Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zabraniti/kontrolisati drzanje MP3 i sl. na serverima?

[es] :: Windows mreže :: Kako zabraniti/kontrolisati drzanje MP3 i sl. na serverima?

[ Pregleda: 2994 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragveli
Dragan Velickovic
Beograd

Član broj: 34017
Poruke: 38
*.dial.b92.net.



Profil

icon Kako zabraniti/kontrolisati drzanje MP3 i sl. na serverima?06.11.2004. u 09:37 - pre 237 meseci

Bez obzira koliko se ja trudio da kolegama objasnim
da server (ciji se diskovi bekapuju) nije mesto za skladistenje
MP3, AVI, MPG, WMA... i sl. fajlova - izgleda da ne vredi. ;(

Danas mi je bekap trajao neobicno dugo i imam sta da vidim:
kolega je iskopirao 11 (slovima: jedanaest) DVD-ova na
svoj privatni folder na serveru ;(

Kako se boriti sa ovim? Da li postoji neki servis, skript...
sta god sto bi meni omogucavalo da ja makar statisticki
pratim koliko ovih fajlova (za neke recimo zadate ext.)
ima na serveru (total) i koliko to recimo cini od ukupne
kolicine podataka na serveru, odn. od ukupne velicine
diska na serveru? Pa ako je nesto alarmantno da budem
upozoren na vreme i da reagujem tako sto cu kolegu
da zamolim da to ukloni sa servera sto je pre moguce.
Dakle, ne zelim da izigravam baba-rogu i da skacem na
svaki MPG ili AVI koji se pojavi na serveru (svi smo zivi
ljudi i volimo te zezalice sto kruze e-mailom, i poneku
zaista vredi sacuvati), ali ako bas pretera - voleo bi da to
uocim pre nego sto krenem s bekapom

Da li je neko vec razvio neki svoj sistem za borbu protiv
ovog problema?

Zahvalan sam za svaki savet "iz prakse" pogotovo
jos ako je primenljiv na W2K serverima.
 
Odgovor na temu

piroman

Član broj: 4468
Poruke: 99
80.74.174.*



Profil

icon Re: Kako zabraniti/kontrolisati drzanje MP3 i sl. na serverima?06.11.2004. u 13:01 - pre 237 meseci
imas u win2k disk quotas odredis kolliko korisnik ima mesta na hd i gotovo kad dotera da maksimuma ne moze vise da dodaje nista dok nesto ne obrise
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.21.EUnet.yu.



+3 Profil

icon Re: Kako zabraniti/kontrolisati drzanje MP3 i sl. na serverima?06.11.2004. u 18:28 - pre 237 meseci
Citat:
piroman: imas u win2k disk quotas odredis kolliko korisnik ima mesta na hd i gotovo kad dotera da maksimuma ne moze vise da dodaje nista dok nesto ne obrise


Prvo sam i ja naravno pokusao s quotama - ali zbog prirode posla nije
se pokazalo kao dobro resenje (jer se desava da pojedinim korisnicima
povremeno treba zaista dosta prostora na disku).

Meni treba neki skript ili servis ili sl. sto monitorise odredjene fajlove na
disku (njihovu velicinu) i onda me po potrebi alarmira da ja pozovem odre-
djenog korisnika i da mu kazem da to ukloni. Mislim, mogu i ja da budem
surov i da napravim skript koji ce brisati sve .MP3 pa kroz celo stabla
DATA particije, ali mislim da to nebi imalo pedagoski vec pre svega
"revoltni" efekat korisnika koji bi verovatno zavrsio tako sto bi neko od
korisnika tvrdio da mu je "neko" obrisao tom prilikom i neke vazne
fajlove na kojima eto radi vec dva meseca...

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Kako zabraniti/kontrolisati drzanje MP3 i sl. na serverima?06.11.2004. u 19:42 - pre 237 meseci
Imali smo sličan problem u mojoj bivšoj firmi.Jednostavno se skidalo sve i svašta sa neta, donosili mp3 fajlovi i filmovi od kuće i sve se trpalo na hardove.Što se tiče pedagoškog pogleda, ok je da ne treba biti "baba-roga" kako ti kažeš, ali ipak i ti ljudi koji rade treba da shvate da su to mašine za posao i da su neke stvari u najmanju ruku suvišne i mogu dovesti do zastoja u radu.Recimo, ja sam imao najviše problema (pošto sam bio zadužen za održavanje sistema, tačnije izrađivao sam namenski softver, instalirao ga i održavao na tim mašinama), kada treba da instaliram nešto i vidim da nema dovoljno mesta (a hardovi su bili 40GB).A pošto nisam hteo da ispadnem "baba-roga" i da brišem nečije fajlove na svoju ruku, morao sam da čekam da taj radnik dođe u svoju smenu, pa da ga zamolim da mi oslobodi mesta i sl.Kada je to već postalo nepodnošljivo, održali smo jedan nazovi sastanak, i problem smo rešili na sledeći način.Dakle nismo želeli da sad glumimo neku strogoću pa zabranimo da se sluša muzika ili pogleda neki film kada se ima vremena za to, ali nismo mogli da dozvolimo ni da se desi da po nekoliko dana nešto ne može da se instalira ili odradi, te smo se odlučili za kompromis.Uzeto je nekoliko CD rezača, i svakom radniku je dozvoljeno da sve što skine s neta može da nareže, a sve što donese od kuće (muzika, film...) sluša/gleda direktno sa CD-a (a ako nije njegov disk opet može da ga nareže, pa nek radi s njim šta hoće), a da hardovi ostanu "čisti".Ne znam koliko ti odgovara ovakvo rešenje, ali recimo kod nas je to rešilo problem, radnici su bili zadovoljni, a hardovi su sadržali samo ono što treba da sadrže i gotovo.A ako radnici sa tim ne bi bili zadovoljni, pa neka menjaju firmu, ako misle da će negde dobiti bolje uslove.U većini firmi u kojima znam kakvi su uslovi i kakva pravila važe, ne smeš da držiš ni muziku, ni igre, ni filmove, bukvalno ništa što nema veze sa poslom, a kazne za nepridržavanje su tipa prvi put pola plate, drugi put cela, a treći otkaz.Takva mera je doduše i razumljiva, jer po firmama ima i neiskusnih kompjuteraša koji nesvesno sa neta uz muziku, igrice i sl. dovlače i razne viruse, crve, trojance, pa možeš da zamisliš kakva šteta može da nastane ako na kompu stoje važni podaci.No, predpostavljam da kod tebe to nije slučaj.
Elem, znam da to nije ono što si pitao, ali eto, ipak je jedan od načina za rešenje problema.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.220.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Kako zabraniti/kontrolisati drzanje MP3 i sl. na serverima?06.11.2004. u 22:29 - pre 237 meseci

Kod mene u firmi im niko ne brani da na lokalnoj particiji koja je namenjena podacima (dakle ne mogu da ugroze sistemsku particiju ni lokalno, i MyDocuments je prebacen na D: particiju itd.) snimaju sta god hoce.
Ali vole da stave na server vise nego leba da jedu :)
 
Odgovor na temu

ruzno pace
ruzno pace

Član broj: 38707
Poruke: 13
*.fesb.hr.



Profil

icon Re: Kako zabraniti/kontrolisati drzanje MP3 i sl. na serverima?16.11.2004. u 13:36 - pre 236 meseci
pa jednostavno ako skidate tako...dodate jos jedan disk na koji cete zajednicki skidati i rjesen problem...tako smo bar mi uradili...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako zabraniti/kontrolisati drzanje MP3 i sl. na serverima?

[ Pregleda: 2994 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.