Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pattent office radnici čuli samo za Windows?

[es] :: Advocacy :: Pattent office radnici čuli samo za Windows?

[ Pregleda: 4296 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Pattent office radnici čuli samo za Windows?08.08.2004. u 20:03 - pre 239 meseci
Znači katastrofa.. pustili su ih da patentiraju nešto što unix mašine rade već duže od 30 godina. Doduše možda nisu koristile "self describing computer language" (XML), ali čak i ES server ima neke scripte koje periodično na osnovu zatečenog stanja šalju mailove sa izveštajima.

Sad će konačno i windows korisnici moći da se pohvale naprednom funkcijom email xml izveštavanja o stanju "apparatus"-a. heheheheheheh

Čitanje:

The state of an apparatus is reported to a remote computer using an
embedded device in the apparatus. The embedded device detects the
state, generates an electronic mail message that reports the state
using a self-describing computer language, and sends the electronic
mail message to the remote computer. The remote computer receives the
electronic mail message and extracts the state of the embedded device
from the message.

http://patft.uspto.gov/netacgi.../6,757,714&RS=PN/6,757,714

Further, "Axeda has 11 additional patents pending in the United
States and 10 international patents pending covering other aspects of
the remote management of intelligent devices."

http://www.axeda.com/products/...ology/patented-technology.html
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.com

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?08.08.2004. u 21:24 - pre 239 meseci
Xa xa xa xa xa...!!!

cek samo da izdvojim pojedine izraze koji su me nasmejali....

...state of an apparatus is reported ... using a embedded device...
...detects the state ... electronic mail message that reports (nije valjda) ...
...self-describing computer language ... receives the
electronic mail message
(sta bi drugo?) ...
... extracts the state ... from the message (nemoj da pricas)...

Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?08.08.2004. u 22:05 - pre 239 meseci
Mora da su koristili "Web Economy Bullshit Generator" :))

http://www.dack.com/web/bullshit.html

 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?08.08.2004. u 23:47 - pre 239 meseci
Ma ovo je zalosno.
Mislim da cu patentirati koriscenje leve ruke za kucanje po tastaturi pa cete svi morati da mi placate royalty.

Pogotovo Dimkovic.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?09.08.2004. u 00:57 - pre 239 meseci
Nisu patenti u potpunosti loši, daleko od toga. Stimulišu razvoj i ulaganje i zato i postoje. Ali nekada su stvarno smešni, poput ovog. Totalno neinovativna stvar, a dopuste da neko to patentira. Zna li neko šta se na kraju desi sa ovakvim patentima, da li neko može da ih obori (uz prior art)?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?09.08.2004. u 01:20 - pre 239 meseci
Negde sam pročitao da oko 70% patenata i nije validno - odbacuju se kasnije. Dakle, kad dođu na sud, većina bude oborena tako da nema tu mnogo razloga za brigu. Stvar je u tome da ovi što registruju patente neće ni da proveravaju da li je patent validan (oduzimalo bi suviše vremena) već do provere dolazi na zahtev. Dakle, papir trpi svašta, pa ti patentiraj šta god hoćeš, a posle, ako zatreba, lako se utvrdi da li je to što piše i OK.
Druga stvar, Microsoft je zadnjih nekoliko godina na udaru baš po pitanju patenata, pa mi i nije čudno da su počeli da patentiraju sve što mogu - da bi se zaštitili od budućih tužbi. Ima i toga.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?09.08.2004. u 02:13 - pre 239 meseci
Citat:
dinke: "Web Economy Bullshit Generator"


Inače neverovatno korisna stvar za pisanje rezimea.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?09.08.2004. u 02:18 - pre 239 meseci
Gojko, desavalo se mali milion puta da patent bude oboren na sudu jer je postojao prior art. U patentnom zavodu samo proveravaju da li je postojao neki takav patent pre toga ali ne i to da li je postojao prior art. To bi oduzelo previse vremena. Na sudu se to lako obara i MS bi morao da ti plati sudske troskove kao sto se to uglavnom i radi. Mada ja nisam citao ovaj patent ali mislim da ne treba da gledate abstract jer gomila patenata ima jako slican abstract (npr. metod kodiranja audio fajlova tako da mu se smanji velicina a kvalitet ostane dovoljno dobar da se prepoznaje sadrzaj...). Ono sto treba da gledate su claims. Samo to je bitno na sudu i nista drugo!

A sto se tice patentiranja svega i svacega od strane MS-a, razumem ih jer pored IBM-a i drugih firmi naravno da bi svako tako radio. Ali necu da ih branim jer jos uvek ne znam kako ce te patente koristi. Ako kazu kako je OSS los i kako se ne plase njega a budu ih tuzakali za svaki bezvezan patent onda mogu da kazem da kake i da preteruju. Ali recimo oni su dobili patent za grupisanje aplikacija na task-baru a evo ja to upravo koristim u KDE-u. Koliko vidim nisu ih tuzili. Ali naravno ako ih Novell ili IBM ili Redhat budu tuzili za krsenje njihovih patenata onda normalno da ce da potegnu kontratuzbu. Mada izmedju tih vellikih kompanija ukljucujuci i Philips i Sony i sl. obicno postoji neki ugovor o razmeni patenata i sve se desava dogovorom. Microsoft koristi gomilu tudjih patenata (legalno placenih) i normalno je da pokusava da smanji tu cenu tako sto ce recimo IBM-u ili Sony-ju dozvoliti da koriste neke patente a da zauzvrat dobiju neke druge.

Linux zealoti cesto previse paranoisu kao da ce smak sveta i kako ce softverski patenti da uniste razvoj a najveci ravoj je tamo gde odavno postoje patenti. A takodje se plase toga kako ce MS da zaustavi razvoj OSS-a potezanjem svojih patenata a OSS se i dalje razvija i MS nije tuzio KDE Development Team.

Ali sigurno ce tuziti IBM i Redhat koji zaradjuju na tome ako ovi krenu njih da tuze. Ali znas zasto ih ne tuze? Zato sto sigurno i oni krse neki IBM-ov patent i sigurno bi losije prosli ako bi se poveo patents war. Iz vise razloga:
1) Linux nije mnogo rasprostranjen sto znaci da bi na sudu dobili malu odstetu
2) Windows je mnogo rasprostranjen sto znaci da bi za svaki patent morali da placaju ogromnu odstetu
(kao kada su morali da plate 600 miliona $ jer za svaki prodatu kopiju Windowsa oni moraju da nadoknade koriscenje tudjeg patenta)

Eto, sada nam ostaje samo da cekamo i da vidimo da li ce MS zaista da zaustavi ravoj gnu.dot, mono i drugih projekata ali mislim da se ipak nece nista desiti zbog one dve stvari gore sto sam naveo. Mnogo losije bi se proveli.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?21.08.2004. u 19:58 - pre 238 meseci
Ma pazi ti ovaj debilitet patentiranja, Microsoft patentira sudo

http://patft.uspto.gov/netacgi.../6,775,781&RS=PN/6,775,781
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?22.08.2004. u 15:14 - pre 238 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: Ma pazi ti ovaj debilitet patentiranja, Microsoft patentira sudo

http://patft.uspto.gov/netacgi.../6,775,781&RS=PN/6,775,781



Bas sam hteo da objavim to ovde kad me Deki pretekao.

Koje ljigavstine, stvarno su za nepoverovati
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?24.08.2004. u 19:15 - pre 238 meseci
Citat:
... It should be apparent that although the examples above are described illustratively as being computer appliances operating in a Microsoft Windows.RTM. environment, the invention is not to be limited to such specific examples, and the inventions may be practiced in general purpose computers or computers with operating systems other than Windows.RTM., such as Unix or Linux.

Sto je sljedece? grep? :)
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?05.09.2004. u 19:08 - pre 238 meseci
Citat:
Sundance: Sto je sljedece? grep? :)


Ne gresis, u pitanju je ultra inovativni pronalazak, surfovanje web browserom preko tastature !!!!

http://www.braingia.org/webnot...re=1&c=1&tb=1&pb=1
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?05.09.2004. u 23:02 - pre 238 meseci
A da li ste videli pricu kako je covek patentirao The "circular transportation facilitation device" poznatiji u narodu kao TOCAK!

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/asia-pacific/1418165.stm
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?05.09.2004. u 23:24 - pre 238 meseci
Sada sam pogledao ovaj microsoftov patent i video da je opet problem sto vi citate samo description a ne claims. U opisu pise da je to surfovanje preko tastature ali ne pise na koji nacin. E to pise u claims a samo to je bitno. Fora je posto u dokumentima ima obicno dosta hiperlinkova onda se oni poredjaju u listu elemenata i ti ides kroz tu lisu a na nekom mestu ti pise informacije gde taj link vodi tako da nije klasican nacin surfovanja.

E da, sto se tice patenata, mogu da se patentiraju innovations a ne samo inventions. Treba ocekivati sve vise takvih patenata jer oni nece da cekaju da IBM ili neko drugi to patentira.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?06.09.2004. u 12:36 - pre 238 meseci
Medjutim kada se patentira sve i svasta, od najobicnijih gluposti pa do stvari koje zaista zasluzuju da budu patentirane. Radnici u patentnim sluzbama su zatrpani velikom kolicinom patenata, i jednostavno sistem ne funkcionise kako treba.

A pogledajmo i ko patentira u 90% slucajeva, to su velike kompanije tipa IBM, MS i ostala velika preduzeca, i ajde sada mi kazi da oni pored istrazivanja ne mogu da urade implementaciju tog proizvoda. Proslo je ono vreme pojedinaca pronalazaca koji nisu imali sredstva da urade proizvod do kraja pa im se na ovakav nacin obezbedjivao prihod. U sadasnjem sistemu patenti su kontra produktivni i patentiraju se samo iz jedne proste stvari a to je da nekom uvalis kontra tuzbu.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?06.09.2004. u 12:48 - pre 238 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: Medjutim kada se patentira sve i svasta, od najobicnijih gluposti pa do stvari koje zaista zasluzuju da budu patentirane. Radnici u patentnim sluzbama su zatrpani velikom kolicinom patenata, i jednostavno sistem ne funkcionise kako treba.

Ma uopste nije problem, patenti se veoma lako obaraju na sudu ako je postojao prior art. Takodje mozes da trazis i reviziju patenata. A ostalo je ipak inovacija. Mada mnogo vise ociglednih patenata ima medju nesoftverskim patentima ali to nas uglavnom ne interesuje pa onda ni ne obracamo paznju na to. Zato nama sada izgleda da je nesto drugacije ali u principu nije.

Citat:
A pogledajmo i ko patentira u 90% slucajeva, to su velike kompanije tipa IBM, MS i ostala velika preduzeca, i ajde sada mi kazi da oni pored istrazivanja ne mogu da urade implementaciju tog proizvoda.

Pa obicno i urade ali veliki rizik je da pocnes da radis na necemu i za to vreme neka druga kompanija to patentira. Onda si dzabe radio. Mada mozes da objavis inovaciju ali onda vise nisi u prednosti nad ostalima jer svi ste poceli u istom trenutku da radite na inovaciji.

Citat:
U sadasnjem sistemu patenti su kontra produktivni i patentiraju se samo iz jedne proste stvari a to je da nekom uvalis kontra tuzbu.

Zbog toga a i zbog naplacivanja licence za koriscenje patenata. A ne slazem se da su patenti kontra produktivni. I dalje mislim da oni vise ubrzavaju razvoj nego sto ga sputavaju.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?06.09.2004. u 12:52 - pre 238 meseci
I ja se ne slazem sa pricom da su patenti kontra-produktivni, to uopste nije tacno - patenti cak i pomazu svetskim standardima jer postoji interes medju kompanijama da tehnologiju objave jer znaju da ce imati profit od patentnih prava - time se ne samo podstice research, vec se podstice i negovanje otvorenih standarda i objavljivanja tehnologija.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?25.09.2004. u 16:35 - pre 237 meseci
Ja se ne slazem sa pricom da patenti nisu kontraproduktivni (ne svi, nego dobar deo njih)

"Dear FFII (aktiv.ffii.org) supporter,

Friday, September 24, is the first anniversary of the
plenary vote by the European Parliament that stopped the
EU Commission's push towards unlimited patentability.
The Parliament also reaffirmed the limits imposed by the
European Patent Convention, and expressed the will and the
deliberate position of the democratic (and "economic") majority
in the text of the directive.

The European Parliament was the first institution in the
path of EU legislation that was not dominated by players from
the patent establishment. It was the first institution that
took the concerns of more than 250,000 petitioners (currently
around 350,000), thousands of European SMEs, a number of recent
economic studies as well as the opinions of dozens of famous
scientists into account."

(iz e-maila poslatog mi od strane FFII http://www.ffii.org/ https://aktiv.ffii.org/)

Mislim isto kao i tih 350.000 "small and medium enterprises"
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Pattent office radnici čuli samo za Windows?25.09.2004. u 17:11 - pre 237 meseci
Citat:
Mislim isto kao i tih 350.000 "small and medium enterprises"

Da nisi malo preterao? U tekstu pise 1000 SME. A 350.000 se odnosi na pojedince.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Pattent office radnici čuli samo za Windows?

[ Pregleda: 4296 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.