Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!

[es] :: PC Konfiguracije :: Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!

[ Pregleda: 3823 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ShitOff
Robert Fitoš
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 12896
Poruke: 23
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!28.06.2004. u 12:13 - pre 241 meseci
Događa mi se nesto nevjerojatno, poceo je negdje prije 3 tjedna kompjuter da mi se smrzava u igrama. Naime sve super radi dok ne uđem u neku igru i onda se nakon cca 2 minute samo smrzne i to potpuno tako da cak ni lampicu od Num Locka ne mogu palit/gasit!!!
Konfiguracija mi je AMD Athlon XP 1600+, ECS K7S5A matična, 256 MB PC133 SDRAM, Gigabyte Radeon 9200 VIVO 128 MB, 8 GB seagate ST-series disk + 20 GB Maxtor DiamondMax. Imam instaliran WinXP Pro. Probao sam sa najnovijim driverima, pa sa onim koje sam dobio na CD-ima uz komponente, pa sve cistit od prasine, sve, sve, sve cega sam se mogao sjetiti!
Molim vas pomozite mi jer ne znam više što da radim pitao sam i sve moje prijatelje nitko ne zna o čemu bi se moglo raditi!

Već unaprijed hvala,
Robert.
ShitOffComp:
Athlon XP Barton 2500+ @ 3200+
EpoX 8RDA+ mobo
PowerColor ATi Radeon 9800 128 MB
256 MB DDR-RAM Kingmax hardcore edition
80 GB Maxtor HDD
Technisat SkyStar 2 2.6C
Conexant v.92 PCI 56k modem

 
Odgovor na temu

Kreso-zg

Član broj: 29033
Poruke: 24
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!28.06.2004. u 12:24 - pre 241 meseci
Problem ti moze bit u tisucu stvari, ali postoji ti jedna dobar stari nacin kako da ti sve lijepo proradi: formatiraj disk i sve ispocetka instaliraj. Ako ti se to neda, onda instaliraj neki antivirusni program i provjeri komp od virusa, instaliraj originalne drivere, novi direct-x, pogledaj neke opcije za graficku itd...

Odluci sto zelis..........
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!28.06.2004. u 13:51 - pre 241 meseci
Za testiranje komponenata imas TOP temu u rubrici hardware.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

rLx | VooDoo
Ugljesa Gavrilov
Beograd

Član broj: 29049
Poruke: 16
195.252.87.*

Jabber: E to mi bas fali
Sajt: Mrzi me da ga postavim


Profil

icon Re: Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!28.06.2004. u 14:57 - pre 241 meseci
Moje licno misljenje je da ti memorijski cip ne valja i cim pocne da koristi pun kapacitet sto se desava prilikom pokretanja igrica i nekog veceg radia gde se koristi celokupna mogucnos memorije on zablokira jer ne moze da iscita podatke. Pozajmi od nekog prijatelja jedan "stap" 128/256 rama i onda izvadi tvoju i stavi njegovu memoriju i onda probaj da pokrenes neku igricu. Mislim da ce oco da ti resi problem naravno testiraj sve komponente, neko je pre mene vec rekao da postoji tema na forumu o softveru za testiranje hardwera.


s' postovanjem JA
"If u want to live, u have to fight 4 your dreams or else die fighting 4 other people dreams"
 
Odgovor na temu

ShitOff
Robert Fitoš
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 12896
Poruke: 23
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!28.06.2004. u 21:30 - pre 241 meseci
Problem i je u tome što testovi pokazuju da je sa komponentama sve u redu!
Isprobao sam iskljucivo test memorije (Gold Memory) i nakon 5 sati testiranja (ponovio je test 10 puta) kaze da je sve u redu! Testirao sam procesor sa Prime95 programom, 36 sati je bio pod 100% opterećenjem i nije se srznuo kompjuter! A kad u bilo koju igru uđem (sve su prije radile) sve se događa ispočetka! Pokušao sam i zamijeniti memoriju sa prijateljevom (2*128 MB, isto kao što je i moja) i opet isto! Stavio sam drugu grafičku karticu i opet isto! Reinstalirao sam Windows već nekoliko puta kako bih isprobao razne varijacije s driverima, ali svaki put se dogodi isto! Jedino sam posljednji put kad sam reinstalirao Windows i stavio apsolutno sve najnovije drivere s neta onda je sve radilo OK jedno 2 dana i već sam mislio da je problem riješen, ali onda je sve opet počelo ispočetka! Stvarno ovako nešto u životu još nisam doživio! Nadam se da će se ipak naći netko ovdje tko je imao istu/sličnu situaciju i koji zna rješenje!
Hvala svima!
ShitOffComp:
Athlon XP Barton 2500+ @ 3200+
EpoX 8RDA+ mobo
PowerColor ATi Radeon 9800 128 MB
256 MB DDR-RAM Kingmax hardcore edition
80 GB Maxtor HDD
Technisat SkyStar 2 2.6C
Conexant v.92 PCI 56k modem

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!28.06.2004. u 22:53 - pre 241 meseci
Pozdrav,
a da mozda ne bude do Harda? Svojevremeno jedan slican fantomski problem sam resio tako sto sam zamenio Hdd (nisam se bas setio toga nego je disk poceo da pucketa pa sam ga zamenio zbog toga- kad ono ode i problem). Ja igrice ne igram i mislim da se smrzavao prilikom rendera i prebacivanja podataka kroz mrezu. Imas li mozda neki drugi OS da isprobas obzirom da Ti je proradio za kratko posle jedne od reinstalacija, moguce da promenom OS-a dobijes stabilnost pa onda malo eksperimenta sa drajverima.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

skajfes
Saša Kajfeš
Valpovo, Hrvatska

Član broj: 9499
Poruke: 58
*.cmu.carnet.hr

ICQ: 150589689


Profil

icon Re: Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!28.06.2004. u 22:54 - pre 241 meseci
ja sam imo sličan problem, ali ja mislim da je moj problem bio u hlađenju. Tj, meni se komp sam od sebe resetiro, nekad je znao samo zamrznit, a nekad se čak i ugasi. nakon toga sam provjeravao temperaturu procesora u biosu i bilo je nekih 70, 80 stupnjeva. Sad sam stavio jedan ventilator u kućište i situacija se malo popravila
kung-fu
 
Odgovor na temu

marsal
Djukovic Marko
Sabac,Serbia

Član broj: 25647
Poruke: 9
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!29.06.2004. u 00:52 - pre 241 meseci
Vidim da imas ozbiljan problem.I ja sam imao slican ali kod mene je bio procesor u pitanju.Ako si vec sve proverio u ubedio se da sve radi,jedini problem bi mogao da ti bude u ploci.....

Marsal
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!29.06.2004. u 01:30 - pre 241 meseci
Kazes da se problem poceo desavati pre 3 nedelje? Pa da li si nesto menjao tada (dodavao hardver ili sl.)? Ako jesi reci sta?

Ako nisi onda je mozda chip creep ili card creep. Izvadi procesor iz socketa i ubaci ga nazad. Pre toga naravno skini hladnjak i vrati ga kad vratis procesor.

Izvadi AGP karticu i vrati je nazad i lepo je ucvrsti. Chip creep znaci kad neki chip (CPU, ROM chip ili sl) usled grejanja i vibracije sistema posle duzeg vremena izadje iz lezista. Tad se on malo pritisne ili izvadi ponovo ubaci u leziste itd.

Izvadi DIMM i stavi ga ponovo u slot i vodi racuna da legne dobro u slot.

To takodje uradi sa svim interface kablovima (pogotovu IDE kablovima).

Problem je mozda i do harda kao sto lancia kaze. Proveri oba harda preko nekog diagnostickog alata koji je specijalizovan za tvoje HDD-e.

Proveri IRQ-e. Dodaj hladjenje ako je temeperatura sistema ili procesora povecana. Dodaj blower ispod ATI-ja ako se on pregrejava... To su samo neke od ideja. Mozda se nekome javi nesto drugo. Ovako dajuci savete mozemo samo da pomognemo coveku.

Ja sam jedan slican problem resio kad sam spustio AGP speed sa 4x na 2x. Problemnije bio do AGP kartica jer sam svasta stavljao na tu masinu ali jeste bio negde u komunikaciji izmedju ploce (AGP controlera-a tj chipseta i AGP kartice) sto znaci da je ploca bila problem. To ne mora da resi i tvoj problem ali vredi pokusati.

Na kraju moze biti i do napajanja. Pozajmi necije i vidi kako ce masina da se ponasa sa tim napajanjem. Mozda je tvome vreme da ga zamenis. Nije totalno stalo ali je pitanje vremena kad ce ako je starije i slabije napajanje.



[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 30.06.2004. u 02:35 GMT]
 
Odgovor na temu

Zevs85
Zeljko Todorovic
Novi Sad, Sabac

Član broj: 24612
Poruke: 325
*.vdial.verat.net



+21 Profil

icon Re: Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!29.06.2004. u 11:53 - pre 241 meseci
Da nisi instalirao neku igricu koja sa sobom vuce neki glupi DerectX? Proveri koja je verzija? Ako nije to problem proveri ram...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!29.06.2004. u 15:10 - pre 241 meseci
Citat:
Izvadi procesor iz slota i ubaci ga nazad u socket.

Procesori odavno ne stoje u slot-ovima.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ShitOff
Robert Fitoš
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 12896
Poruke: 23
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!29.06.2004. u 21:33 - pre 241 meseci
Evo bas sam danas kupio termalnu diodu i namontirao na chipset i otkrio da se on pregrijava! Malo mi je to čudno bilo jer je temp. u kućištu 27-30°, jer imam veliki 12 cm cooler (220 V) na bočnoj strani! Ali eto kupio sam aktivni cooler za chipset (dosad je bio pasivni), namazao malo paste (koje nije bilo na chipsetu) i sad sve radi super! Hvala svima koji su mi pokušali pomoći, svakako to cijenim!

Pozdrav svima,
Robert!
ShitOffComp:
Athlon XP Barton 2500+ @ 3200+
EpoX 8RDA+ mobo
PowerColor ATi Radeon 9800 128 MB
256 MB DDR-RAM Kingmax hardcore edition
80 GB Maxtor HDD
Technisat SkyStar 2 2.6C
Conexant v.92 PCI 56k modem

 
Odgovor na temu

yoka2yoka
Josip Maric

Član broj: 38759
Poruke: 65
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!25.04.2005. u 19:31 - pre 231 meseci
Postovanje!

Vidim kolega je rjesio problem ok. Ja imam jedan mali savjet za sve kojima se desava slicno. Problem moze biti u samom hladjenju procesora, pogledajte temp. u biosu mozda nemaju bas sve ploce ali one koje sam imao na stolu s istim simptomom su imale. Sve radi ok ili kako tako dok se ne optereti procesor sa nekom aplikacijom koja zahtjeva vise resursa od procesora i on vrlo brzo postigne temperaturu smrti 75-80 stupnjeva. Provjerite radi li vam ventilator na hladnjaku procesora ako ne zna se, ocistite rebra hladnjaka ako je potrebno, na pentum konfiguracijama sam imao slucaj otpadanja jedne od 4 kopce na ploci na koje se kopca hladnjak i on ne lezi na jezgri procesora mrgo se nagne i ne odvodi toplotu sa jezgre mada naoko sve izgleda ok. Eto nadam se da ce ovo moje iskustvo pomoci nekome.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Molim pomoć! Kompjuter mi se smrzava!!!

[ Pregleda: 3823 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.