Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za dizajniranje stampane polocice?

[es] :: Elektronika :: Program za dizajniranje stampane polocice?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44942 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sexual Predator

Član broj: 2078
Poruke: 41
*.243.EUnet.yu



Profil

icon Program za dizajniranje stampane polocice?07.03.2002. u 13:19 - pre 269 meseci
Imam neku semu kabla za dekodiranje (mobilni), pa bi sada hteo to da prenesem na stampanu plocicu... ima li neki program koji bi mi to olaksao?
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.islandssimi.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?07.03.2002. u 14:08 - pre 269 meseci
Postoji gomila takvih programa, ja koristim Protel i CircuitMaker programe. Ovaj drugi mozes naci na Internetu (evaluation verzija). Protel moze da se nadje takodje na Netu, studentska verzija, ali je prava professional verzija mnogo bolja sa mnogo vise opcija i znatno vecom bibliotekom komponenti.

Poz, alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

Sexual Predator

Član broj: 2078
Poruke: 41
*.4.EUnet.yu



Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?08.03.2002. u 14:24 - pre 269 meseci
Skinuo sam CircuitMaker, a protel nisam nasao. Hvala puno.
 
Odgovor na temu

bokisan
Bojan Miljevic
Srbija

Član broj: 1038
Poruke: 56
*.InfoSky.Net

ICQ: 138726343
Sajt: ww1.infosky.net/~bokisan


Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?10.03.2002. u 11:20 - pre 269 meseci
Ja se bas ne razumem u to, ali mi isto treba za DATA kabl za Nokiu 3210? Kako iz tog programa preneti na pertinax? Sta dalje kada dizajniras semu? Kako napraviti tu plocu? Ima neki flomaster i kiselina... Jel' moze neko da objasni?
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.verat.net



Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?10.03.2002. u 12:07 - pre 269 meseci
Ako ti je bas stalo do protela ovi u firmi rade sve na njemu i imaju jedan licenciran i nekoliko ovako trial verzija sa crackovima ako ti je bas nesto extra stalo do njega.
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.islandssimi.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?10.03.2002. u 12:32 - pre 269 meseci
Citat:
Sexual Predator:
...protel nisam nasao. Hvala puno.


Imam ja Protel, ali stariju verziju, mada mi savrseno odradjuje posao. Zip arhiva je samo 1.5Mb, pa ako zelis, javi mi se na mail da ti posaljem.

Ne bih da kacim Zip arhivu ovde zbog ociglednih razloga.

Poz, alex.

Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.islandssimi.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?10.03.2002. u 12:38 - pre 269 meseci
Citat:
bokisan:
...Kako iz tog programa preneti na pertinax? Sta dalje kada dizajniras semu? Kako napraviti tu plocu? Ima neki flomaster i kiselina... Jel' moze neko da objasni?


Ne znam da li si ikada video ijedan od tih programa u radu, ali kad vidis sve ce ti biti jasno. Prvo dizajniras shemu, koju testiras sa ruterom i analizatorom. Za te svrhe koristis recimo program CircuitMaker. Kada je shema gotova potrebno je tu shemu pretvoriti (nacrtati) u obliku u kom ce se videti na plocici. Za to koristis program TraxMaker (u okviru CircuitMaker paketa), kojim crtas vodove, lemove i ostale potrebne i nepotrebne stvari koje ce da idu na plocicu. Kada je crtez plocice gotov, onda to lepo odstampas na film-u (foliji) i sve je spremno za razvijanje pertinaksa.

Sad, imas dve alternative: da svoj film odneses u neku firmu koja razvija pertinaks plocice (ja to najcesce radim, jer je jeftinije i bezbednije, a uz to nisam dovoljno vest da razvijam 2+ layer plocice), ili mozes da istu razvijas sam. U drugom slucaju potrebno ti je nekoliko stvari, kao sto su lampa za osvetljavanje (neka halogenka), kiselina da grize bakar sa pertinaksa, itd.

Ako si pocetnik, bezbednije ti je da plocice nosis u neku firmu koja to radi.

Poz, alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.verat.net

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?10.03.2002. u 14:34 - pre 269 meseci
Zdravo

Jel ima možda nešto slično za Linux?

Pozdrav nemysis
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.verat.net



Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?10.03.2002. u 17:27 - pre 269 meseci
Ima neki EAGLE se zove
ftp://tiger.cadsoft.de/pub/program/4.08r2/eagle-4.08r2e.tgz
mislim da je to to nisam siguran.
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.verat.net



Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?10.03.2002. u 17:35 - pre 269 meseci
Nasao sam i ovo

Version 12.3 of the Vutrax electronics PCB design system includes a version for Linux and has many enhancements including a highlight (blink) facility for signals during routing

http://www.engineeringtalk.com/news/coc/coc001.html


Ovde ima vise njih
http://www.engineeringtalk.com/indexes/categorybrowsec.html
 
Odgovor na temu

bokisan
Bojan Miljevic
Srbija

Član broj: 1038
Poruke: 56
*.InfoSky.Net

ICQ: 138726343
Sajt: ww1.infosky.net/~bokisan


Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?11.03.2002. u 15:09 - pre 269 meseci
Citat:
alex:

Ne znam da li si ikada video ijedan od tih programa u radu, ali kad vidis sve ce ti biti jasno. Prvo dizajniras shemu, koju testiras sa ruterom i analizatorom. Za te svrhe koristis recimo program CircuitMaker. Kada je shema gotova potrebno je tu shemu pretvoriti (nacrtati) u obliku u kom ce se videti na plocici. Za to koristis program TraxMaker (u okviru CircuitMaker paketa), kojim crtas vodove, lemove i ostale potrebne i nepotrebne stvari koje ce da idu na plocicu. Kada je crtez plocice gotov, onda to lepo odstampas na film-u (foliji) i sve je spremno za razvijanje pertinaksa.

Sad, imas dve alternative: da svoj film odneses u neku firmu koja razvija pertinaks plocice (ja to najcesce radim, jer je jeftinije i bezbednije, a uz to nisam dovoljno vest da razvijam 2+ layer plocice), ili mozes da istu razvijas sam. U drugom slucaju potrebno ti je nekoliko stvari, kao sto su lampa za osvetljavanje (neka halogenka), kiselina da grize bakar sa pertinaksa, itd.

Ako si pocetnik, bezbednije ti je da plocice nosis u neku firmu koja to radi.

Poz, alex.


Opet 2 pitanja:
1. Gde kupiti taj film?
2. Koja firma to radi?
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.verat.net

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?12.03.2002. u 00:25 - pre 269 meseci
Zdravo MoHicAn

Skinuo sam Eagle 4.08r2g (samo 5.9 MB) i Vutrax 2.13 (15 MB). Hvala ti puno za linkove.

Eagle vrlo se lako instališe i dobro radi. Samo još ne znam tačno da ga koristim, ali ići će nekako.

Vutrax razumem još lošije.

Kao što izgleda Eagle koriste mnoge firme.
I hakeri pošto sam našao neke fajle za Goldwaffer1 za Eagle 3.55 sa .sch i .brd šemama, koje nažalost verzija 6.08r2 ne može da otvori.

Da li neko ima možda Piccard2.sch i Piccard2.brd ili Fun ili nešto slično, da bih mogao koristiti kao uzorak.

Pozdrav nemysis
 
Odgovor na temu

ziko07
Ziko Apostolovski
Makedonija

Član broj: 2057
Poruke: 84
*.mt.net.mk



Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?16.03.2002. u 01:17 - pre 269 meseci
Snimi Eagle 4.08 na www.cadsoft.de.
Ja imam veci broj softvera ove namene ali Eagle je najednostavniji i najbolji.

Inace imam Protel99SE,PADS 4.0, PCAD2001......

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ouros
Seattle, WA

Član broj: 342
Poruke: 275
*.uv2a.csupomona.edu

ICQ: 83493423


Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?16.03.2002. u 01:44 - pre 269 meseci
Za Windows : a sto ne biste skinuli PSpice sa neta www.pspice.com, posalju ti besplatan CD (mislim ovima koji su u USA :))) ) ovi ostali mogu da ga download-uju. Radi super. Mi ga ovde na casovima koristimo.

Pozdrav

Uros
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.panet.co.yu

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?16.03.2002. u 09:39 - pre 269 meseci
Citat:
MoHicAn:
Ima neki EAGLE se zove
ftp://tiger.cadsoft.de/pub/program/4.08r2/eagle-4.08r2e.tgz
mislim da je to to nisam siguran.


moja preporuka koristite EAGLE
postoji verzija za win i lin

 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.verat.net

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?16.03.2002. u 15:17 - pre 269 meseci
Zdravo

Skinuo sam kao što rekoh Eagle 4.08r02 i 4.09r03 (beta) i mogu da kažem da radi super.

Jedino mi smeta što samo mogu da pravim štampane pločice do 100x80 mm.

Skinuo sam krack ali ne radi dobro. Fajlove koje napravim sa njim a većih su dimenzija ne mogu više da otvorim.

Da li neko ima važeći license.key i Instalation Code. Na internetu ima samo jedan kod koji ne važi.

Kolike su cene za home users u Linux-u?

Hvala puno za pomoć.


 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?18.03.2002. u 16:29 - pre 268 meseci
Aghm, i sta smo na kraju rekli da je najbolje za koriscenje?!


Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

tehlab

Član broj: 3367
Poruke: 35
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?16.04.2002. u 22:56 - pre 267 meseci
Ja koristim Tango, dosta lak i jednostavan za rad. velicina programa bez datoteke je oko 1.44mgb. moze se pronaci na nekom sajtu. uputstvo takodje.
objasnjenje oko izrade stampanih plocica dobiti na email [email protected]
za rucno crtanje koristi se alkoholni flomaster, ja licno koristim crvenu boju, ovi flomasteri su prepoznatljivi jer mirisu na alkohol, a kad na noktu iscrtas liniju nakon par sekundi se susi i ne skida se...mogu se kupiti u bolje opremljenoj knjizari, pod raznim nazivima, debljinama, bojama i td.

pozdrav, Dejan [email protected]
 
Odgovor na temu

messier

Član broj: 2823
Poruke: 5
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?23.04.2002. u 11:50 - pre 267 meseci
Da li neko zna da li ima još neki način da se pločica odštampa u Eagle-u, a da se ne petlja sa .ps fajlovima. Da li neko ima crack koji radi?
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Program za dizajniranje stampane polocice?20.05.2002. u 23:34 - pre 266 meseci
Koji program je za to najbolji je relativno jer svi oni imaju svoje prednosti i mane .......

Ja koristim Protel 98 i Circuit Maker 7.1 i dobro odradjuju posao ali je ovaj drugi malo bolji ...........

Ne znam sta da vam kazem , svi oni imaju slicne funkcije pa koji cete program izabrati da radite sa njim zavisi iskljucivo od navike ............
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Program za dizajniranje stampane polocice?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44942 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.