Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ima li ovde ljudi koji znaju ista o maketarstvu brodova???

[es] :: Nauka :: ima li ovde ljudi koji znaju ista o maketarstvu brodova???

[ Pregleda: 4574 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hvlareta
Aleksandar Vlahovic
BG

Član broj: 28213
Poruke: 55
*.ian.org.yu.



Profil

icon ima li ovde ljudi koji znaju ista o maketarstvu brodova???04.11.2004. u 17:39 - pre 237 meseci
Ja imam jedno mozda malo zanimljivo pitanj. L.M. Setam sa ortakom kroz Beograd i prolazim pored jedne zgrade u staklu i vidim neke modele klasicnih starinskih brodova. E sad mi ne bi bili mi kada nam ne bi palo na pamet sledeca stvar izgovorena u istom trenuku :"Care hocemo li mi napraviti jedan takav?"

Trazio ja po net-u ali nigde da nadjem tako nesto cilj mi je da svaki deo bude rucni rad nas naravno. Ako neko zna neki link neka javi ili prosto ako ima tako nesto u elektronskoj formi neka mi posalje na mail [email protected] nije frka i ako fajl ima oko 15mb.

Ponovo ponavljam cilj nam je sve da napravimo sami
 
Odgovor na temu

Srki__

Član broj: 875
Poruke: 233
62.108.101.*



Profil

icon Re: ima li ovde ljudi koji znaju ista o maketarstvu brodova???05.11.2004. u 08:20 - pre 236 meseci
ti kupis kutiju koja sadrzi materijal koji ti treba. recimo ona sadrzi 2 letvice od po 50cm a ti ces od njih da napravis 2 od 25 i 5 od 10 ili koja ti vec kombinacija treba, tako da ces ti 90% toga sam napraviti. dobijes i neko uputstvo. naravno ti mozes da pustis masti na volju, ods u radnnju kupis letvice, uzad malu ....sta hoces i dodajes sta hoces.ali BEZ ALATA NEMA NI ZANATA,a alat za ovaj sport je skup.
 
Odgovor na temu

hvlareta
Aleksandar Vlahovic
BG

Član broj: 28213
Poruke: 55
*.ian.org.yu.



Profil

icon Re: ima li ovde ljudi koji znaju ista o maketarstvu brodova???07.11.2004. u 19:43 - pre 236 meseci
ma nije meni fazon da ja kupim te delove nego sve sve sam da napravim pa da slkapam. Kad ga napravim za mene ce on imati vecu cenu nego ovakoinace o tome se radi znaci sve zelim sam da napravm
ali mi treba nacrt svega toga dimenzije nisu bitne, slika svakog posebnog delica broda i to je to
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: ima li ovde ljudi koji znaju ista o maketarstvu brodova???07.11.2004. u 22:47 - pre 236 meseci
Pa ne znam koliko ces bas uspeti u tome, ako zelis da radis "from the scratch". Prilicno sam upucen u to jer je moj (pokojni) deda pravio takve makete - po jednom brodu (jedrenjaku) mu je odlazilo po par meseci full time rada, zavisno od kompleksnosti istog...brodovi su bili velicine oko metar-dva.

Prvo, trebaju ti blue prints. To ne znam gde ces naci u Bg, a ja ih vise nemam...on ih je svojevremeno nabavljao iz inostranstva...pokusaj da izbunaris na 988 da li ima neko drustvo modelara, ili na netu, ali to cisto sumnjam (placaju se).
Drugo, treba ti alat. Materijal nije problem (furnir, sperploce, platno...), ali ako zaista to zelis da radis kako treba, onaj kit iz osmog razreda osnovne za OTO - tesko da ce ti biti dovoljan :)
Trece, trebaju ti celicni zivci. Ja pokusao par puta i oterao sve u p***u materinu posle par dana :) Zamisli samo situaciju, da recimo za HMS "Prince" koji ima cirka 120 topova u nekoliko paluba moras da rezbaris svaki pojedinacno :)

U svakom slucaju to je dosta profitabilan hobi - ti brodovi kostaju prilicno...svaki je unikat...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

g@rfild

Član broj: 36567
Poruke: 174
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.blejanje.com


Profil

icon Re: ima li ovde ljudi koji znaju ista o maketarstvu brodova???08.11.2004. u 21:28 - pre 236 meseci
Brodomodelarski klub Panon iz Panceva: www.modelscpanon.org
Kormilo iz Kraljeve www.kormilo.org.yu
Brobaj malo po googleu ship models i tako nesto



Da ljudi nikada ne prave, gluposti, nista se pametno ne bi dogodilo
-------------------------------
Ma decku je vaznija nauka od tamo neke bebe
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: ima li ovde ljudi koji znaju ista o maketarstvu brodova???

[ Pregleda: 4574 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.