Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veoma vazno PITANjE

[es] :: Linux :: Veoma vazno PITANjE

[ Pregleda: 5702 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

artanis
Ma moron bre
Linuxomanija

Član broj: 2380
Poruke: 11
195.252.103.*

Sajt: www.shitcity.com


Profil

icon Veoma vazno PITANjE17.02.2002. u 16:58 - pre 269 meseci
Svi koji koristite linux zamolio bih vas dami kazete...
Zasto ga koristite (ako je moguce opsirno, znaci sve zasta ga koristite, kako ste poceli, zasto preci na linux, zasta se linux u stvari najvise koristi, koliko je i da li je uopste dobar za desktop, prednosti linuxa nad svim windowsima, ako sam neki razlog zaboravio molim da dodate)?
PS:
I jos nesto ne vezano za temu koji je posao najplaceniji a da se tice racunara i ako imate 10 racunara pentium III sta biste uradili sa njima da biste zaradili pare naravno. (sve osim igraonice)
PPS:
Sta je posao Administratora i sta sve on treba da zna i tako to...

Napad je ponekad najbolja odbrana!
Znanje je uvek najbolji napad!
 
Odgovor na temu

artanis
Ma moron bre
Linuxomanija

Član broj: 2380
Poruke: 11
195.252.103.*

Sajt: www.shitcity.com


Profil

icon Re: Veoma vazno PITANjE19.02.2002. u 14:35 - pre 269 meseci
Dobro narode molim vas da mi odgovorite na poruku svi kazu da postavis pitanje a odgovor dobijes za 10min. evo ja cekam cela 3 dana a nema odgovora il je to il neki kvar ili niko ovde nekoristi linux/unix
Napad je ponekad najbolja odbrana!
Znanje je uvek najbolji napad!
 
Odgovor na temu

U--G
Hag - NL

Član broj: 623
Poruke: 379
213.244.175.*

ICQ: 39908270
Sajt: www.radovac.com


Profil

icon Re: Veoma vazno PITANjE19.02.2002. u 15:07 - pre 269 meseci
Pa pitanje je stvarno dobro.


1. Consultant
2. Jako mnogo (od help-deska do network dizajna i sve izmedju)

Horror, and moral terror are your friends.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Veoma vazno PITANjE20.02.2002. u 08:06 - pre 269 meseci
artanis, a jesu li ti rekli da pogledas starije teme, eeeh ?

bilo je tuce diskusija bash# o tome ...


"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

rastaman
Stantic Vladimir
Subotica

Član broj: 383
Poruke: 97
194.247.202.*

ICQ: 58896431


Profil

icon Re: Veoma vazno PITANjE20.02.2002. u 22:38 - pre 269 meseci
ovako , postoji toliko odgovora na ovu (slicnu) temu ovde da se ne moze izbrojati , a dalje imas toliko dokumentacije na internetu da...uh ni ne vredi pisati , a i ako ne znas engleski (kako je to nekima izgovor zasto ne citaju /doc sa neta) imas puno knjiga od nasih izdavaca koji "opisuju" sta je linux , za sta se koristi , pa ako tebi nije tesko trkni do neke obliznje biblioteke ili prodavnice knjiga pa se jednostavno raspitaj .

Open your mind...think Open Source
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: Veoma vazno PITANjE21.02.2002. u 10:39 - pre 269 meseci
Pocelo je sa znatizeljom! Onda sa zeljom da se nauci doticni. A onda na sve to je jos dosao i windows koji je pao jedanput previse (Ovde spadaju i 9x seriali a bogami i NT xx seriali. Sve u svemu windoz mi nije dao mnogo izbora a i linux/XBSD mi se vise svidaju ( stara navika dos+windows 3.11 :P ) A i sad se radi na znanju iz oblasti a sutra ce to da se koristi. A to sutra moze biti veoma uskoro.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Veoma vazno PITANjE21.02.2002. u 11:59 - pre 269 meseci
PA recimo da ga koristim za sve, sve sto mogu da uradim pod windowsom mogu i pod linuxom, a mozda i malko vise. Recimo posto imam lokalnu mrezu, i kada se konektujem na net sa svojim linuxom, dok surfam po netu, i ostali ljudi na lokalnoj mrezi su u stanju da koristeju moju modemsku konekciju. koristim ga i kao mail server, sql server, sheravanje fajlova kao i pod windowsom, sa ostalim windows masinama.

sto se prednosti tice, kod unixa se sve vidi kao fajl cak i hardverski uredjaji, a kako sve to moze da se iskoristi pogledaj malo stariji topic gde je jedan covek pitao neke osnove oko linuxa tamo sam malo detaljnije razjasnino kako sve to moze lepo da se iskoristi i ukomponuje. Od prednosti recimo da meni internet konekcija radi oko 20% brze pod linuxom nego pod widowsom 98. A od onih ideoloskih prednosti recimo da je linux opensource, sto ce reci ja vidim kod kako je nesto napisano, pa npr nema sanse da ti neko nesto podvali uvali neki back door. do kod M$ svasta se desava. Znam provereno da win 2000. salje podake o instaliranim programima na tvom racunaru :)), tako da ako si paranoican onda lepo na opensource OS.

A linux kao desktop je jako lepa stvarcica, jer pored KDE-a i GNOME-a koji izgledaju slicno kao win 9x/ME/NT4.0/2000, dok imas i veliki izbor drugih grafickih interfejsa, koji su jako simpaticni i fleksibilni za rad. dok ima cak i interfejs koji izgleda identicno kao i win 95(mada se i kde jako lako podesi da ima dugmice onakve kako si navika pod windowsom :)
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.beotel.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Veoma vazno PITANjE21.02.2002. u 19:49 - pre 269 meseci
artanis, dzhaba cela ova pricha ako TI ne znash za shta ti treba, ako ne znash za shta je dobar...

ne znam kako da ti objasnim ovo...

ako ne znash za shta je linux dobar, nemoj ni da ga instalirash -- samo cje ti uludo oticji hdd prostor, necjesh ga koristiti/savladati kako treba, chinicje ti se kako je sve u linuxu milion puta bezrazlozhno komplikovanije nego u windowsu...

da si sklon eksperimentisanju, ne bi ni postavio ovo nebulozno pitanje.

chini mi se da si ti josh jedan od onih likova 'lezi lebe da te jedem' (bez uvrede, molim. ispravi me ako greshim.).. a ne kazhu dzhabe za linux da je to os "od hakera za hakere".

nego lepo, igraj se josh sa windowsom i kad stvarno STVARNO osetish da si spreman da krenesh dalje, uzmi slackware i UDRI svom snagom. batali sve rpm distribucije na vreme (tj, ne pipaj ih uopshte ;)).
(ovo je malo rizichno, dodushe -- mozhesh da se 'prenaviknesh' na windows: da ti shaka ostvari simbiozu sa mishem i da dete nazovesh directx ;> ali polako, ima se vremena.. ako posle par decenija i dalje budesh koristio microsoftware -- "you were never meant to be"..)
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
217.194.129.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Veoma vazno PITANjE21.02.2002. u 22:07 - pre 269 meseci
Citat:
impaque:
artanis, dzhaba cela ova pricha ako TI ne znash za shta ti treba, ako ne znash za shta je dobar...



ne znam kako da ti objasnim ovo...



ako ne znash za shta je linux dobar, nemoj ni da ga instalirash -- samo cje ti uludo oticji hdd prostor, necjesh ga koristiti/savladati kako treba, chinicje ti se kako je sve u linuxu milion puta bezrazlozhno komplikovanije nego u windowsu...



da si sklon eksperimentisanju, ne bi ni postavio ovo nebulozno pitanje.



chini mi se da si ti josh jedan od onih likova 'lezi lebe da te jedem' (bez uvrede, molim. ispravi me ako greshim.).. a ne kazhu dzhabe za linux da je to os "od hakera za hakere".



nego lepo, igraj se josh sa windowsom i kad stvarno STVARNO osetish da si spreman da krenesh dalje, uzmi slackware i UDRI svom snagom. batali sve rpm distribucije na vreme (tj, ne pipaj ih uopshte ;)).

(ovo je malo rizichno, dodushe -- mozhesh da se 'prenaviknesh' na windows: da ti shaka ostvari simbiozu sa mishem i da dete nazovesh directx ;> ali polako, ima se vremena.. ako posle par decenija i dalje budesh koristio microsoftware -- "you were never meant to be"..)


Pa ja ne bih odma preporucivao te HARDCORE varijante SLACK, ROCK, ili LFS :))) mislim da bi jedan mandrake, ili redhat lepo legao za pocetak. Jer se relativno lako instaliraju i jednostavni su za neki pocetak, a kasnije kada malo ovladas kako se neke stvari rade pod linuxom onda eventualno odes na one HARDCORE varijante, gde stvarcice namestas rucno po konfiguracinim fajlovima bez raznoraznih wizarda i linuxconfa :). i to ako si bash zapeo za tu tvrdu varijantu mozes da napravish sam svoj linux distro (LFS) :))

 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.beotel.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Veoma vazno PITANjE22.02.2002. u 02:01 - pre 269 meseci
Citat:
SyStemOuT:
Pa ja ne bih odma preporucivao te HARDCORE varijante SLACK, ROCK, ili LFS :))) mislim da bi jedan mandrake, ili redhat lepo legao za pocetak. Jer se relativno lako instaliraju i jednostavni su za neki pocetak, a kasnije kada malo ovladas kako se neke stvari rade pod linuxom onda eventualno odes na one HARDCORE varijante, gde stvarcice namestas rucno po konfiguracinim fajlovima bez raznoraznih wizarda i linuxconfa :). i to ako si bash zapeo za tu tvrdu varijantu mozes da napravish sam svoj linux distro (LFS) :))


od tih RPM distribucija vishe shtete nego koristi..

koristio sam neko vreme mandrake8 i kad je rpm dependencies krenuo da brlja.. jao.. hocju da obrishem jedan maleni programchicj sa gui-em, a rpm zheli uz njega da smakne i ceo kde.. i tako za josh par programa.. tad mi je pukao film.

nema tu shta hardcore/non-hardcore ;)

ako krene ODMAH sa slackom, imacje pravu sliku linuxa, najbolji uvid u sve, a ne tu, rpm, grafichki login, grafichki config i ostalo..

pazi, ja sam DALEKO od gurua, poprilichno sam newbie i ja, ali sa slackom nekako imash kontrolu nad svojom mashinom; shvatish da ako hocjesh da ti x radi kako treba, morash da zavirish u konfiguracioni fajl sa tekst editorom, iskompajlirash svoj kernel da bi imao sve shto zhelish itd.. mandrake je samo u pochetku izgledao dobro, a kad sam pozheleo da promenim neshto.. jezivo.


 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
217.26.75.*



+3 Profil

icon Re: Veoma vazno PITANjE22.02.2002. u 09:51 - pre 269 meseci
Citat:
impaque:
nego lepo, igraj se josh sa windowsom i kad stvarno STVARNO osetish da si spreman da krenesh dalje, uzmi slackware i UDRI svom snagom.


Ljudi,šta je vama ?
Šta tu ima on da "oseti" da li je spreman ili ne.Pa nije čovek nindža.
Sve neko psihičko spremanje da stavi linux.
Artanis,stavi linux i koristi ga neko vreme,ako ti se sviđa koristi ga,ako ne,nemoj.

Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: Veoma vazno PITANjE22.02.2002. u 13:23 - pre 269 meseci
slack, mandrake, RH, rock, LFS,
sve je isto ako znas kako linux radi.
Ja licno najvise volim da uzmem distro, instaliram ga, i u roku od 5 minuta po instalaciji sam na netu preko starog dobrog DSL-a. To naprimer mogu da narpavi sa Mandrake-om.
A ako ti se RPM ne svidja, ne moras da ga koristis. Ja nikad nista ne instaliram RPM-om nego iz src-a (cak sam i X-e tako apdejtovao). I sada cu opet da zvucim kao pokvarena gramofonska ploca - Linux je kernel, GNU softver je GNU softver, a distro je samo ambalaza. Nema nikakve veze koji distro se koristi ako poznajes kernel i GNU softver. Sve se da podesiti u svakom distro-u onako kako tebi odgovara.

Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.beotel.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Veoma vazno PITANjE22.02.2002. u 13:48 - pre 269 meseci
Citat:
Floyd:
Citat:
impaque:
nego lepo, igraj se josh sa windowsom i kad stvarno STVARNO osetish da si spreman da krenesh dalje, uzmi slackware i UDRI svom snagom.


Ljudi,šta je vama ?
Šta tu ima on da "oseti" da li je spreman ili ne.Pa nije čovek nindža.
Sve neko psihičko spremanje da stavi linux.
Artanis,stavi linux i koristi ga neko vreme,ako ti se sviđa koristi ga,ako ne,nemoj.


meni se chini da chovek nije dovoljno radoznao i da je rookie (ne zna shta je admin, hocje odmah prednosti nad windowsom..). moje lichno mishljenje je da necje 'shvatiti' linux kako treba ako ga SAD instalira. samo to. nije linux one-day-hype.





 
Odgovor na temu

artanis
Ma moron bre
Linuxomanija

Član broj: 2380
Poruke: 11
195.252.103.*

Sajt: www.shitcity.com


Profil

icon Re: Veoma vazno PITANjE22.02.2002. u 17:59 - pre 269 meseci
Dobro de narode jos sam mlad i interesujem se da postanem networkadministrator ali hocu nekako da me neko priblizi tom poslu i da mi se objasni svrha linuxa posto znam da se koristi za administraciju ali me interesuje i ono odozgo veoma se zanimam za linux i imam zelju da ga naucim.
Napad je ponekad najbolja odbrana!
Znanje je uvek najbolji napad!
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
217.26.75.*



+3 Profil

icon Re: Veoma vazno PITANjE22.02.2002. u 20:35 - pre 269 meseci
Citat:
impaque:
moje lichno mishljenje je da necje 'shvatiti' linux kako treba ako ga SAD instalira. samo to. nije linux one-day-hype.


Pa verovatno bi ga shvatio kako treba uz neku dobru knjigu.Ali,mozda si u pravu.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Veoma vazno PITANjE

[ Pregleda: 5702 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.