Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..

[es] :: Advocacy :: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..

[ Pregleda: 5600 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..30.09.2004. u 08:46 - pre 237 meseci
http://news.com.com/Desktop+Li...ndows/2100-1016_3-5388863.html

The consulting firm issued a report on Wednesday stating that about 40 percent of Linux PCs will be modified to run an illegal copy of Windows, a bait-and-switch maneuver that lowers the cost of obtaining a Windows PC.
...
In emerging markets, where desktop Linux enjoys wider popularity, the trend is even starker. Around 80 percent of the time, Linux will be removed for a pirated copy of Windows.
...
As a result, the number of desktop Linux PCs that ship will exceed the actual percentage of Linux machines that get installed in the real world.



Ispade, ovaj linux dobar za - uklanjanje :) Zaboravili su jedino da napišu da pravi linuxovac ne uklanja omiljeni OS već samo doda piratovani Windows na drugu particiju.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..30.09.2004. u 12:02 - pre 237 meseci
O, ne! Sta cemo sada izgubljeni?
Gotovo je! Ne vredi! Sve je bilo uzalud!
Ti si, Degojs, nas novi Bog!

Dork....
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..30.09.2004. u 12:29 - pre 237 meseci
Ma degojs ima mokre snove o Linuxu.
Ja sam uveren da duboko u dusi on pati zato sto ne moze da koristi Linux pa je ovo nacin da se prizblizi Linuxovcima..;)
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..30.09.2004. u 14:45 - pre 237 meseci
Suddenly the dungeon collapses! We all die!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..30.09.2004. u 14:52 - pre 237 meseci
Video sam da neke firme nude i kompjutere sa instaliranim FreeDOS-om. To je još očiglednije.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.com

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..30.09.2004. u 18:39 - pre 237 meseci
A sto lepo ne isporuce klot PC bez os-a, pa nek taj ko ga je kupio instalira sta mu je volja i na sopstvenu odgovornost.

Mada, mozda ce neko ovako stvarno navici na linux, sto nikako nije lose. Slazete se?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..30.09.2004. u 18:52 - pre 237 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: A sto lepo ne isporuce klot PC bez os-a, pa nek taj ko ga je kupio instalira sta mu je volja i na sopstvenu odgovornost.


Ima i toga, samo cena OEM verzije Windowsa koja ide uz kompjuter je daleko niža nego kad biste ga kupili u prodavnici

Citat:
Slobodan Milivojevic:
Mada, mozda ce neko ovako stvarno navici na linux, sto nikako nije lose. Slazete se?


Ne slažemo se. Smrt Linuxu ;)
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu



+14 Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..30.09.2004. u 18:56 - pre 237 meseci
Citat:
Dragi Tata: Ne slažemo se. Smrt Linuxu ;)


Hehe... Linux je tek zaživeo :)
Čekajte da izađe Spyhorn, uhm... Longhorn, pa ćete videti kako će svi preći na Linux...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..30.09.2004. u 18:56 - pre 237 meseci
malo sam razmisaljao, kratko, ali eto:

Da je Windows free linux-a ne bi ni bilo
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..30.09.2004. u 19:21 - pre 237 meseci
Ma nema ga ni ovako.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..30.09.2004. u 19:36 - pre 237 meseci
Citat:
u_m: malo sam razmisaljao, kratko, ali eto:

Da je Windows free linux-a ne bi ni bilo


Nije tako. Da je glavna motivacija to što Windows nije free, onda bi Linux hakeri pravili nešto drugo. Poenta Linuxa je da se napravi free zamena za Unix, i koja bi pritom radila na običnim PC računarima (mada se i to kasnije pokazalo kao nepotrebno, kada je BSD pušten na slobodu, samo to GNU/Linux-ovci nisu shvatili na vreme, pa su nastavili da se posvećuju inferiornijem sistemu). A ta cela Windows-Linux priča je novijeg datuma, i nešto što je posledično, nikako uzročno. Jednom rečju: it's a lot more complicated than that.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..30.09.2004. u 19:41 - pre 237 meseci
da, istina.
evo meni su na poslu neki dan isporucili 20 desktop compova, za koje sam insistirao da budu bez bilo kakvog OS-a (imam OSL licencu), a tako je pisalo i u ugovoru, stigli su sa sve crackovanim xp pro, office, nero i jos gomilom softvera.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..01.10.2004. u 09:42 - pre 237 meseci
Svi su jos uvek opusteni, jer se zakon protiv piraterije koristi "po potrebi" tj. kao politicko denunciranje u doba diktatura, tako da samo neko ko je paranoican ili zna da ima neprijatelje drzi svoj komp cist. Ali, posto smo mi ovde vrlo priljezni u "komsijanju", ocekujem da ce ubrzo vecina imati ili licencirani ili legalno dzabe softver.

Namerno ne kazem "slobodni softver", jer velika vecina ljudi ne mari za slobodu...

A ko zna, mozda i MS napravi reklamni potez pa pokloni neki obogaljen novi ili zastareli OS, tipa DOS 6.22, Win 3.11, 95 ili NT3.5 javnosti. Mislim, tako su ucinili kad su plevili Netscape sa lica mesta, nesto sto je bilo profitabilno, web browser, davali su dzabe da iskorene konkurenciju. Istorija nas uci da nesto sto se smatra marginalnim, obicno preraste u mainstream, ako se ne drzi na oku. A love uvek ima i u necemu sto je naizgled dzabe, samo treba biti dovoljno nesto da se iskoristi prilika. Na primer, mozes da osamaris za royality svakog ko hoce da pravi hardver (tj. drajvere za hardver) koji je kompatibilan sa tim "dzabe" OS-om, pa ce ti onda srecne musterije, koje misle da su te zeznule jer ti nisu platile na mostu, platiti na cupriji, proporcionalno kolicini stvari koje kace na svog ljubimca. Mozes da pumpas reklame ili cak da spijuniras navike i interesovanja srecnih vlasnika i da to naplacujes onima koje to zanima. A najbolje od svega, niko nema prava da se zali na bilo sta, jer nisu platili!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..01.10.2004. u 10:43 - pre 237 meseci
Citat:
salec:A ko zna, mozda i MS napravi reklamni potez pa pokloni neki obogaljen

Ko hoce da mi se smeje - moze - ja u prvom momentu procitao "obogaceni". Drugo - zar nije to vec u upotrebi? "XP Starter" mislim da se zove, to prodaju Tajlandu, Indiji, Rusiji i jos nekim zemljama za neke male pare.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..01.10.2004. u 11:10 - pre 237 meseci
Ma ovde u Srbiji veći broj ljudi uopšte nema svest o tome da software treba da se plaća. Kladim se da MS spusti cenu na recimo $10 za XP Home edition i $20 za XP Professional ponovo bi ljudi stavljali piratske verzije istih.

Kada bi nekim čudom pak software svi morali da plaćaju, mislim da bi korišćenje besplatnih rešenja bilo znatno učestalije :)

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..01.10.2004. u 15:28 - pre 237 meseci
Citat:
dinke: Ma ovde u Srbiji veći broj ljudi uopšte nema svest o tome da software treba da se plaća.


I ne samo u Srbiji, veruj mi. I u Americi se piratizuje naveliko, a u npr. Portugaliji ili Italiji će da te smatraju za budalu ako platiš software - baš kao i kod nas.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..01.10.2004. u 18:43 - pre 237 meseci
cale, zavisi za sta koristis softver.
ako pljunes za home masinu 500€ za OS i propratni osnovni softver, verovatno ce misliti da si budala.

ali ako imas workstation npr, pomocu kog obavljas profitabilan posao, onda je potpuno druga prica. sto kod nas opet nije slucaj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: A migracija na kućnim kompjuterima ide ovako..

[ Pregleda: 5600 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.