Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

win xp -> linux red hat via vnc (desktop:0)

[es] :: Linux :: win xp -> linux red hat via vnc (desktop:0)

[ Pregleda: 6687 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jandearc
Dejan Miklavcic
Sarajevo

Član broj: 11888
Poruke: 71
*.ppp-01.sa.lol.ba.



Profil

icon win xp -> linux red hat via vnc (desktop:0)03.11.2004. u 18:54 - pre 236 meseci
Pozdrav svima,
Imam STRASAN problem pa reko da vidim ima li mi pomoci. Evo o cemu se radi:
U mrezi imam pored windowsa, i nekoliko Linux masina (3 servera i 5 radnih stanica). Sve masine su u LAN-u (TCP/IP), ali su fizicki udaljene. Cesto mi je potrebno administrirati udaljene masine, ali ne znam kako da se sa win masine nakacim na linux. Linux masine imaju Red Hat 7.3 , i kada na njima pokrenem vncserver (on po defaultu daje br. desktopa :1) ne dobijem aktivni desktop ( nulti, koji je stvarno trenutno prikazan na ekranu - inace je njegov broj desktopa :0).
Citao sam VNC dokumentaciju i radio sve sto tamo pise ali nema rezultata. Na masinama ne mogu naci x0vncserver !?? koji navodno to odlicno radi ali malo sporije !?

Ima li mi pomoci ? Da li je iko koristio X-Win32 ? Moze li on pristupiti aktivnom desktop-u (br. :0) ?
"Ako zelis pobijediti ne smijes izgubiti"
-Grunf-
 
Odgovor na temu

slavisac

Član broj: 8537
Poruke: 146
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: win xp -> linux red hat via vnc (desktop:0)03.11.2004. u 21:33 - pre 236 meseci
Ja to imam pod Suse linuxom 9.1 i lepo radi u initd aktivirao xvncviewer a moze i da pokrenes na linux masini krdc uglavnom to lepo radi a ako ti ne treba gravicka kontrola mozes da koristis hiper terminal za konekciju na linux konzolu.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

noctua

Član broj: 10671
Poruke: 185
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: win xp -> linux red hat via vnc (desktop:0)04.11.2004. u 08:44 - pre 236 meseci
Pozdrav!

Nisam siguran da li sam ukapirao sta je problem ali ovo je univerzalni algoritam:
1. ukogujes se na remote mahinu kao neki korisnik (pod kojim ces kasnije da radis)
2. kucas: vncpasswd i uneses lozinku
3. kucas: vncserver i sacekas da ti on ispise na koji DISPLAY salje izlaz!
4. pokrenes sa win mahine neki VNC client i uneses iza imena maxine:DISPLAY koji ti je vratila maxina (stavka 3)
5. ukucas pass iz stavke 2.
6. Ukoliko te pita za lozinku ponovo, unesi lozinku usera pod kojim se konektujes (stavka 1)

Pazi, ukoliko je aktivan servis (ili server) vnc, on po nekom defaultu bi trebalo da daje na 0 znake da je ziv a sam korisnik pokrece za sebe instancu na kojoj ce raditi i postavlja passworde za konektovanje. E, sad, neke verzije vnc-a stavljaju tu login screen, dok drugi ne podizu nista...

Nego da ne tupim ja sad o tome, lepo probaj ti ovo pa ako nesto nije u redu ti javi

http://noctua4u.blogspot.com
http://moourl.com/shfb0
..:: Aquila non captat muscas ::..
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: win xp -> linux red hat via vnc (desktop:0)04.11.2004. u 21:52 - pre 236 meseci
Pobogu, koristi ssh za administriranje Linux masina.
 
Odgovor na temu

jandearc
Dejan Miklavcic
Sarajevo

Član broj: 11888
Poruke: 71
80.65.93.*



Profil

icon Re: win xp -> linux red hat via vnc (desktop:0)05.11.2004. u 08:03 - pre 236 meseci
Snasao sam se ,sada je ok
Nije problem na udaljenoj masini (cak i putem ssh "pobogu") podici vncserver, i ukucati pass putem vncpassword. Problem je sto vncserver po defaultu daje display:1 , dok ne dozvoljava display:0. Display:1 (ili bilo koji drugi broj sem 0) nije pravi screen koji gleda korisnik, vec neki virtualni putem kojega ja stvarno radim na masini, ali korisnik ne moze da vidi sta ja radim. Meni je potrebno upravo to -> da korisnik vidi sta ja radim i da mu usput telefonom objasnjavam kako se sta radi u aplikaciji koju koristimo kao i da mu pokazujem koje je greske napravio itd.

Elem, stvar je zavrsena, evo sta je trebalo uraditi :
1. Instalirati vnc verzije 4.0 pa nadalje
2. Pronaci odgovarajuci file XF86config i u sekciji Module dodati Load "vnc"
3. U sekciji "Screen" istog modula dodati 3 linije:
Option "passwordFile" "/root/.vnc/passwd"
Option "desktop" "neki_naziv:0"
Option "depth" "8"
4.zakaciti se na udaljenu masinu (moze i putem ssh "pobogu") pokrenuti vncserver
5.sa lokalne masine (linux ili windows svejedno) pokrenuti vnc. Ako je u pitanju linux masina, $vncviewer <IPmasine>:0 , ako je windows, u vncviewer promptu ukucati <IPmasine>:0 ... i naravno odgovarajuci password.

toliko.
"Ako zelis pobijediti ne smijes izgubiti"
-Grunf-
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: win xp -> linux red hat via vnc (desktop:0)

[ Pregleda: 6687 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.