Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li Amerika moze da menja klimu?!?

[es] :: Nauka :: Da li Amerika moze da menja klimu?!?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7785 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DzoA
Cacak

Član broj: 23952
Poruke: 292
195.252.81.*

ICQ: 120045396
Sajt: opusteno.rs


+13 Profil

icon Da li Amerika moze da menja klimu?!?14.08.2004. u 11:22 - pre 238 meseci
Svi mi smo gledali one emisije "Posle 2000-te". Secam se jedne od njih u kojoj je prikazano kako americki naucnici na severnom polu proucavaju kako promeniti trenutno vreme u nekom regionu i na putu su resenja. Posto je ta emisija bila bas davno mozda su to vec poceli da primenjuju. Pogledajte samo koliko je ova (kao i neke predhodne) godine bila cudna. Globalno zagrevanje ove godine nisam osetio dok ovo leto samo kisa pljusti... Smela garancija Grka kako za vreme olimpijade nece ni jedan dan pasti kisa... Naravno da ovo sigurno nije usavrseno do vrhunca ali da li ovako nesto postoji? Ima li ko da je upucen?
O sveto nebo! O moćne sile! Bacite jedno pečeno pile!
http://opusteno.rs
 
Odgovor na temu

Lord Storm

Član broj: 853
Poruke: 291
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?14.08.2004. u 13:51 - pre 238 meseci

Radi se o projektu "Harfa" koji je poceo 1995. godine. Rec je o tajnim ispitivanjima na Aljasci. Naziv "Harfa" - "HAARP" je skracenica od "High frequency active auroral research program". Prema dokumentaciji koja je objavljena, ovim projektom bi moglo da se utice na mentalne procese, da se ometaju telekomunikacije, da se utice na promene vremena, migracione procese zivotinja, da se izazovu razlicita oboljenja i sl. Koliko je to istinito ostaje nam da vidimo.

 
Odgovor na temu

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?14.08.2004. u 15:01 - pre 238 meseci
Weather warfare
O_o
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?14.08.2004. u 15:07 - pre 238 meseci
Citat:
Lord Storm:
Radi se o projektu "Harfa" koji je poceo 1995. godine. Rec je o tajnim ispitivanjima na Aljasci. Naziv "Harfa" - "HAARP" je skracenica od "High frequency active auroral research program". Prema dokumentaciji koja je objavljena, ovim projektom bi moglo da se utice na mentalne procese, da se ometaju telekomunikacije, da se utice na promene vremena, migracione procese zivotinja, da se izazovu razlicita oboljenja i sl. Koliko je to istinito ostaje nam da vidimo.


uzevši u obzir da je to tajni projekat, ti znaš prilično puno o njemu..

ja bi se na tvom mestu zabrinuo za svoju bezbednost..
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?14.08.2004. u 16:50 - pre 238 meseci
Ma da bre. Ova amerika se opet igra sa vremenskom prognozom zato je meni ovako vruce danas...

http://cbs.marketwatch.com/new...;siteid=google&dist=google USA je izgubila 15 biliona dolara ove nedelje zbog oluje...
 
Odgovor na temu

DzoA
Cacak

Član broj: 23952
Poruke: 292
195.252.81.*

ICQ: 120045396
Sajt: opusteno.rs


+13 Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?14.08.2004. u 17:54 - pre 238 meseci
Ocekivao sam da ce neko spomenuti oluju koja se dogodila kod njih. Na njihovom kontinentu su mnogo normalnije oluje nego kod nas. E sad pogledajte kolika sila je potreban za razbijanje te oluje a kolika za pomeranje kise... Verujem da jos nisu usavrsili toliko taj deo da mogu tako jake oluje da neutralisu dok je priznacete kao lajci lakse delokalizovati obicno naoblacenje sa kisom?

O sveto nebo! O moćne sile! Bacite jedno pečeno pile!
http://opusteno.rs
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?14.08.2004. u 18:27 - pre 238 meseci

Mnogo mi je sumnjivo ovo sa Grcima i njihovim tvrdnjama. Evo u CG zadnjih nekoliko dana lije kiša, dok na televiziji gledam sunčane Grčke pejzaže (klima obično nije toliko različita između ove dvije regije).

Obično se ne palim na ove teorije zavjere, ali moram da priznam da su me grci iznenadili sa nivoom pripreme za Olimpijadu (počev od security-a pa do izgrađenih stadiona i otvaranja olimpijade) pa mi se nekako ova teorija dovoljno uklopila da bih mogao da posumnjam ;)
 
Odgovor na temu

Lord Storm

Član broj: 853
Poruke: 291
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?14.08.2004. u 21:51 - pre 238 meseci

Slusaj -zombie-, tvoj sarkazam uopste nije na mestu. Kao sto "svaka tajna mora biti javna", informacije su od 1995. polako procurile u javnost, preko novinara i raznih istrazivaca u Americi, tako da se dosta toga zna o samom projektu.
U zadnje vreme na ES-u, ljudi koji ne znaju da kazu nista pametno, umesto da cute, oni pokusavaju da budu saljivdzije i pri tom samo iritiraju druge korisnike. Ako zelis da se ukljucis u diskusiju, ucini to na pravi nacin.

 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?14.08.2004. u 21:53 - pre 238 meseci
moze nesto, na kratko i na malom prostoru... to su vec radili u Vijetnamu... sto se ovo vise povecava time se povecava i entropija i priroda pokusava da uspostavi ravnotezu, nesto kao zakon akcije i reakcije... verujem da se ti ekspirimenti odavno rade ali proci ce jos mnogo godina dok uspeju (AKO USPEJU) da kontrolisu klimu na globalnom nivou... ni najmocnijim kompjuterima (koji se upravo i koriste za pracenje vremenskih prilika) ne mogu jos ni da isprate deo desavanja... o kontroli da ne govorimo...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?15.08.2004. u 08:25 - pre 238 meseci
I ne radi se toliko o tajnom projektu. Posto je hladni rat odavno zavrsen i sada maltene svi moraju da postuju tudje patente (i kada se radi o proizvodnji oruzja) onda je jedna firma cije usluge Amerikanci koriste na Aljasci patentirala tu tehnologiju 1994. godine.
U.S. Patent # 4,686,605, "Method and Apparatus for Altering a Region in the Earth's Atmosphere, Ionosphere; and/or Magnetosphere,"

kliknite ovde da vidite patent na sajtu americkog patentnog zvoda

Tacno je da je taj patent bio secret ali samo godinu dana. Toliko su valjda i mogli. Inace kod nas kada podneses zahtev za patentom to je tajno dve godine.

Sada druge zemlje ni ne mogu da im ukradu tehnologiju jer bi krsile patente.

Projekat je zapocet kao secret ali nisu stvari procurile u javnost (to je verovatno novinarsko prenapumpavanje) nego su oni samo pustili patent u javnost.
 
Odgovor na temu

nnd
bagerist
hr-or

Član broj: 9038
Poruke: 77
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?30.09.2004. u 16:15 - pre 237 meseci
http://www.earthpulse.com/haarp/background.html
postoje tri vrste ljudi!!! oni koji znaju zbrajat i oni koji neznaju.
 
Odgovor na temu

Paka
Mihal Pankovic
Futog

Član broj: 32931
Poruke: 14
*.teamnet.ws



Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?30.09.2004. u 21:13 - pre 237 meseci
Najverovatnije da smo i mi bili pod uticajem tog projekta, za vreme bombardovanja. Ako je bili oblacno, kako je poceo dnevnik 2, tako se oblaci poceli povlaciti. Oko 20h nije bili ni oblacka, pa udri po nama. Zadnji dan bombardovanja bila je provala oblaka koja nije bila zabelezena u skorije vreme.
Po mom "misljenju" to nije bili slucajno?!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.co.yu

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?30.09.2004. u 22:32 - pre 237 meseci
To za bombardovanje jeste bilo cudno. Al ne znam dal ima veze sa ovim. Bilo je to neko cudno plavicasto sevanje, bez grmljavine, i posle toga si mogao da vezes na onoj mesecini. Necega je tu bilo.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

haarp2
SLO

Član broj: 28538
Poruke: 69
*.dsl.siol.net



Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?01.10.2004. u 09:17 - pre 237 meseci
Naravno da mogu, kao što je neko gore več napisao HAARP - strava i užaš šta sve može, da nam se desi!!!!!!!
 
Odgovor na temu

nnd
bagerist
hr-or

Član broj: 9038
Poruke: 77
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?01.10.2004. u 12:53 - pre 237 meseci


svasta nas jos ceka od tih amera, ne za sada dok su jos resursi na solidnom nivou al bit ce gadno kad im ponestane pa kad krene HARAČ, "jooj majko majko sta me rodi kad srece nemam ja" da se rodim u ameriku.
postoje tri vrste ljudi!!! oni koji znaju zbrajat i oni koji neznaju.
 
Odgovor na temu

Pegaz
Zaboravio sam ga

Član broj: 35774
Poruke: 1
*.161.eunet.yu



Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?01.10.2004. u 20:02 - pre 237 meseci
Imao sam priliku da na netu citam odgovore nekih ''uglednih'' americkih naucnika na pitanja koja su im, putem interneta, postavljali ljudi kao Vi i ja. Medju tim pitanjima naslo se i jedno o projektu ''Harfa'' i kontroli vremena na zemlji.

Jedan od tih naucnika tvrdi kako je kontrola vremena nemoguca jer je kolicina energije u jonosferi (koja izmedju ostalog utice i na vreme) mnogo veca (oko E10 (10000000000) puta) od one koju je ''Harfa'' u stanju da preda jonosferi. Pa cak ide toliko daleko da tvrdi da ''Harfa'' saluzi samo za pracenje vremena i jos nekoih stvari vezanih za jonosferu. Inace, ulaganje milijardi dolara u projekat pracenja vremena bi bilo isto kao da ja dam milion dolara za zabu u tegli.

To o razlikama energija je tacno (hvala Bogu, jer bi u suprotnom doslo da neopisivih kataklizmi). Medjutim poenta nije u prostom ''upumpavanju'' tolike energije u jonosferu vec o kontrolisanju energije koja se nalazi u jonosferi sa mnogo manjom energijom iz ''Harfe''. Evo i nekoliko primera:

Svako ko je upucen u elektroniku setice se najobicnijeg tranzistora (za neupucene: ne mislim na dzepni radio prijemnik): sa malom baznom strujom (reda mikro Ampera) mozete kontrolisati kolektorsku struju koja je nekoliko desetina, stotina pa cak i hiljada puta veca.

Za one koji nisu upoznati sa eklektronikom dacu drugi primer: Sa najobicnijom polugom (koja ima oslonac na odgovarajucem mestu) moguce je delovanjem male tezine (sile) na jednom kraju podici mnogo vecu tezinu na drugom. Kao sto je rekao Arhimed: ''Dajte mi oslonac i pomericu Zemlju.''

Jos jedan primer je obicna hidraulicna dizalica za automobile. Pritiskanjem rucice vi ste jednom rukom u stanju da podignete automobil tezak 1000 kg, a da isti automobil pokusate podici direktno rukama ''zaradili'' bi se jednu veliku kilu (mozda i dve).

Ali ''Harfa'' ne sluzi samo za kontrolu vremena, ona se koristi za razne stvari kao sto su prisluskivanje i ometanje radio komunikacija, uticanja na migracije zivotinja pa do uticanja na psihu citavih naroda. Ovo poslednje je narocito zabrinjavajuce pa cu neso reci i o tome.

Pored toga sto ''Harfa'' generise signale ultra visokih frekvencija (reda gigaHerca) ona je u stanju da proizvede elektromagnetne talase ekstremno niskih frekvencija koji direktno uticu na ljudski mozak, negativno naravno! ''Harfa'' te talase moze da posalje na bilo koju tacku na zemlji direktno kroz zemlju pa je tako moguce negativno uticati na ljude koji zive na odredjenom podrucju.

Nadam se da sam bar malo uspeo da vam pojasnim sta je ''Harfa'' i da dkoazem da je ona zaista sposbna da utice i na vreme i na ljude. Isto se nadam da sam uspeo da one koji ne veruju u tako nesto nateram da malo bolje razmisle na tu temu i da je sagledaju iz svih aspekata: finansijskih, politickih, vojnih...

Inace, nikada nisam zazalio sto se nisam rodio u Americi, vec sam zahvalan Bogu sto sam rodjen u zemlji Srbiji na brdovitom Balkanu!

 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.beotel.net.



+104 Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?17.10.2004. u 01:32 - pre 236 meseci
Citat:
Zadnji dan bombardovanja bila je provala oblaka koja nije bila zabelezena u skorije vreme.

Po mom "misljenju" to nije bili slucajno?!



Pa i nije. Bombardovanje je zagadilo atmosferu sitnim česticama i drugim aerosolima, tako da se poremetio (povećao) i kapacitet atmosfere da veže vlagu. Dok je temperatura bila visoka, taj "rezervoar" se punio. Kada je temperatura opala, kao i u normalnim okolnostima, počela je kiša. Samo što je ovoga puta bilo više vode u "rezervoaru".

--

FAILURE IS NOT AN OPTION. It comes bundled with the software.

 
Odgovor na temu

miki3
Beograd

Član broj: 20283
Poruke: 260
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?29.11.2004. u 07:50 - pre 235 meseci
Trebalo bi uzeti u obzir i kolicinu kiseonika koji se trosio pri svakom satu naleta v ojnih aviona.A njih je nad "brdovitim Balkanom"bilo poprilicno.Posetite na "Es"eu forum tehnicke zone,tema"Prvi srpski tenk".Tamo cete naci interesantne podatke i dopune o nekim ,od gore ,navedenih tema.
 
Odgovor na temu

miki3
Beograd

Član broj: 20283
Poruke: 260
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?29.11.2004. u 08:01 - pre 235 meseci
Podpitanje:Da li samo Amerika moze da menja klimu?Sta je sa ostalim "proleterskim zemljama"?
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Da li Amerika moze da menja klimu?!?29.11.2004. u 08:12 - pre 235 meseci
Mislim da ovdje neki brkaju pojmove "klima" i "lokalno vrijeme" (vrijeme as in wheather, ne as in time :). Vrijeme podlijeze zakonima deterministickog kaosa te ga je zato nemoguce predvidjeti u duzem vremenskom (ovdje as in time :) periodu. Prognosticari jedva da pogode da je sutra oblacno/suncano, pogotovo u vecim gradovima koji imaju svoju mikroklimu..tako da ja mislim da su tvrdnje o suncanim grcima koji manipuliraju ionosferom nebulozne. For krajst nejm, pa u Grckoj je suncano skoro cijelu godinu!
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Da li Amerika moze da menja klimu?!?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7785 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.