Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!

elitemadzone.org :: MadZone :: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 28142 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.dialup.sezampro.yu.



+39 Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!07.11.2004. u 18:53 - pre 236 meseci
Izvinjavam se moja greska...

Citat:
mucky:
Anyway, I applied, did you? :)


Nisam ima jos vremena.


http://www.dvlottery.state.gov/application.aspx uputstvo za slicicu...
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.dialup.neobee.net.

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!07.11.2004. u 19:15 - pre 236 meseci
Što se tiče slika:
Mislim da se pravila nisu promenila od prošle godine. Tada je bilo da slika ne sme da bude vidljivo obrađivana. Znači, mogu samo sitnije korekcije, moraš se ipak slikati pred svetlom pozadinom (ne gradient, kao kod većine fotografa)... Naravno, preporučujem beli zid... Idealan background... :-)
Mene je drugar slikao dig.kamerom, samo malo popravio senku na zidu i tako sam je poslao. I prošla... :-)
ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!07.11.2004. u 19:21 - pre 236 meseci
Imaš li vremena da nam opišeš kako to izgleda kada te izvuku na lutriji ;)
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.dialup.neobee.net.

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!07.11.2004. u 19:24 - pre 236 meseci
Misliš na nastavak procedure? To će ljude zanimati tek od maja-juna, ali ako nekoga zanima, neka pita.
ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.vdial.verat.net.

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!14.11.2004. u 23:53 - pre 236 meseci
Recimo da se prijavim na lutriju onako bezveze i dobijem zelenu kartu. Sta onda da radim ako recimo nemam para da tamo zapocnem zivot?

-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!15.11.2004. u 00:35 - pre 236 meseci
Skupljaj pare ...
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!15.11.2004. u 01:13 - pre 236 meseci
@markom :)

@mikky i to pise, kao i sve ostalo, samo treba citati
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.253.EUnet.yu.

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!24.11.2004. u 16:11 - pre 236 meseci
Evo spiska troskova, hronoloski, ako nekoga zanima:
- prijava na www.dvlottery.state.gov BESPLATNO!
- stigne pismo postom sa formularima. poslati im sto pre nazad u skladu sa uputstvom. pogledati da li ti je broj ispod 20.000 (toliko otprilike daju Evropi), pa ako si preko tog broja, mozda ne dobijes (ako ih dovoljno ne odustane), jer izvlace u prvom krugu 100.000, a dele samo 50.000. Dakle, u drugom koraku izadje 300din za izradu fotografija koje saljes postom sa popunjenim obrascima, plus oko 150din postarine, stize za max 2 nedelje (kazu). Obavestavaju te da li si dobio u periodu april-jun.
- jave ti se posle septembra ako si prosao i sa formularima, i kazu ti kada da se javis u ambasadu. tu dobijas uputstvo za dalje. ajmo dalje po troskovima:
- moras obaviti standardni lekarski pregled i primiti vakcine. pregled je 70$, a vakcine su mene izasle 1300din, drugara 2400, zavisi koliko si ih vec primio, i da li imas papir da si ih stvarno primio
- moras prevesti dokumente na engleski jezik. u uputstvu kazu da ti treba do 11 dokumenata, a meni je trebalo samo 4. Trebali su mi: izvod iz maticne, diploma srednje, uverenje o nekaznjavanju iz SUPa, pozivno pismo (da neces pasti na socijalnu pomoc). Nisu mi trebali: izvod iz maticne knjige vencanih ('single' sam), dokaz da je neko umro (a aplicirao), itd, itd... Prevod po dokumentu je oko 700din.
- i na kraju, javis se u ambasadu na taj dan. dobijas vizu isti dan ako je sve ok, i ako si platio takse: 335$ klasicna taksa za izdavanje imigrantske vize (placas proceduru u ambasadi), plus 100$ taksta sto si ucestvovao u lutriji. znaci, odes lepo sa 435$ (i svim papirima: original+prevod+kopije svega) u ambasadu, i to je to.
- onda ti ostane jos da pljunes do 400$ za kartu (u jednom pravcu, jeli) sa sve aerodromskim taksama. Omladina do 26 ima jos neke popuste...
- od dana izdavanja vize, imas 6 meseci da udjes u USA.

E, sad moram da palim, pa nek' neko drugi izracuna suma sumarum, ja nemam taj podatak ovde. :-)

Puno srece svima s prijavom!
ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

joejoe

Član broj: 9240
Poruke: 52
195.178.58.*



+96 Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!25.11.2004. u 12:54 - pre 236 meseci
PoZ!
1 - Se pise Zivkovic ili Živković?
2 - Kaze, glavudza da pokrije 50% fotke... Evo fina razrada na temu:
http://travel.state.gov/passport/pptphotos/index.html
Dakle ne razumem, na uspesnim primerima
http://travel.state.gov/passpo...tos/composition_checklist.html
lice sigurno nije zauzelo 50% povrsine...

Bice da ni njima nije najjasnije sta hoce. Mislim da je do skoro vazilo da bi fotka trebalo da bude polu-profil, sad anfas...
 
Odgovor na temu

Fagot
Ljubljana, Slovenia

Član broj: 38440
Poruke: 62



+1 Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!25.11.2004. u 16:06 - pre 236 meseci
Za afwt??

Sta pise kada te obavestavaju prvim pismom jer rade to i mailom ili telefonom(ako samo pismom sta ako se zagubi negde ili postar misli da su dolari pa otvori).
Pomenuo si drugi krug formulara sta se tu radi.
Kazes i tvoj drug dobio kako bas od par miliona ucesnika i to da se desi.
Napisi jos nesto sto mislis da je korisno(jebes troskove)
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!25.11.2004. u 23:37 - pre 236 meseci
Prvo pismo, odnosno obavestenje da si izvucen, dobijas na kucnu adresu, tj. onu koju si naveo u prijavi. Pismo stize iz Kentakija, U.S. Department of State. NIODAKLE DRUGDE! (Isto pise na sajtu, kao sto ranije rekoh, procesljati CEO sajt i procitati detaljno!)
Ne obavestavaju telefonom, a postari ih izgleda otvaraju, posto sam ja moju dobio otvorenu. Posto su Ameri vrlo precizni, u prilozenim papirima u listi 'enclosed documents' sam video da nista ne fali. Cak je tu bila i nalepnica koju salju da zalepis na kovertu u kojoj im vracas formulare (3 lista po osobi+2 slike{anfas,3/4profil}). Eto, sta su postari. :-) Nije bilo nista zanimljivo, pa su ostavili kako je bilo. Ma i da su dostavili jedan papir, lako nadjes broj tamo u Kentakiju, nazoves ih i objasnis. :-)
Inace, u tom pismu dobijas svoj broj pod kojim si izvucen. Tebi bi bilo: 2006EU000x (jednostavno). To x znaci koji si po redu izvucen. Od njega zavisi da li si u prvih (valjda) 20.000 pa te zovu sigurno, ili si iza pa se nadas.

Drugog kruga formulara nema... :-)
Kada stigne prvo pismo, tu su 3 formulara koja popunis i vratis na adresu sa nalepnice... Simple, isn't it? ;-)
Onda oni to obrade tamo pa posalju formulare nasoj ambasadi (tj. ambasadi najblizoj adresi koju si naveo). Tebi onda (meni su slali iz Ciriha, ali pishe jasno da je US DofS) stize druga koverta u kojoj pise:
-kad ti je intervju u ambasadi
-koje papire (sa prevodima i kopijama) da poneses
-gde da obavis lekarske preglede
Pretpostavimo BG koji sam ja dobio. Pisu 3 adrese na koje mozes da se javis da odradis lekarski. Sve 3 u BGu. Ja sam isao u IOM (Internacionalna organizacija za migraciju) u Baje Sekulica 52. Znaci, taj scenario: njima pljunes 70$ da ti urade klasican fizicki pregled, da ti snime pluca (posalju te u Juzni Bulevar 27 za to) i urade HIV test. Ako nemas potvrdu o vakcinama, salju te u Centar za zastitu zdravlja u (bese) Vasingtonovoj 4b.
E, vidis: ja sam to obavljao sa poznanikom kog sam slucajno sreo u IOMu, koji ide kod majke koja ima US drzavljanstvo i zivi tamo, pa ide kao under21 sin. Znaci, ne preko lutrije. E, on je morao da primi jos neke vakcine. Ne pitaj me zasto.
Kada zavrsis u IOMu (za par dana rezultati), oni ti lepo daju zapecacenu kovertu sa nalazima koju moras tako da nosis u ambasadu sa svojim papirima.
Jel' dosta? :-)

P.S. Inace, u ambasadi smo nas 3 bili preko lutrije isti dan. Jos jedna devojka (isto singl) i jedan mlad par bez dece. Slucajno ni jedna veca familija? ;-)
ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

Nemezis
Nocna Mora
BEOGRAD

Član broj: 15408
Poruke: 8
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!26.11.2004. u 18:44 - pre 236 meseci
Probaj

https://www.dvlottery.state.gov/application.aspx

Navijam !!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

lanselot

Član broj: 74346
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!28.11.2004. u 13:55 - pre 236 meseci
Pozdrav!!!

Ja sam zainteresovan za ovu igru ali mi nije jasno sta treba da upisem u sledece rubrike:
1)7a. In Care Of..................
2)7b. Address Line 1.............
37c. Address 2 ............

Ja imam samo jednu adresu. Gde da je upisem(pod 1,2ili3)?????????
Bio bih ti vrlo zahvalan da mi odgovoris ako znas!!!!

Vlada



 
Odgovor na temu

lanselot

Član broj: 74346
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!28.11.2004. u 13:57 - pre 236 meseci
Pozdrav!!!

Ja sam zainteresovan za ovu igru ali mi nije jasno sta treba da upisem u sledece rubrike:
1)7a. In Care Of..................
2)7b. Address Line 1.............
37c. Address 2 ............

Ja imam samo jednu adresu. Gde da je upisem(pod 1,2ili3)?????????
Bio bih ti vrlo zahvalan da mi odgovoris ako znas!!!!

Vlada
Moj mail: [email protected]


 
Odgovor na temu

Nidzolino
Beograd

Član broj: 39311
Poruke: 8
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!30.11.2004. u 21:49 - pre 235 meseci
@afwt: koji si ti broj bio? [ja sam 18806]
 
Odgovor na temu

vragec
Beograd

Član broj: 4220
Poruke: 25
*.ekc-ltd.com.



Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!01.12.2004. u 10:57 - pre 235 meseci
afwt

Molim te, objasni stvari oko pozivnog pisma!
Ako sam te dobro shvatio, moras da imas nekog tamo ko ce da garantuje za tebe. Ako nemas nikoga ko ce da ti posalje pozivno pismo, moras da imas kintu da pokrijes socijalno. Ili da unapred nadjes posao...
 
Odgovor na temu

mucky
Aleksandar Mastilović
Freelancer
Novi Sad - Srbija

Član broj: 237
Poruke: 412
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!01.12.2004. u 11:07 - pre 235 meseci
Ni meni bas nije jasno zasto se mora otici u USA u roku od 6 meseci,
kao i da li kada odes, moras tamo i ostati? Kontam da kada bi me
izvukli na lutriji, ne bi sigurno odmah otisao tamo da zivim nego bi
zeleo da sacuvam green card dok ne nadjem posao...


--
Visit my photolog at http://www.fotolog.net/mucky
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!02.12.2004. u 02:29 - pre 235 meseci
@vragec: Tacno tako kako si rekao. Znaci, 'the combination of following circumstances'. Doduse, preko lutrije su mnogo popustljiviji nego u slucaju npr. turisticke vize. Ovde je dovoljno da (u slucaju da neko garantuje za tebe) ti taj neko posalje e-mail u kome te poziva (Bog zna kako), na to udaris Print i to im odneses. Mada, racunaj da ce oni to proveriti, jer im vec u ambasadi dajes adresu gde da ti posalju SSN (Soc.Sec.No.).

@mucky: Meni je potpuno jasno. Ne pada im na pamet da ti daju trajnu boravisnu vizu da bi se ti zajebavao jos 5 godina, pa tek onda poceo da je koristis. Zato, kada te izvuku, sve ti lepo pise (procitaj ranije sta sam napisao, posalju ti momacki puno papira postom, otelis se citajuci), kazu otprilike ovako: ako ste se prijavili iz zezanja, nemojte slati formulare da ne bi nekome drugom uskratili blablabla... a i boli te da puknes 600$ da bi na kraju ispalio...
Dalje, kazu da imas prava da 'apply for admission' u roku od 6 meseci, ali da kada udjes u USA, ne smes da boravis van nje duze od godinu dana, jer ti onda istice viza. Takodje, ako 'immigration officer' skonta da koristis vizu samo da bi je odrzavao dolazeci jednom godisnje (na godisnji odmor), ima pravo da ti je oduzme.

Sustina: oni ti daju retku sansu i lepo ti kazu: dajemo ti je ako hoces da je koristis kako treba. Ako neces, uzecemo ti je. A ti vidi sta ti se isplati.
Ako su te vec izvukli (medju 50.000 ljudi od ~12M), onda ne zajebavas, nego odlucis: ili se selis, ili bacas kovertu. It's as simple as that...
Iako nazalost nije bas tako jednostavno... :-(

ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!02.12.2004. u 02:34 - pre 235 meseci
i jos nesto:
Citat:
mucky: Kontam da kada bi me
izvukli na lutriji, ne bi sigurno odmah otisao tamo da zivim nego bi
zeleo da sacuvam green card dok ne nadjem posao...


Niko ti, nazalost, nece dati posao bez (barem) intervjua (osim ako si neka zesca internacionalna faca u svojoj oblasti), u to budi siguran... Posao trazis kad odes tamo... Odavde bar pred put mozes da pokusas da zakazes neki appointment... :-(

Inace, koliko sam ja cuo, posle 5 godina boravka se dobija drzavljanstvo (ili se tad ulazi u proceduru?). Onda kako hoces... Ali i tih 5god. treba izdrzati. :-)
ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

Nemezis
Nocna Mora
BEOGRAD

Član broj: 15408
Poruke: 8
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!03.12.2004. u 10:49 - pre 235 meseci
Za lanselota


Sva upustva tj. instrukcije na sajtu http://travel.state.gov/visa/dv-06_bulletin.pdf

Nadam se da će pomoći.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Diversity Visa 2006 - Prosto ne mogu da verujem!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 28142 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.