Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Placanje preko neta po 1000. put i saveti za net kupovinu(za apsolutne pochetnike)

[es] :: E-Kupovina :: Placanje preko neta po 1000. put i saveti za net kupovinu(za apsolutne pochetnike)

[ Pregleda: 4996 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

[forsaken demon]
Nikola Dolapchev
Vrbas

Član broj: 4763
Poruke: 65
*.sezampro.yu

Sajt: www.emulationgalaxy.co.yu


Profil

icon Placanje preko neta po 1000. put i saveti za net kupovinu(za apsolutne pochetnike)17.08.2004. u 23:01 - pre 238 meseci
Pozdrav svima!

Znam da ste ovakvih topica imali već dosta, ali meni i dalje nije jasno šta se kako da naručujem stvari iz inostranstva u Srbiju&Crnugoru(Well, više u Srbiju nego u Crnugoru :), a s*obzirom da se dosta stvari možda promenilo mislim da i neću biti toliko kriv za postavljanje glupog topica ;).

Da pređemo na pitanja:
1. Pod uslovom da bih sa neta naručivao stripove, DVDiskove i neke sitnije dodatke za mobilne telefone kojih NEMA u Srbiji, koje sajtove mi preporučujete?
2. Da li je EBay dobar sajt za kupovinu? Šta je sa Amazonom?
3. Da li je moguće platiti pomenutu robu bez kreditnih krtica i na koji način?
4. Pod uslovom da sam pobedio na aukciji na ebay, šta dalje da radim? Kako da platim čoveku, koju poštansku uslugu da koristimo? USPS?
5. Koliki su troškovi poštarine(?
 
Odgovor na temu

[forsaken demon]
Nikola Dolapchev
Vrbas

Član broj: 4763
Poruke: 65
*.sezampro.yu

Sajt: www.emulationgalaxy.co.yu


Profil

icon Re: Placanje preko neta po 1000. put i saveti za net kupovinu(za apsolutne pochetnike)19.08.2004. u 18:01 - pre 238 meseci
Shta zar niko nece da odgovori na topic?!?
'ajde mi barem odgovorite kako najlashe da platim na choveku na Ebay aukciji i da li moram za to da uzmem kreditnu karticu?
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.beocity.net

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Placanje preko neta po 1000. put i saveti za net kupovinu(za apsolutne pochetnike)19.08.2004. u 20:53 - pre 238 meseci
Mozes da mu platis i tako sto ces otici u banku i jednostavno mu uplatiti potreban iznos na njegov bankovni racun, a sve sto bi trebalo da uradis je da od njega (prodavca) zatrazis da ti da informacije/instrukcije u vezi sa njegovim racunom i njegovom bankom (znaci, prodavcevo ime, prezime, adresu, pun naziv banke, tacnu adresu banke, broj, swift/iban kod banke ("routing number", u nekim slucajevima) i najzad tacan broj prodavcevog racuna na koji ces uplatiti iznos+postarinu.
 
Odgovor na temu

[forsaken demon]
Nikola Dolapchev
Vrbas

Član broj: 4763
Poruke: 65
*.sezampro.yu

Sajt: www.emulationgalaxy.co.yu


Profil

icon Re: Placanje preko neta po 1000. put i saveti za net kupovinu(za apsolutne pochetnike)20.08.2004. u 08:55 - pre 238 meseci
Hvala na odgovoru!

Nekako u isto vreme pojavio se i ovaj post:
http://www.elitesecurity.org/tema/65397 u kojem se pricha da slanje novca napolje ipak nije moguce! Da li si siguran da mozhe i koja to radi banka?
Mozhda ipak uzmem tu VISA internet karticu Vojvodjanske Banke, mada mi netreba bash neshto puno...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Placanje preko neta po 1000. put i saveti za net kupovinu(za apsolutne pochetnike)14.10.2011. u 12:35 - pre 151 meseci
Citat:
JankoNIS: Deset mrtvih tema si probudio i svuda postavio isto pitanje. Citas li pravilnik foruma?


1. Stvar je reltivno zeznuta, jer najvise pogodnosti postoji za SAD, za ostale zemlje sam ovde jedva video nesto malo o slicnoj pomoci. Nije da nema, ali ja trenutno ni teoriski ne mogu da se setim gde je to malo pisalo, i to o Nemackoj mislim. Toliko je toga malo o ostalim zemljama.

2. Nedavno se javio neko, U JEDNOJ TEMI, i pitao nesto o cemu smo VEC zvakali u gomili tema. Ja mu uputim blagu kritiku, jer mi se cinilo da je ocigledno da je on recimo gledao temu A a temu B ili nije video, sto mi se cini nemoguce, ili ignorisao ili boga pitaj sta, ali mi se takav odnos cini nekako hermetican - neki ljudi se ne osvrcu na tudje probleme dok i njih nesto ne pecne.

On mi odgovori prilicno ostro. Cak sta vise, i moderator stane na njegovu stranu, u stilu "nemaju ljudi vremena da gledaju sve teme ceo dan." Nemam ni ja (iako mnogi nece verovati, sta da se radi) i nakon sto forsirano pregledam teme na ES-u po par puta dnevno, osecam se kao maratonac nakon pretrcanog maratona, samo sto se ne srusim od napora. Nista nije dzabe, u sve treba nesto uloziti, pa i u informisanje.

U svetlu toga, reklo bi se da je opravdano pitati u vise tema, jer je veca verovatnoca da ce neko primetiti, mada je protiv pravilnika. Ali, kao sto rekoh, ja dobih 2 grdnje sto nekoga kritikujem sto nije video vec pisano o tome. Pa sad kako se ko opredeli.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Placanje preko neta po 1000. put i saveti za net kupovinu(za apsolutne pochetnike)14.10.2011. u 12:48 - pre 151 meseci
Samo sam konstatovao, ne sekiram se ako odgovori ostro. Ovo je pocetnik koji se tek registrovao. Nece on da se buni.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Placanje preko neta po 1000. put i saveti za net kupovinu(za apsolutne pochetnike)

[ Pregleda: 4996 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.