Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

www.ps-confidas.co.yu - molim za što oštriju kritiku!

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: www.ps-confidas.co.yu - molim za što oštriju kritiku!

[ Pregleda: 6227 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon www.ps-confidas.co.yu - molim za što oštriju kritiku!22.09.2004. u 14:57 - pre 238 meseci
Dakle, ovo je sajt firme za poresko savetovanje, prva verzija. Kako vam se dopada? Šibajte sa kritikama ovde.

www.ps-confidas.co.yu

Pozdrav!



mod (noviKorisnik): ubačen link

[Ovu poruku je menjao noviKorisnik dana 23.09.2004. u 15:05 GMT]
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: www.ps-confidas.co.yu - molim za što oštriju kritiku!22.09.2004. u 17:13 - pre 238 meseci
Ok je sajt.

Zamerke:

- u glavnom menju, opcija koja pokazuje koja je trenutna stana treba da izgleda drugacije od ostalih. Ovako zbunjuje sto kad se predje preko menija misem postoje dve opcije sa "tackom". Takodje, kada se naidje misem nadugme u statusu ne pise gde to vodi

- dugme services u pomocnom meniju desno nije bas razumljivo. Tek kada se vidi link nakoji vodi jasnojeo cemu se radi..

- skini sa sajta sve direktne linkove na email i zameni ih nekim obracem za slanje emaila u kome e ne vide email adrese (cak ni u sorsu). Ovako samo navlacis spamere

- nema srpski jezik

- u svakoj strani sredi Title, Description, keywods...

 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: www.ps-confidas.co.yu - molim za što oštriju kritiku!23.09.2004. u 05:43 - pre 238 meseci
A di je DOCTYPE??? Nateraj sajt da prođe validaciju na http://validator.w3.org/

Možda par saveta:
- Malo povećaj prored u centralnom bloku. Možda na 120% do 150%... Probaj.
- Ikonice Home, Services, Contact - dodaj neki opis (kao TITLE A taga). Home i Contact se odmah prepoznaju, ali sam trebao da pogledam gde link vodi kod druge (Services) ikonice.
- Na koji način razlikuješ linkove od teksta u Footeru??? Kao slepac... Prelaziš mišem preko teksta u potrazi za linkom. Dodaj underline.
- Footer treba da bude na dnu stranice, a ne na sredini. Zato se i zove footer.

Sajt lepo izgleda, ali se odmah vidi da je rađen u DWu bez nekog preteranog razumevanja onoga što je "ispod haube". Stavljam akcenat na dobar markup (preporuka je XHTML 1.0 Strict ili XHTML 1.1) i stilove (CSS).

Što se izgleda tiče sajt deluje prilično profesionalno, ali kad se malo pogleda "iza" dizajna deluje nekako sklepano...

Pozdrav
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: www.ps-confidas.co.yu - molim za što oštriju kritiku!23.09.2004. u 09:04 - pre 238 meseci
Hvala, hvala, na brzini odgovora, i kritikama.

LM, pokušaću da odgovorim obojici u isto vreme.

Naime, izgled sajta sam prvo odradio u PS-u, i bitno mi je bilo da korektno izgleda na rezoluciji 1024x768 i većoj. Prvo sam hteo da sve odradim preko tabela, ali sam odustao od toga, pa sam išao na kombinaciju layeri+tabele. Mislim da će u sledećoj reviziji sajta biti sve u layer-ima, mada nisam toliko još vičan radu sa layerima-više mi odgovaraju tabele, mada mi se čini da su layeri čak i lakši i razumljiviji za rad. Povrh svega su fleksibilniji i lakši su za dalju izmenu i rad sa CSS-om.

Što se tiče gornje navigacije, prvobitno je zamišljeno da ide "Our services - ACenter - About us - Partners - Links" ali je juče navrat-nanos odlučeno da bude "About us - Our services - ACenter - Partners - Links", tako da je Home u stvari "Our services" a ne "About us", pa otuda zbunjujuće dugme desne navigacije, koje je trebalo da vodi na "About us". Dvoumio sam se između znaka pitanja i lista papira, pa mi je nekako list papira delovao logičnije, ali sad vidim da je potrebno da stavim i neko objašnjenje ispod. Za prvo vreme ću da stavim title tag u Anchor a kasnije ću videti da nešto podrobnije izmenim (kad uradim banner u Flashu).

E da, interesuje me kako da kada pređem mišem preko određenog linka, u status baru browsera ne piše ime linka nego neko objašnjenje? Da li mora JavaScript ili ima neki "property" od taga da se setuje?

Doctype ću da stavim, zaboravio sam.

Footer je sada stvarno footer, mada sam o tome razmišljao i ranije. Videću da raznobojnije obojim linkove, mada mi se čini da mnogo ima onda crvenog na strani. Možda neka druga boja?

Inače je potpuno CSS enabled, linkovan je fajl koji je master CSS template za ceo sajt, i onda editovanjem njega menjam sve na sajtu, što je vrlo praktično.

Što se tiče jezika, planira se srpski, engleski i nemački. Mislim da sa desne strane ubacim tri male zastavice da bih mogao da brzo prelazim sa jedne verzije sajta na drugu. Takođe će to (jednog dana...) sve biti odrađeno u PHP-u, kao neki mini-CMS, da bih mogao "u letu" da prevodim stranice i da normalno, ubacujem u bazu tekstove novosti itd. Dakle razdvajanje dizajna od sadržaja.

META tagovi. Još ih nisam editovao, da li može da neko baci ovde link sa objašnjenjima SVIH tih tagova (mislim i na no-cache i ostale) da bih znao šta koji znači?? Znam da description i keywords koriste pretraživači... No-cache koriste browseri da znaju da li da vuku sajt iz njihovog internog keša ili sa interneta. Za ostale nisam upućen...

Pozdrav i hvala na sugestijama!


Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: www.ps-confidas.co.yu - molim za što oštriju kritiku!23.09.2004. u 09:27 - pre 238 meseci
Izmena statusa:

Code:
<a href="#" onmouseover="window.status='Novi SB tekst!';">Go there</a>

http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: www.ps-confidas.co.yu - molim za što oštriju kritiku!23.09.2004. u 09:43 - pre 238 meseci
Mh, tako sam i mislio.

Ali, kad instaliraš SP2, onda IE svaki put pita po defaultu, "da li želiš da se JavaScript izvrši, bla bla...", tako da to nije praktično... Mada ionako to pita za ovu navigaciju gore, tako da... Videću da ubacim to.

Hvala!
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

Dragan Radjenovic
Nezaposlen

Član broj: 158215
Poruke: 1
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: www.ps-confidas.co.yu - molim za što oštriju kritiku!28.09.2007. u 13:31 - pre 201 meseci

Moram malo u off, jer nemogu da saljem PP.
@mika
druze treba mi tvoja pomoc u vezi firme PS Confides posto vidim da si im radio sajt, pa pretpostavljam a si malo vise od mene upoznat sa navedenom firmom

Konkurisao sam za posao kod njih za marketing menadzera i zvali su me na razgovor, pa ako bi mogao da mi das neke info o njima (ko su, cime se tacno bave, kakva su firma, da li su ozbiljni, kakva je organizacija unutar firme i sl.).
Znaci sve sto mozes da mi kazes o njima, cisto da ne idem ovako nepripremljen na razgovor, koji je inace u ponedeljak 01.10.2007.
Pa ako mozes da mi odgovoris do tad.

Unapred zahvalan
Dragan Radjenovic


mozes i na mail, posto mi ne radi pp: [email protected]
 
Odgovor na temu

jassyly
Student
Beograd

Član broj: 158595
Poruke: 1
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: www.ps-confidas.co.yu - molim za što oštriju kritiku!02.10.2007. u 15:26 - pre 201 meseci
Ako je nekako moguce, volela bih da se i meni proslede neke informacije, o PS Confidas, iz istih razloga koje je naveo Dragan...
Unapred hvala...
 
Odgovor na temu

PlayNow
Mila Lupin
International Client Support
Beograd

Član broj: 158229
Poruke: 7
*.37-151.net24.it.

Sajt: www.playnow.co.yu


Profil

icon Re: www.ps-confidas.co.yu - molim za što oštriju kritiku!03.10.2007. u 13:23 - pre 201 meseci
Sajt je ok, mada ne znam da li je graficar napravio interfejs ili programer, posto imam malo primedbi na Interfejs.

Ako vas zanima, pitajte me,....odgovoricu i obrazlozicu.

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: www.ps-confidas.co.yu - molim za što oštriju kritiku!

[ Pregleda: 6227 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.