih, ali posto ponovo instaliras Windows XP i te greske ti se vise nebi trebalo javljati. Sa ATI-jem 9200 ces jedva moci da igras zahtevnije igrice ali je tu takodje bitno kakav ti je procesor i koliko RAM memorije imas. Ako hoces da igras nove prezahtevne igrice ne gine ti i novija konfiguracija.
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: ne radi mi Direct3D(not support)19.06.2004. u 21:28 - pre 241 meseci
sto se tice maticne imam instaliran driver via4in1.

dakle graficka ati radeon 9200 je losa pa je necu ni uzimati.

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: ne radi mi Direct3D(not support)23.06.2004. u 00:31 - pre 241 meseci
Ko kaze da je ATI Radeon 9200 losa kartica? Nije losa. Samo neces sa njom moci da igras igrice poput UT2004 ili Splinter Cell 2 jer ti je pored ostalog i masina malo zastarela. To je ono sto sam hteo reci. Sa novijom masinom i ATI Radeon 9200 bi te igrice mogao da poteras.

Ako imas VIA 4in1 driver instaliran kako treba (tj ako si ga instalirao odmah posle instaliranja Windows XP-a), ti problemi ne bi trebalo da ti se javljaju. Probaj skini najnovije VIA 4in1 drivere za tvoju plocu i reinstaliraj Windows XP pa vidi kako ce tad da se ponasa VIA video kartica. Takvi problemi, kao tvoji, se javljaju i sa najnovijim i najboljim karticama ako nesto nije dobro instalirano. Mozda nisi ni drivere od video kartice instalirao kako valja.

Vazno pitanje bi bilo da li ti se isti problemi javljaju sa svim zahtevnijim igricama (npr. kad probas da igras Warcraft III ili C&C Generals i sl)? Ako se to samo desva sa najzahtevnijim igricama kao Far Cry i sl. onda je jednostavno problemu tome sto ti je kartica preslaba za tu igru. Hajde npr. kako funkcionisu igrice poput Serious Sam, Alen vs. Predator, Half Life i Counter Strike sa tom tvojm VIA karticom? Ako funkcionisu dobro onda nista ne diraj. Promeni graficku kad budes imao para a bogami bi i komp sto pre mogao da promenis ako si ozbiljan gamer.



 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: ne radi mi Direct3D(not support)23.06.2004. u 11:57 - pre 241 meseci
na sadasnjoj grafickoj mi rade:
max payne,rallysport chlenge,star wars,aliens vs predator,fifa 2004,postal2,mafia,serious sam itd...

najveca mi je zalost sto nemogu igrati GTA3 i GTA vice city.
u tim igrama slika je siva,samo ponekad se pojavi dobra slika 1-2 sekunde.
stvarno sad ne znam sta da radim.
uzeo bih tu ATI radeon 9200,ali se bojim da ce biti kao i sa sadasnjom.
moci cu sa njom igrati igrice jedno godinu dana i onda opet mijenjaj graficku.

znam da bih morao mijenjati i procesor i dodavati jos memorije,ali evo nemam pare ni za graficku koja je prioritet.



 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: ne radi mi Direct3D(not support)

[ Pregleda: 4253 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.