Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...

[es] :: Wireless :: Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...

[ Pregleda: 3656 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
62.108.101.*



Profil

icon Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...26.08.2004. u 12:25 - pre 238 meseci
naime danas u 15:00h treba da mi dodju serviseri iz jedne prodavnice racunara da mi izmere kolika mi je udaljena kuca od wireless antene (one glavne).. vazdusna linija mi je negde 150m (antena je postavljena na jedan mlin koji se nalazi u susednoj ulici)...

e sad.. to sto ce da dodju da mi izmere ne placam nista.. ali ugradnju placam !

zanima me da li te to komplikovano da posle sam podesim.. antenu cu sam da postavim, karticu u racunaru takodje ali me zanima sta posle ?? da li da dam 20-30€ za ugradnju ili da ostavim da to uradim sam..

PoZdRaV

 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.panline.net

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...26.08.2004. u 13:08 - pre 238 meseci
Idi na krov....razlisli gde bi postavio antenu....2000 din nije lova...pogotovo ako imash neki extra krivi krov..nemash struju na krovu...bla bla bla ...Valda ti je vazhniji zhivot od 2000 din <ja zhivim u zgradi od 11 spratova sa EXTREMNO krivim krovom i posle postavljanja 3 antene na krov<za sada> smatram da bi nekome ladno dao 2000 din da mi na krivi krov postavi shipku, 3 antene, kutiju,izvuche struju na krov....bla bla bla :)>
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...26.08.2004. u 15:04 - pre 238 meseci
Sta tu ima da se meri? Pa sam kazes da je oko 150m. 500m je domet sa onim malim gumenim antenama koje dolaze uz karticu. A kako je u pitanju kuca (verovatno vec imas antenu za TV), ja bih se penjao.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...26.08.2004. u 17:12 - pre 238 meseci
definitivno mi treba antena od 15DB.. (tako je bar on rekao)..

ona varijanta od 150m vaz. linije mi je otpala jer ladno' nisam znao da ta antena nije od tog provajdera kod koga cu ja da se pretplatim...

necu da mi oni ugradjuju.. nasao sam pomoc na ovom forumu ! i ovom prilikom bih pozdravio I.G.O.R-a.. on ce da mi pomogne oko podesavanja...

PoZdRaV

 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...26.08.2004. u 17:33 - pre 238 meseci
e nesto sam zaboravio..

koliko je skuplja antena koja ne mora da ima opticku vidljivost.. znaci isto da bude 15DB ali da mogu da je stavim negde gde nemam opticku vidljivost..

ako tako nesto uopste postoji !

PoZdRaV

 
Odgovor na temu

linux_wlan
Aleksandar Nikolic
Loznica

Član broj: 10867
Poruke: 355
*.verat.net

ICQ: 250378697


+9 Profil

icon Re: Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...26.08.2004. u 18:51 - pre 238 meseci
Jole
Sto bi rekli ljudi ne postoji 1 metar koji je dugacak 10 cm.
Tako da se i antene ne dele 15db kojima treba i 15db kojima ne treba opticka vidljivost.
Opticka vidljivost je imperativ, e sada ako si relativno blizu access pointa i na finoj poziciji (sretnik) mozes ostvariti vezu i bez opticke vidljivosti. Tu ce biti relaitivan pojam stabilnosti i kvaliteta veze naravno ako si ispunio gornje uslove.
Relativno dobra i jeftina antenica koju mozesh i sam da napravish ti je biquad, fino radi.

http://wifi.fonoc.net/shadow/biquad/index.htm

Nadam se da se ovo nece tumaciti kao reklama, ali se Shadow potrudio da prevede lepo ovaj nacrt. :)
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...26.08.2004. u 20:34 - pre 238 meseci
pa dobro, mozda nisam dobro proformulisao pitanje...

naime meni je serviser koji je bio "na mestu dogadjaja" rekao da mi treba antena od 15db.. e sad ! to je bilo pre nego sto sam se ja predomislio da antenu necu da stavim na to mesto gde mi je on rekao (razlog: nije bitan..).. medjutim, izmedju mesta gde nameravam da stavim antenu i mesta gde se nalazi provajderova antena postoji DRVECE ! znaci samo to mi je prepreka.. kuca mi je na 3 sprata i lepo vidim sve ! ceo grad... znaci samo me to drvece zeza..

pitanje koje sam ja hteo da postavim je da li bi mi antena sa jacim signalom pomogla u ovoj situaciji.. znaci da dam malo vise para ali da drvece ne predstavlja problem ??

p.s CEK MALO, postoji i drugo resenje ! uzmem lepo motornu testeru i isecem drvo (staro 1000 godina - precnik 2m !)...

PoZdRaV

 
Odgovor na temu

linux_wlan
Aleksandar Nikolic
Loznica

Član broj: 10867
Poruke: 355
*.verat.net

ICQ: 250378697


+9 Profil

icon Re: Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...26.08.2004. u 21:08 - pre 238 meseci
Ovako sve sto se pise je zasnovano na necijim iskustvima, ja bih ti predlozio 2 resenja da probas.

1. Pokusaj samo sa biquad antenicom i vidi kakva je situacija (izvrsi merenja)
2. Upucaj biquad u satelitsku offseticu i (izvrsi merenja)

Ako ti ni jedno ne da zadovoljavajuce rezultate, sta da ti kazem ili seci ili menjaj lokaciju.

Jos nesto
S obzirom da je wlan dvosmerna komunikacija dakle osim sto je bitno da ti "vidis" kvalitetno AP isto je toliko vazno da i AP vidi tebe "klijenta".

Ovo ti je moj predlog


Pozdrav
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...26.08.2004. u 23:01 - pre 238 meseci
Citat:
1. Pokusaj samo sa biquad antenicom i vidi kakva je situacija (izvrsi merenja)
2. Upucaj biquad u satelitsku offseticu i (izvrsi merenja)


tebra, danas sam se prvi put sreo sam wireless-om a ti meni ovako.. ako ja nesto ovde razumem sta ti pricas secem q...

videcu ja sutra sa I.G.O.R-om, on ima neku antenu a nema opt. vidljivost...

ipak, hvala svima...

 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
62.108.101.*



Profil

icon Re: Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...27.08.2004. u 13:37 - pre 238 meseci
Citat:
izmedju mesta gde nameravam da stavim antenu i mesta gde se nalazi provajderova antena postoji DRVECE ! znaci samo to mi je prepreka.. kuca mi je na 3 sprata i lepo vidim sve ! ceo grad... znaci samo me to drvece zeza..


nesto sam razmisljao..

da li bi mi pomogla antena od 24DB da "probijem" to drvece ???

 
Odgovor na temu

linux_wlan
Aleksandar Nikolic
Loznica

Član broj: 10867
Poruke: 355
*.verat.net

ICQ: 250378697


+9 Profil

icon Re: Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...27.08.2004. u 13:56 - pre 238 meseci
Jole oces antenu od 100db-a imam po klizavoj ceni.

Pa ti umesto da vidish sta je to biquad antena, i umesto da vidish sta je biquad antena + satelitska offsetica, Ti gledash u pogresnom pravcu i jurish cifre.

Mogu ti reci pogresan pristup al ajde.
Ribu ti kupiti mogu, a nauciti te da pecas e to ne znam, slabo ti ide od starta.
A za antenu samo reci koju cifru volish, dobijesh odmah po zelji
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...27.08.2004. u 15:39 - pre 238 meseci
Da ne bi postavljao tolko pitanja, zato treba d auhvatis nekoga ko se razume a jos bolje akoima mogucnost da ponese i proba vise antena. Ako se radi o 150m i drvecem izmedju, to ne bi trebalo da bude neki problem.

Covek koji ti je rekao da jepotrebna natena od 15 db verovatno je izmerio jacinu signala i izracunao koje pojacanje treba da ima antena. Medjuitm, nije smao pojacanje ono sto je bitno, bitno je usmerenje antene (sto je usmerenije, to je bolji prijem) ali i osetljivost prijemnika na Wireless kartici (osetljiviji prijemnik, bolji prijem).

Sve u svemu, treba da se eksperimentise, ali sigurno a na tom rastpjanju ne bi trebao da imas prolema da napravis dobru konekciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Uvodim wireless ! Saveti u vezi ugradnje...

[ Pregleda: 3656 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.