Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Winfast TV2000XP,smetnje sa vecim taktom procesora

[es] :: Video karte i monitori :: Winfast TV2000XP,smetnje sa vecim taktom procesora

[ Pregleda: 2996 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kicralosmi
Milos Rakic
Beograd

Član broj: 33626
Poruke: 12
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Winfast TV2000XP,smetnje sa vecim taktom procesora12.09.2004. u 19:56 - pre 237 meseci
Otkako sam kupio TV karticu na pojedinim kanalima postoje smetnje plave boje koje se povecavaju kada je kompjuter pod vecim opterecenjem.Dovoljno je i samo pomeranje misa,dok na ostalim kanalima(oko 70%),nema nikakvih problema.
Usput sam primetio da kada spustim takt procesora na 1100 mhz(safe mode),nestaju sve smetnje i slika je bolja na svim kanalima.Inace procesor je AMD XP1700+(nije overclockovan),ploca ASUS A7V266c,napajanje neko sugavo(kao 300W).
Da li neko zna sta je uzrok tih smetnji???
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Winfast TV2000XP,smetnje sa vecim taktom procesora19.09.2004. u 21:08 - pre 237 meseci
Gotovo sam 100% siguran da je problem u tom "šugavom" napajanju. Može biti i do samog ATX konektora, ali s obzirom da kažeš da problemi nestaju kada se obori takt procesora, veća verovatnoća je da je do napajanja.

Već sam imao prilike da rešavam sličan problem sa tunerom i bilo je (pogađaš) do napajanja.

Dakle, probaj mašinu na nekom drugom napajanju.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

kicralosmi
Milos Rakic
Beograd

Član broj: 33626
Poruke: 12
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Winfast TV2000XP,smetnje sa vecim taktom procesora21.09.2004. u 00:27 - pre 237 meseci
Meni je odmah palo na pamet napajanje,ali nisam bio siguran.Primetio sam da reaguje isto i na overclock graficke karte.Cudno mi je bilo sto su smetnje samo u jednom opsegu kanala(ne znam tacno kom).Skinuo sam nove Leadtek-ove drajvere i AP PVR,i slika je znatno bolja i smetnje manje.Hvala,u svakom slucaju kupujem uskoro neko normalno kuciste sa dobrim napajanjem.
Usput ova kartica kao nema teletext(kad sam je kupio bila je 10e jeftinija zbog toga),medjutim sa novim drajverima i PVR-om teletext radi najnormalnije!

 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Winfast TV2000XP,smetnje sa vecim taktom procesora

[ Pregleda: 2996 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.