Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neradi mi scripta na novijoj verziji mysal-a???

[es] :: PHP :: Neradi mi scripta na novijoj verziji mysal-a???

[ Pregleda: 3083 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrki
radnik
Sombor

Član broj: 1050
Poruke: 580
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mrki@elitesecurity.org
ICQ: 58816584


Profil

icon Neradi mi scripta na novijoj verziji mysal-a???10.07.2004. u 21:31 - pre 240 meseci
Na lokalnoj masini imam mysql 3.23.48-Max-log i connect.php koji radi bez problema:
Code:



$database = "ime_baze";
$user = "korisnikt";
$pass = "test";
$hostname = "localhost";


 $link = mysql_connect ("$hostname", "$user", "$pass") 
         or die ("konekcija sa serverom nije uspostavljena");
         if(!$link) die("proveriti sql server");
 
   //$db=mysql_select_db("simin", $link );  /Returns: true on success, false on error
  
  $db=mysql_select_db("$database", $link );
  
  if (!$db)/* (!$a) - True if $a is not true.*/{
      mysql_close($link);
      die("nema konekcije!!!");}


E sad script sam podigao na web server gde se vrti MySQL version 4.0.18-standard, problem je u tome sto scripta vise NE -radi!!! mysql_select_db() vraca neku negativnu vrednost odnosno konekcija sa bazom se prekida...nema konekcije!!! O cemu se radi kako da ispravim problem odnosno kako da scriptu prilagodim za ovu noviju verziju mysql-q.
Nekad sam bio mlad ;)
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Neradi mi scripta na novijoj verziji mysal-a???10.07.2004. u 22:14 - pre 240 meseci
E za 4 dana već treći put dajem jedan te isti odgovor, možda bi bilo dobro da se postavi u FAQ.

Odgovor: Proveri šta kaže mysql sa funkcijom mysql_error(); tipa>
Code:
$db=mysql_select_db("$database", $link ) OR die("Mysql says:".mysql_error());
 
Odgovor na temu

mrki
radnik
Sombor

Član broj: 1050
Poruke: 580
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mrki@elitesecurity.org
ICQ: 58816584


Profil

icon Re: Neradi mi scripta na novijoj verziji mysal-a???10.07.2004. u 23:46 - pre 240 meseci
E sorry, da budem iskren nisam ni pretrazivao bazu...U svakom slucaju ti se zahvaljujem na brzom odgovoru...greska je upravo ona na koju sam i sumnjao:
Mysql says:Access denied for user: 'mrkailo_test@localhost' to database 'mrkailo_simin'
Ali fora je u tome sto sam ja dozvolio koriscenje ove baze za ovog korisnika...nemam direktan pristup preku mysql(shell client) nego sam to uradio preko cpanel-a (web), dakle:
User: mrkailo_test DB:mrkailo_simin
privileges: all (opcija koju sam cekirao)
Ponovio sam ovo nekoliko puta za razlicite korisnike ali opet nece!
Nekad sam bio mlad ;)
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Neradi mi scripta na novijoj verziji mysal-a???11.07.2004. u 00:09 - pre 240 meseci
Pa ne znam, nikada nisam koristio cpanel za otvaranje novog korisnika nego bi napravio novu bazu. Možda treba malo vremena da mysql shvati da ima novog korisnika ili da administratori dozvole novog korisnika. Uglavnom kontaktiraj administatore u vezi toga...
 
Odgovor na temu

zmil
Zoran Milicevic
Krupanj

Član broj: 27816
Poruke: 76
*.ptt.yu.

Sajt: www.mz.rs


+2 Profil

icon Re: Neradi mi scripta na novijoj verziji mysal-a???11.07.2004. u 09:07 - pre 240 meseci
Sve je to u redu blje bi bilo da proveris korisnicko ime i lozinku . Pa ce da radi ..........
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.dialup.blic.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Neradi mi scripta na novijoj verziji mysal-a???11.07.2004. u 09:14 - pre 240 meseci
flush privileges

;)
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

mrki
radnik
Sombor

Član broj: 1050
Poruke: 580
195.252.80.*

Jabber: mrki@elitesecurity.org
ICQ: 58816584


Profil

icon Re: Neradi mi scripta na novijoj verziji mysal-a???11.07.2004. u 16:37 - pre 240 meseci
Citat:
zmil: Sve je to u redu blje bi bilo da proveris korisnicko ime i lozinku . Pa ce da radi ..........


ma jeli :)

Citat:
dr ZiDoo: flush privileges

;)


Koristim cpanel...kamo srece da mogu
>flush privileges;
Nekad sam bio mlad ;)
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.bbone.utic.net.ba.



Profil

icon Re: Neradi mi scripta na novijoj verziji mysal-a???12.07.2004. u 10:51 - pre 240 meseci
Nije stvar u tome sto vi govorite... od verzije mysql 4.1 postoji novi password hashing tako da se na bazu ne moze konektovati ko prije (u stvari moze ali moras na mysql serveru to explicitno dozvoliti za korisnika i uraditi stari password hashing).

Evo o cemu je rijec:

http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/Password_hashing.html


Citat:
The Password column of the user table (in which these hashes are stored) also is 16 bytes long before MySQL 4.1.

As of MySQL 4.1, the PASSWORD() function has been modified to produce a longer 41-byte hash value


i sad evo lijeka: koristi funkciju OLD_PASSWORD (pogledaj u mysql manual) kako da dozvolis sa starim klijentima da se konektuju na mysql server (ovo je lose rjesenje)

Koristi mysqli za konektovanje i rad sa mysql serverom to ti je dugorocno rjesenje odnosno konektuj se i preradi kod da koristi mysql klijente nove generacije.

 
Odgovor na temu

mrki
radnik
Sombor

Član broj: 1050
Poruke: 580
*.84.eunet.yu

Jabber: mrki@elitesecurity.org
ICQ: 58816584


Profil

icon Re: Neradi mi scripta na novijoj verziji mysal-a???14.07.2004. u 15:28 - pre 240 meseci
Ustvari bilo je ipak da se kao i uvek mora uraditi:
>flush privileges;
samo ovaj put kroz php GUI (cpanel) pritiskom na dugme koje nije bas uocljivo ...
Add user to Database

...
Nekad sam bio mlad ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Neradi mi scripta na novijoj verziji mysal-a???

[ Pregleda: 3083 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.