Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

titlovi u video cd

[es] :: Video kompresija :: titlovi u video cd

[ Pregleda: 4098 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikstup

Član broj: 17768
Poruke: 80
*.dialup.blic.net



Profil

icon titlovi u video cd02.07.2004. u 22:14 - pre 240 meseci
Zanima me da li postoji program koji ce mi ubaciti titlove u VCD tako da ih mogu gledati na kucnom dvd playeru, ali da ne koristi visestruko kompresovanje npr. mpeg2 u divx sa ubacivanjem subtitlova pomocu virtual dub-a,pa zatim sa nekim programom u VCD.Tj. da li postoji program koji ce to odraditi u jednom koraku?
 
Odgovor na temu

vukx
Vuk Vukmirovic
Novi Sad

Član broj: 12535
Poruke: 245
*.sbb.co.yu

Sajt: vukx.users.sbb.rs


Profil

icon Re: titlovi u video cd03.07.2004. u 19:30 - pre 240 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/52371

...ali TMPGEnc ne moze da uvuce mpeg2, barem ja ne mogu, a ako sam te dobro razumeo to ti treba. Mozda bi mogao da kompresujes prvo u neki kodek "bez gubitaka", kao npr. huffyuv, pa onda u mpeg1 za VCD. Tako ne bi trebalo da bude neke vidljive razlike u slici.

...i nije neka pomoc, ali nisam odma' dobro procitao pitanje
 
Odgovor na temu

nikstup

Član broj: 17768
Poruke: 80
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: titlovi u video cd06.07.2004. u 14:14 - pre 240 meseci
U TMPGenc se moze uvesti mpeg2 faj, ali je jako osjetljiv na greske i ako ih ima u fajlu jednostavno krahira.Tako da sam uspio na opisani nacin,ali kako sad uvesti divx u formatu 16:9 ,a da dobijem normalnu sliku kad konvertujem u VCD?Naravno bez gubitaka usljed visestruke konverzije.
 
Odgovor na temu

vukx
Vuk Vukmirovic
Novi Sad

Član broj: 12535
Poruke: 245
*.sbb.co.yu

Sajt: vukx.users.sbb.rs


Profil

icon Re: titlovi u video cd06.07.2004. u 19:13 - pre 240 meseci
Ako hoces da ti odrzi "aspect ratio" koji ima divx film, tj. kako ti kazes 16:9, mada ne mora da bude 16:9 posto je za svaki film drugacija dimenzija, ja sam radio sledece:

1. u drugom koraku na "project wizard"-u ostavis "aspect ratio" "VGA 1:1"
2. u cevrtom koraku na "project wizard"-u ides na "expert" pa "advanced", pa na "Video arrange method" izaberes "full screen (keep aspect ratio)" ili "(keep aspect ratio 2)", ja nisam provalio razliku

Mozes se igrati i isprobavati da li da ostavis u 1:1 ili 16:9 ili 2.11:1 display, mislim da sam sve isprobao ali ne znam u cemu je razlika, bitan ti je korak 2., da bi ti ostavio normalne face na slici itd. Jedino sto mi je pravilo problem je titl, oce da se seta po slici i nekad cak dodje i na sredinu ekrana, pa sam odustao od njega u jednom filmu. Postavio sam pitanje na PP "filipc"-u ali nisam jos dobio odgovor.
 
Odgovor na temu

nikstup

Član broj: 17768
Poruke: 80
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: titlovi u video cd06.07.2004. u 20:27 - pre 240 meseci
Sve mi radi.Titlovi ne lutaju.Hvala na objasnjenju.Ali,uvijek neko ali,sad mi crne trake koje popunjavaju ekran zaklanjaju titlove (vide se napola).Da li bi moglo titlove na te trake?
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: titlovi u video cd

[ Pregleda: 4098 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.