Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

link na 400m bez opticke vidljivosti - HOW TO?

[es] :: Wireless :: link na 400m bez opticke vidljivosti - HOW TO?

[ Pregleda: 6191 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cyrix
Milivoje Cirica
Kraljevo

Član broj: 14877
Poruke: 174
*.tron-inter.net



Profil

icon link na 400m bez opticke vidljivosti - HOW TO?26.06.2004. u 22:30 - pre 240 meseci
treba uspostaviti link na max 400m bez opticke vidljivosti sa raznim preprekama kao sto su brdo, kuce, drvece (drvece ne smeta ali cisto da napomenem). na jednoj strani je ap dlink dwl-900ap+ sa power hackom snage 100mW i omni antenom home made 16 elemenata. na drugoj strani sta treba da bude? u planu je bila ova kombinacija: usb MSI ub11b modifikovana za externu antenu, produzni kabl 10m USB (kartica nije ubodena u kuciste nego u produzni USB kabl), biquad. da li bi ova kombinacija trebala da radi? ako ne molio bih da mi date neko resenje ako uopste postoji naspram ovih prepreka.
The War Is Started
Heavens On Fire
From Deep Of Hell
Leaving Words Of Hate

Antichrist
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: link na 400m bez opticke vidljivosti - HOW TO?26.06.2004. u 22:51 - pre 240 meseci
Procitaj sta drugi misle:

http://www.seattlewireless.net/index.cgi/PassiveRepeater

i sta je vec neko uradio:

http://www.pbs.org/cringely/pulpit/pulpit20020207.html
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

Cyrix
Milivoje Cirica
Kraljevo

Član broj: 14877
Poruke: 174
*.tron-inter.net



Profil

icon Re: link na 400m bez opticke vidljivosti - HOW TO?27.06.2004. u 01:00 - pre 240 meseci
ne postoji mesto niti nacin gde bih mogao da postvim pasivni reapeter. jedina mogucnost je da probijem sve to ali sa cime.
The War Is Started
Heavens On Fire
From Deep Of Hell
Leaving Words Of Hate

Antichrist
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: link na 400m bez opticke vidljivosti - HOW TO?27.06.2004. u 07:31 - pre 240 meseci
Pa ne možeš na 2.4ghz da "probiješ" tako čvrstu prepreku, drveće posebno jer je puno vode, osim eventualno nekom refleksijom ili ripiterom na polovini puta.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.yubc.net

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: link na 400m bez opticke vidljivosti - HOW TO?28.06.2004. u 21:38 - pre 240 meseci
jedan nas korisnik je uleteo komsiji sa motornom testerom u dvoriste, posekao bagrem koji mu je smetao za wireless (udaljenost od AP-a 5 kilometara, svaka grancica znaci) i izleteo iz dvorista dok je ovaj shvatio sta se desava...

zvao posle policiju, al' panduri nisu ni hteli da cuju da ga hapse sto je isekao drvo...

pretio komsija tuzbom... videcemo sta ce biti... :)

ricky
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Milan Ogrizovic
Milan Ogrizovic
Jakovo

Član broj: 9789
Poruke: 281
*.beotel.net

Sajt: www.ogrizovic.com


+2 Profil

icon Re: link na 400m bez opticke vidljivosti - HOW TO?03.07.2004. u 19:30 - pre 240 meseci
Jel neko vec koristio pasivni repeater ??
Nalazim se na 500 m od verata u zemunu ali cosak zgrade u blizini blokira signal
( eh da je samo antena 4-5 m udesno....)
kako se moze to izvesti za pasivni repeater?

 
Odgovor na temu

Cyrix
Milivoje Cirica
Kraljevo

Član broj: 14877
Poruke: 174
*.tron-inter.net



Profil

icon Re: link na 400m bez opticke vidljivosti - HOW TO?06.07.2004. u 21:42 - pre 240 meseci
ako si procitao strane na linkovima gore trebalo bi da je uspeo taj covek, osim ako ne lazu iz seatle wireless-a.
pokusaj da postavis ovo pitanje na sajtovima specijalizovanim za mreze, recimo
www.bgwireless.net . ja sam tamo dobio odgovor na ovo pitanje.
The War Is Started
Heavens On Fire
From Deep Of Hell
Leaving Words Of Hate

Antichrist
 
Odgovor na temu

haker
CRO

Član broj: 23224
Poruke: 150
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: link na 400m bez opticke vidljivosti - HOW TO?09.07.2004. u 00:56 - pre 240 meseci
Citat:
djricky: jedan nas korisnik je uleteo komsiji sa motornom testerom u dvoriste, posekao bagrem koji mu je smetao za wireless (udaljenost od AP-a 5 kilometara, svaka grancica znaci) i izleteo iz dvorista dok je ovaj shvatio sta se desava...

zvao posle policiju, al' panduri nisu ni hteli da cuju da ga hapse sto je isekao drvo...

pretio komsija tuzbom... videcemo sta ce biti... :)

ricky
E ovo cu i ja morati napraviti... :))

meni smeta neki jablan, pa cu pitati covjeka da odreze, inace cu sam morati poduzeti nesto!
Pozdrav od hakera!
 
Odgovor na temu

Shinhan
PHP programmer
Subotica

Član broj: 12327
Poruke: 372
*.63.EUnet.yu

Jabber: shinhan@elitesecurity.org
ICQ: 400847988


+4 Profil

icon Re: link na 400m bez opticke vidljivosti - HOW TO?12.07.2004. u 08:10 - pre 239 meseci
E pa onda ću možda i ja to moći da iskoristim.
Štos je u tome što izgleda da je moja zgrada niža od okolnih zgrada, i da zato ne vredi postavljati antenu na vrh zgrade. Ali ako je postavim na susednu, trebaće mi puno kabla.
El zna ovde neko kakva su ograničenja pasivnih ripitera?
"Common sense is not so common." - Voltaire
 
Odgovor na temu

linux_wlan
Aleksandar Nikolic
Loznica

Član broj: 10867
Poruke: 355
*.verat.net

ICQ: 250378697


+9 Profil

icon Re: link na 400m bez opticke vidljivosti - HOW TO?12.07.2004. u 10:01 - pre 239 meseci
Ako si voljan da to probash imaj na umu da morash koristiti antene vece dobrote i sto krace kablove da bi imao sto manje gubitke.Najjeftinije resenje s kojim bi mogao da probash je sa 2 biquad koja bi postavio na taj cosak, mada bih ja licno upucao obadva u 2 offsetice i tako probao, taj ti test nije mnogo skup a ako ne prodje sigurno cesh moci da uvaljash offsetice nekome kome trebaju i biquadove naravno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: link na 400m bez opticke vidljivosti - HOW TO?

[ Pregleda: 6191 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.