Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora

elitemadzone.org :: MadZone :: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 122025 | Odgovora: 335 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mucky
Aleksandar Mastilović
Freelancer
Novi Sad - Srbija

Član broj: 237
Poruke: 412
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora24.08.2005. u 16:55 - pre 226 meseci
Evo šta sam našao na http://www.infostud.com danas:

IZUM NAŠEG BILA GEJTSA

"ČAR" ZA POČETNIKE

(preuzeto iz Večernjih novosti od 18.08.2005.)



LESKOVAC - Marko Tasić, student druge godine na Institutu za tehniku pri Univerziteteu u Njujorku, predstavio je Leskovcu svoj novi program "Čar", namenjen programerima. Stipendista lokalne samouprave, kojeg su zbog talenta prozvali leskovačkim Bilom Gejtsom, kaže da je ovaj program izuzetno brz.

-"Čar" ne podrazumeva prethodno poznavanje programerskih jezika i njime mogu da se služe i početnici, a koristan je i za profesionalce - pojasnio je Tasić.

D. M.
 
Odgovor na temu

Ve$eli
Veselin Ilic

Član broj: 20439
Poruke: 238
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora24.08.2005. u 20:53 - pre 226 meseci
Možda je mislio na one kolače "Čar na dar"...
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
212.200.125.*



+1 Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora24.08.2005. u 21:31 - pre 226 meseci
Hehehehehe, znaci Marko Tasic ponovo jase!!! Neverovatno....
 
Odgovor na temu

smrz
promenio bi

Član broj: 61190
Poruke: 98
82.117.193.*

Sajt: 70.84.131.212/data/toons/..


Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora25.08.2005. u 09:05 - pre 226 meseci
Ma ljudi jel moguće samo da sam ga ja gledao na polarotoru?! Predstavio je taj svoj programski jezik na foru Željka Radosavljevića... "... za nekoliko sati... ", "... ne treba biti programer..." itd...

Programski jezik se zove nešto JARPPO ili tako nešto, nije dao nikakvu adresu gde se može skinuti to remek delo, pa marko ako i dalje pratiš ovaj forum, daj podeli sa nama taj jezik budućnosti...
 
Odgovor na temu

slonce
Milan Banovic
Zemun

Član broj: 1068
Poruke: 32
80.93.227.*



Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora25.08.2005. u 09:31 - pre 226 meseci
http://enormus.f2o.org//jarppe/index.php
 
Odgovor na temu

smrz
promenio bi

Član broj: 61190
Poruke: 98
82.117.193.*

Sajt: 70.84.131.212/data/toons/..


Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora25.08.2005. u 09:38 - pre 226 meseci
Jel sam ja slep?! Gde je tu link za download?!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
80.93.227.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora25.08.2005. u 12:29 - pre 226 meseci
obicno je problem download-ovati nepostojece stvari...
 
Odgovor na temu

slonce
Milan Banovic
Zemun

Član broj: 1068
Poruke: 32
80.93.227.*



Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora25.08.2005. u 12:39 - pre 226 meseci
Izgleda da je za sada osmislio samo logo i dizajnirao sajt..
 
Odgovor na temu

smrz
promenio bi

Član broj: 61190
Poruke: 98
82.117.193.*

Sajt: 70.84.131.212/data/toons/..


Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora25.08.2005. u 12:42 - pre 226 meseci
kako nepostojeće, bio čovek na polarotoru... pa proverili bi oni to... :))
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.hfcnet.nutsmaas.nl.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora25.08.2005. u 12:44 - pre 226 meseci
Jao, mila majko kakva sprdnja :)






Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora25.08.2005. u 12:53 - pre 226 meseci
Rekoh ja davno da su Marko & Zarko perfektna kombinacija nove IT Srbije ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

smrz
promenio bi

Član broj: 61190
Poruke: 98
82.117.193.*

Sajt: 70.84.131.212/data/toons/..


Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora25.08.2005. u 13:02 - pre 226 meseci
Trebalo bi očekivati da se i štampani mediji "dočepaju" informacije o Markovom "novom pronalasku" ... Joj kad oni budu uvatili da seru...
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora25.08.2005. u 14:17 - pre 226 meseci
Mislim da je krajnje vreme da se domaći kompjuterski časopisi pozabave fenomenom Marka Tasića. Znači, očekujem feljton u 5-6 nastavaka gde bi se opisale sve prevare i manipulacije koje je ovaj lik izveo + lista pobrojanih žrtava.

Njegov slučaj me mnogo podseća na ovu Radmilu Ikić koju su panduri nedavno uhapsili.

Citat:
Žena sa sto lica pisala optuženima
Nudila ljubav i pomoć Legiji i Zvezdanu

BEOGRAD - Da policija nije nedavno uhapsila Radmilu Ikić (45), na podužem spisku prevarenih možda bi se našla i jedna poznata banka. Dok se bekstvom spasavala od odlaska na izdržavanje dvogodišnje zatvorske kazne u požarevačkoj „Zabeli“, ona je banci podnela zahtev za dobijanje kredita. U zahtevu za dodelu kredita Ikićeva se predstavila kao sudija Specijalnog suda i pri tom navela tačan matični broj suda.

Ikićevu je, izgleda, privlačilo sve što je vezano za Specijalni sud. Kako saznajemo, ona je pisala pisma Miloradu Ulemeku Legiji i Zvezdanu Jovanoviću na adresu beogradskog Okružnog zatvora. Pisma je kitila krasnopisom i uz izlive ljubavi dvojici optuženih za ubistvo premijera Zorana Đinđića svesrdno nudila pomoć. Potpisivala se lažnim imenom i predstavljala kao penzionisana balerina koja s majkom živi u Zemunu. Pisma nisu stizala do Legijinih i Zvezdanovih ruku već su, kako čujemo, završavala kod njihovih advokata.

Na meti joj se našlo i Ministarstvo inostranih poslova SCG. Potpisujući se kao supruga doskorašnjeg specijalnog tužioca Jovana Prijića, Ikićeva je Ministarstvo obavestila da je sačinila „projektu“ o medijima, koji bi trebalo da bude prezentovan i u nekoliko evropskih metropola.

Poznata je i jedna njena prevara pre nekoliko godina u kojoj su žrtve bile svi stanari jedne zgrade. Prvo ih je ubedila da je veoma bliska prijateljica Mila Đukanovića i da mora da zaštiti dokument na osnovu kojeg bi se proglasila nezavisnost Crne Gore. Zatim je ispričala kako je progoni tajna policija s namerom da joj otme dokument i likvidira je, a na kraju ih upozorila da i onu mogu da nastradaju „jer znaju sve“. Da bi zaštitili sebe, Radmilu i dokument, stanari su se digli na noge i celu noć sa svojom štićenicom proveli pod vedrim nebom u obližnjem šumarku. Tek ujutru su razabrali da ih niko ne juri, kada je „nosilac nezavisnosti Crne Gore“ već nestala.

Posle objavljivanja fotografija Radmile Ikić u medijima, policiji se javilo još nekoliko prevarenih.

Ikićka je posle hapšenja odmah sprovedena u „Zabelu„ na izdržavanje kazne. Inače do sada je više puta bila osuđivana zbog prevara.

Tačan broj njenih žrtava se ne zna, jer mnogi od sramote i bruke nisu smeli da slučajeve prijave policiji. Neke od njih je prevarila tvrdeći da je vlasnica ekskluzivnih butika, direktor važnih preduzeća, ili anesteziolog u Kliničkom centru Srbije.
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora26.08.2005. u 07:08 - pre 226 meseci
Sta je to Jarppe ?
Jarppe je relativno mlad programski jezik sa sintaksom slicnom XML sintaksi, cime je pojednostavljeno programiranje.
Koja je svrha Jarppe-a ?
Jarppe je dizajniran za moderne GUI aplikacije, ali je njegova glavna namena da spoji sve druge programske jezike u jedan. Sto znaci da Jarppe razume zahteve i instrukcije svih programskih jezika.
Konzolne aplikacije i GUI ?
Naravno, Jarppe ce omoguciti komunikaciju izmedju konzolnih aplikacija sa GUI-em. Naime, dobice svoje nove korisnicke interfejse pod skoro svakom OS-u.
A sada najjaci deo:
Podrzani operativni sistemi ?
Aplikacije izradjene sa Jarppe-om su nezavisne od operativnog sistema, pa ih mozete pokrenuti pod skoro svakom operativnom sistemu, npr. Linux, Windows, Solaris, Mac Os X...


WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora26.08.2005. u 08:27 - pre 226 meseci
Citat:

Poznata je i jedna njena prevara pre nekoliko godina u kojoj su žrtve bile svi stanari jedne zgrade. Prvo ih je ubedila da je veoma bliska prijateljica Mila Đukanovića i da mora da zaštiti dokument na osnovu kojeg bi se proglasila nezavisnost Crne Gore. Zatim je ispričala kako je progoni tajna policija s namerom da joj otme dokument i likvidira je, a na kraju ih upozorila da i onu mogu da nastradaju „jer znaju sve“. Da bi zaštitili sebe, Radmilu i dokument, stanari su se digli na noge i celu noć sa svojom štićenicom proveli pod vedrim nebom u obližnjem šumarku. Tek ujutru su razabrali da ih niko ne juri, kada je „nosilac nezavisnosti Crne Gore“ već nestala.


Eto ovi stanari su perfektna masa da svaki dan citaju o yet-another-bill-gatesu-iz-srbije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora15.09.2005. u 17:12 - pre 225 meseci
koji prevarant...
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora15.09.2005. u 17:52 - pre 225 meseci
Cudi me finansirali ga da ode tamo radi di znam ne znam, a morao da digne sajt na f2o.org i to free subdomain sa 75 mb i mysql bazom :)

Nije imao pare da plati 2000 din za www.japper.com ili org ? :)

Elem nisam dobro shvatio ali on treba da razume skoro sve jezike a kolko vidim na njegovom main sajtu mislim da je podrzaumevao C C++ VB JAVA CSS i HTML .... Vrlo mi je interesantno jedva cekam da ga probam :) Nije me ubedio kako on kaze "...find something more and discover how Jarppe will change the future of programming..." :) Sta je buducnost ovog programa vidim :) Ali mi sve lici po njegovom da cu stim jiper kriperom moci da napravim web prezentaciju kao operativni sistem i koj ce biti naravno kompresovan i zauzimati samo 1mb :) a moci ce da se teraju igrice preko njega jer je razvio neki novi 3d engine koji ce moci da tera igrice preko pentium 1 :)

Mislim da sve ovo ima smisla sto sam rekao :)
 
Odgovor na temu

Triad
Farscape

Član broj: 3526
Poruke: 283
*.vladars.net.

Sajt: www.thaidragon.com/Index2..


Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora16.09.2005. u 11:48 - pre 225 meseci
Ne mogu da vjerujem da nakon ovoliko vremena ni traga ni glasa od njega ste spremni da ovoliko postate gluposti na ovoliko glupu temu...
Nevjerovatno da jos uvijek ide !!!!????
Diseq Stab HH120, Samsung 9500, Echostar 2110
Panasonic Sky-Digibox TU-DSB40, NDS card
M2 card & Titanium Blue card
SkySTAR 2 & G-SHDSL Cisco 2 MBps real
http://www.elitesecurity.org/tema/70943
 
Odgovor na temu

smrz
promenio bi

Član broj: 61190
Poruke: 98
82.117.193.*

Sajt: 70.84.131.212/data/toons/..


Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora16.09.2005. u 11:58 - pre 225 meseci
Citat:
Triad: Ne mogu da vjerujem da nakon ovoliko vremena ni traga ni glasa od njega ste spremni da ovoliko postate gluposti na ovoliko glupu temu...
Nevjerovatno da jos uvijek ide !!!!????


Ne pratiš forum, pa se bolje ne mešaj. Nije istina da od njega ni traga ni glasa, jer se pojavio u emisiji "Polarotor".

A slažem se da ima glupih postova u vezi sa Markom koji su samo vređanje na njegov račun. Ljudi ne shvataju da Marka Tasića na svetu ima u neograničenim količinama samo u normalnim zemljama sistem ne dozvoljava da se takvi prevaranti proglašavaju za nacionalne heroje.
 
Odgovor na temu

Zekica
Filip Milivojević
Pirot, Niš

Član broj: 2856
Poruke: 309
*.panline.net.

Jabber: zekica@elitesecurity.org
Sajt: www.pirotcity.com


+10 Profil

icon Re: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora16.09.2005. u 14:45 - pre 225 meseci
Jutros sam gledao reprizu te emisije polarotora, i ono je bilo da ne kažem "interesantno" gledati. Svaka njegova rečenica je bila nepovezana sa prethodnom,a onaj dr. Dragan Ćosić se samo zahvalio na lepoj prezentaciji.

SrbijaTM.
Sad ja znam zašto sam vam ovo ispričao, ovo će sigurno nekome koristiti....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 122025 | Odgovora: 335 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.