Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cena g5, g6 nikon coolpix 5400 i 5700

[es] :: Digitalni fotoaparati :: cena g5, g6 nikon coolpix 5400 i 5700

[ Pregleda: 4890 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanob1983
kragujevac

Član broj: 39422
Poruke: 3
*.vdial.verat.net.



Profil

icon cena g5, g6 nikon coolpix 5400 i 570013.11.2004. u 22:27 - pre 235 meseci
gde ima da se kupe najpovoljnije ovi aparati i koji je najbolje kupiti u odnosu na cenu i kolike su cene
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.panet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: cena g5, g6 nikon coolpix 5400 i 570014.11.2004. u 03:11 - pre 235 meseci
Nikoni sigurno ne zasluzuju paznju, G 5 je stari model sa par vecih mana, ali G 6 je veoma dobra kupovina, mada ti predlazem da razmotris i Olympus C 5060

 
Odgovor na temu

Entoni
Ks

Član broj: 37263
Poruke: 172
213.244.197.*



+2 Profil

icon Re: cena g5, g6 nikon coolpix 5400 i 570014.11.2004. u 16:05 - pre 235 meseci
na saitu

http://www.refoto.co.yu/forum/...1d2d178eeea7a8e13424f93dc41bf2

sam video oglas da neko prodaje nikona 8700 za 550 eura. Stvarno odlicna cena za aparat koji je iznad canonovog pro 1. Pa ako nije prodat, moja ti je preporuka to.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.panet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: cena g5, g6 nikon coolpix 5400 i 570014.11.2004. u 19:43 - pre 235 meseci
Citat:
Entoni: Stvarno odlicna cena za aparat koji je iznad canonovog pro 1.


Ovo je, izvinjavam se na izrazu, jedna od najzescih gluposti izrecenih na forumu, te predlazem citaocima da je kao takvu i shvate, a za tebe Entoni sada zaista poslednja opomena za dezinformisanje clanova foruma.

Ubuduce cu ti ovakve postove brisati bez daljih upozorenja.

P. S. Ne verujem da bi se za njega iko razuman odlucio i da je nov, a kamoli polovan
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.adsl.tele2.no.



+1 Profil

icon Re: cena g5, g6 nikon coolpix 5400 i 570014.11.2004. u 22:35 - pre 235 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: .. a za tebe Entoni sada zaista poslednja opomena za dezinformisanje clanova foruma.

Ubuduce cu ti ovakve postove brisati bez daljih upozorenja.

Cek bre, a ko ce tebi da brise postove kad napises da je Pro1 najbolji? :s.
Znam da si se sa Entonijem nesto ranije kacio i ne ulazim u to uopste, ali mislim da je ovo bas preterana tvoja reakcija. Eto, on misli da je 8700 iznad Pro1. Njegovo pravo, kao sto je tvoje pravo da i dalje mislis kako je Pro1 iznad A2 :).

Kako god, 550€ jeste odlicna cena za 8700, sta god bilo ko mislio o njemu. Medjutim, cak je sumnjivo nisko..
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.panet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: cena g5, g6 nikon coolpix 5400 i 570014.11.2004. u 23:57 - pre 235 meseci
Citat:
AMomcil:Znam da si se sa Entonijem nesto ranije kacio i ne ulazim u to uopste, ali mislim da je ovo bas preterana tvoja reakcija...


Da, reakcija zaista ne lici na mene, ali predlazem ti da ipak udjes u to oko cega sam se sa njim kacio, jer je to lik koji me je svojim budalastinama i nacinom na koji mi ih je upucivao do te mere izveo iz takta, da sam se posle stvarno sam sebi cudio. Zapravo i nije bilo nikakve diskusije (ni nalik na ono sto npr. ti i ja pricamo), nego njegovo drsko i vise nego suludo obracanje meni, sto sam isprva iz najbolje namere pokusavao da ispravim, ali je to kasnije poprimilo neverovatne razmere.

Tako nesto se vise zasigurno nece desiti.

P. S. Kao sto znas (a i svi ostali), veoma sam otvoren za dalju pricu i o A 2, Pro 1 i cemu god, ali sa nekim ko ima nesto sto makar lici na nekakav argument...
 
Odgovor na temu

Entoni
Ks

Član broj: 37263
Poruke: 172
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: cena g5, g6 nikon coolpix 5400 i 570020.11.2004. u 20:04 - pre 235 meseci
Nadao sam se da se u fotoaparate razumes bolje nego u optiku, ali....
Citat:
Nebojsa Milanovic: Ovo je, izvinjavam se na izrazu, jedna od najzescih gluposti izrecenih na forumu, te predlazem citaocima da je kao takvu i shvate, a za tebe Entoni sada zaista poslednja opomena za dezinformisanje clanova foruma.

Ubuduce cu ti ovakve postove brisati bez daljih upozorenja.

P. S. Ne verujem da bi se za njega iko razuman odlucio i da je nov, a kamoli polovan

vidi ocene na megapixelu
Canon pro 1
funkcionalnost 8.6 kvalitet slika 8.6
http://www.megapixel.net/cgi-b...ws/canon-pro1/pro1-review.html
Nikon 8700
Funkcionalnost 8.8 kvalitet slike 9.4
http://www.megapixel.net/cgi-b...ikon-cp8700/cp8700-review.html
Minolta A2
Funkcionalnost9.2 kvalitet slike 9
http://www.megapixel.net/cgi-b...iews/minolta-a2/a2-review.html
Olympus 8080
Funkcionalnost 8.8 tvalitet slik. 9.6
http://www.megapixel.net/cgi-b...ws/oly-c8080/c8080-review.html
Da ne zaboravimo ocenu za Sony 828,
Daklem fnkcionalnost 9 , a kvalitet slika 8.8
http://www.megapixel.net/cgi-b...ews/sony-f828/f828-review.html
Na polju 8 Mpix, najnmanje ocene je dobio ……


Pa posle brisi tudje postove, ne bi ti bilo prvi put, a lazi sam sebe
pozdrav AMomcil-u
 
Odgovor na temu

Entoni
Ks

Član broj: 37263
Poruke: 172
195.252.80.*



+2 Profil

icon Re: cena g5, g6 nikon coolpix 5400 i 570021.11.2004. u 10:28 - pre 235 meseci
Evo ti recenice iz testa za Pro 1 odnosno njegovog uporedjivanja sa 8-Mpix aparatima (dok se jos nije pojavila minolta a200, nikon 8800,...)
citiram
From a specification / features point of view all of the cameras provide a very good range of photographic control and features. If we were to pick out one or two cameras I would probably put the Konica Minolta DiMAGE A2, Nikon Coolpix 8700 and Sony DSC-F828 at the top. I'm also a big believer in the significant advantages of mechanically linked zoom rings and the DiMAGE A2 and DSC-F828 are the only two cameras here which offer that.

uporedne tablice i tekst su na;

http://www.dpreview.com/reviews/canonpro1/page17.asp


pa sada ti vidi sa onim tvojim naslovima, ... popeo se na tron i tome slicno.
Ili ides logikom "Sam protiv svih".
pa srecno
Pozdrav

p.s. verovatni i njih smatras sarlatanima
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: cena g5, g6 nikon coolpix 5400 i 570021.11.2004. u 12:36 - pre 235 meseci
Ne valja ti Entoni da se vezuješ tako za komentar sa nekih online testova, svi oni to rade za pare. Nebojša ti je uvek u poređenju bilo koja dva aparata davao isečke fotografija kojima dokazuje svoju tvrdnju. Ti si davao link ka sajtu koji nudi 20% resize originala, u najboljem slučaju.
 
Odgovor na temu

Entoni
Ks

Član broj: 37263
Poruke: 172
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: cena g5, g6 nikon coolpix 5400 i 570021.11.2004. u 13:47 - pre 235 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Ne valja ti Entoni da se vezuješ tako za komentar sa nekih online testova, svi oni to rade za pare. Nebojša ti je uvek u poređenju bilo koja dva aparata davao isečke fotografija kojima dokazuje svoju tvrdnju.


Ispade po tebi Nebojsa vrhunski strucnjak. ma zezam se, ja sam pogledao te slike za koje se Nebojsa hvata od kako znam za njega. Jedna od stvari koje sam ja napominjao je da se te slike mogu razlikovati u zavisnosti od vremenskih uslova u kojima se slika.
po meni je mnogo relevantnija slika sa PIMA/ISO 12233 karte za standardni test rezolucije
http://www.dpreview.com/reviews/canonpro1/page19.asp,
a ako nisi primetio kada kliknes na sliku dobijas je u ful rezoluciji a ne 20% kako ti pricas, to jest.
-Nikon Coolpix 8700 (2,179 KB; 8 MP)
-Canon PowerShot Pro1 (2,801 KB; 8 MP)
-Sony DSC-F828 (3,116 KB; 8 MP) ...... itd

ili test za hromatsku aberaciju ......
na strani
http://www.dpreview.com/reviews/canonpro1/page16.asp

Ja sam samo hteo predociti da ne veruju samo jednom testu (a najmanje Nebojsi Milanovicu), ali da je ocigledno Nikon 8700 po svim prilikama kvalitetniji aparat od Canonovog pro 1. Nisam imao prilike da ispitam oba, ali u svakom slucaju ne verujem da cu uspeti da dam tacnije podatke od dpreview-a.
Kako bilo, sigurno je da canon pro 1 nije los aparat (kako to nebojsa tvrdi za nikona 8700), kao i da su svi aparati u klasi 8 Mpixela priblizno isti, da su u pitanju samo nijanse, a da se razlika izmedju aparata i ne moze primetiti osim na testovima. S toga je subjektivna stvar koji aparat izabrati, ali me u svakom slucaju mnogo nerviraju izjave tipa
Citat:
Nebojsa Milanovic: Ovo je, izvinjavam se na izrazu, jedna od najzescih gluposti izrecenih na forumu, te predlazem citaocima da je kao takvu i shvate, a za tebe Entoni sada zaista poslednja opomena za dezinformisanje clanova foruma.

Ubuduce cu ti ovakve postove brisati bez daljih upozorenja.

P. S. Ne verujem da bi se za njega iko razuman odlucio i da je nov, a kamoli polovan


a narocito od nekoga ko svetlost posmatra kao matematicki model (za uproscavanje svetlosnik zraka se koristei paraksijalni zraci, a ne matematicki model kako je meno "objasnjavao" Nebojsa)

To sto on ima pro 1 svaka cast, ali ne mora zato da to nabija na nos svaki put kada se pomene neki aparat.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.bisinter.net.



+1340 Profil

icon Re: cena g5, g6 nikon coolpix 5400 i 570021.11.2004. u 14:58 - pre 235 meseci
Entoni, ni ova, kao ni ona prethodna tema gde si se nevidjeno izblamirao, ne zasluzuje da je vise kontaminiras svojim off-topic opservacijama.

Citati koje bunaris po netu sami po sebi nemaju gotovo nikakav znacaj jer, kao sto vecina citalaca zna, toliko je toga na netu da mozes, prakticno za bilo koju stvar uopste, naci bilo pozitivan bilo negativan komentar, nastao iz ko zna kojih razloga (placen ili neuk tester, akcentovanje manje bitnih, a zanemarivanje esencijalnih osobina, pogresno zakljucivanje iz raspolozivih cinjenica itd.)

Upravo to dovodi do prave konfuzije, kako neko rece u drugoj temi - sto vise citam manje znam.

Ovaj tvoj citat je dobar primer toga:

Kako moze neko da kaze da dobru kontrolu ima aparat (Nikon 8700) koji ima 8x electronic zum (!!) i da ga po tome izjednaci sa Minoltom i Sonijem koja imaju full-manual zoom ring ???

Kada procitam tako idiotsku izjavu, to mi je dovoljno da steknem nevericu i rezervu u odnosu na ceo tekst.

A tek ta tvoja izjava da su vremenski uslovi doveli do onakvog test snimka.. :D, komentar zaista nije potreban...:D

BTW, ko je uopste i spomenuo matematicke ili bilo koje druge modele, nego jednostavno gledaj slike I MISLI SVOJOM GLAVOM!

Sada je zaista dosta tvojih besmislenih naklapanja...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: cena g5, g6 nikon coolpix 5400 i 5700

[ Pregleda: 4890 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.