Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 34368 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markoart
Marko Stojilkovic
Nis

Član broj: 19446
Poruke: 168



Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)02.10.2007. u 08:31 - pre 200 meseci
pa iza zadnjeg sedista, za par dana napravicu sajt sa uputstvom kako se ugradjuje plin u bubi. Pa cu skenirati atest da se neverne Tome uvere
 
Odgovor na temu

markoart
Marko Stojilkovic
Nis

Član broj: 19446
Poruke: 168



Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)02.10.2007. u 08:34 - pre 200 meseci
Citat:
Jedino preko veze sa atestom, po zakonu vazdusno hladjeni motor ne moze da prodje atest
....
Sta god uradili na bubi, atest neces da dobijes, jel plinska boca ne moze biti u kabini, i ne moze biti ispred prednjeg vetrobransog stakla ( soferka )!


ovo nije tacno!! neka mi neko kaze u kom sluzbenom glasniku pise ovo gore navedeno
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)02.10.2007. u 08:40 - pre 200 meseci
Citat:
hakinen: Sta god uradili na bubi, atest neces da dobijes, jel plinska boca ne moze biti u kabini, i ne moze biti ispred prednjeg vetrobransog stakla ( soferka )!
Znaci i ja sam ugradio plin u zastavi 750, al atest nemogu da dobijem jel jedino mesto gde mogu da stavim bocu je iza zadnjeg sedista, ali to je u kabini tako da nema atesta!


Nije tacno.Video sam u vw transporteru i ford tranzitu.
Najjeftinije resenje je da kupi kucnu bocu plina ,stavi u auto i eto voznje sa plinom.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)02.10.2007. u 12:44 - pre 200 meseci
Ja ne znam u kom sluzbenom glasniku pise, al sam bio kod profesora na masinskom koji rade atest, i ljudi mi rekli da ne moze u ficu samo iz razloga sto nema gde da se smesti boca!
Ako moze na masinskom u nisu daj mi neki kontakt mail na pp pa cu da im posaljem slike i da pitam, i ako moze cu se sjurim do nisa da odradim atest tamo!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.236.*



+5251 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)03.10.2007. u 12:17 - pre 200 meseci
Nece ljudi da se dave sa objasnjenjem, sta sve treba a sta ne. Da se ne bi "radjali" inovatori. Neke stvari moraju da se obezbede, po fabrickoj preporuci, a neke su dodatne, zbog bezbednosti. Prostor mora da ima dva ventilaciona otvora, sa donje strane, prema slobodnoj okolini. U slucaju fice i bube, osim sto je u kabini (neodgovarajuca razlika temperatura), ventilacija bi "isla" u motorski prostor.

Nikakva "mesta", imanje ili nemanje, se ne spominje, moze da se stavi boca od 10l pa da "ima mesta".
Naravno, sve mozete skarabudziti, i potplatiti za atest, i voziti se godinama, ali nije po propisu, i svako "bodrenje" budalastina, treba zaustaviti na forumu.

Na "cannonu" su zabranili oglas koji nudi elektricni "turbo", posto je dokazana prevara...

Smatram da je ovo tehnicki, a ne budzevina ili smetljarski forum, naravno da se moze iskriviti parce cevi i zavariti, ali to nije "konstrukcija".

Poz.

[Ovu poruku je menjao vladd dana 03.10.2007. u 13:29 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladd dana 03.10.2007. u 13:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladd dana 03.10.2007. u 13:30 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.236.*



+5251 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)03.10.2007. u 12:33 - pre 200 meseci
Da ne editujem post, fabricko uputstvo, koje je "garant" neke bezbednosti i kvaliteta, ne mora da se pojavi u sluzbenom listu, i zato atest ne rade advokati ili pravni savetnici...

Poz.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)03.10.2007. u 18:51 - pre 200 meseci
Pazi ja ne znam ko je lud da napuni bocu plina do brha, tj do plovka, iliti 80% ili kako vec i da ostavi auto na suncu da se przi ceo dan!? Tad moze da dodje do eksplozije u ostalim slucajevima veoma tesko! A ionako se boce ispituju sa stepenom sigurnosti 2 pri ekstremnim situacijama, tako da o tome da ce neka boca da eksplodira nema govora ( naravno da ako je u pitanju atestirana boca, nekog renomiranog proizvodjaca i da nije mnogo matora)!

Inace da je ovo tehnicki forum, jeste tehnicki, al ja nevidim zasto nebi mogli da razgovaramo o ugradnji plina u karakteristicna vozila poput bube fice i peglice, ako se to svodi na tehnicka resenja, koja zadovoljavaju standarde!

U masinstvu ne postoji tehnicki neresiv problem, to da znate!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)03.10.2007. u 21:16 - pre 200 meseci
Citat:
hakinen: Pazi ja ne znam ko je lud da napuni bocu plina do brha, tj do plovka....

pa koliko se secam skoro smo imali temu (da ne trazim sad) gde se pricalo kako se moze nastelovati da u bocu stane sto vise plina, a interesovanje je bilo toliko da sam temu morao zakljucati znaci ludaka ima sasvim dovoljno...

A i ova tema je na dobrom puta ka zakljucavanju...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.107.*



+5251 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)04.10.2007. u 00:55 - pre 200 meseci
Da ne zanemarujemo da je u kabini temperatura promenljiva, dramaticno, a mnogo su manje promene u gepeku, ako je motor napred. Kao da to niko nije primetio. Drugo, ako je napolju minus, kabina se greje do solidne temperature, koja moze da bude i 15C razlike.. i to kao niko nije primetio, samo "ima zgodno mesto"
Provetravanje gepeka, smestanje ulivnog prikljucka, sve je to logicnije i bezbednije kod "praznog" zadnjeg gepeka.

Iz istih razloga, manjih oscilacija temperature, postavljeni su rezervoari za benzin, napred, i bubi, i fici i skodi 1000mb...

Hajde da razmisljamo...

Koji bi srednjoskolac, sa malo soli, propustio skalameriju na atestu, a ovde se zagovara da inzenjeri prave gluposti...

Poz.

P.S.
O narusavanju "imidza" oldtajmera, ...ne mogu ni da govorim. Ja ne da ne bih dozvolio, ugradnju plina u Bubu, nego bih "konstruktora" spakovao u ustanovu na socijalizaciju, i uoblicavanje civilizacijskih vrednosti...sreca da nisam u "komisiji"
 
Odgovor na temu

markoart
Marko Stojilkovic
Nis

Član broj: 19446
Poruke: 168



Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)05.10.2007. u 01:27 - pre 200 meseci
ovako sam ja izveo instalaciju za rasprsivac plina, skinuo sam hladnjak za ujle iz turbine, narezao loze m12 i m14, postavio creva do bloka motora do isparivaca pa od isparivaca do naknadno ugradjenog hladnjaka za ulje od audija i nazad u motor
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.180.*



+5251 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)05.10.2007. u 11:01 - pre 200 meseci
Pa zasto si to uradio, mogao si nesto pametnije..:)

"odradio si isparivac, i sta, cemu?

Mozes da probas da ga zagrevas vazduhom ispod glave, za sledecu vezbu...

A posle da koristis izmenjivace sa izduvne grane...

Za "diplomski" je koriscenje vebasta za bubu, moze i isparivac da "odradi"...
 
Odgovor na temu

markoart
Marko Stojilkovic
Nis

Član broj: 19446
Poruke: 168



Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)05.10.2007. u 13:37 - pre 200 meseci
evo kako to konacno sve izgleda
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)05.10.2007. u 14:17 - pre 200 meseci
Nema sta pravi si majstor za budzenje...moje postovanje

Daj slike rezervoara i mesta gde sipas gas...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.197.*



+5251 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)05.10.2007. u 17:29 - pre 200 meseci
Jedno od resenja, za stednju:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

markoart
Marko Stojilkovic
Nis

Član broj: 19446
Poruke: 168



Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)06.10.2007. u 00:27 - pre 200 meseci
danas sam sve namontirao i probao auto, ide kao lud sve radi savrseno evo nekoliko slika konacnog izgleda.

ima i slika rezervoara i mesta gde sipam gas...

[Ovu poruku je menjao markoart dana 07.10.2007. u 00:18 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.197.*



+5251 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)06.10.2007. u 12:35 - pre 200 meseci
Ziv ti nama bio tako sasav

Poz.
 
Odgovor na temu

nemawa
Nemanja Todorovic
student
Sr. Karlovci

Član broj: 186640
Poruke: 17
213.198.200.*



Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)27.08.2008. u 13:21 - pre 189 meseci
Malo zastarela tema ali nikad nije kasno.....

Premo podacima AMSS-CMV kazu:

http://www.amss-cmv.co.yu/pdf/bitno_za_ugradnju_gasa.pdf

U jednom delu cete videti da ima da se vozila sa vazdusnim hladjenjem mogu atestirati ali da se napravi mini grejac isparivaca. Znaci grejanje vode preko izduva, a ta voda u standardni isparivac i to je to......

poz....
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.163.*



+5251 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)27.08.2008. u 14:03 - pre 189 meseci
Ako samo posmatras problem isparivaca. Moze se uraditi bilo kakav indirektni sistem grejanja vode, i omoguciti rad isparivaca(vebasto, elektricni grejaci..).

Problem sa bubom ima vise aspekata, tako da je entuzijazam, i zelja da se uradi nesto, jedino opravdanje za taj poduhvat.

Buba je veoma sporan auto za upotrebu plina. I kao "oldtajmer" i kao vozilo koje nije(vise) predvidjeno za nekakav dugotrajni transport..vise je "caffe transport", da ne kazem bas racer

Problem postavljanja rezervoara je solidno neuklopljiv u postojece propise, tako da svaka prica "moze ovo ovako"..gubi smisao. Mozda ce neko uraditi medjuprostor iza sedista, sa izolacijom prema kabini i posebnom ventilacijom i odlivom za kondenzat..nije nemoguce, uz par tabli lima, stakla, varenja..ali cemu???

Buba treba da je kompletna, sa originalnom konstrukcijom, bez izmene-zamene sklopova, i kao takva, ima vrednost i kao oldtajmer i kao sredstvo za laki(zabavni) prevoz.

Plus, jedna kontraverzija, boje receno, kada se ugradjuje plin, neophodan je i motor i sklopovi oko njega u perfektnom stanju. Kada se kod bube dodje do tog nivoa..to kosta vise nego polovan punto, mladji od godista 2000 sa vec ugradjenim plinom...a tada je jos mali korak, do visestruko vrednog oldtajmera.

Voziti krs sa plinom..to treba pozdraviti, zakonom odobriti...

Poz.
 
Odgovor na temu

nemawa
Nemanja Todorovic
student
Sr. Karlovci

Član broj: 186640
Poruke: 17
213.198.200.*



Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)27.08.2008. u 14:32 - pre 189 meseci
Ja sam samo rekao da moze...... :-)

Npr. u nemackoj za 832eur mozes dobiti NOVU galvaniziranu sasiju sa stare citroene (spaceke i dijane) sa 11 godina garancije. Sve moze..... samo je pitanje koliko para. Ako su pare u pitanju. A ako si zaljubljenik u R4, Spaceka ili Bubu, onda nema para. A sto se tice novih kola...... to sam imao i hvala. Pre cu terati R4.
 
Odgovor na temu

zveketetira
student
beograd

Član broj: 202623
Poruke: 1
93.86.164.*



Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)25.11.2008. u 03:47 - pre 186 meseci
pozdrav....procitao sam postavku na forumu i video slike i sve je super ali mi nisu jasne neke pojedinosti iz prostog razloga sto ne poznajem previse anatomiju bube,pa bih ti bio zahvalan kada bi mi dao par smernica.....naime imam bubu 13oo cc,i zanimaju me sledece stvari 1.pominjao si uklanjanje hladnjaka iz turbine,kako da dodjem do turbine,da li je lakse izvaditi prvo ceo motor napolje ili se to moze uraditi bez toga?2.sa kog mesta si sproveo ulje iz motora do rasplinjacha?3.da li je neophodan dodatni hladnjak (sa audija) i zasto 4.sa kog modela audija si skinuo pomenuti hladnjak za ulje? takodje bio bih ti zahvalan ako imas da mi predlozis neki alternativni nachin uvodjenja plina (tachnije grejanja rasplinjacha) koji su spominjali na forumu kao recimo nekog famoznog uredjaja koji se montira na auspuh pa on greje vodu ili nekog vebasta (sta god to bilo) :) unapred zahvalan :)
zvek
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 34368 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.