Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni

elitemadzone.org :: TechZone :: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 749912 | Odgovora: 1147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
212.200.18.*



+2 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni03.04.2007. u 10:46 - pre 206 meseci
mada komunikator,ili ti dialer može da se isprogramira da radi dojavu,naravno bez glasovne poruke
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.kalik.info.



+2 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni07.04.2007. u 16:41 - pre 206 meseci

Milose ajde mi ostavi tvoj mejl u PP da te kontaktiram za uputstvo za Paradox jer Toskovicd nikako da posalje

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Toskovicd
Dejan Toskovic
Markovac
DR ELEKTRONIK
Markovac (velika Plana)

Toskovicd
Član broj: 38184
Poruke: 162
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni07.04.2007. u 22:55 - pre 206 meseci
Ocigledno ne citas P.P.!!!
Poslao sam Ti jos pre tri dana najmanje!!!!!!!!!!!!!!
A evo i jos jednom
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.kalik.info.



+2 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni08.04.2007. u 13:32 - pre 206 meseci

Ja sam tebi pre ta 3 dana poslao mejl.

Mozda je do servera ali evo pustam ti ponovo
 
Odgovor na temu

ivan31
Ivan Milanović
Srbija

Član broj: 139943
Poruke: 120
*.adsl.static.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni08.04.2007. u 19:50 - pre 206 meseci
Pozdrav, interesuje me da li risiver koji se koristi kod wireless kamera moze da se prikljuci na PICO karticu i kako.
Ivan
 
Odgovor na temu

Toskovicd
Dejan Toskovic
Markovac
DR ELEKTRONIK
Markovac (velika Plana)

Toskovicd
Član broj: 38184
Poruke: 162
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni08.04.2007. u 22:26 - pre 206 meseci
Moze i to vrlo lako.
Povezes video izlaz risivera ( koji bi inace stavio u TV ) u ulaz PICO kartice i to je sve.
Naponski izlaz prijemnika i naponski izlaz CCD kamere su priblizno isti, oko 1V.
 
Odgovor na temu

Lappy
Stara Pazova

Član broj: 29645
Poruke: 532
77.46.179.*



+1 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni09.04.2007. u 11:55 - pre 206 meseci
Hm, vidim da ovde ima ljudi koji se bave ovom tematikom, pa ako neko hoce, moze da mi na PM (moze i ovde, ali je valjda protiv pravila :/) posalje ponudu za:

- neki interfon, jednostavan, samo jedan stan, obican, ne video interfon, znaci unutrasnja jedinica i spoljasnja, sa tim da bi bilo dobro da mogu dve "slusalice" tj. unutrasnje jedinice na isti taster spolja. Ne trebaju kablovi, to imam ..

- CCD kamera, kolor, za spoljasnju montazu, jeftinija, treba samo iznad kapije, da identifikuje ko zvoni...

Necu vam bas napraviti neki pazar, ali sta sad .. :)

[Ovu poruku je menjao Lappy dana 09.04.2007. u 16:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dragic79
Dragic Igor
Beograd

Član broj: 140462
Poruke: 28
213.244.197.*



Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni09.04.2007. u 13:40 - pre 206 meseci
Pozdrav ljudi!

Kupio sam 6 LG CCD kamera, 2 pico kartice sa po cetiri ulaza i tri ispravljaca od 1A.
Interesije me kako sad da povezem 2 kamere na jedan ispravljac i kako da postavim ove pico kartice u racunar obzirom da su dve?
Jel treba neko posebno podesavanje za njih ili ce i jedna i druga raditi bez problema?

 
Odgovor na temu

Toskovicd
Dejan Toskovic
Markovac
DR ELEKTRONIK
Markovac (velika Plana)

Toskovicd
Član broj: 38184
Poruke: 162
212.200.176.*



+3 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni09.04.2007. u 17:27 - pre 206 meseci
Za Dragic 79:
Dve PICO kartice stavis u PCI slot, komp. vidi novi uredjaj, dalje klikci samo next dok ne instalira VIDEO i AUDIO device!!
Kod instalacije softvera ( PICO 2000 ) odaberi putanju c/prg files, zatim odaberi ( od nekoliko ponudjenih opcija ) PAL 108 ( za dve kartice ) ili PAL 104 ( jednu karticu ) !!
Nakon instalacije restartuj komp. pokreni PICO 2000 i imaces sve na kineskom, u nekom od foldera na instalacionom disku, nadji direktorijum ENGLISH PACK klikni dvaput na isti i to je sve.
Pojavice Ti se okruzenje na engleskom .
Nije mi jasno zasto si za 6 kamera kupovao 3 nap. od 1A Za to je dovoljno dva a mozda moze cak i jedno ako nisu kamere sa IC diodama!
Vodi racuna o polaritetu!!
 
Odgovor na temu

dragic79
Dragic Igor
Beograd

Član broj: 140462
Poruke: 28
213.244.197.*



Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni13.04.2007. u 13:15 - pre 206 meseci
Citat:
Toskovicd: Za Dragic 79:
Dve PICO kartice stavis u PCI slot, komp. vidi novi uredjaj, dalje klikci samo next dok ne instalira VIDEO i AUDIO device!!
Kod instalacije softvera ( PICO 2000 ) odaberi putanju c/prg files, zatim odaberi ( od nekoliko ponudjenih opcija ) PAL 108 ( za dve kartice ) ili PAL 104 ( jednu karticu ) !!
Nakon instalacije restartuj komp. pokreni PICO 2000 i imaces sve na kineskom, u nekom od foldera na instalacionom disku, nadji direktorijum ENGLISH PACK klikni dvaput na isti i to je sve.
Pojavice Ti se okruzenje na engleskom .
Nije mi jasno zasto si za 6 kamera kupovao 3 nap. od 1A Za to je dovoljno dva a mozda moze cak i jedno ako nisu kamere sa IC diodama!
Vodi racuna o polaritetu!!


Hvala!

Tamo gde sam kupio kamere su mi rekli da mi treba tri napajanja. Jel ce biti problema sto biti po jedno napajanje na 2 kamere? I kako uopste je to da povezem, mislim na napajanje? Jel postoji neki kabal, koji ja prikljucim na muski prikljucak adaptera, a koji se grana na dve kamere? I sta si mislio pod tim da pazaim na polaritet?

 
Odgovor na temu

Toskovicd
Dejan Toskovic
Markovac
DR ELEKTRONIK
Markovac (velika Plana)

Toskovicd
Član broj: 38184
Poruke: 162
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni15.04.2007. u 11:43 - pre 206 meseci
Pod izrazom polaritet se podrazumeva da adekvatno povezes napajanje, znaci plus ispravljaca na plus priklj. od kamere i minus na minus.
Na znam kakve kamere imas , tj. da li imaju kleme na sebi ili kabal sa prikljuckom za napajanje.
Ako imaju kleme onda na njima se oznacavaju kontakti, a u slucaju kabla sa prikljuckom najbolje odstrani ( iseci ) prikljucak i direktno povezi sa napajanjem.
Pusti mi na mail slike tih kamerica i napajanja pa cu Ti sve objasniti.
 
Odgovor na temu

dragic79
Dragic Igor
Beograd

Član broj: 140462
Poruke: 28
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni17.04.2007. u 14:04 - pre 206 meseci
Pozdrav!
Tek sam sad video tvoj odgovor. Nemam mogucnosti da slikam kamere i napajanja ali cu ti otprilike opisati. KAmera ima dva kabla na sebi. Jedan je za koaksijalni kabl a drugi je za napajanje koji na kraju ima onaj zenski dzek u koji ulazi onaj muski iz adaptera. Pretpostavljam da cu morati da secem i da nastavljam pomocu DC kabla, a polaritet cu proveravati pomocu unimera(jedino ako postoje neke odredjene boje zica za + i - koje ja ne znam).

Hvala ti puno na savetima i ispravi me ako negde gresim.

Uzgred, gde mogu da nadjem/narucim BNC G konektore? Trazio sam svuda po gradu(Bg) ali nigde ih nema.

 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
212.200.18.*



+2 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni17.04.2007. u 14:34 - pre 206 meseci
Kada presečeš napojni kablić srednja,uglavnom bela, žica ti je +
u AV sistemima žuta boja predstavlja video signal
Kod kamerica ti važi sledeće (uglavnom):
Crna je - i masa za signal istovremeno
Crvena +
Žuta Video signal
Kod DC ispravljača uglavnom na kablu žica koja ima belu crtu je +
BNC konektore imaš u kanibalu i bg elektroniku
 
Odgovor na temu

ivan31
Ivan Milanović
Srbija

Član broj: 139943
Poruke: 120
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni17.04.2007. u 19:03 - pre 206 meseci
Pitao sam skoro da li moze da se risiver od wirelles kamere poveze sa PICO karticom. E, na PICO kartici su BNC konektori a na kablu koji ide iz risivera su cincevi.Da li postoji neki adapter BNC/cinc?
Ivan
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni17.04.2007. u 23:25 - pre 206 meseci
Pozdrav,

ih, kod mene u studiju koliko hoces takvih. Uglavnom sam mozes zalemiti na kratak kablic dva konektora kojima ispitas krajeve unimerom da znas koji je koji, i eto sve u kucnoj reziji reseno.
 
Odgovor na temu

boolee
Novi Sad

Član broj: 23226
Poruke: 89
*.mediaworksit.net.

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni19.04.2007. u 23:38 - pre 206 meseci
Pozdrav!!!
Imam trgovacku radnju i naravno puno kleptomana za musterije, jedno vreme sam sumnjao i kad sam video svojim ocima kako kradu odlucio sam da stavim kamere.
Vise dana sam pregledao razne forume i dosao do zakljucka da bi mi mozda bolje dosao digitalni video rekorder od neke kartice za kompjuter,smatram da je pouzdaniji i sigurniji a i kad se uzme sve u obzir (cena kompjutera koji sa kamerama slabo sta drugo moze da radi,dobra graficka, monitor...) mozda i jeftiniji.
Da ne duzim da li neko ima iskustava sa DVR,gde su najjeftiniji(posto za isti DVR ima raznih cena).
Potrebno mi je minimum 4 kamere a po mogucnosti (CENA?) i vise.

Inace probao sam sa PICO ,za moj pojam to nije to, a surak je uzeo GEOVISION i dobar komp ,kad se to njegovo sabere to je nesto strasno skupo a taj kompjuter sa kamerama vise nije nizasta (mislim da bi sa DVR imao za iste pare i video nadzor i odlican kompjuter).

 
Odgovor na temu

oustinpowers

Član broj: 142680
Poruke: 5
*.stcable.co.yu.



Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni20.04.2007. u 13:59 - pre 206 meseci
Da li neko moze da mi posalje uputsvo za instalaciju i programiranje za Alarmni uredjaj PC585?

Ili da mi da adresu sajta gde mogu da skinem na srpskom.

Potrebno mi je hitno


Hvala unapred
 
Odgovor na temu

dragic79
Dragic Igor
Beograd

Član broj: 140462
Poruke: 28
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni20.04.2007. u 16:40 - pre 206 meseci
Jel moze neko da mi objasni kako da povezem bnc g konektor i kabl rg59. U kablu ima 7 ili 8 zica. Neke su za audio, neke za napajanje a meni treba samo da vodim video signal iz kamere do pico kartice. Pokusavao sam preko jedne zice ali mi se na racunaru ne pojavljuje slika. Kabl mi stalno ispada iz konektora(jel treba da se zalemi?).

Hvala!
 
Odgovor na temu

Toskovicd
Dejan Toskovic
Markovac
DR ELEKTRONIK
Markovac (velika Plana)

Toskovicd
Član broj: 38184
Poruke: 162
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni20.04.2007. u 17:14 - pre 206 meseci
Za oustinpowers,
Za dsc 585 ukucaj na google dsc 585 i imas koliko hoces ali na engleskom!!
Ako Ti nesto nije jasno zovi me na mob. koji ti saljem na PP
Za Dragica ,
Ne da bi trebalo nego zice MORAJU OBAVEZNO da se zaleme, a koliko ja znam kabal RG 59 je koaksijalni kabal ima samo glavnu zicu ( centralnu ) i omotac ( masu ).
 
Odgovor na temu

Secur

Član broj: 134120
Poruke: 54
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni25.04.2007. u 12:58 - pre 206 meseci
Potrebno mi je upustvo za programiranje auto alarma Eagle Master CL 1600. DA li neko moze da mi pomogne?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Alarmni sistemi, video nadzor, interfoni
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 749912 | Odgovora: 1147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.