Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..

[es] :: Advocacy :: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9330 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..28.08.2004. u 10:54 - pre 239 meseci
Ukratko, vesti se svode na:

1. Microsoft on Friday set late 2006 as the deadline when it will ship Longhorn, the next major version of Windows.

2. WinFS will not be included in Longhorn as planned, and two others,
3. Avalon and Indigo, will also ship separately for Windows XP and Windows Server 2003.

4. As for Longhorn server, that is still expected to be available in 2007.

5. E ovo je nezvanično: WinFS is being shipped as an out-of-band add-on pack (a la ADAM) for Longhorn, to be shipped after Longhorn is released. I'm going to go into detail on that tomorrow, but here's the drill. Microsoft won't publicly confirm this, so don't ask, but it only makes logical sense that Microsoft will now deliver it as part of Longhorn Server, with an "integration pack" for Longhorn Client, sometime in 2007.



Nije loše, zar ne, posebno je novost ovo pod 3.

http://news.com.com/Gates%3A+L...008-1016_3-5327377.html?tag=nl

http://news.com.com/Microsoft+...100-1016_3-5327150.html?tag=nl

[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.08.2004. u 15:49 GMT]
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivju Avalon i Indigo..28.08.2004. u 11:09 - pre 239 meseci
Pa cini mi se da su napunili gace, i da su procenili ako bi cekali 2007 da sve to ugrade, da bi linux i ostala konkurencija uzela prevelik deo kolaca.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivju Avalon i Indigo..28.08.2004. u 11:10 - pre 239 meseci
Pa sad.. ima verovatno i toga, ali pročitaj članke na news.com, ima i priča da ih partneri kao Intel i HP teraju da izbace novi OS.

(i opet vi Linuxovci: Linux samo što nije uzeo "poveliki deo kolača", to ste pričali i pre 5 godina, sećate se :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivju Avalon i Indigo..28.08.2004. u 19:09 - pre 239 meseci
Ne znam šta je razlog ovome, ali mi se ne dopada. Mislio sam da su konačno počeli da izdaju nove verzije Win-a u razumnim intervalima (npr. na svakih 5 godina) a sad nešto žure i izbacuju nedovršen proizvod. Još malo pa kao Linuxovci
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivju Avalon i Indigo..28.08.2004. u 19:46 - pre 239 meseci
Pa XP je izašao 2001, što znači do ovog Longhorna taman 5 godina. Ne vidim da je vredno da odlažu izdavanje čitavog OS zbog WinFS, koji bi trebao biti na raspolaganju kasnije.

A ima još vremena da se i ovo pomeri :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..29.08.2004. u 12:31 - pre 239 meseci
http://channel9.msdn.com/ShowPost.aspx?PostID=19798

Evo ovde ima kratak intervju (video) sa Jim Allchinom.

Ne znam, meni se čini da su napravili odličan potez - WinFS ostavljaju za kasnije (umesto da ga ubacuju nezavršenog), a "zauzvrat" dobivamo neke stvari i na XP i 2003.

Takođe, Allchin pomenu nešto i u vezi problema "malware", što je samo potvrda trača da će i to biti suzbijeno na Windowsu. Mislim da su ove stvari zaista bitnije na desktop OS-u, umesto da dobijemo (nezavršen) WinFS.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 30.08.2004. u 01:37 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..29.08.2004. u 12:37 - pre 239 meseci
Citat:
Dragi Tata: Ne znam šta je razlog ovome, ali mi se ne dopada. Mislio sam da su konačno počeli da izdaju nove verzije Win-a u razumnim intervalima (npr. na svakih 5 godina) a sad nešto žure i izbacuju nedovršen proizvod. Još malo pa kao Linuxovci


Konkurencija pritiska bato, pritiska i ne moli. Mislim da je to jedini razlog.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..29.08.2004. u 13:15 - pre 239 meseci
Jaka konkurencija kad ni za 5 godina ne uspevate da uzmete nekoliko procenata više. Koliko vam treba, možda 10 godina da MS ne izbaci novi Windows, pa bi onda došli na 5%?

Sad kad MS izbaci novi desktop Windows nakon 5 GODINA (i to ako izađe 2006!), sad je to - "panika u MS" :))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.co.yu

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..29.08.2004. u 19:12 - pre 239 meseci
Razlog zašto linux nje zauzeo po vama ni 5% tržišta, naveden je u nebrojeno tema do sad, a svodi se na MONOPOL!

Da linux ne valja, nebi ga koristio uopšte, al meni završava veći deo posla, jer imam LAN sa 3 kompa kući, i linux je ubedljivo najbolje rešenje. Jedan komp kao DNS, HTTP, jabber, NFS server, i naravno workstation, a ostali su workstation-i sa minimumom servera na njima. Da bi windows to radio legalno morao bi da dam više hiljada zelenih, kojih nemam. A i što da bacam pare, kad ovo savršeno lepo radi.

Problem nije u kvalitetu, već u marketingu, i prljavim načinima zauzimanja tržišta.

Samo se pitam kakav će komp biti potreban da se pogura longhorn, a kakav za linux u 2006-oj?

Mislim da će longhorn biti prenabudžen, i suviše idiot frendly OS, kao što mislim da XP delimično jeste.

Jedini windows koji poštujem je win2k, mada ni NT4 nije loš, sve ovo što je samo našminkano, ništa ne vredi.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..30.08.2004. u 00:04 - pre 239 meseci
Ma daj prestanite da nam servirate priču o monopolu: kako to da Windows nema monopol na serveru?

Kako to da je Win server uspeo za nekoliko godina da od nule stigne na nekih 20-30%? Što Linux to nema ni danas na desktopu?

Vama uvek neko drugi kriv.. a da se izborite kvalitetom na desktopu, a jok, ni slučajno. Treba MS da vam portuje i MS Office i Photoshop i AutoCAD i igrice i sve ostalo na Linux, pa bi onda bili zadovoljni..

Mislim, ko je mogao da konkuriše Windowsu na desktopu pre 5-10 godina? I još dodatno, kao da je Microsoft bezveze imao pored Windowsa NT i Windows 9x familiju koja je nudila sasvim lep rad DOS programa..

Citat:
Da linux ne valja, nebi ga koristio uopšte, al meni završava veći deo posla

E tako lepo recite: vama završava veći deo posla. Ali najvećem broju ljudi na ovoj planeti Windows završava sav posao. Slažemo se.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net



+7 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..30.08.2004. u 00:57 - pre 239 meseci
Citat:
degojs

najvećem broju ljudi na ovoj planeti Windows završava sav posao.


ovaj deo se posebno odnosi na pisce Virusa i SPAM poruka... da ne kazem zlonamernog koda
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..30.08.2004. u 00:59 - pre 239 meseci
I pored virusa, cene, slobode, itd, Windows opet tu gde jeste, a i Linux negde tamo daleko :) Meni to govori dovoljno. Eto, još Allchin nešto pomenu "malware", te će i to izgleda biti "obrađeno" po difoltu sa Longhornom.

Inače, nisam znao da je spam nešto vezano za Windows?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.co.yu

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..30.08.2004. u 09:42 - pre 239 meseci
Za nekoliko godina?

NT4 server se pojavio kolko ja znam 95-e godine, što znači da je od tad prošlo 9 godina, a linux je počeo da se širi na desktop u većoj meri tek 99-te - 2000-te, što će reći da je od tad prošlo tek nešto više od 4 godine.

Drugo, ne širim ja priču da M$ ima monopol na desktop tržištu, to jednostavno jeste tako. M$ je na vreme prigrabio desktop korisnike (najviše u periodu 1995 - 2000), Druge firme su to uvidele, i počele da svoje programe razvijaju za windows platformu.

I, da, bio bi zadovoljan da makar adobe portuje photoshop na linux. Itekako bi bio zadovoljan. Al to i nije veliki problem, jer koriste qt, tako da je samo pitanje kad će doneti odluku da to i učine.

Drugo, što mi se ne sviđa kod M$ je što svoje OS-ove prenadudže stvarima koje korisniku i ne trebaju, kao onog stila u winXP, pa ti pojede na gluposti brdo resursa.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..30.08.2004. u 13:02 - pre 239 meseci
Citat:
A nije veliki problem, jer koriste qt, tako da je samo pitanje kad će doneti odluku da to i učine.

Eee, pa vi već 5 godina imate tu priču "samo što nije". Ajd smislite nešto drugo, to je ZAISTA postalo dosadno, a nikako da se desi.


http://www.netcraft.com/Survey/Reports/200212/overallc.gif

Koliko vidim IIS je za nekih 2 godine došao gde jeste (dec 95 bili su oko 0%, a već negde okt 97 se popeo značajnije i to je to). Kasnije je još porastao (aug 2001-aug 2002) i to je to. Dakle.. nema priče o 9 godina. Za 2 godine od 0% su se popeli na već značajan postotak.

A nema priče ni da Linux ovako ide na desktop tržištu. Eto od 99 do 04 Linux došao na koliko? 1%, kaže Google.

Citat:
M$ je što svoje OS-ove prenadudže stvarima koje korisniku i ne trebaju, kao onog stila u winXP


Je, je.. zamisli odeš i klikneš na theme: classic Windows i nema toga više :) Mada, nisam primetio da Xp tema usporava rad računara. Na to se, kao i uvek, žale uvek kolege Lixuovci :)
Doduše, to što vi pričate "prenatrpano stvarima koje ne trebaju".. nisam primetio to - opet, na to se žalite uglavnom vi, koji Windows ne koristite :)) I jeste da ima svašta na Windowsu, pa vi kad dođete sa tog Linuxa, a ono ovde ima SVE, pa tako i Photoshop, vama jeste neobično. Vi navikli na onu sirotinju..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.36.eunet.yu



Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..01.09.2004. u 03:11 - pre 239 meseci
Kad sam se prvi put upoznavao sa bezbednoscu mreza, citao sam jedan clanak o tome da postoje razni ratovi izmedju windows i linux korisnika u vezi sigurnosti istih, i ovaj lik je izneo jednu jako zanimljivu teoriju koju obe grupe jako zanemaruju... On smatra da je windows nesiguran i da mu se nalazi vise bagova i rupa, samo zato sto se vise i koristi, a da linux ima irealno manje exploita, jer manje ljudi ga koristi, te njegovi bagovi / exploiti teze dolaze do izrazaja i time se teze pronalaze. PAZITE OVO JE SAMO TEORIJA, ali vrlo je logicna...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..01.09.2004. u 07:52 - pre 239 meseci
Citat:
NT4 server se pojavio kolko ja znam 95-e godine, što znači da je od tad prošlo 9 godina, a linux je počeo da se širi na desktop u većoj meri tek 99-te - 2000-te, što će reći da je od tad prošlo tek nešto više od 4 godine.


Nesto mi ne stima tu u ovom poredjenju, a ni datumi nisu bas...

Mislim, ko je od destkop korisnika koristio NT4 (pa jos server??) 96-te godine (kasnio je, nije se pojavio 95-te) osim advanced korisnika i onih koji su ga koristili u "Cairo" fazi? Svi isto znamo da je gro desktop korisnika na NT operativni sistem presao tek od verzije Win2000. Takodje ni NT 3.51 / NT4 serveri nisu bas bili srecna resenja jer je jos nedostajala bogata aplikativna podrska.

A kako smo to onda proizvoljno poboli datum za Linux :) bas 99-2000 - moze, ali onda vazi i ono prvo za Win2k... ja koristih Slackware 3.1 neke 1996-te ako se ne varam i tada je pricana ista pesma "Linux je bolji od Windows 95, kompletni 32-bitni OS, multithreading, POSIX kompatibilan... i GUI je skoro isti ko Win95.. cak i bolji... opensource... besplatan... join our hands"... zapravo ista pesmica ko i danas... :)

Citat:
Drugo, ne širim ja priču da M$ ima monopol na desktop tržištu, to jednostavno jeste tako. M$ je na vreme prigrabio desktop korisnike (najviše u periodu 1995 - 2000), Druge firme su to uvidele, i počele da svoje programe razvijaju za windows platformu.


Pa nece da bidne da se skroz tako desavalo, OS/2 Warp je 1994 imao sve osim jedne sitnice - support 3-party developerima, tj. ISV-ovima.. dok je Microsoft kroz MSDN i tadasnji TechNet, i pojavom odlicnog (za to vreme) Visual C++- 2.0 upotpunio support za developere + redovne organizacije skupova, sajmova i promotivnih dogadjanja...

Tako da je bilo vrlo zanimljivo slusati hvalospeve o OS polovini, te 32-bita, te potpuno DOS-free operativni sistem, te ovo .. te ono... dok je MS pomagao nezavisnim vendorima da naprave platformu koja ce i imati neki koristan softver... a onda je dosao Avgust 1995 i svi znamo sta se desavalo :)

Usled strahovito jake migracije na Win95 - i manje kompanije su uvidele da je isplativo pisati softver za isti - nema tu nikakvog monopola vec zdrava biznis logika..

Da ne govorimo o tome da je cak i Win95 imao kompletiran standardizovan component object model koji je neophodan za kolaboraciju desktop (document-based) aplikacija, sto u to vreme ostali OS-evi nisu bas imali najbolje reseno.. dakle, zaista jeste bio bolji desktop OS.

Citat:
I, da, bio bi zadovoljan da makar adobe portuje photoshop na linux. Itekako bi bio zadovoljan. Al to i nije veliki problem, jer koriste qt, tako da je samo pitanje kad će doneti odluku da to i učine.


Mora da je ceo Photoshop pisan u QT-u :) A odluka se zove biznis odluka i ne zavisi ama bas nista od QT-a, vec koliko bi ljudi na Linuxu bilo spremno da plati i da li se ta zarada uopste isplati ako se oduzmu troskovi za razvoj, QA, support i retailing... nesto mi se javlja da je odgovor negativan :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.com

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..01.09.2004. u 16:34 - pre 239 meseci
Ne kažem ja da će adobe da izbaci photoshop za linux uskoro, ali ne kažem ni da neće, samo kažem da bi ja bio presrećan da se to dogodi.

Ali jeste tačno da je M$ na vreme prigtrabio veliki deo tržišta, i da ima razvijem marketing, podpisuje ugovore sa državama, i šta još ne, što ne kažem da je za njih loše, oni na taj način samo štite svoj interes. Al ne vidim NI JEDEAN REALNI RAZLOG, zašto se recimo u školstvo nebi uvelo izučavanje unix based OS-ova?

I onda kad neko završi takvu školu, šta će da koristi? Kad neko uz komp dobije preinstaliran winXP, šta će da koristi? Tako da ne možete očekivati da linux zauzme veliki deo desktop tržišta, dok god atmosfera na IT sceni ostane takva kakva je.

To što je WinNT server počeo više da se koristi, je zato što ponovo m$ obučava M$ szstem administratore u skolama koje su dobile licencu za to. A i neki čovek koji je do sad radio na windowsu, naravno da će se brže snaći na WIN serveru nego na bilo kom unix-u. Drugo je što za tih 4-5k $ ne dobije ništa posebno, što nebi imao od strane unix sistema.

Stao mi mozak trenutno, pa ću ovde da stanem, nastaviću kasnije.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..01.09.2004. u 16:42 - pre 239 meseci
Citat:
Ali jeste tačno da je M$ na vreme prigtrabio veliki deo tržišta, i da ima razvijem marketing, podpisuje ugovore sa državama, i šta još ne, što ne kažem da je za njih loše, oni na taj način samo štite svoj interes. Al ne vidim NI JEDEAN REALNI RAZLOG, zašto se recimo u školstvo nebi uvelo izučavanje unix based OS-ova?


Postoji jedan vrlo racionalan razlog - od ucenika ti hoces da napravis dobre profesionalce - a ako je preko 90% racunara na desktopu Windows, onda ja ne vidim ni jedan jedini razlog da se Linux izucava u tom kontekstu. Na kraju krajeva, Linux i unices se izucavaju bilo gde na kursevima/casovima koji se ticu serverskih tehnologija - gde im je i mesto za sad.

Citat:
I onda kad neko završi takvu školu, šta će da koristi?


Imace problema na poslu. Ti polazis od pogresne pretpostavke da su skole te koje treba da oblikuju potrosnju, dok ja smatram da je industrija i zahtev trzista ta koja treba da oblikuje potrosnju. Ta dva stava su potpuno suprotna.

Citat:
Kad neko uz komp dobije preinstaliran winXP, šta će da koristi?


Zapitaj se zasto je XP preinstaliran a ne neki besplatni OS koji bi OEM vendoru skresao cenu racunara za tako dobrih $100-$200 ?!

Citat:
Tako da ne možete očekivati da linux zauzme veliki deo desktop tržišta, dok god atmosfera na IT sceni ostane takva kakva je.


Trziste se zauzima na trzisnoj utakmici, a Linux ima odresene ruke i na raspolaganju sva sredstva koja ima i Windows (razvoj, velike kompanije iza, itd..) - ako ga trziste na desktopu ne zeli, a evidentno je da ga ocigledno ne zeli - kako god vi tumacili te cifre, onda, sorry - nema sta da trazi tamo.

Citat:
To što je WinNT server počeo više da se koristi, je zato što ponovo m$ obučava M$ szstem administratore u skolama koje su dobile licencu za to.


Zasto ljudi placaju te skole kad imaju besplatni linux, zasto ga industrija preferira uz sve sile i agit-prop GNU zealota kako je to losije resenje, zasto... - opet isto pitanje :) Odgovor je samo jedan :)

I da -

i RedHat obucava RedHat sistem administratore u skolama koje su dobile licencu za to
i SUN obucava SUN sistem administratore u skolama koje su dobile licencu za to
i IBM obucava IBM sistem administratore u skolama koje su dobile licencu za to

ne vidim ama bas nista ekskluzivno u Microsoftovom pristupu...

Citat:
A i neki čovek koji je do sad radio na windowsu, naravno da će se brže snaći na WIN serveru nego na bilo kom unix-u. Drugo je što za tih 4-5k $ ne dobije ništa posebno, što nebi imao od strane unix sistema.


Onda je vrlo glupo - ispada da smo svi mi idioti kad ne vidimo da je 1+1 = 2... em jeftinije em bolje... malo sutra. Can't fool all the people all the time - to isto vazi i za Linux advokate - a onih 1% Linux google hitova dovoljno govori o svemu tome. I rest my case.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..01.09.2004. u 18:12 - pre 239 meseci
Citat:
Al ne vidim NI JEDEAN REALNI RAZLOG, zašto se recimo u školstvo nebi uvelo izučavanje unix based OS-ova?


ti izgledas ne mozes da sagledas realnost ;) zasto smo u skoli na casovima istorije pretezno ucili svetsku i srpsku/jugoslovensku istoriju? a ne svetsku i slovachku? kad realno ima 1% ljudi sa slovackim poreklom u srbiji?


Citat:
On smatra da je windows nesiguran i da mu se nalazi vise bagova i rupa, samo zato sto se vise i koristi, a da linux ima irealno manje exploita, jer manje ljudi ga koristi


ovo nije samo puka teorija, vec i opste poznata cinjenica. default instalacija windowsa i default instalacija linuxa su podjednako "bezbedne od znatizeljnih ruku". na administratoru sistema je kakav ce security uraditi za svoje sisteme. takodje je velika predrasuda da win-based sistemi zahtevaju vise cimanja oko administriranja (sindrom "windoza stalno mora nesto da se sredjuje i patchuje, za razliku od lindre, koja je install, config and forget" ili "windows stalno puca, za razliku od linuxa" i sl.).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..01.09.2004. u 20:16 - pre 239 meseci
Ma ko je bre terao vendore da prihvate Win95 umesto Warpa... niko, bio je kvalitetniji jer je imao citav ekosistem ISV-va i odlicno razvojno okruzenje sa izuzetnom podrskom (MSDN i tadasnji TechNet)....

To sto ti ne mozes da prihvatis da je Linux support za takvu upotrebu OEM-ima d00pe, to je samo tvoj problem i niciji drugi - ako nista drugo, trazi kredit od banke i prodavaj racunare sa tim tvojim Linuxom pa me pozovi bar na neki party na Maldivima kad se obogatis - niko te ne drzi...

Citat:

Situacija se promenila tek pre par godina sto je mizerno vreme da Linux zauzme neku poziciju na trzistu koje je tako cvrsto u ms rukama.


Cvrsto je u rukama jer je MS-ov usability godinama ispred Linuxa i to je fakat - da nije, sigurno bi se nasli ljudi koji bi zasnovali biznis samo na Linuxu i od toga izvukli masne pare, sto se u principu jako retko desava - pogodi zasto.

Da nisam pratio Linux Journal te neke 1998, 1999 i 2000 pa da ne znam koliko je startupova bilo koji su bazirali biznis samo na Linuxu - i skoro sve propalo - nikom ponikose... kamo srece da nisam pa da verujem u te tvoje bajke, kad ono...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zvanično: Longhorn bez WinFS izlazi 2006, XP i 2003 dobivaju Avalon i Indigo..

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9330 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.