Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter

[es] :: Windows aplikacije :: Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter

[ Pregleda: 4526 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.vdial.verat.net



+74 Profil

icon Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter26.08.2004. u 10:54 - pre 238 meseci
Imam WinXP SP1 na Athlon2400/512mb. Godinu dana mi rezac LG 48/24/48 radi bez problema sa Nero 5.5, onda sam nesto cackao u IMAPI servisu (navodno kad se iskljuci brze radi) i od tada kada rezem disk, nakon rezanja Nero mi blokira kompjuter pa moram da ga restartujem, a disk se inace korektno nareze (samo se ne prikaze prozorce da je disk narezan na kraju). Kasnije sam vratio IMAPI u "automatic" ali opet isto. Probao sam i Cheetah CD Burner program, on je dobro radio 2-3 nedelje, a sada je i on poceo da blokira isto kao Nero.

Da napomenem da posle vracanja IMAPI servisa na automatic on se ne startuje pri startu
 
Odgovor na temu

mordor
Vladimir Cvetic
/dev/null

Član broj: 2797
Poruke: 420
195.252.85.*

Jabber: cvele@default.co.yu
Sajt: www.knowbies.com


Profil

icon Re: Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter26.08.2004. u 11:09 - pre 238 meseci
startuj ga rucno...
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.vdial.verat.net



+74 Profil

icon Re: Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter27.08.2004. u 10:24 - pre 238 meseci
A da li nekako moze da se podesi da se sam startuje?
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
195.252.85.*



Profil

icon Re: Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter27.08.2004. u 22:46 - pre 238 meseci
1. Na koji nacin si 'cackao' start IMAPI servisa? :)
2. Ovaj servis nema potrebe da startuje automatski, podesi ga na 'manual'
3. Ubaci cd u drive i proveri da li je ukljucen

OT:friendly advice: ne cesi se tamo gde te ne svrbi ;))



"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter27.08.2004. u 23:25 - pre 238 meseci
Da li imaš još neki softver za prženje? Ako imaš ukloni ga (i nero), stavi IMAPI na disable, pa instaliraj Nero opet.
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
195.252.85.*



Profil

icon Re: Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter27.08.2004. u 23:39 - pre 238 meseci
Citat:
Mihailo: Da li imaš još neki softver za prženje? Ako imaš ukloni ga (i nero), stavi IMAPI na disable, pa instaliraj Nero opet.

Koja je prakticna korist od disable-ovanja IMAPI-ja? (na stranu to da li su mu potrebna 2 i vise programa za narezivanje i da li je problem u IMAPI)

"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter27.08.2004. u 23:58 - pre 238 meseci
Pa šta će ti IMAPI kad koristiš Nero? A upravo problem može biti što imaš više programa za prženje, jer se nekako ometaju (ne znam tačno kako i zašto).
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.nspoint.net.



+4 Profil

icon Re: Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter28.08.2004. u 00:16 - pre 238 meseci
Samo da dopunim Mihaila, pošto neki možda ne znaju da se IMAPI servis koristi da bi omogućio rezanje CD-a iz samog Windowsa bez upotrebe namenskih programa. Nero i slični programi ne koriste IMAPI servis za rezanje diskova tako da je IMAPI servis nepotreban ako koristite neki od njih.
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
195.252.85.*



Profil

icon Re: Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter28.08.2004. u 00:54 - pre 238 meseci
Citat:
Mihailo: Pa šta će ti IMAPI kad koristiš Nero?

Xexe, pa meni ni za sta, kao ni vecini, ne znam nikoga ko koristi Xp-ov 'program' za narezivanje. Igrom slucaja, oko godinu dana sam koristio LG rezac i imam samo najbolja iskustva sa njim, narocito sto se tice brzine. Koristim Nero 6, ali, koliko znam, Burning Rom je manje-vise isti kao kod 5.5 . Inace, taj tweak sa IMAPI (bi trebalo da) sluzi za brze startovanje Nere, ne za brzinu rezanja. Posto je milstanyu zakljucio da je blokiranje kompa posledica 'cackanja' oko IMAPI, mislim da je elegantnije resenje vratiti start servisa na manual, ionako sa automatic on nece ostati ukljucen nakon podizanja sistema, jer za tim nema potrebe. Sa manual ce se ukljuciti cim ubaci cd u uredjaj. Svi bismo mi voleli da je Win vise fleksibilan i 'inteligentniji' kada mu nesto promenimo, ali to nije uvek tako. Nekad su i sami programi 'krivi' za brljanje. A sto se tice tweakova, ima ih dosta, tipa "iskljuci sve servise osim 3-4 neophodna, automatski cisti temp foldere(narocito ako nesto instaliras/deinstaliras, pa moras da restartujes OS :), procisti registry da ne ostane ni cestica prasine u njemu" i tome slicno. A posle toga pocinju glavobolje...
btw, ne mora da deinstalira Neru, dovoljno je da ga 'popravi' instalacijom trenutnog ili novijeg build-a

"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter28.08.2004. u 03:03 - pre 238 meseci
Pa ako ti nije potreban, zašto pitaš koja je praktična korist od isključivanja? Ako ništa drugo 2MB slobodne memorije koju zazuima i kad je idle (možda nekome i to znači), a i spomenuto neslaganje sa drugim softverima za rezanje. I to nije nikakav tweak, sasvim je normalno da isključiš servise koji ti nisu potrebni ili ti smetaju.

Što se tiče glavobolja, može da te boli glava ako ne znaš šta radiš, u suprtonom je prilagođavanje sistema potrebama. IMAPI servis radi sam za sebe i nije potreban za rad ni jednog drugog serivsa. To što se po „defaultu instalira i pokreće sve i svašta, ne znači da je to svima potrebno.

Sve u svemu, zanimljivo shvatanje osobe čiji je nick „custominstall“ :o)
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
195.252.85.*



Profil

icon Re: Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter28.08.2004. u 12:49 - pre 238 meseci
Meni se cini da si ti osetljiviji od OS-a koji svi u ovoj temi koriste. Pitao sam zato sto me je stvarno interesovalo, a, posto si sam predlozio, ocekivao sam da znas zbog cega. Neko ko ima 512MB ne mora da brine o 2MB. Iskljucivanje IMAPI radi brzeg starta Nere jeste tweak, bez obzira kako ga ti zvao. Nije nesto sto se podesava u Nero->Preferences (i nema veze sa brzinom rezanja).
Citat:
milstanyu: A da li nekako moze da se podesi da se sam startuje?

Sta bi sa ovim pitanjem?
Licno uopste ne verujem da mu komp blokira zbog IMAPI, bio on iskljucen ili ne, ali AKO ima neke veze sa tim servisom, sta onda? Znas i sam kakav je Windows.
Samo bez ljutnje : )
Citat:
Sve u svemu, zanimljivo shvatanje osobe čiji je nick „custominstall“ :o)

Ma sta ti je, ja se redovno primam na default, suggested i highly recommended. :)))

"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.vdial.verat.net



+74 Profil

icon Re: Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter29.08.2004. u 16:31 - pre 238 meseci
Obrisao sam sve cd recording programe koje sam imao, iskljucio IMAPI, instalirao Nero 6 i opet isto: disk se dobro nareze ali umesto da se na kraju napise "CD recording OK" kompjuter se blokira. Da nije mozda do rezaca? Ne znam vise sta da mu radim..........
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Nero odjednom poceo da mi blokira kompjuter

[ Pregleda: 4526 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.