Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako konvertovati snimljen video materijal u DVX?

[es] :: Video kompresija :: Kako konvertovati snimljen video materijal u DVX?

[ Pregleda: 5727 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdjansto

Član broj: 33684
Poruke: 309
*.smin.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Kako konvertovati snimljen video materijal u DVX?13.09.2004. u 15:16 - pre 237 meseci
Molim da mi neko pomogne da re[im ovaj problem.
Naime kada snimim odre]eni video materijal sa TV kartice ili skystar2 kartice za satelitsku televiziju zauzima mi ogroman prostor na disku (npr jedan spot od 3-4 minuta od 150-200mb). Kako da ovaj video materijal prebacim u DVX format?
Dodajem da sam početnik u ovome tako da bi bilo malo neukusno ismejavati me.
Unapred se svima zahvaljujem.
Srđan
 
Odgovor na temu

mrazovic
Petar Razović

Član broj: 33972
Poruke: 11
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Kako konvertovati snimljen video materijal u DVX?13.09.2004. u 22:04 - pre 237 meseci
Srđane nemoj pomisliti da te ismijavam ali to prebacivanje je stvarno teško ukratko objasniti a da apsolutni početnik shvati.No pokušati ću pa ako uspijemo dobro a ako ne nikome ništa.Ja za sve video radove preferiram VirtualDub ili VirtualDub Mod.Razlika je u tome što VirtualDub Mod može uz video u DiviX ubaciti ton u mp3 formatu pa konačna datoteka može zauzimati oko 7Mb/min uz dobru sliku.Dr.DiviX to sve radi automatski ali stvarno ne znam dali iz mpeg 2 formata jer tvoja skystar 2 kartica vjerojatno snima u tome formatu.Evo ovako:prvo nađi VirtualDub-ima ga svugdje i po raznim CD-ima i na Netu.Instalira se lako-treba ga samo kopirati i popkrenuti.Pod file-open video file otvori datoteku koju želiš prebaciti u DiviX.Normalno prije svega ubaci u kompjuter DiviX 5.02 codec(taj najstabilnije radi).Pod video-compression odaberi DiviX 5.02.Uz default postavke bitrate je 780 kbps.To ne diraj.Također pod video kao frame rate odaberi 15/ako nema brzog kretanja u scenama/ do 25,Color depth odaberi 24 bit.Pod video uključi full processing mode.Pod audio uključi source audio.Pod file u Save as AVI odredi datoteku gdje ćeš i ime pod kojim ćeš sačuvati DiviX verziju ,klikni na save,na idućem prozoru klikni na Yes i to je to.Malo strpljenja,bez žurbe i to će ispasti dobro od prve.Pozdrav!
 
Odgovor na temu

komptrade
Vranje

Član broj: 16413
Poruke: 322
212.200.108.*



Profil

icon Re: Kako konvertovati snimljen video materijal u DVX?14.09.2004. u 04:28 - pre 237 meseci
http://www.vr.co.yu/forum/view...e422d0ed19994fc7b119c4aea9da96
 
Odgovor na temu

srdjansto

Član broj: 33684
Poruke: 309
*.smin.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Kako konvertovati snimljen video materijal u DVX?14.09.2004. u 15:29 - pre 237 meseci
zaista puno hvala na odgovoru. Znam da je iziskivalo truda toliko napisati i zaista se najljubaznije zahvaljujem.
Veliki pozdrav, Srdjan
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
212.200.97.*



+2 Profil

icon Re: Kako konvertovati snimljen video materijal u DVX?14.09.2004. u 18:55 - pre 237 meseci
Dr. DivX radi i sa VOB fajlovima i sa prakticno svime sto sam mu `utovario`.

GENERALNO NAJPROSTIJE I UNIVERZALNO RESENJE.

Traje malo dugo ali ne osecam to jer legnem da spavam a masina sljaka.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Kako konvertovati snimljen video materijal u DVX?

[ Pregleda: 5727 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.