Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kakva su vam iskustva sa ...

[es] :: Linux mreže :: Kakva su vam iskustva sa ...

[ Pregleda: 3442 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Kakva su vam iskustva sa ...06.03.2002. u 19:40 - pre 269 meseci
Jel probao neko da koristi kablovske modeme sa linuxom. Koliki je problem da se namesti cudo.



Isto pitanje moze da se postavi i za ISDN ili satelitsku antenu. Posto uskoro necu vise momci da se konektujem standardnim modemom :)), (menjam lokaciju stanovanja pa tamo gde idem nema klasicnog telefona, jedina sansa mi je da najurim ISDN modem ili da probam sa kablovskim modemom da sa konektujem) pa zato pitam kakva su vam iskustva.
 
Odgovor na temu

ouros
Seattle, WA

Član broj: 342
Poruke: 275
*.cc.csupomona.edu

ICQ: 83493423


Profil

icon Re: Kakva su vam iskustva sa ...06.03.2002. u 19:47 - pre 269 meseci
Citat:
SyStemOuT:
Jel probao neko da koristi kablovske modeme sa linuxom. Koliki je problem da se namesti cudo.



Isto pitanje moze da se postavi i za ISDN ili satelitsku antenu. Posto uskoro necu vise momci da se konektujem standardnim modemom :)), (menjam lokaciju stanovanja pa tamo gde idem nema klasicnog telefona, jedina sansa mi je da najurim ISDN modem ili da probam sa kablovskim modemom da sa konektujem) pa zato pitam kakva su vam iskustva.


cable modem nije problem da se namesti uopste. plug and play :)
simple as that

DSL ista stvar.

poz
Uros
 
Odgovor na temu

azrael
Strahinja Glisic
Beograd

Član broj: 2497
Poruke: 19
*.ppp-bg.sezampro.yu

ICQ: 7301773
Sajt: www.suse.de


Profil

icon Re: Kakva su vam iskustva sa ...08.03.2002. u 11:06 - pre 269 meseci
Citat:
SyStemOuT:
Jel probao neko da koristi kablovske modeme sa linuxom. Koliki je problem da se namesti cudo.





Isto pitanje moze da se postavi i za ISDN ili satelitsku antenu. Posto uskoro necu vise momci da se konektujem standardnim modemom :)), (menjam lokaciju stanovanja pa tamo gde idem nema klasicnog telefona, jedina sansa mi je da najurim ISDN modem ili da probam sa kablovskim modemom da sa konektujem) pa zato pitam kakva su vam iskustva.


Ako pricamo o zemlji Srbiji, ISDNu se ne nadaj bez IZUZETNE veze, pogotovo na mestima gde nema ni obicnih telefona. Ako mozes da dobijes ISDN velika je verovatnoca da ces dobiti Intracom TA (koji sada Telekom isporucuje) koji ima na sebi USB i Serial interfejs i radi lepo, pa ti ISDN modem i ne treba. U uputstvu pise da na CDu koji se dobija ima i driver za Linux, sto nisam probao (ja se povezujem Ciscom :) ) Sto se tice satelitske antene, ona ti moze raditi samo download tako da ti neka zemaljska veza treba u svakom slucaju. www.linuxtv.org je dobar sajt sa aktuelnim drajverima za DVB satelitske kartice. One sa Siemens chipom rade bez problema, znam iz licnog iskustva :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: Kakva su vam iskustva sa ...

[ Pregleda: 3442 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.