Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rok trajanja USB Flash diskova

[es] :: Storage :: Rok trajanja USB Flash diskova

[ Pregleda: 8454 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

M.O.D.
Beograd

Član broj: 34033
Poruke: 167
*.vdial.verat.net



Profil

icon Rok trajanja USB Flash diskova11.09.2004. u 23:56 - pre 237 meseci
Zanima me koliko može puta da se upisuje i briše na USB flash diskovima.

Naime, imam jedan usb 1.1 od 128 mb i jednom kada sam ga ubacio u komp win xp (vec je nesto bilo na njemu, ali nije bio pun) i kada sam sve obrisao (baš sve i recycled i system volume information), pisalo je da ima slobodno 80 i nešto mb od ukupnih 128. Probao sam i na nekim drugim kompovima, ali isto, pokazuje da je samo 80 mb slobodno. Onda sam ga formatirao i sada na njemu ima 126mb (prazan).

Pa pitam na šta je otišlo onih 2mb i da li sam pogrešio što sam ga formatirao?
Da li je to normalno i da li se vremenom usb flash memorije tako troše i koliki im je rok trajanja?
Roses are red, violets are blue
my dick is both, so let me stick it in you!
 
Odgovor na temu

nMatija
Nenad Matijevic
CTO
Abakus doo
Backa Palanka

Član broj: 25958
Poruke: 41
*.nspoint.net.

Sajt: www.abakusbp.net


+3 Profil

icon Re: Rok trajanja USB Flash diskova12.09.2004. u 00:24 - pre 237 meseci
Sve je to normalno. Pogledaj samo tvoj hard disk, ako je od 40GB nema nikad tacno 40GB slobodno iako je skroz prazan. To je zato sto je 1MB = 1024KB itd itd...Uglavnom sa tvojim flash diskom je sve ok. Sto se tice veka trajanja dosta firmi daju oko 2 god garancije (Transcend, Corsair..) mada mislim da flashici mogu da izdrze bar jos tolko.

Pozdrav
McLaren Rules
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.21.eunet.yu



+536 Profil

icon Re: Rok trajanja USB Flash diskova12.09.2004. u 10:31 - pre 237 meseci
Koji File System je bio pre i posle formatiranja? (FAT, FAT32)

Nije trebalo da ga formatiraš. Kada ti fali prostora a znaš da nema toliko podataka uradiš check disk. I sredi se stanje.
 
Odgovor na temu

vvranic
Beograd

Član broj: 13104
Poruke: 90
*.rts.co.yu



Profil

icon Re: Rok trajanja USB Flash diskova14.09.2004. u 11:31 - pre 237 meseci
Sto se tice garancije, to je jedno, a nesto sasvim drugo je broj ciklusa upisa i brisanja sa USB Flash-a. U prospektu od Transcend USB Flash 2.0 128 MB, pise da je taj broj ciklusa oko milion. Pa sad, ako im je verovati, to znaci ce USB Flash moci da se koristi veoma dugo (malo matematike 1000000/365=2739). Dakle ako ga brisem i upisujemo jednom dnevno to znaci 2739 godina. Cak i ako se pod ciklusom smatra samo upis ili samo brisanje to je duplo manje dakle 1369 godina.
Moz' da bude al' ne mora da znaci!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Rok trajanja USB Flash diskova16.09.2004. u 22:43 - pre 237 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Koji File System je bio pre i posle formatiranja? (FAT, FAT32)
Nije trebalo da ga formatiraš. Kada ti fali prostora a znaš da nema toliko podataka uradiš check disk. I sredi se stanje.


Miroslave, obrati pažnju na vrstu "diska".

A vek trajanja. Hmm. Mislim da je 6 meseci od datuma utisnutog na kesici, ako se čuva na hladnom i tamnom mestu.

Hehehe. Šala.


Verovatnije je da će USB isčeznuti kao standard, nego što će Flash Drive-u isteći rok.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.mobtel.co.yu



+536 Profil

icon Re: Rok trajanja USB Flash diskova16.09.2004. u 23:03 - pre 237 meseci
Dešava se da se pri čestom snimanju i brisanju fajlova izgubi slobodan prostor. To je mnogo češće pod Win98 nego Win2k/XP jer se Win98 ne buni kada se iščupa flash disk bez da se to najavi (unplug hardware). Windows prijavljuje da je disk pun ili da ima nešto smešno malo slobodnog prostora a nema toliko fajlova da bi se popunio prostor. Tada se radi check disk. I ispravi se informacija o slobodnom prostoru.

A što se File Sistema tiče, može se formatirati u Fat, Fat32 i NTFS (upravo sam probao).
 
Odgovor na temu

cveleks
Predrag Cvetkovic
Krusevac

Član broj: 29728
Poruke: 139
*.air.tehnicom.net

ICQ: 146940600


Profil

icon Re: Rok trajanja USB Flash diskova17.09.2004. u 00:23 - pre 237 meseci
Ja bi zi ikustva preporucio foramtiranje FAT sistemom jer se tako dobija najvise prostora (razlika jese mala ali je razlika) i kompatibilan je sa svim operativnim sistemima.
Ako nece da radi RESTARTUJ GA!!!!
 
Odgovor na temu

matija-s
Planetary Assault Systems

Član broj: 11804
Poruke: 610
*.xnet.hr



Profil

icon Re: Rok trajanja USB Flash diskova18.09.2004. u 16:03 - pre 237 meseci
Hmm moj flash disk (Lexar) traje vec zachudjujuce dugo.Naime, u 6 mjeseci kolko ga imam prezivio je od padova s 3. kata pa do pranja u ves masini (cak se ni podaci nisu isprali)
+ svakodnevno pisanje-brisanje.
Disconnect
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Rok trajanja USB Flash diskova

[ Pregleda: 8454 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.