Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Java and SQL

[es] :: Baze podataka :: Java and SQL

[ Pregleda: 2996 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
*.drenik.net

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Java and SQL26.02.2002. u 12:13 - pre 268 meseci
Moze li neko od Vas database guru-a da mi da neki najprostiji Java primer (kod) gde se koristi i baza podataka, pokusavao sam da javu i sql konektujem, ali mi znanje o javi nije toliko veliko da bih mogao da se snadjem u primerima sa net-a koji nisu bas toliko jednostavni, treba li nesto extra od programa/fajlova da bi to radilo?Ako bi neko mogao to fino da mi objasni onako pocetnicki bio bih mu zahvalan.
TheGhost
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.yubc.net



Profil

icon Re: Java and SQL27.02.2002. u 00:09 - pre 268 meseci
Eto da se i ja malko vratim na "track" na ovom forumu.

Za povezivanje Java-e i SQL-a, kako si ti rekao, ili povezivanje java programa sa relacionim bazama podataka, potreban ti je JDBC, odnosno Java Database Cnectivity. To ti je nesto slicno kao i ODBC, ako si njega ikada koristio, jedino sto je napisano u Java-i. Kada to instaliras, a mislim da to dolazi sa JDK-om, potrebno je da nadjes JDBC drajver za bazu podataka koju koristis. Mislim da postoji i JDBC => ODBC most, odnosno JDBC drajver za ODBC, ako slucajno nemas JDBC drajver za bazu koju zelis a imas ODBC (naravno, ovo je dosta sporije resenje).

Za primere, i to kratke i jasne, pogledaj "The Java Tutorial" pod sekcijom "JDBC Database Access". Link ti je http://java.sun.com/docs/books/tutorial/jdbc/index.html
Tu ces naci sve sto ti je potrebno da krenes. Toliko od mene... :))
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.komgrap.co.yu

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Java and SQL27.02.2002. u 08:55 - pre 268 meseci
Citat:
dwarf:
... potrebno je da nadjes JDBC drajver za bazu podataka koju koristis. Mislim da postoji i JDBC => ODBC most, odnosno JDBC drajver za ODBC, ako slucajno nemas JDBC drajver za bazu koju zelis a imas ODBC (naravno, ovo je dosta sporije resenje).


Jeste, JDBC-ODBC most se obicno dobije uz bilo koje razvojno okruzenje za Javu, ali treba znati jednu bitnu stvar koja se odnosi na to sta se pise: aplet ili aplikacija. Ako je rec o aplikaciji (koja se izvrsava na lokalnoj masini (a ne na internetu)), onda onaj most sasvim lepo moze da odradi posao, ali... Ako se pise aplet, koji JEDINO moze da komunicira sa sajtom odakle je dosao u html stranicu, (dakle tamo su i podaci!), onda lokalno podignuti JDBC-ODBC most na nasoj masini moze da - duva u prste... nephodan je tamo, na server strani odakle je aplet dosao, JDBC drajver...

...ili da neko na tamo nekom serveru digne onaj most, usta sumljam i da se moze i da bi neki tamo administrator to i uradio
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Java and SQL

[ Pregleda: 2996 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.