Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?

elitemadzone.org :: MotoZone :: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 118665 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Twix rocker

Član broj: 90831
Poruke: 20
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?06.05.2006. u 00:31 - pre 218 meseci
Nemam 5. brzinu,koliko to koshta da se promjeni?Jel tu ide josh 1 zupcanik? Nem pojma koji je klip sad na njemu,ne znam koji je fabricki.Mjeshavinu pravim sam,stavljam 2,5 dcl na 5l goriva (tako mi je preporuchio majstor),kako ti pravish?Na njemu je sad rezonantni auspuh,neki jeftin,njega planiram mijenjati.Jel da stavljam L klip?A koji karburator da stavim?
Kako mislish za izduvni,jesi to radio sa unutrasnje strane,prema kojem poklopcu,glavi?Koliko ti je sad sirok izduv?A filter za vazduh?


P.S. Aj mozda i sliku APN-a ubacim.

P.S. Shta mi preporucujes za onog PUCH-a?




...............hmm,puno pitanja .............

edit: A el. paljenje?

[Ovu poruku je menjao Twix rocker dana 06.05.2006. u 01:33 GMT+1]
U autu se vozi tijelo,a na motoru dusha!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?06.05.2006. u 12:08 - pre 218 meseci
ma to se ubacuje josh jedan zupcanik naravno ,koliko kosta ne znam ,ali posto je tomos u pitanju ne mnogo sigurno, fabricki je mislim 38 ,stavish elko klip 39 mm , a ja stavim onako odoka ,pa zato i cistim izduv svakih 2 meseca ,skini i ocisti ,sigurno se nakupilo cadji ako nikad nisi cistio naravno ,mislio sam na poklopac cilindra ,znaci 1 mm prema poklopcu da skines i pre ce da izduvava , = bolje ide , obavezno promeni svecicu posle ovoga neku mininum f100 top. vrednosti , meni je izduvna grana prosirena 1mm prema poklopcu cilinra id 0.5 mm u stranu ,prelivne kanale nisam dirao ,a auspuh je home made - preradjen onaj fabricki , puch ne znam ni koi je ,tako da nem pojma sta bi radio.

e da ,pa paljenje ne bi dirao ,samo skini magnete i ocisti ih lepo sa onom finom smirglom valjda je 20-ica ne znam tacno , samo da ima bolji kontakt.

[Ovu poruku je menjao fade dana 06.05.2006. u 13:13 GMT+1]
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Twix rocker

Član broj: 90831
Poruke: 20
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?06.05.2006. u 14:25 - pre 218 meseci
Ako ne znas kakav je ubacicu sad sliku,samo da je nadjem.Ovaj na slici dodushe nije moj al je isti ovakav.To je onaj sto przi svjecice,ako se ne sjecas imas temu o njemu.Ubacio sam u njega f150 i spalio i nju,sta mi prelazes za njega,koji mu je quratz?
Mjesavinu nemoj praviti odoka,treba ti 4% mjesavina (2.5 dcl na 5l goriva),a mjeru dvotaktola imas na samoj flasici.
Jel da stavljam L klip? Koji karburator da stavljam,Del`orto 14?
U autu se vozi tijelo,a na motoru dusha!
 
Odgovor na temu

Twix rocker

Član broj: 90831
Poruke: 20
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?06.05.2006. u 14:27 - pre 218 meseci
Evo i slika




[Ovu poruku je menjao Twix rocker dana 06.05.2006. u 15:27 GMT+1]
U autu se vozi tijelo,a na motoru dusha!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?06.05.2006. u 17:28 - pre 218 meseci
znam koji je ovo motor ,ima neki klinja isto ovo i neki noviji tj ima 3 puch-a i prze svece ko ludi , kolko sam skonto imaju jacu struju ,npr automatic mi na leru jedva ima svetlo ,dok na jawi koja isto przi svetlo na leru mnogo jako ko na ovome pri punom gasu ,nadji sto jache svecice f200-250 ,mislim da postoje ,neko je spominjao ,nisam siguran ,

za apn ,karburator delorto 16 ako vec radish sve ,mora imati i benzina da potera ko lud , L klip sta mu vecto dodje ,valjda je onaj ELKO nem pojma ,samo da nije fabricki klip obavezno stavi , za mesavinu koristim sae 30 ,kakav ditaktkol ,to koriste svi ovde ,vozim i na bezolovni kad nema supera ,ma vazno je da ide ,tomos guta sve.


Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Twix rocker

Član broj: 90831
Poruke: 20
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?07.05.2006. u 14:29 - pre 218 meseci
Hvala za APN! A sto se tice puch-a,ne znam jesam li ti govorio,preko Googla nadjem uputstvo za njega i ima dio o svjecicama.Za
najjaceg puch-a(2 KS) idu BOSCH W 175 T1 svjecice,ali te mi je vec spalio.Probacu naci te jace,srecom imam ovaj APN.
U autu se vozi tijelo,a na motoru dusha!
 
Odgovor na temu

vojnic

Član broj: 83937
Poruke: 39
*.tippnet.co.yu.

Sajt: www.ljutovo.netfirms.com


Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?07.05.2006. u 20:37 - pre 218 meseci
Ako vam przi svecice ko lud onda skinete glavu cilindra i ocistie. To vam je posledica a uzroka ima vise .
 
Odgovor na temu

mikid
Milan Dimitrijevic

Član broj: 92085
Poruke: 2
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?08.05.2006. u 10:42 - pre 218 meseci
Pa jel taj APN 4 ide 150 km/h. Daj kazi sta mu je uradio pa da i moj APN ide bar dve trecine toga.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?08.05.2006. u 13:57 - pre 218 meseci
ma batali to ,uzmi motor .,a ne apn il nesto iz tomosove palete.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Deki43
Dejan Jankovic
Dobrocudni hacker i video monter!
Beograd,nas.Kotež

Član broj: 60068
Poruke: 93
*.18.eunet.yu.

Jabber: Student


Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?10.05.2006. u 15:11 - pre 218 meseci
Ljudi kako da zamenim sajlu na ovom kršu ja je postavim a on sad neće da upali!!
Dejan Jankovic zv Cherchil,43 Videos
Hakeri svih zemalja,ujedinite se!!
2Pac4life
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?10.05.2006. u 19:06 - pre 218 meseci
za gas jel ?? pa prvo otpusti skroz ,al da nema lufta ,pa kreni da palish ,polako dodaj gas da nadjes idealno ,ili samo daj pun gas i na gurku ,kad upalish smanjuj i lepo nasteluj gas .
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Deki43
Dejan Jankovic
Dobrocudni hacker i video monter!
Beograd,nas.Kotež

Član broj: 60068
Poruke: 93
*.29.eunet.yu.

Jabber: Student


Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?11.05.2006. u 05:48 - pre 218 meseci
Hvala care,hvala!!
Dejan Jankovic zv Cherchil,43 Videos
Hakeri svih zemalja,ujedinite se!!
2Pac4life
 
Odgovor na temu

RATKO SX
RATKO PANAJOTOVIC
OBRENOVAC

Član broj: 94432
Poruke: 2
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?11.05.2006. u 20:52 - pre 218 meseci
Dali neko zna ili ima skicu el. instalacije za TOMOS CTX 80



Hvala unapred!!!!!!!
 
Odgovor na temu

daco89
school
subotica

Član broj: 83669
Poruke: 4
*.suonline.net.

ICQ: 289


Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?21.05.2006. u 19:04 - pre 218 meseci
nemaoj se muciti sa friziranjem,sad sam i ja skontao da se ne isplati,jeste da mnogo bolje ide ali i manje traje narocito ako ides na 42mm klip,prosireni kanali,itd.bolje ti je da ubacis 5 brzinu (idu ti dva zupcanika,jedan na menjac a drugi deo ne znam kako se zove..kod nas u subotici je 1100 din nova 5 brzina.ne verujem da je skuplje u drugim gradovima.i kad ga izfrizirad trosi jedno 5-6-6.5 lit zavisi kako si ga radio i ide ti onda jedno 100km/h mozda 1-2 meseca pa menjaj klip,prstenove nosi radilicu na rolnovanje menjaj lezajeve i to je ponovo oko 35 eur i tako 2-3 puta u sezoni... (zavisi i kako vozis a sigurno da bi cesto isao i 90-100 km/h pa dotle i traje....bolje odes kupis nov cilindar,karburator,radilicu od T15 i stavis na apn-ca.ide barem 85-90 km/h a trosi mozda (max) 3.5 lit na 100km dobijes snagu od 4.5-5 kw od prilike(6-7)hp.kompresija 11;1 a ovo te sve izadje nije bas ni malo a ni mnogo oko 250eur a sve novo! bukvalno nova masina od t15 cilindar je oko 65 eur sa glavom klipom i grlom za karburator.karburator je oko 60-70 eur radilica sa ckr klipnjacom 2200 din filter (jako extremno izgleda kao kod automobila oni filteri za visok protok vazduha) 900 din i ima jako dobar zvuk sa njim.i elko stavi on je oko 300-450 din zavisi kakav je...i ako imas love kupis paljenje komplet sa magnetom od 12v ono je oko 6300 din...ovo sam sad napisao koliko bi izaslo....i onda ti je kao da imas t15....iznutra je sve isto kod tomosovih motora samo je razlika u karburatoru,cilindru i radilici i da li je 3,4 ili 5 brzina....to je to od mene. i auspuh neka ti je home made ili standardan one zuje,zolje rezonatori itd su kese....imaju dobar zvuk ali priguse jako gasove pa ti usporava masinu,kad nema snage guta vishe...i stavis odnos lancanika 15(napred) 32 (nazad) i da ubaci N2O i dobijes jos 60 hp (konjske snage)vise....salim se naravno!!!to bi bila moje misljenje,pa sad ako ti dzep dozvoli navali da uradis a ako ne onda se malo strpis pa sakupis i posle toga uradis....pozdrav.......https://static.elitesecurity.org/square.gif
https://static.elitesecurity.org/square.gif


[Ovu poruku je menjao daco89 dana 21.05.2006. u 20:10 GMT+1]
daco89
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

daco89
school
subotica

Član broj: 83669
Poruke: 4
*.suonline.net.

ICQ: 289


Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?21.05.2006. u 19:20 - pre 218 meseci
nemaoj se muciti sa friziranjem,sad sam i ja skontao da se ne isplati,jeste da mnogo bolje ide ali i manje traje narocito ako ides na 42mm klip,prosireni kanali,itd.bolje ti je da ubacis 5 brzinu (idu ti dva zupcanika,jedan na menjac a drugi deo ne znam kako se zove..kod nas u subotici je 1100 din nova 5 brzina.ne verujem da je skuplje u drugim gradovima.i kad ga izfrizirad trosi jedno 5-6-6.5 lit zavisi kako si ga radio i ide ti onda jedno 100km/h mozda 1-2 meseca pa menjaj klip,prstenove nosi radilicu na rolnovanje menjaj lezajeve i to je ponovo oko 35 eur i tako 2-3 puta u sezoni... (zavisi i kako vozis a sigurno da bi cesto isao i 90-100 km/h pa dotle i traje....bolje odes kupis nov cilindar,karburator,radilicu od T15 i stavis na apn-ca.ide barem 85-90 km/h a trosi mozda (max) 3.5 lit na 100km dobijes snagu od 4.5-5 kw od prilike(6-7)hp.kompresija 11;1 a ovo te sve izadje nije bas ni malo a ni mnogo oko 250eur a sve novo! bukvalno nova masina od t15 cilindar je oko 65 eur sa glavom klipom i grlom za karburator.karburator je oko 60-70 eur radilica sa ckr klipnjacom 2200 din filter (jako extremno izgleda kao kod automobila oni filteri za visok protok vazduha) 900 din i ima jako dobar zvuk sa njim.i elko stavi on je oko 300-450 din zavisi kakav je...i ako imas love kupis paljenje komplet sa magnetom od 12v ono je oko 6300 din...ovo sam sad napisao koliko bi izaslo....i onda ti je kao da imas t15....iznutra je sve isto kod tomosovih motora samo je razlika u karburatoru,cilindru i radilici....to je to od mene. i auspuh neka ti je home made ili standardan one zuje,zolje rezonatori itd su kese....imaju dobar zvuk ali priguse jako gasove pa ti usporava masinu,kad nema snage guta vishe...i stavis odnos lancanika 15(napred) 32 (nazad) i da ubaci N2O i dobijes jos 60 hp (konjske snage)vise....salim se naravno!!!to bi bila moje misljenje,pa sad ako ti dzep dozvoli navali da uradis a ako ne onda se malo strpis pa sakupis i posle toga uradis....pozdrav.......https://static.elitesecurity.org/square.gif
https://static.elitesecurity.org/square.gif

daco89
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?24.05.2006. u 12:19 - pre 218 meseci
na koliko se podesavaju platinska dugmad ,kad stavim parce papira i podesim na toliko ,motor ide sporije ,ali lagano prebacuje ,dok kad je razmak nekih 1-1.5mm max , ima mnogo veci gas i mnogo bolje prima ,ali teze prebacuje i nestabilnije radi ?
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

ov3rl0rd
Karlo Brdek
nema
Zagreb,Hrvatska

Član broj: 87923
Poruke: 56
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: u izradi


Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?02.06.2006. u 21:37 - pre 217 meseci
Cuo sam negdje da bi ako ti motor ima automatsko mijesanje ulja i benzina tj. ako se posebno stavlja ulje, a posebno benzin (kao sto je slucaj na mom automatiku) da bi se trbalo na svaki puni rezervar benzina staviti jos i 2 dcl ulja??? Treba li to tako raditi ili ne?? I jos jedno pitanje: dajte malo pojasnite to prosirivanje ispuha?, gde se to radi, na cilidru li gdje i kako , s kojim alatom... I jos jedno pitanje: je li usis tamo na fergazeru ili gdje.. Radi se o automatiku


P.S. Da se malo pohvalim, stavio sam rezonantni auspuh na tomosa (a nista drugo nisam mijenjao) i ide mi 90kmh!!!!
DON`T DRINK & DRIVE
TAKE GRASS AND FLY
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?02.06.2006. u 22:21 - pre 217 meseci
Nije mi jasno zasto dirati motor kad savrseno radi ako mu menjas zubcanike napred manji zadnji veci dobices neku brzinu za 10-15 km/h ali ces izgubiti snagu i povecati potrosnju uostalom da je moglo da bude bolje napravili bi ga tako u fabrici,i sta hoces 45 km/h je sasvim solidna brzina za automatik. Ako pak zelis vece brzine kupi si motor vece kubikaze
za njih ti treba A kategorija i tehnicki svake godine ali su zato duplo jeftiniji od tvog automatika (TIPOVI, MZ televizor, Pretis sarajevski 175 ccm kojeg usput prepravljaju na copere, cz 250 itd)
 
Odgovor na temu

zikazika

Član broj: 55308
Poruke: 21
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?03.06.2006. u 10:04 - pre 217 meseci
"P.S. Da se malo pohvalim, stavio sam rezonantni auspuh na tomosa (a nista drugo nisam mijenjao) i ide mi 90kmh!!!!"

He,he,he,dobar vic!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
213.244.197.*



+69 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?03.06.2006. u 10:44 - pre 217 meseci
nisi dobro protumacio treba da ide ovako :
Citat:
Da se malo pohvalim, stavio sam rezonantni auspuh na tomosa (CTX sport ultra high rpm version) (a nista drugo nisam mijenjao) i ide mi 90kmh!!!!

Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 118665 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.