Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Igraonica - da ili ne?

elitemadzone.org :: MadZone :: Igraonica - da ili ne?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 24518 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?16.11.2004. u 01:34 - pre 236 meseci
Pa virtualni CD......

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

JOKS
Elvis Mulavdic
Schweiz

Član broj: 30477
Poruke: 8
*.137.77.83.cust.bluewin.ch.



Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?16.11.2004. u 09:13 - pre 236 meseci
Kako napraviti virtualni CD-e.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?16.11.2004. u 09:15 - pre 236 meseci
Pa lepo uzmeš program tipa Virtual CD ili Virtual Drive ili tako nešto i snaći ćeš se...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?16.11.2004. u 19:11 - pre 236 meseci
Citat:
Kako mislite dizati igrice sa servera bez CD-ROMA.

Pa mora da ima bar jedan CD-ROM, najbolje na serveru, onda na njemu napravi image fajl sa VD, i taj image fajl posle iskopira na ostale mašine, na njima takođe mora da ima instaliran VD u kome podesi drajvove i onda se te mašine ponašaju kao da imaju ubačen CD u svom drajvu, bez obzira što uopšte nemaju drajv.Zato se i zove Virtual Drive :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?16.11.2004. u 23:13 - pre 236 meseci
Pa moze da donese gomilu igrica na disku, instalira ih iz vcd-a, primeni
neke zakrpe da doticna igra shvati da njoj u stvari i nije bas potreban cd
za igru i lozi.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?17.11.2004. u 16:41 - pre 236 meseci
Hmmm...da, može tako, a može i 'vako :)
Nego, je li Nabukodonosor, oćel biti šta od te igraonice ili si batalio to ? Čisto da ne piskaramo bez veze ovde.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?17.11.2004. u 18:10 - pre 236 meseci
Pa ja sam jos na pocetku napisao da pitam za nekog drugog, tacnije za jednom mog drugara, a on je hteo i mene da ubaci u to. Ali ne znam, ima dosta stvari koje sputavaju.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?17.11.2004. u 21:15 - pre 236 meseci
E neko naveo na prethodnoj strani termin "ozbiljni korisnici igraonice"...u kontekstu losiji hardver nece da smeta klincima iz osnovne skole al hoce ozbiljnim korisnicima igraonice.

Mislim ko ozbiljan ide u igraonicu(nista licno).Sve su to klinci ili ljudi do 30 godine zivota(nisam ni ja mator imam skoro 22),ali niko od njih nije "ozbiljan korisnik" iste.
sta hocu reci:
Identicno su ozbiljni korisnici igraonica i klinci od 12 i momci/devojke od 22 ili 32 godine,svi imaju isti cilj,iste prohteve i sl.Ako slika secka svima ce da smeta,a narocito klincima nalozenim na igrice.

Razumete,nece sigurno da kaze za klince do 15 god evo vam P3 na 800Mhz sa woodoo3,gde u najboljem slucaju tecno moze da igra Colin McRae 2,a za "ozbiljne igrace" evo vam P4 na 3.0 Ghz sa GF6800 GT gde Doom 3 i Unreal 2 pici pa rastura
...
Nazalost ja nisam proziveo taj period posto sam dobar deo srednje skole isao "vanredno" tako da nisam imao situacije bezanja iz skole u igraonicu.Ali drustvo iz odelenja koje je islo redovno je tamo od 2001 (kada su igraonice se i pojavile)bezalo iz skole u igraonicu koja je 10 m od skole,upitanju je 5.BG gimnazija,a igraonica je bila prekoputa "Nislije" ne znam da li ista idalje radi,ali verovatno DA.

Ali ipak neverujem da je skola toliko uticajna da moze da zatvori sve sto decu odvlaci iz skole(a sama je najvise kriva za to-zato sam i isao srednju vanredno)...evo recimo moj burazer i njegovo drustvo,oni su 3.godina srednje skole i kada im se neide na neki cas ode njih 5-6 do 10 u drakstor prekoputa same skole i cirkaju pivo do sledeceg casa ili "bleje" na potoku.
Cak mu se par puta desilo i da ga(ustvari "da ih") profesori vide da su tu umesto na casu i sta-nista...sta mogu da im kazu...doduse upitanju je "kaubojska" skola(7 BG gimnazija,bivsa "Vukica" u Mirijevu u "selendri" ili "cigamali"- kako mi iz gornjeg Mirijeva zovemo donji kraj).Da nece mozda taj drakstor da zatvore zbog toga...naravno da nece,isto tako nece ni igraonicu.

Neko kaze danas dobri advokati rade cuda...slazem se ali to okreni u svoju korist,znas sta hocu da kazem(za nedaj Boze)


 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?17.11.2004. u 21:55 - pre 236 meseci
Citat:
E neko naveo na prethodnoj strani termin "ozbiljni korisnici igraonice"...u kontekstu losiji hardver nece da smeta klincima iz osnovne skole al hoce ozbiljnim korisnicima igraonice.

Pošto sam ja to naveo, red je i da odgovorim na šta sam mislio.Dakle, klinci iz osnovne škole igraju uglavnom (koliko sam ja mogao da vidim po igraonicama sa čijim sam vlasnicima u kontaktu) Counter Strike, GTA III, GTA III - Vice City, Battlefield, Need For Speed (bilo koju verziju), Neku verziju FIFE i NBA Live, eventualno neki fudbalski menadžer, Call Of Duty.Sve te igre se mogu poterati na slabijim mašinama (recimo Athlon XP 1700+, 128MB-256MB RAM-a, GeForce4, grafičku, 20GB-40GB hardom...uglavnom konfiguracije koje nisu skuplje od 300 evra sa sve monitorom) uz manje ili više seckanja (može i bez ako se malo smanji kvalitet, rezolucija...itd, zavisno od igre).E sad, većini klinaca ni seckanje, ni eventualno smanjenje kvaliteta neće smetati, jer su ionako tu da prekrate vreme, ili hoće da probaju neku igru jer nemaju kompjuter kod kuće, i oni se uglavnom mnogo i ne udubljuju u samu igru (opiče 30-tak minuta i odu), ali igračima koji se ozbiljnije bave time tipa onih koji učestvuju na turnirima (znači nezavisno od godina kako si ti shvatio definiciju ozbiljnosti) i slično će itekako smetati, jer oni ponekad dođu da "treniraju" ili pak organizuju neko međusobno takmičenje, i retko će uzeti manje od 5 sati po osobi.E sad, lepo sam naveo da sve zavisi od toga šta planiraš sa igraonicom i koliko ozbiljno želiš da uđeš u taj posao.Ukoliko želiš da budeš prosek i da okupljaš uglavnom lokalne klince, onda nema šta da razmišljaš, odvojiš 300-350 evra po mašini i piči.E a ukoliko hoćeš da napraviš malo jaču igraonicu (tipa da organizuješ turnire, privučeš igrače koji se profesionalno bave time, pa možda i neki inostrani turnir...), e onda moraš da odvojiš više para i ponudiš bolje uslove.Dakle cena je srazmerna onome što želiš da napraviš od igraonice.Ja znam da kod nas igranje još uvek nije nešto što se smatra profesionalnim radom, ali u inostranstvu postoje baš profesionalne ekipe u većini poznatijih igara, koje imaju ugovorom vezane profesionalne igrače.Nagradni fondovi na turnirima su počeli da probijaju cifre od 100.000$.Naše ekipe sve češće učestvuju na tim turnirima, te je za očekivati da će se i kod nas profesionalizovati igranje video igara.A profesionalni igrači će tražiti profesionalne igraonice.Dakle da ponovim još jednom, igraonica se može otvoriti sa 10.000, a može i sa 100.000 evra, zavisno od mogućnosti i ambicija.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

JOKS
Elvis Mulavdic
Schweiz

Član broj: 30477
Poruke: 8
*.74.63.81.cust.bluewin.ch.



Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?17.11.2004. u 22:22 - pre 236 meseci
Da ali kakva buducnost ceka igraonicu da bi covjek ulozio u nju primjer 10.000 eura , dali ce igraonice jednog dana doci do izumiranja ili ce se ipak samo vise razvijati. Vase licno misljenje.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?18.11.2004. u 01:51 - pre 236 meseci
Marko L sada mi je jasno sta si hteo da kazes,i tu se veruj mi ipak potpuno slazemo.

A ato se tice buducnosti igraonica tu je ipak ?.Zasto?
Neznam koliko se secate situcaja iz 1993-94-95 kada su u modi bili takozvani Sega-klubovi,a kasnije Sony-klubovi.Tako nesto je sada izumrlo,ali je tih sankcijskih i post-sankcijskih godina bilo neverovatno popularno i unosno,svi klinci su se lozoli na to.Cak si mogao da i iznajmis konzolu na 24h(cuveno 24h iznajmljivanje).

Onaj ko je pametno ukaklulisao verovatno je obrno taj novac u tih 5-6 eventaulno 7 godina poslovanja,posto su po nekoj mojoj proceni iste bile popularne negde do bombardovanja 1999 mozda jos godinu ipo dana posle.

Dakle tebi je bitno da izracunas internu stopu prinosa.
A to se racuna tako sto uporedis prihod na osnovu kamatne stope kada bi taj novac ulozio u banku i prihod od tog novca koji bi ulozio u biznis(igraonicu u ovom slucaju).Dakle racunaj.Godisnja kamata na orocena devizna sredstva(u eurima) ti je u Pro Credit banci i Delta banci 5%.Kod dolarskog nesto veci(reda 5.2% ili sl) a kod dinarskog najveci oko 12%,ali treba imati u vidu da dinaru ipak najvise opada vrednost,zato i jeste tolika kamata.Inflacija je i kod eura,ali mnoooogooo manja,ali znaj da po ekonomskim teorijama a i praksi novac uvek gubi na vrednosti cak i kada nema inflacije.

Dakle recimo ulozis 10000 eur.Ako isti novac ulozis u banku dobices 500 eura za godinu dana.Ja verujem da bi ti cistog prihoda od igraonice na godisnjem nivou bilo ipak vise.Mada to morate sami da izracunate.
Ovaj metod se primenjuje kod izracunavnja isplativosti i malog i velikog biznisa(zamisli da ima 10 miliona eura i da treba da ulozis u biznis a ako orocis dobijas 5% sto je 500K eura,a racunas u biznisu na tako velika ulaganja imas i strasan rizik,a kada orocis u banku nemas)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?18.11.2004. u 16:53 - pre 236 meseci
Citat:
A ato se tice buducnosti igraonica tu je ipak ?.Zasto?

Tačno je da je to veliki znak pitanja, ali ne iz razloga koji si ti naveo, tj.
Citat:
Neznam koliko se secate situcaja iz 1993-94-95 kada su u modi bili takozvani Sega-klubovi,a kasnije Sony-klubovi.Tako nesto je sada izumrlo,ali je tih sankcijskih i post-sankcijskih godina bilo neverovatno popularno i unosno,svi klinci su se lozoli na to.Cak si mogao da i iznajmis konzolu na 24h(cuveno 24h iznajmljivanje).

Sega-klubovi su pukli iz jednostavnog razloga.Postali su tehnološki zastareli, a Segu ne možeš da nadograđuješ, tačnije ne možeš da joj ubaciš jači procesor, više memorije, te su zbog toga softverske kompanije prestale da rade video igre za nju.Segu je zamenio Sony PS 1, koji je takođe nije mogao da se nadograđuje, a uz to se i povećao broj PC igraonica koje su imale jednu veliku prednost, a to je mreža i mogućnost MP okršaja, a i poprilično se povećao broj kompjutera po kućama, tako da je i PS1-u zapečaćena sudbina.Pojava PS2 na tržištu nije napravila nikakav bum što zbog cene, što zbog igrača koji su uveliko prešli u igraonice sa PC računarima.PS2 se još uvek može iznajmiti i igrati, a koliko mi je poznato podržava i MP, odnosno neku vrstu mreže, ali ja ne znam nijednu igraonicu koja ima mrežu PS2, gde se može igrati (što je i osnovni razlog zašto "ozbiljniji" igrači idu u igraonice umesto da se igraju kući ili na PS2), te je samim tim PS2 puko u startu, odnosno nikad nije doživeo takvu popularnost koje su imali Sega Mega Drive II i Sony PS 1.
E sad, zašto su igraonice pod znakom pitanja ? To ponajviše zavisi od zakona, kao i opšteg ekonomskog stanja u državi.Evo pojašnjenja.Recimo što se tiče zakona, koliko mi je poznato igraonice i saloni zabave uopšte se trpaju u isti koš sa kladionicama i kockarnicama, a za koje su po novom zakonu predviđeni visoki porezi, kao i razne druge "nestandardne" dažbine i uslove za rad.Možda jedna kadionica i kockarnica to može da podnese (bar jedan deo istih), ali igraonica koja ima mnogo manje prihode to sigurno ne može.Tako da ukoliko se to ne razdvoji, odnosno ne uvede posebna kategorija, odnosno da salon zabave i igranice budu jedna posebna delatnost, mnoge igraonice će se zatvoriti, jer jednostavno neće imati računa da rade.Sledeća stvar koja će uticati na rad igraonica, jeste standard građana, jer što je on veći manje igraonica je potrebno.Razlog je taj što će onda više klinaca koji i u igraonicama igraju po pola sata ili sat i to sami za sebe, imati kući računare, pa neće više odlaziti u igraonice, a i oni koji igraju u mreži će uglavnom moći da sastave neke kućne mreže gde će se igrati.Dakle jedina klijentela koja će i dalje biti u igraonicama, jesu profesionalni igrači, kojima će treninge plaćati sponzor kluba, tj. klana kako se to popularno zove.Ako pogledamo zapad, videćemo da to tako ide, i jednostavno nema mnogo igraonica, a turniri se organizuju u igraonicama veličine sportske hale i fondovi su preko 100.000$.Još jedna stvar koja utiče na smanjenje potrebe za kladionicom jeste tele-komunakacija (za koju znamo kakva je na zapadu, a kakva kod nas), te mnogi igrači igraju MP preko neta, bez potrebe da idu u igraonicu.Ali, kako je tako nešto nerealno očekivati kod nas, barem u narednih 20 godina, mišljenja sam da će PC igraonice još dugo, dugo imati posla.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.pandemicstudios.com.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?18.11.2004. u 21:16 - pre 236 meseci
Citat:
Marko_L: Još jedna stvar koja utiče na smanjenje potrebe za kladionicom jeste tele-komunakacija (za koju znamo kakva je na zapadu, a kakva kod nas), te mnogi igrači igraju MP preko neta, bez potrebe da idu u igraonicu.Ali, kako je tako nešto nerealno očekivati kod nas, barem u narednih 20 godina, mišljenja sam da će PC igraonice još dugo, dugo imati posla.

U Srbiji trenutno postoji 270K pretplatinka kablovske mreže (SBB podatak, 5K korisnika se priključuje svakog meseca). Što znači da su svi oni potencijalni korisnici broadband Interneta. SBB koliko je meni poznato ima veoma agresivnu strategiju razvoja broadbanda, a možda će Telekom biti bolja firma kada im istekne monopol sledeće (mislim?!) godine pa će im biti u interesu da se takmiče smanjenjem cene i povećanjem propusne moći. Tako da tih 20 godina ipak zvuči kao previše dug period. Ja bih rekao da će do 2010. (krajnji rok), svi oni koji trenutno koriste dial-up u većim gradovima, biti na broadband-u.

Branimir

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?18.11.2004. u 22:38 - pre 236 meseci
Kad sam rekao 20 godina, mislio sam na celokupnu situaciju (dakle jake turnire sa velikim fondom za nagrade, profesionalne klanove igrača, i sl.), a ne samo na telekomunikacije.Inače i što se tiče telekomunikacija nisam baš optimista, ali ajde da kažemo da ćemo svi manje više do 2010. imati barem 256 kbit/s.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?18.11.2004. u 23:42 - pre 236 meseci
Ne Marko nisam mislio u tom smislu da zastare,nego sam mislio u smislu da ce se za ne znam 10 godina,recimo,sam smisao igraonica promeniti.Promenice se navike i potrebe igraca.Doduse mozda i gresim,ali ocekujem da ce za 10 godina racunar biti kao TV,tj.da ga poseduje svako domacinstvo(minimum 1.),takodje smatram da ce internet veza tipa ADSL/CABLE ili nesto jos novije biti isto tako dostupno svima.
Mislim verovatno ce se mnogi tada opredeliti( u dvesti i podsvesti) za virtuelne igraonice,dakle od kuce.
Znas sve mora da evoluira,isto tako i igraonice.U igraonice dolaze (bar kod mene u kraju) uglavnom ljudi bez kompa(ne znam za profesionalce),ja ne znam da li bi oni te igrice igrali kuci da ga imaju,ali nemam razlog da mislim da ne bi.

Jednostavno treba videti za koliko godina moze ulozeni novac da se upotpunosti vrati.Takodje moras sebi da postavis i cilj,koliko planiras(zelis) i zaradtit od te igraonice.Na taj nacin ces videti koliko bi ti godina trebalo da ostvaris svoje ciljeve.

Moras da racunas da ce se mozda broj "igraca" i smanjivati mozda i nece,ali ipak racunaj kao da hoce,jer ako izracunas minimalnu dobit,lako ce ti biti ako zaradis mnogo vise od toga,isto tako i ako cilj ostvaris pre nego sto si proracunao imaces motiv za uspesniji rad nekih buducih biznisa
 
Odgovor na temu

cvita
Željko Cvitanović
Kikinda,Vojvodina,Srbija

Član broj: 41089
Poruke: 4
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?02.11.2006. u 17:28 - pre 212 meseci
da li su potrebni OS i igre originalne sa drugim ser.br. na svakom racunaru ili jedna igra ili OS moze da podrzi vise racunara naravno pitanje je radi inspekcija i sl.
cvita
 
Odgovor na temu

Barton
Kosovic P. Dejan

Član broj: 34077
Poruke: 41
212.200.111.*

ICQ: 314216018


Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?02.11.2006. u 22:59 - pre 212 meseci
pa naravno da za svaku konfiguraciju treba zasebno legalno kupljen OS i sve igrice.........
Partizan
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?03.11.2006. u 14:52 - pre 212 meseci
Citat:
Stefano:
Neznam koliko se secate situcaja iz 1993-94-95 kada su u modi bili takozvani Sega-klubovi,a kasnije Sony-klubovi.Tako nesto je sada izumrlo,ali je tih sankcijskih i post-sankcijskih godina bilo neverovatno popularno i unosno,svi klinci su se lozoli na to.Cak si mogao da i iznajmis konzolu na 24h(cuveno 24h iznajmljivanje).


Moze tu jos uvek fina lova da se uzme na sony playstation. Bio sam u par igraonica koje istovremeno imaju i racunare i soni. Uglavnom je uvek zauzeto. A da i ne pricam kolko ljudi radi iznajmljivanje sonija po kucama (neprijavljeno naravno). Znaci konzole se jos uvek igraju.
Pokretacu teme savetujem da razmisli o nekoliko playstationa u svojoj igraonici. Mozda chak i par bilijarskih stolova ako se ima prostora i kesha

Nebitno, tek sad sam video datum poruke...
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?03.11.2006. u 16:00 - pre 212 meseci
Mislim da igraonice sve više i više propadaju...

Svako sada ima iole brz računar za neke standardne igrice koje se obično i igraju po igraonama (fifa, pes, CS, NFS, COD...)
Sada je svakom dostupan brz internet i sa njim može da se igra i preko net-a.
Svako će radije igrati igrice na som računaru u toplom domu u udobnoj fotelji kad god poželi nego da se cima po hladnoći ili vrućini do igraone i da plaća, kada to može i kući...

Samo kod mene u Zemunu su pozatvarali ljudi oko 10-ak zaista dobrih igraonica sa po 20-ak odličnih računara... jednostavno ljudima je psritupačnije da od kuće igraju nego u igraonici.

Po meni je u ovo vreme uzaludno otvarati igraonicu. To si treba negde 2000/01 kada si mogao da se usereš od para... sada, teško brate
 
Odgovor na temu

shumar
Andrej Radović
Ljubljana

Član broj: 12624
Poruke: 114

Sajt: www.last.fm/user/shumar


+1 Profil

icon Re: Igraonica - da ili ne?04.11.2006. u 11:24 - pre 212 meseci
Ja pishem o Podgorici, koja zaostaje po igrackim trendovima za Beogradom (ali je ispred manjih gradova u Srbiji), a odgovorno tvrdim da Podgoricani igraju kanter i ostale FPSove katastrofalno, isto vazi i za rpgove i strategije, od Beogradjana su jedino bolji u doti. Inace, u zadnje vreme, ovamo se igra uglavnom DotA, kanter ne igra niko (posle katastrofalnog neuspeha nekoliko nasih "dobrih" klanova na SCG turnirima, manuli su se kantera - pametno), eventualno neki menazder... Sto se sonija tice, igra se samo PES na dvojci. Ovamo lik ima igraonu sa 6 kompova, 512 ram, fx5200, hdd 80gb, athlon xp na 2800 i obrce SILNE pare na doti. On takodje ima i 5 sonija dvojki, na kojim se pes5 (a sad verovatno i 6) ne vadi iz drajva. Ima legalne winowse xp home, legalan war, legalan hl1 i legalan san andreas. I naplacuje 1 sat 1e, znaci dere, najskuplji je u gradu, ali jedini u naselju od 20k+ stanovnika, a i 50 m je od skole. Vlasnik ima kucu, 2 stana na moru, ubacio sokove u igraonicu, spojio sa video klubom (njegovim), sad prodaje kompove na kredu...

Imamo mi i bolje igraonice, koje zaradjuju strasno... Ali i jesu strasne. 24 kompa, athlon 64, 200 gb hdd, na svaka 4 kompa po 2048/512 ADSL, podeljeno tako da svaki moze da koristi samo 512/128, 1,5 gb rama, logitech mx518 mishevi, neke s***** tastature, neke gigabyte plocice... Sve to da bi PONEKAD, SAMO PONEKAD upalio CoD 2, Source, FEAR ili slicno... Uglavnom se igra DotA... Ali one su do pre par godina radile 24h... Danju za nas smrtnike, a nocu su ih iznajmljivali klanovi. Ali sta je kljuc uspeha? WoW, Guild Wars i Lineage 2, naravno!!! Svaki komp ima legalan WoW, GW ili L2... 10 kompova WoW, ostalo GW i L2 lapo-lapo. I isplati se!!! Sve kad saberes kolko je ulozio, ulozio je puuuno. I mesecni su mu racuni PUUUUNO. Ali je igraonica 100% puna non-stop. Iako je daleko od svih skola... (ne racunajuci gimnaziju, posto u gimn. niko ne ide u igraonu). I covek obrce silne pare. A covek jos placa lokal u centru (istina podrum). Mislim da se igraona zove System ili sl... Nisam odavno bio, ne idem vise u igraonice... Sat na netu je bio 0,50 e, kad sam ja bio zadnji put...

SUMIRAMO - nacini da obrnete silne pare drzeci igraonu:
-budite jedini u naselju (u BGD ultratesko)
-budite blizu skole
-imajte najbolje kompove (s obzirom na igracki nivo i potrebe u PG, potpuno nepotrebno)
-imajte MMORPG igre (ovo pali 100% u PG i celoj CG, a kao sto sam video letos, i u Priboju, Prijepolju, Novoj Varoshi, Uzicu i tuda)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Igraonica - da ili ne?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 24518 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.