Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoftova vizija OS-a

[es] :: Advocacy :: Microsoftova vizija OS-a

[ Pregleda: 2886 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Microsoftova vizija OS-a31.10.2004. u 11:09 - pre 237 meseci
http://toastytech.com/guis/bob2.html

Ovo je nacin na koji microsoft vidi kako bi jedan OS trebao da izgleda...:)
Naravno ovo je stara stvar ali m$-ovo vidjenje se nije mnogo promenilo, samo tada jos nije bilo vreme..;)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Microsoftova vizija OS-a31.10.2004. u 16:13 - pre 237 meseci
Interesantno je da je funkcionisanje celog sveta bazirano na OS-u koji pripada jednom coveku. On moze sutra da se predomisli, da ode u hipike, u kaludjere, jednostavno - boli ga uvo za OS i ceo svet i - nikom nista? To lici na onaj meteor koga su primetili 3 dana NAKON prolaska pored Zemlje, uprkos brojnim satelitima i ostalim kerefekama.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Microsoftova vizija OS-a31.10.2004. u 16:28 - pre 237 meseci
Citat:
tdjokic: Interesantno je da je funkcionisanje celog sveta bazirano na OS-u koji pripada jednom coveku.

Kom coveku? Stivu Balmeru? Ne verujem jer funkcionisanje MS-a je bazirano na akcionarima. Ako bi Stiv Balmer poceo da vuce neke lose poteze pa smenili bi i nekog drugog bi postavili da bude CEO. A ako si mislio na Bila Gejtsa, on vec 3-4 godine nije CEO vec je glavni sef Stiv Balmer. Inace Bil Gejts je tada imao 14% MS-a a sada verovatno i manje jer on prodaje akcije da bi ulagao pare u fondaciju njega i njegove zene.

Citat:
On moze sutra da se predomisli, da ode u hipike, u kaludjere, jednostavno - boli ga uvo za OS i ceo svet i - nikom nista?

Mislim da pogresno razumes kako funkcionisu velike kompanije koje imaju gomilu akcionara. Da su oni hteli oni su mogli da izbace Bil Gejtsa iz kompanije jos dosta davno. Ali sto bi to radili ako dobro vodi kompaniju i zaradjuje im pare? Suprotan primer je Steve Jobs (trenutni CEO Apple-a) koji je pre nekih 10-15 godina dobio otkaz u kompaniji koju je on osnovao. Posle toga nije bio NISTA u kompaniji nego je osnovao drugu kompaniju i razvijao NextStep. Tek pre koju godinu se vratio u Apple.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Microsoftova vizija OS-a31.10.2004. u 17:19 - pre 237 meseci
Mislim da ce ovde nekima biti potrebni casovi korporacijskog poslovanja :) Ovako, pljucevi su vam... ispod kompetencije ;)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Microsoftova vizija OS-a31.10.2004. u 17:22 - pre 237 meseci
Imenjače, u pravu si. Malo je poznata činjenica da je "Steva Poslovi" dobio otkaz, već on govori da je svojevoljno napustio kompaniju. E posle kad je zaigrala mečka i na njihova vrata, "lepo" zamolili čoveka i on im se valjda naj*** majke kad se vratio, kladim se da je otpustio one koji su ga mrzeli i smestili otkaz...


A što se Gejtsa i njegove žene tiče... Ne znam, čovek je odavno stigao na vrh sveta, proživeo ono što običan čovek ni za 5 života ne može da doživi, ne bi me ni čudilo da digne ruke i od MS-a i od IT-a uopšte.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Microsoftova vizija OS-a31.10.2004. u 18:36 - pre 237 meseci
Dobro, "ubedili" ste me. Znaci, nije jedan covek, nego jedna kompanija. A ta kompanija moze sutra da odluci da pravi noksire umesto OS i niko joj nista ne moze! Vazno je da donosi pare. Onda su korisnici MS softvera opet prdnuli u cabar. Sta vam je, bre, ljudi, vi pricate o zakonitostima jedne korporacije, koji su mi u principu poznati, a tako krupna strateska stvar zavisi od toga sta jedna licnost ili kompanija odluci! Mislim da vam je ovo najveci "virus" i "sigurnosni propust" ikad otkriven (bravo JA :-) ) ! Uzmimo da MS ZAISTA odluci da nece "vise da se igra". Ima li recimo vlada SAD zakonsku moc da im to zabrani i da ih natera da i dalje proizvode softver, protivno njihovoj volji?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Microsoftova vizija OS-a31.10.2004. u 19:46 - pre 237 meseci
Ovo je sad čisto naklapanje, ali ajde...

Prvo, čudno bi bilo da se manu posla koji im donosi milijarde dolara. Pogledaj koliko im samo Office paket donosi prihoda. Pa ipak, ako se u nekoj daljoj budućnosti odluče na promenu delatnosti, nije uopšte nemoguće da dođe do cepanja kompanije na više delova. Mnogo puta se desilo da znatan broj radnika, nezadovoljan potezima rukovodstva, jednostavno napusti kompaniju i osnuje novu. U MS-u ima pametnih ljudi i sigurno da bi mogli da osnuju kompaniju čiji bi proizvodi bili veoma konkurentni na tržištu. Isto tako, ne verujem da bi US Government iliti tamo neka opasna organizacija koja se krije iza on tri famozna slova mogle da dopuste tako nešto, tim pre što je to Windows američki proizvod a Microsoft američka kompanija koja dobro posluje, što opet utiče na ekonomiju, tipa više radnih mesta, radnici primaju dobre plate, koje opet troše u američki radnjama koje prodaju neke druge američke proizvode itd. Nije baš sve tako jednostavno, znaju oni zašto nisi pocepali MS tokom onog Antimonopolskog procesa.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Microsoftova vizija OS-a31.10.2004. u 19:53 - pre 237 meseci
Prosto receno - to sto Tomislav prica bi bilo isto kao kad bi pitali:

"Sta ce se desiti sa hidroelektranom ako reka krene da tece uzvodno"

Prodaja i penentracija trzista Windowsa su ekonomski fakat, donose MS-u oko 2 milijarde dolara mesecno - ne postoji ni jedan razlog koji bi MS investitore naterao da menjaju poslovnu politiku.

E, sad, ako bi se to desilo u nekom momentu - to samo znaci da Win tada, u momentu gubitka profita, vise nije success-story, i da treba da crkne - u tom hipotetickom momentu bi Win vec imao opasnu konkurenciju na trzistu (konkurenciju koja mu je skinula epitet "success story") i koja bi sigurno popunila sve rupe da MS odjednom prestane prodaju.

Dakle, nema tu neke bojazni za trziste - ako Win nesto zameni, to ce sigurno biti nesto bolje - do sada tog boljeg i dalje nema, koliko god se Axez i slicni trudili da vredjajuci ljude ubedjuju u suprotno ;)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoftova vizija OS-a31.10.2004. u 20:13 - pre 237 meseci
Pa baš tako, ako ovo nije FUD, ne znam šta jeste. Kao treba da se bojimo jer eto u MS svaki čas mogu da odluče da gaje pečurke umesto da se bave onim što im sada donosi ogromnu zaradu. Jao, šta ćemo mi onda.. :)

Lepo sam napisao: u jednom trenutku Bil Gejts će da pošalje tajnu komandu na internet i svi Windows računari će da stanu. Tražiće da mu se plati, nema čovek dovoljno para..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Microsoftova vizija OS-a01.11.2004. u 14:47 - pre 237 meseci
Citat:
degojs:
Lepo sam napisao: u jednom trenutku Bil Gejts će da pošalje tajnu komandu na internet i svi Windows računari će da stanu. Tražiće da mu se plati, nema čovek dovoljno para..



Pa staju oni stalno vec i sada, nema potrebe za nekim tajnim komandama...;)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoftova vizija OS-a01.11.2004. u 19:04 - pre 237 meseci
Kako nema potrebe? Pa nisi li nam baš ti objašnjavao o špijuniranju, NSA i ostalom? :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Microsoftova vizija OS-a01.11.2004. u 23:29 - pre 237 meseci
Jao ljudi sto uvek svaku temu okrenete u offtopic :)), pocela je tema o operativnom sistemu bob :) i ajde da se drzimo te teme :) anyway ono izgleda poprilicno fancy ;) i jako jednostavno za koriscenje :)) fali jos samo da nacrtaju tamo na prozoru riksu i poljanu i ugodjaj je potpun.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Microsoftova vizija OS-a

[ Pregleda: 2886 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.