Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

QuarkXpress-pronalazenje stilova reci i brisanje istih

[es] :: Izdavaštvo :: QuarkXpress-pronalazenje stilova reci i brisanje istih

[ Pregleda: 3275 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vesnaluka
Luka Veselinovic
Beograd

Član broj: 31422
Poruke: 23
*.yuyellowpages.co.yu



Profil

icon QuarkXpress-pronalazenje stilova reci i brisanje istih17.09.2004. u 14:50 - pre 238 meseci
Kako bih mogao u prelomu kjnige automatski da obrisem odredjene reci (tekst) unapred zadatog stila, tj. postoje neki tekstovi u knjizi koje bih hteo da obrisem odjednom, a ne da idem od-do i patim se. Nesto kao "nadji tekst odredjenog stila", potom "delete all". Hvala.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.186.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: QuarkXpress-pronalazenje stilova reci i brisanje istih17.09.2004. u 15:05 - pre 238 meseci
Ne znam sta mislis pod "obrisati"?

- da obrises stil?
- da obrises tekst?
- da na tekstu primenis neki drugi stil?

za drga dva koristi Ctrl+F - pa iskljuci "ignore attributes" kada ce ti se pojaviti jos gomila opcija. U search ukljuci trazenje po stilu, a u replace sta hoces... mozes da primenis drugi stil, da obrises tekst, da primenis "no style"... ili jednostavno preformatiras.

Medjutim ako je ovo zadnje (primenis neki drugi stil) onda bolje u style editory samo izmeni formatiranje za taj stil
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

vesnaluka
Luka Veselinovic
Beograd

Član broj: 31422
Poruke: 23
*.ptt.yu



Profil

icon Re: QuarkXpress-pronalazenje stilova reci i brisanje istih17.09.2004. u 16:56 - pre 238 meseci
Treba da obrisem neki tekst odredjenog stila kojeg ima dosta u celoj knjizi na odredjenim mestima - tako da mislim da si mi dao odgovor. Hvala ti puno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: QuarkXpress-pronalazenje stilova reci i brisanje istih

[ Pregleda: 3275 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.