Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Virtual memory is too low" Ne znam zasto

[es] :: Windows desktop :: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto

[ Pregleda: 10757 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frkaman
dejan vujosevic
Podgorica

Član broj: 29762
Poruke: 7
*.proxy.cg.yu



Profil

icon "Virtual memory is too low" Ne znam zasto07.07.2004. u 15:13 - pre 241 meseci
Kada otvorim vise prozora odjednom pojavi se poruka "VIRTUAL MEMORY IS TOO LOW".ne znam zasto,imam skoro 15 gb slobodnog prostora na hard disku 256 mb rama a paging file mi je podesen tako da je
initial size 384
maximum size 768
Obrisao sam sve viruse, spijunske programe, trojance
pc mi je potpuno cist.
Da li je ovaj paging file dobro podesen ili moze bolje???
Sta mi vi preporucujete??
POMAGAJTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WaRwAr do groba
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto07.07.2004. u 16:02 - pre 241 meseci
Ako imas drugu particiju stavi jos jedan paging file na nju:
initial size 1024
maximum size 1024

c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

Vranac
Vranac Srdjan
Software developer
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 3493
Poruke: 353
*.panline.net

Jabber: vranac@elitesecurity.org
ICQ: 64150005
Sajt: www.linkedin.com/in/vrana..


+1 Profil

icon Re: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto07.07.2004. u 16:04 - pre 241 meseci
pitanja:
1. koji os?
2. otvoris vise prozora cega?
3. ako koristis w2k ili wxp sta kaze task manager performance tab (ctrl+alt+del)?
4. jel page file namesten na automatski ili si ga ti zakucao na vrednosti?

Idle mind is the devils playground, in my case it turned out to be an amusement park.

Sustina problema ove zemlje:
Legeonar_: Sto pre treba da shvatite da je EU propast i da se tamo mora raditi,a ne samo biti zaposlen.
http://www.elitemadzone.org/p1864861

Nobody Remains Virgin, Life Fucks Everyone
 
Odgovor na temu

frkaman
dejan vujosevic
Podgorica

Član broj: 29762
Poruke: 7
*.proxy.cg.yu



Profil

icon Re: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto07.07.2004. u 16:13 - pre 241 meseci
1. operativni xp home
2. ma bilo koje prozore ne znam sada tacno mozda 2-3 internet explorera
3. ne znam gledam li dobro pa ti pod ovim sada necu reci nista da ne bih pogrijesio
4.nastelovan je rucno
sta ti predlazes da se ucini ???
WaRwAr do groba
 
Odgovor na temu

Vranac
Vranac Srdjan
Software developer
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 3493
Poruke: 353
*.panline.net

Jabber: vranac@elitesecurity.org
ICQ: 64150005
Sajt: www.linkedin.com/in/vrana..


+1 Profil

icon Re: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto07.07.2004. u 16:34 - pre 241 meseci
pokusaj to sto je DjordjeRd rekao.

sto se tice 3.
ja se malo zeznuo pritisnes ctrl,shift i esc i otvori se novi prozor koji se zove windows task manager na kome imas tabove. Od svih njih tebi su interesantni tabovi na kojima pise processes i performance.
Na performance vidis koliko imas fizicke (ram) memorije i koliko je popunjen page file.
Na process vidis koji su sve procesi aktivni (tj koji svi programi i servisi rade) tu imas lepo opciju da sortiras po kolicini memorije koje koriste (u listi kliknes na Mem usage) pa onda vidi ko ti sve i koliko uzima memoriju
Idle mind is the devils playground, in my case it turned out to be an amusement park.

Sustina problema ove zemlje:
Legeonar_: Sto pre treba da shvatite da je EU propast i da se tamo mora raditi,a ne samo biti zaposlen.
http://www.elitemadzone.org/p1864861

Nobody Remains Virgin, Life Fucks Everyone
 
Odgovor na temu

frkaman
dejan vujosevic
Podgorica

Član broj: 29762
Poruke: 7
*.proxy.cg.yu



Profil

icon Re: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto07.07.2004. u 16:49 - pre 241 meseci
onda sam ja malo prijet dobro gledao
pokusacu to sto ste rekli a ovo na prvu particiju ocu li ostaviti kao sto je?
jos nesto
kako cu maci msmsgs.exe to je valjda windows mesenger
i sto je ccApp.exe primijetio sam da ima neke veze sa nortonom smije li se maci?
WaRwAr do groba
 
Odgovor na temu

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

Član broj: 16298
Poruke: 651
*.teleportgroup.net

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto07.07.2004. u 17:06 - pre 241 meseci
Dobro si zaključio, što znači - ne diraj ccApp ako hoćeš da ti Norton radi kako treba.
što se tiče isključivanja service pogledaj topic ovog foruma, imaš navedeno za svaki čemu služi i da li sme da se isključi

http://www.elitesecurity.org/tema/33225
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto12.07.2004. u 15:27 - pre 240 meseci
Moj zakljucak je da ti imas staru masinu ili teke stare komponente. (pod staro mislim losija graf. ram...)

Ja imam masinu iz '98 (400Mhz.128RAM.6GB.XPpro) i meni se to desava ali ne bas tako, meni su i po 5-10 prozora otvoreni i nista, sve normalno, inace to mi se desi kada mi komp koci, a posle restarta sve je OK.

pozdrav
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto25.05.2006. u 18:22 - pre 218 meseci
update-ujem ja Bitdefender (koji mi sluzi kao backup AV i koji koci kao Kapersky internet security iz ranih beta faza) kad iskoci ova poruka... pogledam task manager i imam sta da vidim: koristim 1.82Gb rama a ja imam instaliranih 512... pobijem ja sve aplikacije a ono smanji nesto mizerno... saberem sve procese i zbirno ne preleze vise od 300Mb... primetim da jos uvek stoji proces od windows media player-a koji sam ugasio, i kad sam ga ubio sve se vrati na nekih "normalnih" 350Mb (stvarno normalno je ispod 200Mb)... o cemu se ovde radi?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.cmu.carnet.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto25.05.2006. u 19:05 - pre 218 meseci
jedan od procesa ti jede memoriju,provjeri koji pa ga ukloni
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto26.05.2006. u 22:13 - pre 218 meseci
posalji nam istu ovakvu sliku, samo klikni na processes umjesto performance

 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto27.05.2006. u 14:22 - pre 218 meseci
niste me shvatili, stanje se vratilo na nesto normalniju vrednost kada sam ubio wmplayer.exe, a na sasvim normalno kada sam restartovao komp... mene samo zanima kako je WMP mogao da nabije ovoliki ram, i kako je task manager mogao da pokaze ovoliku zauzetost rama kad ja toliko nemam instalirano...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto27.05.2006. u 14:32 - pre 218 meseci
Pokazao ti je upotrebu virtuelne memorije, znači tih 1,82Gb se ne odnosi na fizički instaliran RAM. Ako ti se to desilo samo jednom onda ne verujem da imaš razloga za brigu. Meni se nešto slično desilo kada mi se "zaglavio" neki program koji je radio konverziju pdf u word. Naravno, nakon što sam ga "ubio" sve se vratilo u normalu.
 
Odgovor na temu

loonies
~

Član broj: 40927
Poruke: 248



+12 Profil

icon Re: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto29.05.2006. u 15:18 - pre 218 meseci
Citat:
superbaka: niste me shvatili, stanje se vratilo na nesto normalniju vrednost kada sam ubio wmplayer.exe, a na sasvim normalno kada sam restartovao komp... mene samo zanima kako je WMP mogao da nabije ovoliki ram, i kako je task manager mogao da pokaze ovoliku zauzetost rama kad ja toliko nemam instalirano...


Upravljanje memorijom je jedna od 4 slozenih aktivnostima kojima upravlja jezgro ili kernel operativnog sistema. Najprostije da shvatis vezano za tvoj problem je da OS koristi RAM memoriju (fizicka memorija koja je zabodena u plocu) u kombinaciji sa VIRTUELNOM koja je u stvari jedan fajl pagefile.sys (windows) ili swap particija (linux).
Pretpostavimo da si upalio racunar i deo OSa se ucitao u RAM i ostalo je jos nesto prostora u RAMu. Palis jos 2 programa koja popunjavaju ostatak RAMa i sada palis 3. program. Posto je RAM pun, OS prebacuje nepotrebne (odnosno u tom trenutku manje potrebne) podatke u virtuelnu memoriju, oslobadjajuci RAM za 3. program koji si pokrenuo.
Razlozi zasto je tebi zagusio memoriju mogu da budu razni. Lose napisan kod programa, pa ne oslobadja memoriju od objekta kada nisu vise potrebni, losi podaci sa kojima program radi, hardware, neke greske u samom OSu itd.
Ako kazes da je posle kad si ubio WMP oslobodio memoriju, znaci da je on nesto zakucao. Mozda fajl koji si pustao, mozda treba reinstalirati WMP ili je nesto trece.
Ili nemoj vise koristiti WMP :)))
And all you touch and all you see
Is all your life will ever be
---Δ==

Neugodna istina - reaguj! | Linux is not Windows
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: "Virtual memory is too low" Ne znam zasto

[ Pregleda: 10757 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.